PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאילת בוילר

ח.שמואל
22-01-12, 17:26
שלום.

ברשותי דוד חשמל 60 ליטר המונח באינטרסול בשכיבה.
המים נגמרים אחרי מקלחת אחת של כ 10 דקות.
נתונים:
1. הדוד הודלק קודם על שהטרמוסטט ניתק (נפסקה האוושה של ההרתחה+צפיה בדיסקית של שעון החשמל)
2. הטרמוסטט מכוייל בסביבות 65 מ"צ.
3. נימרוד בן 4 שנים. שימוש של זוג ללא ילדים.
4. גוף חימום 2500 W.

לאחר הרתחה מלאה, הזרמתי מים איזה חצי דקה והוצאתי ספל מים מהדוד. (ספל פלסטיק שחיממתי קודם).
הכנסתי מד טמפרטורה דיגיטלי, הוא קפץ מיידית ל 70 מ"צ, זה המקסימום של ה'מד'.

השאלות:

1. בהנחה שהטרמוסטט מודד 65 מ"צ איפה שהוא ממוקם, איזו טמפרטורה יכולה להיות בנקודה הגבוהה ביותר ואיזו בנמוכה ביותר?
2. אם במקום יציאת המים זה מגיע ל 90 מ"צ, יכול להגרם נזק לצנרת/לברז? (לא S.P אלא צינור שחור בתוך שרשור).
3. במידה והצטברה אבנית, האם מדובר בכמות שיכולה להקטין משמעותית את נפח המים? (לא מדבר כעת על מהירות החימום).
4. בגלל שהדוד שוכב, שטח הפנים של המים גדול יותר, עד כמה זה משמעותי להתקררות מואצת של המים החמים ע"י הקרים שנכנסים תחתיהם?

5. בשורה התחתונה, אני מנסה גם לברר, בערך כמה ליטר מים חמים ברמה של 45 מ"צ אני אמור להוציא מדוד כזה. ההנחה שלי היא שטמפרטורת כניסה של המים כ 10 מ"צ.

תודה לעונים.

Saar
22-01-12, 19:31
דוד שוכב זה מכה. מנסיון. גם אצלנו זה מצב דומה.

האם יש לך קולטי שמש?
המאיץ לא ממש יכול לעבוד בשכיבה ולכן המצב בעייתי עוד יותר.
בקיצור, אם תמצא תשובה, ספר לנו :)

meir alony
22-01-12, 19:39
1. לדוד שוכב יש מאיץ יעודי אבל לא נראה לי שבדוד כזה קטן יש בכלל מאיץ.
2. בזמן שאתה מתקלח תשאיר את הדוד דולק.

ח.שמואל
22-01-12, 19:52
אין קולטים!
אין מאיץ!

טלטולי
22-01-12, 19:58
גם אין קולטים גם אין מאיץ גם נוסע על סיקס רק שאברי גילעד לא יראה את זה :p

טלסקופ
22-01-12, 20:49
גם אין קולטים גם אין מאיץ גם נוסע על סיקס רק שאברי גילעד לא יראה את זה :p

LIKE!

הדסופה
22-01-12, 21:05
כשעברנו לבית החדש הרמתי טלפון למהנדס של כרומגן בדיוק לשאלה של מה עדיף שוכב/עומד. הוא ענה שהם הריצו הרבה ניסויים ולסיכום אין הבדל משמעותי בטמפרטורה וביעילות. יש הבדל באיך נראה הגרף של ההתחממות במהלך היום כשמדובר בשימוש בקולטים (הגרף שונה, ערכי המינימום והמקסימום קרובים מאוד). דיברנו אז על דודים יותר גדולים (150+) ומכיוון שבדוד קטן הפער בשטח הפנים יגדל - אז יש משהו בחשש שלך.

65 מ"צ זה יותר מדי, בייחוד אם אתה מודד 70 בפועל. זה טמפ' של כוויות. בכל התקנה חדשה של דוד חייב המתקין לשיים מגביל חום של 56 מ"צ, אם אני זוכר נכון. אצלי מכוון 53. אולי זה ייתן כיוון נכון לשאלה שלך על 90 מ"צ....מה שבטוח כשתהיה במצב של "יש ילדים" לא תרצה לדמיין כאלה טמפ' במקלחת.

dice2
23-01-12, 10:39
יש לך דוד של 60 ליטר, מה ציפית שמשפחה של 5 נפשות תוכל להתקלח?
דבר שני וחשוב יותר תוריד את הטמפ' בטרמוסטט ל55-60 ותבדוק את השסתום פריקה (גבוה מדי =סכנת התפוצצות/נזק)

ח.שמואל
23-01-12, 10:52
להוריד ל 55 מ"צ, זו קצת בעיה משום שמניגוד לדוד עומד, בו ה'טרמוסטט' נמצא למטה, בדוד שוכב הוא נמצא קצת לפני האמצע, כך שכל מה שממנו ולמטה שזה בערך 30% מתכולת הדוד, לא מגיע לטמפרטורה האמורה.
אגב, מגביל החום שדברו עליו, איפה הוא יושב? לכאורה הוא צריך לשבת אחרי המיקסר (הברז בלע"ז). איךבדיוק ממקמים אותו שם?

ח.שמואל
23-01-12, 21:28
שורה תחתונה.

שוחחתי עם מהנדס חברת נמרוד שאישר את העובדה שדוד שמכוייל על 60 מ"צ, יכול לתת גם 80 מ"צ בשכבת המים העליונה וזה תקני.
בדוד שוכב שמכוייל כנ"ל, יתכן בהחלט שכבת המים התחתונה תהיה רק בת 40 מ"צ.
בקיצור, אל תתקינו בשכיבה אם אינכם מוכרחים.

בקשר למגביל החום, בררתי גם את זה ויצא ש:
אכן מגביל החום אמור להיות מותקן ביציאה מהדוד ולוקח מים מצנרת ההזנה של הקרים ומהיציאה של החמים. יש לו אפילו שם, 'משגיחום' והוא מיוצר ע"י חברת 'שגיב'. יש עוד יצרן שקורא לאביזר שלו 'ביטחום'.
שיחה עם מומחים העלתה שזהו מוצר בעייתי והרבה מקוני הדירות החדשות (זה מחוייב היום ע"פ חוק), מסירים אותו לאחר שהוא נסתם מאבנית או שסתם לא בא לו לדייק בטמפרטורה, אחרי הכל זה שסתום מכני..

אה.. ותודה על העזרה.

ח.שמואל
27-02-12, 18:41
מקפיץ.

החלפתי היום פלאנג וכיילתי את הטרמוסטט על 65 מ"צ. חיברתי הכל כמו שצריך. עשיתי בדיקה לשסתום ביטחון, הדלקתי בוילר ויצאתי ל1:45. בשובי, עדיין דלק הדוד (60 ליטר בשכיבה, כזכור). כעבור חצי שעה, נכנסתי לבדוק וחשכו עיני. צינור יציאת המים החמים התפוצץ צמוד להברגה. ממש הותך. חור 15*10 מ"מ. מים עד השמים.
פירקתי טרמוסטט. בדקתי הדרגתית במים חמים. עובד.
מה יכולה להיות הבעיה אם הטרמוסטט תקין וכן ה'שסתום לחץ'.

תודה.

zoharami
27-02-12, 18:57
שמואל
ביציאה יש לחבר ניפל של 50 ס"מ צינור סקדיול ורק לאחר מכן להתחבר עם צנרת פלסטיק (S.P. או פקס)
הניפל הנ"ל משמש כקולט חום ואמור למנוע את מה שקרה לך.
ע"פ תקן.
בהצלחה
נ.ב. כדאי גם לבדוק שסתום האל חוזר במקרה של חוסר מים חמים כמו כן מצב של חיבור מכונת כביסה או מדיח (גם בזה כבר נתקלתי)
מאת
שרברב
זהר עמיעזר

ח.שמואל
27-02-12, 19:05
תודה על התגובה המהירה.
שסתום א"ח תקין. אם היה מאבד משם מים, הוא היה חם והוא לא חם. אין חיבור לשום אביזר חוץ לברזי מים חמים. קצת מוזר לי שלקח לו שעתיים לחמם 60 ליטר (פלאנג' חדש קומפלט) ובסוף הוא עוד פוצץ צינור.

BackDoorMan
14-12-12, 18:04
אני השלישי שיכתוב את זה, 60 ליטר זה בדיחה לא מצחיקה.

זרוק אותו לקיבינמאט ותתקין דוד של 120-150 ליטר, עם קולטים מתאימים, לחילופין אתה יכול להתקין בטור עוד דוד באותו נפח.
דוד"ש בישראל זה הדבר החסכוני ביותר שיש חוץ מלייצר בבית ביודיזל משמן משומש.

-->