PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב שטח אמין ונעים

marking2
22-01-12, 17:31
אני חייל, ואני מתפקד כמדריך נהיגה מבצעית, כלומר אני לומד הרבה על הרכב והיקפו ובנוסף לומד להבין אותו.
מה שאני מחפש זה רכב שטח, ג'יפ, שחוסך בדלק אבל לא יותר מדי, אמין, לא גדול מדי, אפילו קטן, בקנה מידה של עד כ-20,000 ש"ח.
אילו סוגים יכולים להתאים לנהיגה של פעם בשבוע וטיפולים עצמיים בעיקר? ג'יפ שאני גם אוכל לעבוד עליו וללמוד יותר לעתיד.
אני מאמין שאני מחפש רכב בין השנים 1980-1998.
תודה רבה על העזרה!

zerez
22-01-12, 17:49
בשנים ובתקציב שלך נראה לי שסמוראי הוא בחירה טובה, אם תוכל למצוא גימני ידני שיעמוד בתקציב זאת גם תהיה בחירה טובה.

marking2
22-01-12, 17:52
חשבתי ובדקתי על הסומראי, ואני בדיוק קורא שאישרו שהשוק ייבוא אישי מארה"ב נפתח, אז מה אתה אומר, שווה לחפש שם אחד ולהביא אותו לכאן?

איתמר_DRZ
22-01-12, 17:55
אפשר לייבא רכב בתנאי שהוא עד 24 חודשים על הכביש או מעל 30 שנה(אספנות) אז אין ממש אפשרות כזאת עם סמוראי לצערנו

שגיא S
22-01-12, 18:02
אתה תצטרך להסתפק במלאי הסמוראים שיש בארץ.

אני עכשיו מחפש בשביל חבר, ועברנו על כל הסמוראים ביד 2, אם אתה רוצה עזרה דעה או להתייעץ תרגיש חופשי לפנות בפרטי..

yoni 110
24-01-12, 17:00
למה סמוראי??
סיקס שטופל בחום ואהבה וימשיך להיות מטופל ככה יתן לך את מה שאתה מחפש.

עם כל הכבוד לסמוראי- קשה לקרוא לדבר הזה אוטו

דרור ברלי
24-01-12, 17:24
אהה........ וסיקס זה "אוטו"...
כאחד ממעריציו, אני מסכים שהוא כייפי, עביר, הדבר האמיתי, אבל...
אמין...?
נעים...?
חסכוני?????????????????????????????????? ??????????????????

marking2
24-01-12, 17:54
הבעיה עם סיקס היא שהוא עוד יותר דיר מסמוראי לצערי, כבר בדקתי ופשוט אין אחד ששווה לקנות, לעומת זאת אני יכול להשיג סמוראי במחיר של 14000 במצב לא רע ולעבוד עליו, אני עדיין מחפש אבל אני מאמין שזה כבר יותר הגיוני, מה אתה אומר? וסיקס באמת פחות אמין, אבל הכיף בו שאפשר לתקן אותו בקלות רבה.

טלטולי
24-01-12, 18:23
הבעיה עם סיקס היא שהוא עוד יותר דיר מסמוראי לצערי, כבר בדקתי ופשוט אין אחד ששווה לקנות, לעומת זאת אני יכול להשיג סמוראי במחיר של 14000 במצב לא רע ולעבוד עליו, אני עדיין מחפש אבל אני מאמין שזה כבר יותר הגיוני, מה אתה אומר? וסיקס באמת פחות אמין, אבל הכיף בו שאפשר לתקן אותו בקלות רבה.
אתה רוצה גם לינסוע עליו??! כי במחיר הזה באמת רק תתקן.:p

RONI
24-01-12, 18:41
תראה ,סיקס הוא דיר גדול ,לעומת סמוראי ,דיר קטן .
על שתי הנבלות שתקנה בזול תאלץ לשפוך המון משכורות של חייל מסכן..
אמין זה מושג יחסי לכלי אותו אתה מתעתד לרכוש .
עם כולם אפשר לשחק ולתקן ,אלו כלים מאד פשוטים לאחזקה ,אם כמובן רוצים ויודעים ,כמו שאני מבין אתה רוצה ללמוד ,זה מצויין .
הסמו חסכוני יותר בדלק ,אבל בחח ,זה די דומה בעלויות .
הסמו צפוף משהו בלשון המעטה.
עבירות ,הסמו זאת עז הרים משובחת [אבל עז ]
הסיקס עביר באותה מידה אם לא יותר [בסיס גלגלים ארוך\רוחב עדיף וכו].
אבל אני משוחד אני ..
לך עם האופי של JEEP.
לא תתאכזב.
[דעתי האישית].

ד ו ר ו ן
24-01-12, 20:48
יוני,
האיש הגדיר ״חסכוני״ כתנאי, איך סיקס נכנס במשוואה הזו?

הוא יכול בקלות להגיע לצריכה כפולה משל סמוראי.

לי זה נראה שהאופציה הכי שפויה מול רמת הדרישות ותחשיב שקל/ברזל=סמוראי

tzagi
25-01-12, 01:45
חשבתי ובדקתי על הסומראי, ואני בדיוק קורא שאישרו שהשוק ייבוא אישי מארה"ב נפתח, אז מה אתה אומר, שווה לחפש שם אחד ולהביא אותו לכא
ן?

ונגיד שחוקי זה היה אפשרי,
יבוא הסמוראי לארה'ב הסתיים מעל לפני כ15 שנים
מה תקנה, גרוטאות חלודות או הכלאות שמשרד התחבורע לא יאשר גם עוד 100 שנה?
זה לא ישראל, רכב לא נשאר סטנדרטי ליותר מ20 דקות, אפילו אם לא, בקצב נסיעה ממוצע של מעל ל23000 קמ לשנה, רובם המוחלט כבר מזמן נגמר כפסולת ברזל.

yoni 110
25-01-12, 02:53
סיקס בדלק אולי יעלה יותר אבל נקודת האיזון היא במחירי החלקים
על סיקס יותר קל לעבוד לבד
לסיקס זמינות חלפים גבוהה יותר (גם מפירוק)
סיקס יודע להזדקן בכבוד הרבה יותר מהסמוראי (מנוע גדול+ מכלולים חסונים יותר)

היה לי סמוראי והיה לי סיקס, הסמוראי שרד פחות מחצי שנה לעומת הסיקס ששרד כמעט 3 שנים- אני חושב שזה מסכם את דעתי :)

וכן דרור, סיקס הוא הרבה יותר "אוטו" מסמוראי (אפקט הגודל- מנוע ובודי)

GodsFather
25-01-12, 04:56
סיקס או סמוראי ישרדו יפה מאד, אם טיפלו בהם יפה מאד במרוצת השנים עד שהגיעו לידיים שלך.

בתור אחד שהיה לו סבן וסמוראי, אני יכול לומר שמה ששפכתי על הסבן בשנה, לא שפכתי על הסמוראי ב5 שנים ואת הסבן לא שיפרתי בכלל (לא כי לא רציתי, פשוט לא נשאר לי כסף לזה).

שני הכלים מצויינים בשביל התחלה אם יש את הזמן, הסבלנות, הכסף (אחרת תצטרך את השניים הקודמים פי כמה). ידע זה משהו שאשר לצבור עם הזמן והסבלנות.

ויש הבדל גדול בין מנוע שלוגם 1:4/6 למנוע שלוגם 1:8/10 כשחוזרים מטיול.

דרור ברלי
25-01-12, 11:07
אני סבור שעם ג'יפ ראשון, לא משנה מה הדגם שלו - פחות נוסעים ויותר לומדים. בעיקר דרך הכיס. גם אם מטפלים בו לגמרי לבד.
אפשר לספר עד מחרתיים כמה חלפים ל-CJ נפוצים יותר מלסמוראי. לא יודע, לא היה לי סמוראי. גם אני התחלת יעם ג'יפים לפני 22 שנה ישר ב"מים העמוקים" - CJ ישן מסוף הסבנטיז. למדתי המון, ללא ספק. הג'יפ המדהים, הסקסי, הנפלא הזה - אלה לא מליצות - זו היתה המציאות, גם כמעט הביא אותי לתהומות הנשייה. בשנים ההן סמוראי לא היה רכב של תפרנים. הוא היה חדש מדי ויקר מדי.

ג'יפ ראשון הוא סוג של גישוש דרך - הוא בוחן אותך, ואתה בוחן את עצמך. עד כמה אתה בנוי לתחביב הזה. ג'יפ ראשון צריך להיות כזה שקל לטפל בו לבד, שחלפיו זמינים ומחירם סביר, שהעלויות השוטפות היומיומיות שלו - טסטים, ביטוחים, דלק. כן, בעיקר דלק - לא קורעות את הכיס, וגם - לא נעים, כזה שקל למכור ולהיפטר ממנו אם השידוך לא עולה יפה.

אני יכול להסכים שסמוראי בן 20 כבר לא אמין היום כמו שהיה לפני 10 שנים או 15 שנים ושעיפות החומר מורגשת בו יותר. ב-CJ אין כל כך הבדל בין ג'יפ בן 20 לג'יפ בן 30. בדרך כלל רובם המוחלט גרוטאות סרוחות, אבל מי שמתוחזק היטב, נראה צעיר גם אם הוא בן 30 ++++ הכל עניין של רמת התחזוקה, אם כי CJ מתוחזק באהבה בדרך כלל כבר לא למכירה בשום מחיר....
אבל כל מי שיש לו CJ היום וגם כל מי שהיה לו פעם - עם יד על הלב, בחייכם - זה ג'יפ מדהים ומקסים עם הכי הרבה נשמה שאפשר ויכולות מכאן ועד הודעה חדשה, ועם כל הפשטות שלו, "אמינות" מעולם לא היתה צד חזק שלו. גם במעמד קריעת הניילונים מהמושבים שלו, אי שם לפני 20 ומשהו שנים, היה מצב שמשהו יתקלקל בו. כי כזה הוא. אחרי 22 שנות ג'יפאות, עם רזומה שכולל שני CJ ושתי סופות, אני מרשה לעצמי להחזיק בדעה ש-CJ זה לא ג'יפ למתחילים. נהפוך הוא. CJ בן עשרים וכמה שנים זה ג'יפ למתקדמים, למורעלים הקשים, לאוהבי ארגז הבוקסות והשחור בציפורניים. ולפות חהשרשור - אחרי שתעבור בהצלחה את שלבי הפתיחה של התחביב הזה, שעוברים בדרך כלל ב"תחנות" של סמוראי, ויטארה וכו', ורק אחרי כמה שנים - סיימת צבא, עשית טיול גדול, סיימת ללמוד, התחלת לעבוד במקום נורמלי, יש לך משכורת קבועה וסבירה ואולי גם רכב מהעבודה שישמש אותך ביומיום ויאפשר לך לשמור על הג'יפ לשימושים שראויים לו ולא להישחק ולהתבזבז על הכביש, אז אפשר לחשוב על טיפוח של CJ כאוטו שני, לטיולים/שעשועים/תחביב בלבד.

ishc
25-01-12, 12:30
דרור, שאפו לא יכלו לכתוב טוב יותר.
סמוראי זה אחלה אוטו, במיוחד שאתה צעיר, לבד והגב חזק, אם הוא פתוח זה יותר אחלה. ב-22k אפשר כבר למצוא רכבים 94-95, מוזרקים וסטנדטרטיים וזה בדיוק מה שאתה צריך לחפש.
צריכת דלק במוזרקים בין 1-8.5 בעיר עד 1-13 מחוץ לעיר תלוי כמובן במצב המכני, פתוח/סגור ומשקל (מדובר על רכב סטנדרטי).
אל תתפתה לדגמים עם הקפיצי סליל, איכות נסיעה טיפה יותר טובה לא מצדיקה בעיית חלפים ייחודיים ובעיית שוק שיפורים.
אל תתפתה לארוכים וטנדרים, הם הרבה יותר אוטו אבל תמיד ידרשו שיקום (לרוב למי שיש טנדר או ארוך טוב ממש לא משחרר אלא תמורת סכום הזוי).
אם איכות החיים בכביש חשובה לך והסמוראי הוא יותר מדי הרד-קור חפש ויטרה קצרה. בתקציב תוכל למצוא ידנית קצרה בשנתונים 90-93. קח בחשבון חלפים יקרים יותר ותצרוכת דלק גבוהה יותר (דגמים עם קרב׳) מצד שני אין דרישה לממיר קטליטי.

-->