PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים עם פיתה?

zviki
19-01-12, 13:25
מה עושים עם הפיתות שבאופן קבוע מזילות ומשפריצות את הטחינה מהקרטר?

ishc
19-01-12, 13:55
WTF???

BackDoorMan
19-01-12, 14:37
WTF???
;):D;)

זה יותר ברור :
http://mauricioeretzisrael.files.wordpress.com/2009/02/bronza-2.jpg

אבל תמיד אפשר להעזר בזאת לפענוח:
http://www.oliverrobinson.net/photos/bletchley/enigma1.jpg

zviki
19-01-12, 14:53
אולי בזכות האניגמה הזאת אנחנו והבריטים שוכנים לבטח.איך הם פיצחו אותה? ממזרים.
ולגבי הטחינה הנוזלית- שחיקה מוגברת בגלגלש"י כדורי הפאלפל. לך תעמיד עכשיו מנה על הליפט

yes1952
19-01-12, 15:18
ותשובה מלומדת יותר
כאשר איש הפלפל חותך את הפיתה עליו לחתוך את כל הקטע העליון ולהכניסו לתוך הפיתה-כך נמנעת הנזילה אשר משאירה כתמים על דש הבגד
כך היה נהוג אצל ה"מאושר"הפלפל המיתולוגי בשוק בצלאל לפני מיליוני שנים
ולו היו המהנדסים שמים יריעה בתחתית הקרטר היינו חוסכים נזילות לתוך העין בשוכבנו מתחת לרכב
זה מופיע במדריך למילוי פיתות בפלפל טחינה ועמבה במדריך שעוד לא כתבתי
יוסי

zviki
19-01-12, 15:40
עד כמה שזכור לי, אצל "המאושר" היו פיתות 4X4 . מה שגרם להוצאת אוויר [גרעפס טוב] דווקא אחרי ולא לפני הכניסה לחמוצים.

barak4*4
19-01-12, 15:46
שאלו יהיו הבעיות שלך בחיים:
http://www.glil-on.co.il/info.asp?id=7561

;).

zviki
19-01-12, 16:06
כבר הזמנתי:D

talw
19-01-12, 20:33
בתור אחד שאוכל גם גלידה עם טחינה,אכן ,אחת השאלות היותר קשות כשניצבים מול הפיתה היבשה,ומתחילים להשפריץ מהבקבוק הלחיץ , לתוך החריץ.
בתור התחלה בקש באדיבות מהמוכר את הטחינה הסמיכה מהמקרר,זו שעדיין לא הספיקה להתמחזר.
יש המטילים את האשם במיץ הסלט השקוף, שבמגע עם הטחינה (אהובת ליבנו) נצבע בלבן.
אם בכל זאת חפצה נפשך בפיתה רטובה כהלכה,אמץ את שיטת "הביס בוואקום".
עליך להבין שבביס פשוט, אתה יוצר לחץ על הפיתה ,שבדרך כלל החוליה החלשה קורסת,והיא התחתית הלחה.
תן ביס תוך כדי יניקה,רק צריך להיזהר מחתיכת מלפפון או מכדור פלאפל סורר שלא יקפוץ ישירות לקנה הנשימה.

אני כבר ויתרתי מזמן ,אם הזרזיף עדיין לא הגיע למרפק,ואפשר לנגב אותו על המכנסיים,הכל בסדר.
בתאבון

BackDoorMan
19-01-12, 20:42
מחר כנראה אני הולך לסופר-פאלפל, הפאלפל הכי טוב שיצא לי לאכול באיזור המרכז ואדווח על נושא הטחינה, היא סמיכה כמו שצריך עד כמה שזכור לי.

zviki
19-01-12, 22:38
אולי תרים את המנה אל על בשתי ידיך החסונות ותתחיל לאכול מלמטה, מהקצה התחתון, תחשוב על זה. עכשיו יש לי בעיה חדשה כבר- מה עושים עם מצית סיגריות שנגמר בו הגז ואי אפשר למלא בו גז, משגע אותי. תנסה גלידה עם עמבה , חדש.
להשפריץ לחריץ? הלו !!! ...........צנזורה

דרור ברלי
19-01-12, 23:25
גלידה עם עמבה זה מוגזם.

אבל.... בוא וקח רעיון ממני (לא בדיוק ממני, אני רק העתקתי אותו מכמה טבחים איטלקים בביקור האחרון שלי באיטליה) ואחר כך תבכה מרוב אושר: גלידה וניל איכותית עם... בלסמיקו (חומץ בלסמי)!
כדי למקסם את החוויה, מומלץ להשתמש בחומץ בלסמי איטלקי איכותי מהסוג הסמיך שמייצרים רק במודנה ומראנלו והאיזור שמסביבן, לא מהזבאלה התעשייתי הדליל שמוכרים פה בסופרמרקטים (שלא מתביישים לקרוא לו "בלסמיקו די מודנה" והוא בעצם חומץ בן יין אדום פשוט עם קצת ריח של בלסמי... בושה)

כן, קשה להשיג בארץ ובטח יקר בטירוף. עדיף להפיל את התיק על מישהו שנוסע לאיטליה, שיביא לך (זהירות - גם שם זה יקר. עשרות אירו לבקבוקון פיצפון, אבל תאמין לי, זה שווה - הבלסמי האיכותי הוא שחור מאוד וסמיך מאוד, המרקם שלו דומה לסילאן והוא מרוכז ועוצמתי. לא צריך יותר מכמה טיפות...)

whisky
20-01-12, 00:13
אם כבר באזור, אולי נפתור את בעיות הנזילה בפרארי, ניקח אחת נביא לכאן נמצא פתרון ונפרסם בג׳יפולוג, אני מתנדב לשמור עליה, ומשחרר לך את הבלסמי.

zviki
20-01-12, 00:28
וואלה דרור, [למרות שזה לא נראה עלי] אני לא מאבירי השולחן העגול,אנין טעם עד בכדי להבחין בין חומץ למשנהו. וואלה- חתיכת פיתה, זעתר, באסאל ואני בשמיים. ואם תפנק אותי בחתיכת בנדורה..........זו כבר ארוחת שחיתות של ממש, משהו בסגנון ימי הבינים עם אשכול הענבים. הולך אצלי חזק- WD 40 על הבוקר עם טפלון נוזלי. בצהריים גריז אדום עם פסוליה. בערב - שמן קידוח בלי מים. בין לבין כמה שלוקים של טרפנטין. ותראה.........עוד מעט ב"גבורות".:rolleyes:

דרור ברלי
20-01-12, 00:46
כבודם של הפיתה והזעתר והבצל והבנדורות - במקומו מונח. לצערי (או לשמחתי) גם בדברים הבסיסיים האלה אני פלצן...
יש דגמים ספציפיים לכל אחד מהפרודוקטים שמנית, אני מוסיף לזה גם שמן זית טוב, והמינון צריך להיות מדוייק....

zagi
20-01-12, 01:09
ואישתי היקרה שתחייה יכולה לספר לכם שהמאכל שאני הכי אוהב זהו ....

שמנת עם סחוג זעתר ולחם טרי ( סחוג זעתר - תבלין תימני , הכולל : זעתר - סוג אחר ממה שאתם מכירים , שום , פלפל שאטה מהקטנים והחריפים ביותר , מלח , ועוד דבר שאני לא זוכר ) .

על אסדו אני חולהההההה , אבל מהשמנת עם סחוג זעתר ולחם טרי אני יכול להתקיים יום יום !

zviki
20-01-12, 01:09
ברלי, ומי אתה חושב שסידר לך את מכאובי הצוואר התפוס אם לא אותו שמן הזית? ולמדתי גם מהבני דודים שאין עליו בחידוש תאי עור במרפקים והעקבים היבשים, קצת מסריח, אבל זו בעיה של הגרב.

yes1952
20-01-12, 01:22
צביקי
"מה עושים עם מצית סיגריות שנגמר בו הגז ואי אפשר למלא בו גז"?
עוברים לזיפו
יוסי.

zviki
20-01-12, 01:29
את הזיפו אני שומר להרתיח מים בפינג'אן, יוסל

tamir128
20-01-12, 01:34
וואללה איזה אשכול תותח! מתחרה בהצלחה באשכול החתולים הסמוך...
אם בפיתה יש שווארמה, שים אותה במלכודת החתולים של וויסקי.
(השאלה היא רק אם חתול אוכל בשר חתול)

tzagi
20-01-12, 10:35
אני מבקש בשפה הכי יפה להמנע מלכתוב על דברים בסגנון פיתות, שווארמה, טחינה וכדומה
זה גורם לצרות שאין להם פיתרון

ולשגיא
לתימנים אין מושג מה זה סחוג,
רבע כפית מהסחוג שאני מכין ישלח אותך לחדר מיון במהרה (אגב הוא גם יותר טעים)
רוצה לנסות?

אישתי היקרה החליטה להכין סחוג לפי מתכון שקיבלה מתימנייה מקומית (עסלית עלק) , טעמתי, שאלתי....כמה פאונד פילפלים השתמשת?
ענתה 2
2 פאונד?
לא.. 2 פילפלים
לך תבין מרוקאים.

hogi
20-01-12, 10:56
א. הפתרון הקלאסי מצוי בפיתוח המקורי: לא אוכלים פלאפל עם טחינה בפיתה, תוך כדי נסיעה ביד אחת על ההגה. יושבים בשקט על שרפרפים מתנדנדים עם ציפוי של חבל ומנגבים עם הפיתה. הפיתה היא כמו סמרטוט ולא כמו שקית. תשאלו את אלה שאוהבים מאוד את הסופות שלנו...
ב. ההמצאה המודרנית היא שקית קטנה משולשת שאוספת לחיקה את הטחינה.
ג. העמבה הוצאה מחוץ לחוק אצלנו במשפחה. כשאני נופל על עמבה, אשתי מגרשת אותי למחרת מהחדר המשותף...
ד. טובי המהנדסים הבריטים בלנדרובר לא פתרו עד היום את בעיית הנזילות ואתם רוצים לפתור את בעיית הפיתה. אגב, בחברת ג'יפ גם הייתה בעיה ידועה של נזילות מנוע בגרנד וואגוניר. לקח להם שנים להגיע לפתרון הסופי של הבעיה - הם הפסיקו לייצר אותו ואז הפסיקו הנזילות.

יש רק פתרון אחד ידוע -רק חברת הרלי-דייוידסון הצליחה לשנות את הביטוי - "אם זה לא מטפטף - זה לא הרלי" וכבר יותר מ-10 שנים הם לא מטפטפים. יש האומרים גם שהם כבר לא הרלי יותר...:cool:. אני גאה להיות בעליו של הרלי שעדיין קצת מטפטף - לפחות באופן סמלי.
אז אם אתם רוצים פיתה שלא טטפטף, קחו בחשבון שהיא תהייה סינטטית, עם רעש של מכונת תפירה ופלסטיקים.

בתיאבון.

אגב - זה הכל שטויות. בלאפה שמכינים אותה כמו שצריך - אין טפטופים!

zviki
20-01-12, 12:07
יושבים בשקט על שרפרפים מתנדנדים עם ציפוי חבל ...........אני באמת קורא את זה ? הרלי דייווידסון בנשימה אחת............. עם פיתה ולאפות, זה אמיתי או שאני הוזה? שקית ניילון קטנה משולשת לא הפיתרון הנכון, אלא אם כן מכניסים אותה לתוך הפיתה ומסתכנים בסתימת החלחולת [אגזוז]
לך תבין פרסים

talw
20-01-12, 12:49
אולי תרים את המנה אל על בשתי ידיך החסונות ותתחיל לאכול מלמטה, מהקצה התחתון, תחשוב על זה. עכשיו יש לי בעיה חדשה כבר- מה עושים עם מצית סיגריות שנגמר בו הגז ואי אפשר למלא בו גז, משגע אותי. תנסה גלידה עם עמבה , חדש.
להשפריץ לחריץ? הלו !!! ...........צנזורה

רגע לפני שתחליט לתת ביס מלמטה ,כדאי לך לחפס צלחת,כי אחרת אי אפשר להשתלט על הנזילות ואיבודי המטעמים מכל החורים.

לגבי המצית ,תדליק סיגריה מסיגריה,כמו שעשיתי עד לפני שנה ושלושה חודשים, תשעה ימים, ארבע שעות, עשרים ושבע דקות ושתי שניות..שלוש..ארבע...

zviki
20-01-12, 13:12
רגע לפני שתחליט לתת ביס מלמטה ,כדאי לך לחפס צלחת,כי אחרת אי אפשר להשתלט על הנזילות ואיבודי המטעמים מכל החורים.

לגבי המצית ,תדליק סיגריה מסיגריה,כמו שעשיתי עד לפני שנה ושלושה חודשים, תשעה ימים, ארבע שעות, עשרים ושבע דקות ושתי שניות..שלוש..ארבע...

אולי נדון על זה ביום ו בעוד שבוע בחורשת הצנחנים כפי שהצעתי, אתה פנוי לעניין?
ובקשר ל-שנה ושלושה חודשים תשעה ימים,ארבע שעות....................... השמוק חזר לחרא אחרי 14 שנות הפסקה. בקרוב עוד נסיון להיגמל.

hogi
20-01-12, 18:02
יושבים בשקט על שרפרפים מתנדנדים עם ציפוי חבל ...........אני באמת קורא את זה ? הרלי דייווידסון בנשימה אחת............. עם פיתה ולאפות, זה אמיתי או שאני הוזה? שקית ניילון קטנה משולשת לא הפיתרון הנכון, אלא אם כן מכניסים אותה לתוך הפיתה ומסתכנים בסתימת החלחולת [אגזוז]
לך תבין פרסים

ההרלי מאוד שייך!
כשאין לי צלחת אני מפרק את מכסה פילטר האוויר ומשתמש בו, השמן כבר בפנים.
http://www.power-barn.com/media/03/a20791b12f645ba8d5120e_m.jpg

zviki
20-01-12, 18:10
זה נראה כמו פרצוף של בן אדם קרוע מצחוק, גם אני אגב

zagi
20-01-12, 19:42
ולשגיא
לתימנים אין מושג מה זה סחוג,
רבע כפית מהסחוג שאני מכין ישלח אותך לחדר מיון במהרה (אגב הוא גם יותר טעים)
רוצה לנסות?

אישתי היקרה החליטה להכין סחוג לפי מתכון שקיבלה מתימנייה מקומית (עסלית עלק) , טעמתי, שאלתי....כמה פאונד פילפלים השתמשת?
ענתה 2
2 פאונד?
לא.. 2 פילפלים
לך תבין מרוקאים.

אויי ג'ו , אתה לא רוצה לעשות לעצמך את זה ... תאמין לי !!!

דבר ראשון - יש תימנים ויש תימנים - יש תימנים מתל אביב ויש מראש העין , יש תימנים ממגדל העמק ויש תימנים מהמושב .

דבר שני - יש כאלו שקונים סחוג בסופר ויש כאלו שעושים בבלנדר , ויש גם כאלו שעדיין עושים את הסחוג על מסחג' ( אבן בזלת שטוחה ועוד אבן בזלת עגולה שאיתה טוחנים את הסחוג ).

דבר שלישי - יש כאלו שמשתמשים לסחוג בפלפל שאטה ארוך ויש משתמשים בקצר , יש כאלו ששמים שני פלפלים ויש כאלו ששמים 2 ק"ג .

עכשיו , אם תיקח את ההרדקור של צורכי הסחוג למיניהם הם בטח יגידו לך לאחר ביקור אצלי שנשרף להם התחת .......:rolleyes:;)

בקיצור ג'ו - לא רק שאשמח לטעום מה-"סחוג" שלך אני גם יכול להתערב איתך שעל כל רבע כפית שאתה תכניס לפה אני אקח כף שלמה , מתחייב !!!!!!

ואשתי עכשיו מוסיפה שבקטע הזה אני לא שפוי - הכמויות של החריף שאני אוכל נוגדות את ההגיון .

ואני מנסה להסביר לה שזה שורף את כל החיידקים :D .

BackDoorMan
20-01-12, 19:49
עכשיו , אם תיקח את ההרדקור של צורכי הסחוג למיניהם הם בטח יגידו לך לאחר ביקור אצלי שנשרף להם התחת .......:rolleyes:;)

:D .

זה בגלל שאתה שם בסחוג מרלבורו.

zviki
20-01-12, 20:33
הצחחקתתם אותי, למרות שאני שכנוזי, [יליד הארץ אמנם] לא סופר אתכם בענייני סחוק,רברבנים. משתמש במיץ של הסחוק בתור טיפות עיניים יבשושיות , ולא סתם באיזה "זהובי הכרם" "הסחוק של סגולה"

יואב פולס
20-01-12, 20:50
מחר כנראה אני הולך לסופר-פאלפל, הפאלפל הכי טוב שיצא לי לאכול באיזור המרכז ואדווח על נושא הטחינה, היא סמיכה כמו שצריך עד כמה שזכור לי.

סופר פלאפל? זה שבאלנבי צמוד לסופרפארם?

tzagi
20-01-12, 20:51
!!!

בקיצור ג'ו - לא רק שאשמח לטעום מה-"סחוג" שלך אני גם יכול להתערב איתך שעל כל רבע כפית שאתה תכניס לפה אני אקח כף שלמה , מתחייב !!!!!!

ואשתי עכשיו מוסיפה שבקטע הזה אני לא שפוי - הכמויות של החריף שאני אוכל נוגדות את ההגיון .

ואני מנסה להסביר לה שזה שורף את כל החיידקים :D .

ברור שאין לדברים כאלה מתכון קבוע, כול אחד עושה כמו שלימדו אותו
אני עובד לפי מתכון שמצאתי בספר בישול תימני משנות ה70 והוא קורא לחצי קילו פלפל על חבילת כוסברה
הבעיה שהפלפלים הים תיכוניים הם מאד עדינים...או ממש לא חריפים עומת אלה במערב, לעומת זאת, הפלפלים בשימושי(סראנו-דרגת חום 10,000 – 25,000 בסולם סקוטויל) יותר טעימים...אבל חובה להפטר מהגרעינים אחרת כול העסק נהפך לפצצת אטום.
בכול מקרה, אגיד ככה, עדיין לא מצאתי סחוג בישראל שאפשר להגיד שהוא חריף.

BackDoorMan
20-01-12, 20:53
סופר פלאפל? זה שבאלנבי צמוד לסופרפארם?

אכן.

ולגבי חריפים, אני לא מבין מה הטעם בתחרות למי גדול יותר, אני אישית הפסקתי להנות (אחרי תקופת התמכרות מסוימת לחריפים) מעוצמות גבוהות.
חריף אמור לשמש בתיבול האוכל או חלק מהארוחה, כשהוא מתפזר באוכל למינון נסבל, מכאן שחריף חזק יותר יעשה שימוש בכמות קטנה יותר כדי להגיע לאותו מינון.

מכל סוגי החריפים שיצא לי לנסות, נשארתי שומר אמונים לחריף התימני.
אין מה לעשות, הוא לא הכי חריף, אבל מספיק חזק מבלי לגרום לנזקים וטעים יותר מבלי כל התוספים האמריקאים המוזרים ברטבים.

yes1952
21-01-12, 11:55
אל תמעיטו בדבריו של שמש העמים
מעבר לגבול של ביתו אי שם בארץ הסטייקים
יש פלפלים קטנים שחורים מקסיקנים שהשטן אוכל אותם כשהוא רוצה לירוק אש מפיו
לפני הרבה שנים הבאתי כמה לארץ ונתתי לחבר תימני של אבי ז"ל
שרף להם שבוע הישבן
לצערי אני מנוע מלאכול חריף כיום אך הגעגוע נשאר
יוסי

TsA
21-01-12, 12:27
כל התגובות סטייל "אני אוכל יותר חריף ממך! ואבא שלי חזק יותר!" מדגישות את חוסר ההבנה בסחוג תימני אסלי...
סבתא שלי ז"ל יכלה להרצות לי שעות (בתימנית מדוברת כמובן...) על היחס העדין והאיזון הדרוש בין כמות עשבי התיבול הטריים, לתבלינים היבשים, לפלפלים האדומים/ירוקים/גם וגם, והכל היה גדל אצלה בגינה כמובן (שאני הייתי עודר ומנכש סרפדים במו ידי החשופות). ואגב, ב"איזון עדין" היא מתכוונת לחופן מזה, קצ'ת (יש לקרוא "קסעת") מזה, ככה (מראה ככה עם היד) מזה וכמובן אי אפשר לשכוח את התבלין הסודי (ואני לא מאמין שאני מגלה את זה מעל דפי האינטרנט, אבא שלי יהרוג אותי) זרעי חילבה...
את התחרות מי מכין סחוג חריף יותר, אנחנו שומרים רק לכינוסים משפחתיים גדולים, ובינתיים אף אחד עוד לא התעלה על הסחוג (או שמא נאמר אורניום מועשר) שדודה מיכל הכינה לפסח 2002 (נשבע לכם, זוכר את התאריך והמקום): עד שלא ראיתם עשרות תימנים מחליפים צבעים לכל גווני הקשת, לא ראיתם שמחה מימיכם! הסוכנות לאנרגיה אטומית עדיין מסרבת לחקור....
בקיצור, סחוג אמיתי צריך להיות חריף ב-מ-י-ד-ה. כזאת שתעשה לך נעים בפה, נעים בבטן וגם נעים בת*ת... הכל חייב להיות טרי ועדיף שיגודל על ידי המשתמש. לא דין סחוג שנקצץ "על הסכין" כדינו של סחוג שמוקסר במיקסר וכמובן ששני אלו לא מתקרבים לקרסוליו של הסחוג שנכתש על המסחג' (סחה על המקצועיות שגיא) תוך שמיעת החדשות הטריות ביותר על מה הפיליפינית של צנעני עשתה עם התאילנדי מהמשק של עובדיה (בתימנית כמובן!)

אה ו... אני אוכל יותר חריף!
ואבא שלי יותר חזק!

הבאים בתור: שרשור החילבה הגדול
בשלבי עבודה על הספר הבא שלי: "איך ללעוס גת, לעבוד על האוטו ולהישאר בחיים", ספר המשך לרב המכר שלי "גת ואמנות אחזקת האופנוע"...

yes1952
21-01-12, 12:54
TsA
אני חייב לך סיפור עכשיו ואולי גם כולם יהנו
אז כך רצה האגדה
בשנות השישים המוקדמות של המאה הקודמת(איזה כיף לכתוב המאה הקודמת)
ההורים שלי כנראה היו עסוקים בכל מיני שושו ברחבי הגלובוס
היתה לנו מטפלת אומנת תימניה -ממנה ולה אני חייב את הידע שלי בבישול
והיא היתה מכינה סחוג-לפי כל מה שכתבת
אנחנו היינו קטנים ואהבנו לטבול את המאפים שלה באדום והירוק שהכינה
ויום אחד גנב לי מישהו את הסנדוויץ'
באתי הביתה אבל חפוי ראש ופרצוף כחול מהמכות שניסיתי להחטיף לו(היה קצת הרבה גדול ממני)
האשה המדהימה הזו חייכה ואמרה מחר יהיה בסדר
למחרת הכינה לי סנדוויץ' ואזהרה בצידו-אל תאכל ממנו
שמח וטוב לב בהפסקת עשר אני מוציא את הכריך(לגיוון הסיפור)והגוליית הזה מגיע חוטף את הכריכון וכל בית הספר שמע את הצריחות שלו
נשבע לכם בפילפל שחור גמד שלפני אי אילו שנים פגשתי אותו בלוויה והוא הזכיר לי את הלקח שלמד
והמתכון לכריך מזליג דמעות ומכווץ אחוריים
אחד כריך
מורחים כזו חמאה שהתימנים מכינים מחלב עיזים(פעם היה)
לבנה תוצרת התקווה של אז
ובאמצע כמות מכפית גדושה של סחוג
מפזרים קצת זעתר
ארוחת עשר מדהימה כמעט ללא שותפים
האבא שלי אהב את זה-אמא שלי?עד היום בגילה המופלג רק שומעת סחוג והעיניים של דומעות(האנגליה הזו היה שורף לה רק מלהסתכל על סחוג)
אבל--ממש אבל--ההונגריה שאיתי אוכלת סחוג כמו שאני אוכל שוקולדה מקופלת(זה חריף זה?היא אומרת-שיבואו להונגריה)
שבת סחוגית לכולם
יוסי

zviki
21-01-12, 14:28
אלוהים ישמור- מה שיצא ממה עושים עם הפיתה התמימה והמזרזפת שלי? כבר התגברתי על הבעיה- מחבר בקצה התחתון VISE GRIP ויש לי גם ידית נשיאה למנה וגם אנטי גניבון. צודק יוסל בעניין המקסיקנים, עדיף להתקרב לכור בצ'רנוביל מאשר אליהם..
עכשיו אם באמת אתם רוצים לעזור לי, ממש אובד עצות: מה עושים עם גלילי הקרטון של נייר הטואלט בגמר השימוש? ניסיתי לבנות שנורקל אבל יצא חרא

yes1952
21-01-12, 15:04
גלילי קרטון
ממלאים בתערובת של פאלאפל ויוצרים גליל פאלפאל ג'מבו וישר לטיגון
כנ"ל בשר טחון
שומרים בשקית-חומר בערה מעולה לשטח
ממלאים במלט0בטון)כשזה יבש יוצרים פסל מגלילי בטון
כנ"ל אך עם חוט במרכז-טוב לקשירת קרס עם חוט דייג לים-כמה קשורים ביחד טוב לטשטוש עקבות
נותנים לתוכית שלי-נהדר לבעלי כנף ומחארסמים(מכרסמים)
למהדרין?
עושים מהם פצצות סירחון ושמים מתחת לדלת נהג בחניה לשכן מעצבן
נותנים לוויסקי שיעשה מלכודת לגורי החתולים שיגיעו בשבוע הבא לעליית הגג שלו
ממלאים בפלפל חריף ושמים ליד הגלגלים בחניה נגד כלבים משתינים
אה גם אפשר לזרוק לפח אבל זה משעמם
יוסי

zviki
21-01-12, 15:14
יוססססססססי............רק רציתי לחזור הביתה בשלום.

zagi
21-01-12, 15:22
בעניין הפלפל המקסיקני , אכן שמעתי רבות עליו אך מעולם לא יצא לי לחוות את בעירתו .
האם ניתן למצוא אותו בארץ ? , אם לא .. ג׳ו תעשה מישלוחה ....

צביקה מגלילי נייר טואלט ישנים אתה יכול ליצור משקפות לנכדים , זה זכור לי מאיזו תקופה בילדות - טוב נו , ילדות של מושבניקים .

zviki
21-01-12, 15:39
לצערי , עדיין לא עשו לי [נכדים] לא זכיתי לחוות את החוויה, אולי בעתיד הקרוב.
אין וכנראה גם לא תהיה ילדות מושבניקית, קיבוצניקית [לפני ההפרטה] מכיר גם את החסרונות אבל זה בטל בשישים

zagi
21-01-12, 15:55
תכין ותביא ליוסי , הוא ידע מה לעשות איתם בנתיים , אח"כ לכשיבואו נכדיך תבקש בחזרה ... ;)

zviki
21-01-12, 16:06
טוב, שיוסי ימתין עכשיו לחודש חירבונים עד לקבלת סטוק ראוי, מכולה

yes1952
21-01-12, 20:40
הרגתם אותי
וחוץ מזה צביקי הייתי חייב לכתוב משהו יצירתי לשרשור הנזילה של הקרטר שבפיתה
לגבי הגלילים שכחתי להוסיף
חתיכת פסטרמה בפנים-והכלבה כבר מוצאת לה עיניין ל 5 דקות ולא נכנסת לי בין המקדחה לברזלים שאני מכין עכשיו
טוב פיפי קקי ולישון היה לי מספיק היום
יוסי

tzagi
21-01-12, 22:02
בעניין הפלפל המקסיקני , אכן שמעתי רבות עליו אך מעולם לא יצא לי לחוות את בעירתו .
האם ניתן למצוא אותו בארץ ? , אם לא .. ג׳ו תעשה מישלוחה ....

.

ברור שלא כול אחד יכול להעריך אוכל חריף, זה מאד תלוי מאיפה אתה בעולם
כמו שנאמר כבר, הונגריה סתם לדוגמה, או במקרה שלי מקסיקו נורטה- גם ידוע כדרום קליפורניה
המטבח המקסיקאי מבוסס על 2 רכיבים בלבד, פילפלים ושומן בקר נמוך, כול השאר מיקרי בלבד.
מספר הזנים בשימוש עצום, בכול חנות תמצא לפחות 5 זנים טריים(רובם ירוקים) ומעל 15 יבשים(רובם אדומים), לכול אחד יש שימוש ספציפי וטעם שונה.
לא כולם חריפים, יש יותר ויש פחות, ויש מעושנים.
בעיקרון אין בעיה לשלוח יבשים, זה חומר קל, אבל תבדוק באתר המכס(ישראל)...יש שם חוקים ממש מוזרים והם משתנים כול הזמן.

zagi
21-01-12, 22:51
דיברתי כרגע עם אמא שלי שעובדת במכס שנים רבות והיא הודיעה לי חגיגית וחד משמעית שחייב אישור ממשרד החקלאות והם לא יאשרו !

האפשרות היחידה היא להעביר במזוודה , נו שווין , או שנחכה להגעתך ב-2013 או שתדחף את זה למישהו במזוודה ..;)

boaz avrahami
21-01-12, 22:56
לפחות יש מידע שימושי בשירשור הזה...
אמא שלך עובדת במכס.

אפשר להבין איך עד היום לא ידענו על זה???

zagi
21-01-12, 23:26
בועז , בהרבה פוסטים כבר רשמתי את זה , רק היית צריך לשים לב .

tzagi
21-01-12, 23:47
בדוק שוב,
לפי הרסמי זה לפרות וירקות טריים,
ואם זה גרוס זה בכלל תבלינים- מותר עד קילו
אבל יש איסור על זרעים-בעיה...
הנה הטקסט הרישמי

Country Conditions for Mailing — Israel

Prohibitions (130)
Agricultural tools and accessories.
Bank and currency notes at present in circulation in Israel.
Blank invoices with headings.
Cigarettes exceeding 600.
Dairy products, except for canned powdered milk.
Fresh fruits and vegetables.
Games of chance.
Indecent or obscene marks, paintings, photographs, books, cards, lithographs, or engravings.
Infectious perishable biological substances.
Live plants and seeds.
Lottery tickets and advertisements.
Meats.
Organic fertilizers.
Radioactive materials.
Seafood and fish (includes canned fish or seafood).
Soil and sand.
Spices exceeding 1 kg.
Tobacco, in various forms, exceeding 600 grams.
Used beehives.
Restrictions
Coins; banknotes; currency notes (paper money); securities payable to bearer; traveler’s checks; platinum, gold or silver, manufactured or not; precious stones; jewelry; and other valuable articles may only be sent in registered First-Class Mail International shipments.
Food products not listed in the Prohibitions section may be mailed in quantities not to exceed 3 kilograms (6.6 pounds) per food item or 15 kilograms (33 pounds) per total food shipment. To import larger quantities from abroad, the prospective recipient must obtain an import license issued by the Israeli government.

מעניין שאסור ליבא חול, כנראה המדינה שונאת תחרות :-)

bizon
22-01-12, 00:30
שגיא אתה יותר ממוזמן לבוא ולקבל כמה פלפלים מקסיקנים הבנרו נדמה לי הוא שמם גם ירוק גם כתום מיובשים אבל לא מביישים :)

מור

tzagi
22-01-12, 00:39
הרבנרו, או באנגלית אנגלית Scottish bonnet
לא יעבוד בסחוג, יש לו טעם מיוחד ודומיננטי ולא עובד טוב עם שאר המרכיבים, לפחות מנסיון שלי
אלה גם חריפים אש, אפשר אפילו להגיד שיותר מדי.

zagi
22-01-12, 01:53
מור , אשמח מאוד לנסות את הפלפל המדובר , תודה על ההצעה , וג׳ו אני בחיפוש מתמיד אחר הפלפל החריף מידי עוד לא מצאתי אותו ... אולי זה זה ?

tzagi
22-01-12, 02:02
אם מה שיש למור זה באמת הרבנרו-אז מצאת אותו
יש ירוק בהיר, אדום וכתום-אצלינו בעיקר כתום בהיר
תמונה לזיהוי
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/harb.jpg

תזהר, בעיקר עם הגרעינים!

BackDoorMan
22-01-12, 02:35
שרשור שלם על רוטב המוות ב CF (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=368956).

tzagi
22-01-12, 04:26
אגב, אם וכשתקבל אותם, שמור ושתול את הזרעים
הצמח יגדל מעולה באזור שלך, הוא אוהב אדמה הררית- וולקנית, בחורף תכסה עם ניילון למנוע מוות. ולא להשקות אלא כשיבש
עודף מים יגרום לפירות מרים.

bizon
23-01-12, 01:39
זה בדיוק מה שיש לי :) קיבלתי אותם טריים ומחשש שירקבו ייבשתי אותם כמו טמבל ישר שמתי ביס לאחד טרי כתום ! טעות נוראית ! אבל רק ככה לומדים :)
שגיא אני מאריאל צור איתי קשר יש לי עוד איזה סוג אדום וארוך שאותו עוד לא יצא לנסות גם הוא ממקסיקו אגב 0547317777

מור

tzagi
23-01-12, 02:15
תעלה תמונה של האדום, נגיד לך מה זה
קשה לנחש כי יש המון זנים, אם שגיא רוצה לשחק חקלאי, תן לו שישתול.

tzagi
23-01-12, 03:40
האישה החליטה לעשות ג'חנון,
אמרתי הזדמנות מעולה לסחוג טרי
במקרה היה שק של חצי קילו פלפלים טיילאנדים בסופר בדולר יחיד...לקחתי.
קודם כול רוחצים את המצרכים ומייבשים טוב
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/IMAG0894.jpg

עיניים חדות יקלטו שיש לי שותף(ה) לעברה.
שנית מנקים את הכוסברה מהגבעולים ושמים במעבד, מוסיפים פלפלים, כמה אדם שפוי מוסיף? 10-12 בינוניים
לזה מוסיפים ככה
ראש שום(מקולף כמובן) כף מלח, כף כומין, כפית פלפל שחור, כפית הל, טיפה ציפורן, לא יותר מרבע כפית
מעבדים עד שהכול מתערבב ואחיד
איכסון:
צנצנת זכוכית נקיה ונתנת לאטימה, כמו לשימורים, לפני ההעברה מרתיחים מים ושופכים בצנצנת, סווש סווש ומנגבים טוב עם מגבת נקיה ויבשה
מעבירים עם כף נקיה. יש שמוסיפים שמן לצנצנת למניעת התחמצנות.

יבוש המרכיבים מאד חשוב, מים הם אויב לסחוג, הם גורמים להתחמצנות, שינוי בטעם והתקלקלות.
בתנאים אידיאלים הסחוג יכול לחיות במקרר תקופה ארובה בלי לההרס ולשנות טעם.
תוצאה סופית:
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/IMAG0895.jpg

zagi
23-01-12, 22:06
ג'ו , ממש מעורר תיאבון ... רק חסר לי המרקם שיוצא במסחג' בשונה מהבלנדר .

מור , אצור אצור קשר לגבי הפלפלים ואז נעשה לגו' תמונות של סחוג כהלכתו , תודה .

ועוד דבר - יש לחריפות מדד ... ראו פה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%9C%D7%9D_%D7%A1%D7%A7%D7 %95%D7%91%D7%99%D7%9C) .

tzagi
24-01-12, 01:48
אה כן,
הויכוח הניצחי של המרקם בין הבלנדר למעמ'ז ימשיך גם כשיעשו סחוג על מאדים.
כולו העדפה אישית,

סולם סקוביל ידוע וציינתי אותו באחד הפוסטים.

bizon
25-01-12, 01:16
שגיא ארזתי לך ארבע שקיות קטנות כל אחת עם סוג אחר 3 ממקסיקו ואחת מהגינה שלי :) אזהרה ! שילוב של כולם יחד יכול לשמש כחומר נפץ :)

מור

tzagi
28-01-12, 07:08
Delete-duplicate post

tzagi
28-01-12, 07:12
נווו,
יש התקדמות בנושא?
אגב, יש התעניינות ב נום פלאה?, זה הינגליש ל NAM PLA
אמיר- שים לב-קרוב לבית.
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/prik-nam-pla-big.jpg

zagi
29-01-12, 00:04
עוד לא יצא לי לאסוף את הפלפלים ממור .

מה זה הנום פלאה הזה ?

BackDoorMan
29-01-12, 00:54
האותיות התבלבלו לו, הוא התכוון ל NAPALM .

zviki
29-01-12, 01:23
אל תתפסו אותי במילה, זכור לי שהנאפלם הזה הוצא מחוץ ל"משחק" והוא מוגדר היום כנשק בלתי קונבנציונאלי.
[מה שלא מפריע לטורקים להטיל על הכורדים] אבל לפחות הנאפלם הזה -גומר אותך טוטאלית ולא משאיר אותך עם מכאובי שת כמו כל סוגי התרכובות החריפות שמוצעות כאן. מקסימום מזיעים קצת ומגרדים בפדחת.

tzagi
29-01-12, 02:55
יאללה...
אני מזיע רק מלקרוא את בכי הפולנים
נאמ פלאה או בשמו הרשמי פ(ר)יק נאמ פלאה, (ה(ר) לא מתבטאת) זה "רוטב" שולחן טיילנדי שהולך על הכול, בעיקר אורז ושאר ירקות,
שימושו דומה לקאטשוף במערב או רוטב סויה ביפן או סין.
המרכבים פשוטים ובסיסיים, פאטיס (רוטב דגים) מיץ לימון, שום ופלפלים, זה לא חריף ברמות על, הלימון והמיץ דגים הורגים הרבה מהחריפות, כן זה עדיין ישלח אשכנזי ממוצע לחדר מיון לשטיפת קיבה אבל הוא יחיה.
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/rDRlUnKmRM8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

אם לא מבינים מה היא אומרת זה בסדר....גם אני לא.

zviki
29-01-12, 03:23
זה חריף זה?נראה כמו מתכון לבאווריה, מקסימום מוס שוקולד.
הכותב אשכנזי גאה , גדל אצל התימנים, קיבל עונש במרכז הגוף בצד האחורי [פלפל קטן וממזרי] על אי הכנת שעורים, דרגה לפני הברזל המלובן המסורתי.
ותפסיקו לצחוק עלינו האשכנזים, הפסקנו כבר עם הרגל הקרושה [שברחה תמיד מהצלחת] ועברנו לחריימה- גם סוג של פודינג מתוק , מבחינתי לפחות.

tzagi
29-01-12, 03:32
נו למה לדבר הרבה?
אדוני אוהב לסבול?(פולני לא?- שאלה רטורית)
לך תשיג מצרכים-תכין (כמו שראית, לא צריך תעודה ממכללה קולונרית)

דווח תוצאות.

zviki
29-01-12, 03:54
חדל קשקשת ברשת :) ולפני שהשרשור ינעל מחוסר עניין לציבור.אם אתה רציני ויש לך טיטניום ולא קש בין הגפיים התחתונות, מוזמן לדו- קרב החריפות במקום ובזמן שאתה תחליט, כמו גם על סוג הנשק. [עדיף מבחינתך קרוב למקום שאפשר לעשות בו שטיפת קיבה וגרון חו"ח]
אני כבר רואה רגליים קרות? או שזה רק נדמה לי

tzagi
29-01-12, 04:27
די די די לקשקש
הנה שלי
http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/IMAG0924.jpg
עכשיו תראה לי את שלך

אגב, לא אכפת לי תחרות, אבל אני לא לוקח עלי אחריות, טוב נו, לפחות אצלכם יש רפואה בחינם והפרקטולוגיסט שלך בטח בחיוג מהיר אצלך....

zviki
29-01-12, 04:57
מה שיש בתמונה , בצנצנת "המפחידה " שלך, זה דובדבנים מרמת הגולן, אסורים למאכל לחולי סכרת [שלא נדע]
מה הקטע של אצלכם? לא מכיר את כבודו אישית וחבל. אתה לא בארץ? זה מסביר לי את השעות המוזרות שבהן אתה עדיין ער.
אצלנו הרפואה כבר ממש ממש לא בחינם, עדיין לא קטסטרופה [ מבחינת נגישות] כמו אצלכם, אם אני מנחש נכון איפה אתה נמצא.

tzagi
29-01-12, 05:21
כן כן, זה ריבת תותים, תחשוב מה נוח לך....
היחיד שמנהל שעות מוזרות זה כבודו, אצלי בקושי 8 בערב, וב4 בבוקר אני עטוף בפוך הונגרי חולם על....טוב, לא משנה

ואגב, בניגוד לארץ הקויידש ענף הרפואה מעולה, אבל ...המחיר בהתאם ובמיוחד למי שלא יודע איך להסתדר. נושא מסובך ובטח לא להיום
במקרה שאתה מחפש מיקום, אתה מוזמן להריץ 76208

zviki
29-01-12, 05:54
קאובוי

-->