PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב 4X4 קיה סורנטו

Sorentos
24-01-12, 12:05
שלום רב
יש לי קיה סורנטו 2005 ושילוב 4X4 לא משתלב למצב HI רק ל LO .
האם הביעה היא ברכיב חשמלי או בטראנספר אצמו בפנים ?
תודה

IlanHadar
24-01-12, 15:38
תן הסבר למה אתה מתכוון. נדלקת הנורה הירוקה? איך אתה יודע שלא משתלב?

Sorentos
25-01-12, 19:45
מנורה של שילוב נדלקת אבל תרנספר לא נכנס לעבודה .
איך אני יודעה כי בדקי ברגע שאני משלב HI 4X4 מסתובבים רק גלגלים אחוריים .
אבל כשאני משבל ל 4X4 LO כל ארבע גלגים מסתובבים.
לכן רציתי לוודע עם מישהו יודע האם זה ביעה בטראנספר אצמו או יונית חשמלי שאחראי להפעיל את 4X4 HI
בברכה

IlanHadar
25-01-12, 20:48
אני אתאר לך איך עובדת מערכת ה 4X4 בסורנטו:
שילוב ההנעה הקדמית מתבצע ע"י חיבור הציר הקדמי באמצעות ואקום, בנוסף חיבור מצמד בטרנספר, שניהם נחוצים בשביל הנעה 4X4, לרכב אין נועלי טבור (לוקרים).
שילוב הילוך נמוך מתבצע ע"י הטרנספר.

מצב 2X4 - המצמד בטרנספר מנותק לא מעביר כוח לדיפרנציאל הקדמי, בנוסף הציר הקדמי מנותק, חיבור הואקום לא פעיל.
מצב 4X4H - המצמד בטרנספר מחובר ומעביר כוח לדיפרנציאל הקדמי, חיבור הואקום פעיל.
מצב 4X4L - הטרנספר נמצא במצב L המצמד בטרנספר מחובר ומעביר כוח לדיפרנציאל הקדמי, חיבור הואקום פעיל.

לפי התיאור שלך ברור שמערכת הואקום עובדת כיוון שיש הנעה קדמית בהילוך נמוך.
החשד הוא על מערכת המצמד בטרנספר, אבל מוזר שהיא כן משלבת בהילוך נמוך ולא בגבוה, יתכן ומראה על בעיה חשמלית / מחשב כלשהי.

לפני שאתה פונה למוסך תעשה ניסיון:
1. קבע הרכב למקום באמצעות חסימת שלושה גלגלים. שניים מאחורה ואחד מקדימה. משוך בלם יד חזק שיחזיק את הרכב.
2. את הגלגל הקדמי החופשי הרם באוויר באמצעות מגבה, רק שיהיה מעל הרצפה במעט.
3. התנע הרכב, שים את הגיר בניוטרל ושלב 4X4H.
4. נסה לסובב את הגלגל באוויר.

אם הגלגל מסתובב אז אתה בצרה, נסה לבדוק גם עם גל ההינע שהולך לטרנספר מסתובב, אם כן אז זה בוודאות המצמד בטרנספר. אם הגלגל לא מסתובב אז הכל תקין. אם עשית דווח.

רק תתייחס להערה בתחתית העמוד, אם לא ברור לך איך לעשות את הניסוי אז על תעשה. יש סכנה בעשיית דברים כאלה.

Sorentos
26-01-12, 10:59
תודה על רעיון.
אילן ואם אני אגיד לך שאתמול נעסיתי בדיקה הכי פשותה בחול . שילבתי 4X4 HI לפני זה בכוונה עשיתי דמות של שקיעת רכב ורק שני גלגלים אחוריים ולאחר שילוב 4X4 HI התחלתי לבדוק האם גלגלים קדמיים מסתובבים והתברר שלא ,הסתבבו רק אחוריים וכש שילבתי 4X4 LO הסתובוב כל ארבע גלגלים.
מה דעתך?

IlanHadar
26-01-12, 11:35
איך אתה יודע שהגלגלים הקדמיים לא מסתובבים, יש מישהו בחוץ?התקלה שאתה מתאר לא סבירה, אם אין שילוב בטרנספר אז סביר שגם ב low לא יהיה.לכן הצעתי לך את הבדיקה ה״ביתית״ זה יסיר ספק.

Sorentos
27-01-12, 22:20
כן אני אישית אמדתי מבחוץ ו אסתכלתי ומישהו נהג על רכב

raanan
28-01-12, 11:39
אתה חייב להשיג חומר טכני מקצועי על מע' ההינע .
משום מה מזכיר תקלות באיסוזו עם טרנספר TOD
(שם 4X4 HIGH משתלב ע"י קלאץ' הנדחף ע" סלונאיד חשמלי. לעומת זאת LOW זה מכניקה טהורה של הזזת ידית ושילוב גלגלי שינים ציר לציר ).

רענן

Sorentos
06-02-12, 10:55
אילן בוקר טוב.
לידיע בדקתי את התראנספר ומצאתי שצינורית וואקום היה פגום החלפתי אותו והכל יסתדר.
תודה לך על הסברים

IlanHadar
06-02-12, 11:29
שמח לשמוע, זה אומר שגם ב low לא היה לך הנעה קדמית. טוב שנגמר ככה ולא בבעיה בטרנספר.

-->