PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בבחירת ג'יפ ראשון עד 30 אלף שח

shlomi001
21-01-12, 16:08
שלום לכולם

אני חדש פה ובכלל.

אני ובת זוגתי מחפשים ג'יפ בתקציב של עד 32 אלף ש"ח כולל סכום ליישור קו

כאשר 90 אחוז מהנסיעות הן בכביש עירוני ובסופי שבוע לטיולים.

אני רוצה משהו חסכוני בדלק בלי עלויות אחזקה יקרות מידי.

רציתי המלצות בנוגע לסוזוקי סומוראי או ויטרה וכן איסוזו טרופר קצר וסאניונג קורנדו
מה כדאי לבדוק ואיפה? ממה צריך להיזהר? איזה שנים לא כדאי להתקרב וכו...

ובכלל המלצות בנוגע לכל אחד מהדגמים האלו?

תודה מראש
שלומי

שגיא S
21-01-12, 16:18
שלום לכולם

אני חדש פה ובכלל.

אני ובת זוגתי מחפשים ג'יפ בתקציב של עד 32 אלף ש"ח כולל סכום ליישור קו

כאשר 90 אחוז מהנסיעות הן בכביש עירוני ובסופי שבוע לטיולים.

אני רוצה משהו חסכוני בדלק בלי עלויות אחזקה יקרות מידי.

רציתי המלצות בנוגע לסוזוקי סומוראי או ויטרה וכן איסוזו טרופר קצר וסאניונג קורנדו
מה כדאי לבדוק ואיפה? ממה צריך להיזהר? איזה שנים לא כדאי להתקרב וכו...

ובכלל המלצות בנוגע לכל אחד מהדגמים האלו?

תודה מראש
שלומי

כמה קילומטרים תסעו בשנה הערכתך?
אם רק זוג או שמצפים לילדים?
האם אכפת לכם להתפשר על נוחות ומקום ואנושיות לטובת חוסן, אמינות ויכולת שטח(סמוראי)?
סאניונג קוראנדו הוא אוטו נהדר לדעתי..טרופר לא להתקרב לדגמי ה3 ליטר דיזל.
והטרופר בנזין גם רכב מצוין, היה לי כזה, אבל צריכת דלק של 1 ל5-6-7 היא דבר שצריך לקחת בחשבון אם אפשר לעמוד בו.
ויטארה היא כנראה ההתפשרות - והפיתרון הטוב ביותר בשבילכם.

shlomi001
21-01-12, 16:29
אין לי הערכה כמה קילומטרים נסע בשנה אני מניח בסביבות 15000 אפילו פחות מאחר ולי יש פרייבט והגיפ ישמש אותה.
אין לנו ילדים ולא מצפים בקרוב.
למען האמת אני לא מכיר את הסמוראי למעט מה שקראתי פה בפורום, אני מניח שזו לא צריכה להיות בעיה.

הסאניונג - הבנתי שאין הרבה חלפים ולכן טיפולים עשויים להיות יקרים?? מה גם שקראתי שהדגם עם הטורבו הוא בעייתי?

ולגבי הטרופר בנזין, ראיתי באחד הלוחות ג'יפ עם קיט של גז מישהו שמע על זה? למישהו יש נסיון עם מערכות הנעה בגז?

שוב תודה
שלומי

שגיא S
21-01-12, 16:38
זוג, שלא נוסע הרבה, מתחילים בשטח - אתם נשמעים כמו מקרה קלאסי של ויטארה.

רכב כיפי, עדיין מרגיש קצת כמו פרייבט בכביש ולא משאית או טרקטור. יש אופציה לשפר ולהתפתח לרמות יפות מאוד..

תתחילו לחפש, אני ממליץ על רכבים עד שנת 98. עכשיו יש אחת יפה, של לאון למכירה. שנת 98 משופרת.
אמנם אתם לא צריכים להתחיל עם רכב משופר ברמה הזאת..אבל שיהיה...זה לא יכול להזיק.

shlomi001
21-01-12, 16:41
אני ממליץ על רכבים עד שנת 98. עכשיו יש אחת יפה, של לאון למכירה. שנת 98 משופרת.
אמנם אתם לא צריכים להתחיל עם רכב משופר ברמה הזאת..אבל שיהיה...זה לא יכול להזיק.

מי זה לאון?
וכמה הוא רוצה עליה ?
אתה יודע מה המצב שלה ואם היא פתוחה במקרה??

תודה
שלומי

e-sheta
21-01-12, 16:53
יכול לאשר לגבי הקוראנדו בארץ נמכרו גם בשם המותג סאניונג ודייהו בדגם משנת 2000 ומעלה.מניסיון הרכב מרווח ל4 מבוגרים בכייף יתרון אוטומט רצוי בעל טורבו חסכוני מאוד בצריכת סולר רצוי להתקין נעילות לפחות אחורית במידה ורוצים עבירות טובה + פגוש קידמי טיפה נמוך (ניתן לשפר מרווח גחון על ידי מוטות פיתול קידמיים והחלפת קפיצי ספירלה אחורייםאו הגבהה מתאימה אחרת ,דברים שמצריכים היתיחסות בבדיקה סוג המים במערכת הקירור ובדיקת מערכות היגוי ופרונט ולראות שהטורבו יבש ולא מזיע , נזילות סולר מאזור המשאבה מבדיקה שאני עשיתי הרבה רכבים כאלה לא מתוחזקים בתחום זה מחוסר הבנה של בעלי הרכב רצוי למצוא אחד בעל טסט ארוך ולא לפני טסט ....

shlomi001
21-01-12, 17:34
יכול לאשר לגבי הקוראנדו בארץ נמכרו גם בשם המותג סאניונג ודייהו בדגם משנת 2000 ומעלה.מניסיון הרכב מרווח ל4 מבוגרים בכייף יתרון אוטומט רצוי בעל טורבו חסכוני מאוד בצריכת סולר רצוי להתקין נעילות לפחות אחורית במידה ורוצים עבירות טובה + פגוש קידמי טיפה נמוך (ניתן לשפר מרווח גחון על ידי מוטות פיתול קידמיים והחלפת קפיצי ספירלה אחורייםאו הגבהה מתאימה אחרת ,דברים שמצריכים היתיחסות בבדיקה סוג המים במערכת הקירור ובדיקת מערכות היגוי ופרונט ולראות שהטורבו יבש ולא מזיע , נזילות סולר מאזור המשאבה מבדיקה שאני עשיתי הרבה רכבים כאלה לא מתוחזקים בתחום זה מחוסר הבנה של בעלי הרכב רצוי למצוא אחד בעל טסט ארוך ולא לפני טסט ....

אז אתה ממליץ על משהו בשנתון 2000?
פשוט לחפש משהו שמור??

shlomi001
21-01-12, 17:35
דרך אגב מה לגבי איסוזו טרופר בנזין קצר שנת 99 -2000?
ראיתי שניתן למצא משהו בסביבות 27 אלף...?

שגיא S
21-01-12, 17:40
דרך אגב מה לגבי איסוזו טרופר בנזין קצר שנת 99 -2000?
ראיתי שניתן למצא משהו בסביבות 27 אלף...?

אתה יכול לעמוד בהוצאות דלק ואחזקה של טרופר בנזין?
אתה מחפש רכב פתוח?
מה בדיוק אתה מחפש?

בכ מקרה אני ממליץ על טרופר בנזין קצר לבן שנת 99 של בחור בשם תום..
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=263217&Code=55620bb131b0ffc430d870a459f9d796

e-sheta
21-01-12, 17:52
ממליץ כן בתנאי שכל מה שרשמתי מתאים לכם ,לאחרונה רכשנו כזה יד 2 מודל 2000 שמור כמו חדש מבחינת פנים הרכב מכלולים מכניים קצת פחות אך תמיד בכל רכב צריך לעשות ישור קו בפרט בין 12 שנה ניתן למצוא שנתון יותר גבוה במחיר שציינתם לדעתי צריך סבלנות והכי חשוב לעשות נסיעה לצורך בדיקת נוחות נסיעה ורמת תגובה של המערכות ברכב כגון פעולת טורבו תקין בכמה רכבים שכאלה במקרה שלי הרכב השלישי ניקנה .

אז אתה ממליץ על משהו בשנתון 2000?
פשוט לחפש משהו שמור??

שי קרנצלר
21-01-12, 18:17
תתחיל בהגדרות פשוטות:
קצר/ארוך
פתוח/סגור
ידני/אוטומט
כל אלה יתנו לך מענה מה אתה צריך.

shlomi001
21-01-12, 19:54
תתחיל בהגדרות פשוטות:
קצר/ארוך
פתוח/סגור
ידני/אוטומט
כל אלה יתנו לך מענה מה אתה צריך.

אז ככה:
קצר - כמובן
פתוח - עדיפות לפתוח אבל לא חובה
אוטומט - כי הרכב ישמש יותר את בת זוגתי ביום יום.

shlomi001
21-01-12, 19:56
אתה יכול לעמוד בהוצאות דלק ואחזקה של טרופר בנזין?
אתה מחפש רכב פתוח?
מה בדיוק אתה מחפש?

בכ מקרה אני ממליץ על טרופר בנזין קצר לבן שנת 99 של בחור בשם תום..
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=263217&Code=55620bb131b0ffc430d870a459f9d796

יש הוצאות מיוחדות מעבר לדלק עצמו ?? אתה יכול לתת לי הערכה חודשית לתצורכת דלק + תחזוקה שוטפת?

אני מחפש רכב קצר.

ד"א מה לגבי איסוזו 3500 שמונע בגז? יש אחד כזה ביד2 - שווה לבדוק או לא להתקרב?

תודה
שלומי

shlomi001
21-01-12, 19:58
ממליץ כן בתנאי שכל מה שרשמתי מתאים לכם ,לאחרונה רכשנו כזה יד 2 מודל 2000 שמור כמו חדש מבחינת פנים הרכב מכלולים מכניים קצת פחות אך תמיד בכל רכב צריך לעשות ישור קו בפרט בין 12 שנה ניתן למצוא שנתון יותר גבוה במחיר שציינתם לדעתי צריך סבלנות והכי חשוב לעשות נסיעה לצורך בדיקת נוחות נסיעה ורמת תגובה של המערכות ברכב כגון פעולת טורבו תקין בכמה רכבים שכאלה במקרה שלי הרכב השלישי ניקנה .

מה לגבי החלפים שלו? ותחזוקה שוטפת של גיפ כזה?
אתה יכול לתת לי הערכה חודשית בנסיעה לשטח בשבתות בעיקר?

תודה
שלומי

e-sheta
21-01-12, 21:43
לדוגמא נסיעה מהמרכז עד לצומת משאבי שדה ותידלוק בתחנת הדלק באזור בערך 200 ק"מ במהירות נסיעה של 90 -100 הרכב היה עמוס ב 4 מבוגרים כבדים וציוד רב משקל , 20 ליטר סולר מיכל בגודל של כ-65 ליטר ברכב יכול לעשות בנהיגה חסכונית כ 700 ק"מ לדעתי .כאשר הוא משמש רק לנסיעה בשטח או הגעה לשטח אצל משפחתי .לאחרונה ביררתי לגבי החלפת משאבת מים גרמנית עלות חלק 450 שקל ועבודה עוד 300 כולל החלפת גלגלות מרעישות בעוד 100 ש"ח לא במוסך חברה משאבה סינית 250 שקלים .

מה לגבי החלפים שלו? ותחזוקה שוטפת של גיפ כזה?
אתה יכול לתת לי הערכה חודשית בנסיעה לשטח בשבתות בעיקר?

תודה
שלומי

Saar
22-01-12, 08:20
לדעתי, עדיף להתחיל מהויטרה.
היא קטנה יותר, מתאימה יותר לנסיעה בעיר
מהנה מאוד בשטח.
יש פתוחה ויש סגורה.
ככלל אצבע - ההוצאות שלה הן 50% בערך מהוצאות רכבי השטח הגדולים (איסוזו וכו')
סער

shlomi001
22-01-12, 13:30
לדעתי, עדיף להתחיל מהויטרה.
היא קטנה יותר, מתאימה יותר לנסיעה בעיר
מהנה מאוד בשטח.
יש פתוחה ויש סגורה.
ככלל אצבע - ההוצאות שלה הן 50% בערך מהוצאות רכבי השטח הגדולים (איסוזו וכו')
סער

הבעיה עם הויטרה שהמחיר שלה גבוה יחסית, ז"א במחיר של 28 אפשר למצא ויטרה שנת 98 - במחיר הזה אפשר למצא איסוזו או סאניונג בשנתון 2001 אז זה לא עדיף??
הסמוראי מנוע 1300 בלי הגה כוח לבחורה יהיה קשה לא?? וגם המנוע חלש יחסית לא??

shlomi001
22-01-12, 13:36
דרך אגב מה לגבי אופל פרסונה??
מישהו התנסה?

Saar
22-01-12, 16:12
הבעיה עם הויטרה שהמחיר שלה גבוה יחסית, ז"א במחיר של 28 אפשר למצא ויטרה שנת 98 - במחיר הזה אפשר למצא איסוזו או סאניונג בשנתון 2001 אז זה לא עדיף??
הסמוראי מנוע 1300 בלי הגה כוח לבחורה יהיה קשה לא?? וגם המנוע חלש יחסית לא??

על זה נאמר... You get what you pay for
ובהרחבה....
סמוראי לא בהכרח יתאים לכל בחורה (גם לא לכל בחור...) לפני שאתה קונה רכב כזה עבורה, שהיא תנהג ותאשר. הגה הכח הוא לא הבעיה היחידה באוטו הזה בחיי היום יום....

לגבי הסניונג, יש לי חבר שהיה לו אחד כזה, בוא נאמר שזה עניין של טעם, במקרה הזה, זה לא היה הטעם שלו ולא שלי.
מהר מאוד נמאס לו מהאצות של צב וכבדות כללית במקביל לכל מיני תקלות קטנות ומעצבנות.
סער

e-sheta
22-01-12, 22:35
לדעתי אתה מתרחב יותר מידי על האופציות ואתה כבר מבולבל מכמות הרכבים לאישה אתה צריך רכב שקל לתיפעול ביום יום ...יש נשים שאוהבות רכבים קשים לתיפעול כל יום ניפגש בכאלה בכבישים.
אתה יכול בשקט לקחת ויטרה 1.6 אוטומט הגה כוח ומיזוג אפילו 5 דלתות רכב יחסית קל בכביש צריכת דלק רגועה לעומת הרכבים אם המנועים הגדולים ללא חשש יש לא אפשרויות האצה והוא בגודל של משפחתית ממוצעת ויתרון מתאים גם לשטח קל בינוני וקשה הכול תלוי ברמת השיפור (יכול להמליץ לך על אחת מודל 97 שראתי לא מזמן ושווה בדיקה לעומק )

סטורםטרופר
23-01-12, 07:59
אני הייתי ממליץ לך על טרופר דיזל, למרות מה שנכתב לעי״ל. יש מציאות ממש טובות ואין עליו בתור רכב שטח בשביל מה שהוא עולה. התמורה בעד המחיר תהיה גבוהה ביחס לאופציות האחרות שנמנו. באנגלית המונח הוא best bang for the buck.
אכן יש לטרופר דיזל היסטוריה אך אפשר לומר זאת על כל רכב פה באתר. אתה יכול להעזר בקהילת הטרופריסטים פה או באתר שלהם אשר ימליצו לך מה לעשות וממה להזהר וכיצד לבדוק לפני קניה.
ממליץ לך לחפש טרופר דיזל שטופל במוסך מורשה והיסטורית הטיפולים שקיפה. חפש מנוע מקורי עם מעט ק״מ שעשה ריקול בזמן ותהנה מרכב עם אחיזת שטח מעולה, חסכוני 1:9, ונוחות של פרייבט.
גילוי נאות, הכותב הוא בעלים גאה של טרופר קצר דיזל ורנגלר jk, ואין לי בעיה להכנס לכל אחד מהם בבוקר ולסוע בו.

shlomi001
27-01-12, 13:01
סליחה שאני חופר בנושא יותר מידי

אבל מישהו מכיר את היונדאי גלאופר?
הבנתי שהוא גם לא יקר יחסית וגם יש לו חלפים זולים (אותם חלפים כמו של הפגארו)

ודרך אגב תודה לכל מי שענה עד כה.

שלומי

-->