PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות של צעיר לגבי קניית סמוראי

lamer
22-01-12, 18:24
שלום...
אני חייל משוחרר טרי שרוצה לקנות ג'יפ ראשון. קראתי המון פה בפורום ויש לי כמה שאלות שאני אשמח אם תוכלו לענות לי עליהן. מצטער מראש אם חלק מהשאלות נטחנו פה כבר, לאחר חיפוש בפורום לא מצאתי את התשובות המדוייקות פה בשבילי.
#הגעתי למסקנה שהג'יפ הכי מתאים לי הוא הסמוראי ולכן בתשובות תתייחסו לג'יפ הזה.

1.יישור קו- קראתי פה בכל מקום שבחישוב הסכום של קניית ג'יפ צריך לתת קצת לישור קו... השאלה שלי היא למה בעצם צריך לעשות את זה, הרי מי שקניתי ממנו את הג'יפ ככל הנראה נסע בו וגם ושיפר ותיקן מה שצריך, אז למה בכל זאת צריך לעשות יישור קו? או שזה נוגע רק לג'יפים מוזנחים...
2.בדיקת רכב לפני קנייה- איפה אני יכול לעשות את זה וכמה זה עולה? הבנתי שיש אדם בשם מורי שעושה את זה בראשל"צ, הוא לוקח תשלום? כשאני הולך לאחד כזה, הוא כאילו אומר לי מה צריך לתקן ברכב ומה השווי שלו? מה בעצם השורה התחתונה שהוא נותן לי.
3.ביקור במוסך- כמה הסמוראי אמין מבחינת מוסך? אם אני מטפל בו בצורה שגרתית וטובה, מה התדירות שהוא יגיע למוסך? כמה תקלות יש לו בגלל שהוא רכב ישן? אשמח לתשובה מבעל רכב כזה שיכול להגיד מנסיון...
4. עלות אחזקה חודשית- אם אני יוצא מתוך נקודת הנחה שאין איזה תקלה חמורה או שאני עושה איזה שיפור לרכב, מה העלות החודשית הממוצעת לסמוראי?(דלק,טיפול שוטף וכו'..)

תודה לכל העוזרים והעוזרות!

sapog
22-01-12, 18:43
אהלן וברוך הבא!
מזל טוב על השחרור :)

קודם כל, תמקד אותנו על אלו שנתונים אתה מדבר?
סמוראי יש החל מ-84 ועד 98.

מורי אכן עושה בדיקת רכב לפני קנייה, בתשלום כמובן.
הוא מספק לך רשימה של ליקויים, חומרתם ועלות תיקונם.

הסמוראי הוא רכב אמין יחסית.
אבל זה תלוי בכמות ואופי נסיעות השטח שתעשה איתו.

תחזוקה של סמוראי (סטנדרטי, קרי לא משופר) זהה בערך לתחזוקה של פרייבט קטן.
מבחינת עלויות של ביטוח, אגרות, צריכת דלק, טיפולים וכו'.

בהצלחה!
טל.

lamer
22-01-12, 18:51
אני מדבר על שנתונים 90 ומעלה, כמה מוסך הוא רואה? ומה המחיר של הביטוחים וכל העניינים האלה?

שגיא S
22-01-12, 19:01
כמה מוסך הוא רואה זה תלוי באיך טיפלו בו לפני ובעיקר ברכב שאתה קונה..אל תתפשר על רכב בינוני או גרוטאה רק כי המחיר שלו זול. בסוף יוצא שאתה משלם יותר...
ביטוח עולה 3500 שקל לנהג צעיר
טסט 1000 שקל בשנה.

רון נחמן
22-01-12, 22:06
שלום...
אני חייל משוחרר טרי שרוצה לקנות ג'יפ ראשון. קראתי המון פה בפורום ויש לי כמה שאלות שאני אשמח אם תוכלו לענות לי עליהן. מצטער מראש אם חלק מהשאלות נטחנו פה כבר, לאחר חיפוש בפורום לא מצאתי את התשובות המדוייקות פה בשבילי.
#הגעתי למסקנה שהג'יפ הכי מתאים לי הוא הסמוראי ולכן בתשובות תתייחסו לג'יפ הזה.

1.יישור קו- קראתי פה בכל מקום שבחישוב הסכום של קניית ג'יפ צריך לתת קצת לישור קו... השאלה שלי היא למה בעצם צריך לעשות את זה, הרי מי שקניתי ממנו את הג'יפ ככל הנראה נסע בו וגם ושיפר ותיקן מה שצריך, אז למה בכל זאת צריך לעשות יישור קו? או שזה נוגע רק לג'יפים מוזנחים...
2.בדיקת רכב לפני קנייה- איפה אני יכול לעשות את זה וכמה זה עולה? הבנתי שיש אדם בשם מורי שעושה את זה בראשל"צ, הוא לוקח תשלום? כשאני הולך לאחד כזה, הוא כאילו אומר לי מה צריך לתקן ברכב ומה השווי שלו? מה בעצם השורה התחתונה שהוא נותן לי.
3.ביקור במוסך- כמה הסמוראי אמין מבחינת מוסך? אם אני מטפל בו בצורה שגרתית וטובה, מה התדירות שהוא יגיע למוסך? כמה תקלות יש לו בגלל שהוא רכב ישן? אשמח לתשובה מבעל רכב כזה שיכול להגיד מנסיון...
4. עלות אחזקה חודשית- אם אני יוצא מתוך נקודת הנחה שאין איזה תקלה חמורה או שאני עושה איזה שיפור לרכב, מה העלות החודשית הממוצעת לסמוראי?(דלק,טיפול שוטף וכו'..)

תודה לכל העוזרים והעוזרות!

(קודם כל - גילוי נאות - הרכב שלי מוצע למכירה באתר, ככה שאני "בעל אינטרס"..)

1. אתה עומד לקנות רכב ישן מאוד. ברוב המוחלט של המקרים יהיו מכלולים מסוימים שהוזנחו במשך הזמן (והבעלים הקודמים...). אתה מוזמן לבדוק בפורום Readers ride את הדרך היקרה והארוכה שהרכב שלי עבר ב"יישור הקו".
מבחינתי, אגב, משמעותו של יישור קו היא גם להפוך את הרכב לאישי יותר, ומותאם לצרכים שלי - התקנת נעילה, יחסי העברה וכו' הם חלק מהעניין.
חוץ מזה, לפעמים אנשים מעדיפים לקנות רכב קצת יותר שחוט בפחות כסף.
2. בתשלום, ותסגור אתו לפני הבדיקה מה אתה מקבל - האם יש אחריות ממנו, האם הוא ממליץ לך על מחיר רכישה וכו'. אגב, אני מצטרף להמלצה על מורי.
3. רכב שמור (או מיושר קו) לא יתקלקל אם לא תתעלל בו.
וגם כשתתעלל בו, תצטרך להיות יצירתי ;)
4. דלק הוא נושא כאוב, ביחס לפרייבטים. צפה למשהו בין 1:7 ל1:11 (למוזרק, עם מידות צמיג סטנדרטיות ונהיגה רגועה).
טיפול שוטף - כמו שאמרתי לגבי אמינות. לי יוצא להיכנס למוסך (אני מטפל אצל מורי) רק אם הצלחתי לשבור משהו בשטח או לטיפול שגרתי.

המלצה חמה (וממוחזרת): תתחיל לראות רכבים. אל תקנה עד שראית לפחות כמה, גם אם התאהבת בראשון. קח איתך את המדריך לבדיקת סמוראי מהאתר, ורצוי גם חבר (אפשר גם מהאתר...) לבדיקה הראשונית - בה תחליט אם שווה לשלם על בדיקה נוספת של בעל מקצוע.

בהצלחה בחיפושים!

זרקו
23-01-12, 22:56
מצטרף לדבריו של רון.
הוא לא יכול להמליץ על הרכב של עצמו, אבל אם אתה מחפש רכב שעבר כבר את היישור קו ומעבר לזה- לך תראה את הרכב של רון.

Saar
25-01-12, 23:40
כמה מוסך הוא יראה? חלק גדול תלוי ביכולת הטכנית שלך וברצון ללמוד.
סמוראי הוא רכב די פשוט לתחזוקה עצמית.
ספר רכב טוב, כלים טובים ולא לפחד ללמוד....
ותגלה שהוא לא רואה מוסך :)

assaf234
30-01-12, 23:37
4. דלק הוא נושא כאוב, ביחס לפרייבטים. צפה למשהו בין 1:7 ל1:11 (למוזרק, עם מידות צמיג סטנדרטיות ונהיגה רגועה).
טיפול שוטף - כמו שאמרתי לגבי אמינות. לי יוצא להיכנס למוסך (אני מטפל אצל מורי) רק אם הצלחתי לשבור משהו בשטח או לטיפול שגרתי.

1:7???? מאיפה הבאת את הנתון הזה??? כבעל סמוראי בעבר (שנתיים שלמות) 1:10-1:11 שנת 88 קרבורטור

danip
30-01-12, 23:48
סמוראי עם צמיגי 235 עושה בערך 1:7.5 בממוצע כך ש 1:7 לא מצוץ

קליש
31-01-12, 18:53
אינני רוצה להוריד את ה"רוח מהמפרשים" למרות שכנראה אני הולך לעשות את זה.אם אתה חייל משוחרר (וקיבלת מענק שחרור שמספיק לחודשיים שכ"ד) לחלום על סמוראי ולממש את הקנייה כולל האחזקה זה משהו שונה לגמרי.למרות שהאחזקה של הג'יפ היא לא יקרה (יחסית לג'יפים אחרים ולא לפרייבטים) המושג להכנס לשטח - מושג יקר!! במיוחד שאתה רוצה לחוות שטח אמיתי ואתה בגיל המתאים "להוציא את המיטב מהכלי".כנראה שאתה מכיר שיש שיקול של תקלות אחרי טיולים, שיפורים שרוצים להוסיף ואפילו דבר פעוט כמו כלי עבודה שצריך כל פעם לרכוש כדי לתחזק את הרכב "בבית" עולה כסף, אני ממליץ לך בתור אחד שעשה את זה, תחסוך עוד כמה ג'ובות ובעוד כמה חודשים (אולי שנים) כשתרגיש שאתה מסודר כלכלית - תקנה סמוראי (או סופה או אחר). שוב פעם זו רק המלצתי, אלא אם יש לך תמיכה כלכלית "טובה" ואז שכח ממה שרשמתי. בהצלחה לך בכל מה שתבחר!!!

ishc
31-01-12, 19:13
סמוראי עם צמיגי 235 עושה בערך 1:7.5 בממוצע כך ש 1:7 לא מצוץ

זה קצת גבוה. גם סמוראי עם 235, נהיגה עירונית, כל עוד הכל תקין, בעיר אמור לעשות 1:8, מחוץ לעיר אמור לעשות 1:9 עד 1:10.

-->