PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת הזרקה בסמוראי

roi777
18-01-12, 20:52
שלום לחבריי המלומדים.
ברשותי סמוראי מוזרק בציר 98,אנחנו חיים ביחד כבר 5 שנים שבמהלכם הספקתי לשפר ולחדש את רובו,אך יש מערכת מסויימת שלא נגעתי בה וזו מערכת ההזרקה.
אני מכיר את הסיסמא "שמה שעובד לא צריך לתקן" אבל שתבינו עד כמה אני בעייתי בנושא אחזקת הרכב אתן כמה דוגמאות :
אני מבצע טיפול (קטן) כל 5000 קילומטר באופן עצמאי שכולל החלפת שמן מנוע (האיכותי ביותר שיש בשוק),פילטר שמן (מקורי בלבד),ניקוי פילטר אויר ובדיקת איזון גלגלים.
כל 15000- 20000 אני מחליף פלגים ,
כל 60000- 50000 מחליף צינורות גומי של מערכת המים
כל 80000 טיימינג ומשאבת מים ,טרמוסטט,ופילטר דלק.
אחרי כל חורף החלפה של שמן בסרנים
ובטיפול לפני הקיץ שטיפה בלחץ של הרדיאטור.
בנוסף ישנה את האחזקה השוטפת שכוללת גירוז פיטמות ,ספרי מצברים על המגעים למנוע קורוזיה,בדיקת מכלולים ,הרדיאטור לוגם מים ירוקים(פרסטון) והמגבים מים כחולים.
כנראה ששכחתי עוד כמה דברים אבל הכל מנוהל בספר טיפולים מסודר.
עכשיו שיש בידכם תמונה כללית אתם יכולים להבין למה כל כך מפריע לי שמערת ההזרקה מעולם לא עברה בדיקה\ניקויי\כיוון ...
אין לי את הידע הטכני לדעת איך לשמר לתחזק ושלא נדבר על לכוון מערכת הזרקה לכן אבקש ממכם המלצה על מכון שמתמחה במערכות הזרקה לצורך בדיקה שיגרתית.
חשוב לי שיהיה מקצועי אמין והוגן.
מודה מראש, רועי.

ishc
18-01-12, 20:56
למה לגעת רועי? יש זיופים, שינוי בסחיבה? תצרוכת דלק לא תקינה? תקלה כלשהיא? אם הכל בסדר עזוב את הרכב לנפשו.

roi777
18-01-12, 21:15
בעקרון אני מסכים איתך צחי אבל אתה מכיר אותי... ,לא נראה לי הגיוני שמערכת הזרקה שעובדת על הרכב כבר 14 שנה לא צריכה איזה שהוא ניקוי כיוון או אפילו רק בדיקה שיגרתית
לפחות שאוכל לישון בשקט :).

שגיא S
18-01-12, 21:15
שמע סך הכל אתה מתאר את הבעיה של שוק הרכבים הישראלי...אתה מטפל כמו שצריך וחושב שזו פדנטיות יתר.

בקשר למערכת ההזרקה - שם המחירים זה לא כמו פלגים ופיצוחים.
כל חיישן עולה כמה מאות שקלים...אם אתה רוצה להיכנס לזה מבחינה כספית ולהחליף את כל החיישנים והמחשב סתם ככה, אז יש לי ספר רכב
שיכול אולי לעזור לך.

בכל מקרה - את מה שאתה מחליף תשמור לספיירים. בשטח אולי תזדקק לזה.

שגיא S
18-01-12, 21:23
בעקרון אני מסכים איתך צחי אבל אתה מכיר אותי... ,לא נראה לי הגיוני שמערכת הזרקה שעובדת על הרכב כבר 14 שנה לא צריכה איזה שהוא ניקוי כיוון או אפילו רק בדיקה שיגרתית
לפחות שאוכל לישון בשקט :).

העובדה שהאוטו עובד כמו שצריך, ואין זיופים או עליה בצריכת דלק - זו הדרך לדעת שהאוטו שלך עובד כמו שצריך.

רפי לין
18-01-12, 21:50
בדיקת 4 גזים תעזור לדעת אם מע' ההזרקה תקינה.
בברכה - רפי לין

roi777
18-01-12, 22:22
ראשית ,אני לא חושב שאני מגזים באופן שאני מטפל ברכב אבל יש כמה בעלי מקצוע שחולקים עלי,בכל אופן אני מרשה לעצמי לכנות את עצמי פדנט
כי מעט מאוד בעלי רכבים עם וותק של הרבה פחות מ14 שנה עדיין מטפלים ברכב באופן דייקני ומשתמשים אך ורק בחלפים מקוריים אשר מוחלפים לא כשנוצר
בלאי אלה הרבה לפני.ובנוגע לעלויות ברור לי שעלות חיישן תקול אינו כמחירו של פילטר אויר (תן לי קצת קרדיט שגיא) אך אני יוצא מכלל הנחה שהמערכת תקינה בשל העובדה שאין תופעות לוואי מורגשות אך יחד עם זאת אני מניח שיש צורך בבדיקה שיגרתית , ניקוי פיח שהצטבר במשך השנים או כיוונים מסויימים ,יכול להיות שאני טועה לכן אני מתייעץ עם מביניי עניין.
שנית ,בהתייחס לתגובתך רפי אשמח לדעת איכן מתבצעת הבדיקה המדוברת (האם בכל מוסך?) ושנית האם זו בדיקה מספיק ממצאת לצורך בדיקת תקינות מערכת ההזרקה?

ishc
18-01-12, 22:38
בכל מכון הזרקות שמכבד את עצמו תמצא מיכשור דיאגנוסטיקה כגון מכשיר 4 גזים

roi777
18-01-12, 23:02
כל אשר נשאר לי זה לקבל המלצה ממקור ראשון על מכון אמין והוגן...

de fox
18-01-12, 23:05
אחת היתרונות של מערככת הזרקה על קרבורטור זה אמינות, כשיש פחות רכיבים מכאניים יש פחות מה להתקלקל או לכוון תקופתית. החיסרון בנושא זה שאם כבר מתקלקל כנראה שאתה תקוע כי הרבה לאלתר אי אפשר.

אגב על פי ספר רכב:
שמן מנוע ופילטר כל 10000 או חצי שנה.
פלאגים כל 10000 ק"מ.
משאבת מים ושמן בסרנים כל 40000 ק"מ

נראה לי שחוץ משמן מנוע שאתה מחליף כפול ממני אתה בסדר

omri_t
18-01-12, 23:49
מערכת ההזרקה בסמוראי היא לא מציאה גדולה.
בזמנו כשהיה לי סמוראי וחיפשתי בעל מקצוע כדי לסדר את הבעיות שהיו- לא מצאתי מישהו שבאמת מכיר.
הפנו אותי למשה זר, הוא מאוד נחמד, אבל לא מבין במערכת של סמוראי כלום ותכל'ס ניקה את המערכת ולא ידע לכוון בחזרה.

שורה תחתונה- אם זה עובד אל תיגע.

אם אתה נוגע, אז רק לבד ובזהירות.
יש חומר באתר, בזמנו גם מצאתי באינטרנט ספר על מערכת ההזרקה הזו.

סולי
18-01-12, 23:55
רועי בספר של היינס וצ'ילטון מפורט לגבי תחזוק וכיול של מערכת ה-TBI, מתי בודקים מה ומתי מחליפים , בנוסף כתוב גם איך בודקים.
... אם תרצה אני יעביר לך את הספרים כשיחזרו אלי.

לגבי בעל מקצוע... ממ.. יהיה לי קצת קשה לעזור לך עם זה, חוץ מלומר שממכון חרמון תתרחק כמו מאש.

חיים יוד
28-01-12, 11:29
שלום לכל חברי הפורום ולמנהלים.
שלום רועי.
אשמח לעזור בעם אתה חושש מבעייה כל שהיא במע ההזרקה.
נבדוק מחשובית (סורק) ו 4 גזים ונקבל תמונה - בסה"כ מע די פשוטה ואמינה להפליא.
הבדיקה היא בחינם .
בברכה.
חיים יוד.

-->