PDA

צפייה בגרסה מלאה : מלכודת לנהגים בכביש 77- צומת הלוחם הבדואי

יונתןמצפה
24-01-12, 15:58
שימו לב!
בכביש 77 לכיוון מערב, לבאים מכיוון צומת גולני, מעט לפני מחלף המוביל החדש:
כ- 1.5 ק"מ לפני הצומת יש שילוט המורה על יציאה ימינה לכיוון חיפה.
שלט נוסף מופיע מעל נתיב פנייה ימינה ומורה על חץ אלכסוני ימינה לכיוון חיפה.
הבעייה שנתיב הפנייה ימינה שמעליו מופיע השילוט הוא בכלל נתיב פניה לצומת הלוחם הבדואי, והוא נגמר בפתאומיות באי תנועה, בניגוד למצופה ע"י הנהג שבטוח שהנתיב יתעקל ימינה במתינות כדי להשתלב לכביש לכיוון צומת סומך.
הנהג הסביר יורד לנתיב הפנייה, כאשר הוא בטוח שזוהי היציאה של המחלף, ומתאים את המהירות בהתאם- כלומר מהירות יחסית גבוהה שמתאימה לירידה שכזו...
מי שלא מספיק להאט או לחילופין לחזור לנתיב מוצא את עצמו על אי תנועה המגיח במהירות, במקום ירידה מהירה של מחלף מכביש מהיר!
ואכן, הסימנים על אי התנועה החדש מוכיחים כי זה באמת המצב. סימני צמיגים ותמרורים שכובים הם חלק מהנוף של אותו אי תנועה בן כחודשיים...
אפילו אני, שמכיר את הצומת הזו כבר שנים, כמעט טיפסתי על אי התנועה הזה כבר פעמיים!!!
הזוי בעיני שכביש כ"כ חדש ומשוכלל טומן מלכודת איומה שכזו.

ראו הוזהרתם!!!
[ואני מקווה שלא ימצאו את ההודעה הזו אחרי שיקרה שם משהו נוראי]

דרור ברלי
24-01-12, 16:04
כמקובל במשרד התחבורע ובמע"צ המפגע לא יתוקן לפני שתתרחש בגללו תאונה עם נפגעים.

אמיר ב.א
24-01-12, 19:16
מכתב רשום , עם תמונה של המפגע והסבר,
שנשלח לרשות / מועצה / עירייה שאליה המפגע שייך ,
עם הוספת מכותבים כמו משרד התחבורה או לאיזה אח"מ שיכול להיות מעורב בעניין,
גורמת לרוב תיקון תוך כמה חודשים...
מניסיון בנושא.

hitoy
24-01-12, 19:52
יונתן - תודה על השיתוף.
דרור - קבל תיקון. אנחנו בחודש ינואר 2012.
גם עם חס וחלילה עד סוף 2012 יהיו 20 הרוגים ועוד כ60 נפגעים במצב קשה, ב52 תאונות קשות, הסיכום יהיה בסוף השנה ואז יש תהליך הסקת מסקנות ותהליך המלצות לפתרון הבעיה ותהליך מציאת מימון ותהליך מכרז לקבלן מבצע,,,,
בקיצור צריך יותר מתאונה אחת, אלה עם הנפגע הוא מישהו שמקושר למישהו שרוצה שמקושר למישהו שיכול.

טלסקופ
27-01-12, 11:09
יונתן - תודה על השיתוף.
דרור - קבל תיקון. אנחנו בחודש ינואר 2012.
גם עם חס וחלילה עד סוף 2012 יהיו 20 הרוגים ועוד כ60 נפגעים במצב קשה, ב52 תאונות קשות, הסיכום יהיה בסוף השנה ואז יש תהליך הסקת מסקנות ותהליך המלצות לפתרון הבעיה ותהליך מציאת מימון ותהליך מכרז לקבלן מבצע,,,,
בקיצור צריך יותר מתאונה אחת, אלה עם הנפגע הוא מישהו שמקושר למישהו שרוצה שמקושר למישהו שיכול.

למה סתם ללכלך? מישהו מכם ניסה לפנות למע"צ (החברה הלאומית לדרכים)?
טלפון למע"צ (למיטב זכרוני 2120*) והנושא יועבר לטיפול. מן הסתם לא יסלל כביש עוקף עילי בן 8 נתבים מעל לכיכר, אבל בהחלט יתכן שיתלה שלט אזהרה או הבהרה.
מנסיון דומה בטעות שילוט במחלף "חבצלת" שתוקנה תוך ימים ספורים מרגע פנייתי.
נסו ותופתעו! (ולא, אני לא עובד במע"צ ואבא שלי לא חבר דירקטוריון שם)

יונתןמצפה
27-01-12, 11:44
בעבר הייתי פונה לא מעט למע"צ. המספר אפילו היה שמור לי בזיכרון...
התגובה שלהם בזמנו הייתה פשוט מזעזעת... (אני מדבר על לפני כמה שנים)
זלזול, חוסר רצון להבין איפה הבעיה, ועוד ועוד.
אז התוצאה של זה הייתה שהתייאשתי והפסקתי לדווח.
אני מוכן לנסות שוב אם אתם אומרים שדברים שם התשנו.

וכל זה לא גורע במילימטר מהעובדה המצערת שהכביש הזה נפתח מבלי שעלו / רצו לעלות על הטעות הזו.
אם אני שמתי לב לזה, אין לי ספק שבמידה ומנהל העבודה / מהנדס התשתית / מפקח הבטיחות היה עושה נסיעת מבחן ראשונה בכביש החדש הוא היה שם לב לזה.
אז או שאף אחד שם לא עשה סיבוב כזה, או שבמע"צ מודעים לבעייתיות של השילוט במקום אבל נמנעים מלתקן כי יש לזה השלכות כלכליות/מקצועיות וכד'.
כך או כך זה לא תקין ועצוב שזה קורה.

אנסה להתקשר ואדווח מה היו התוצאות....

טלסקופ
27-01-12, 11:51
בפעם היחידה שניסיתי, יצא לי לדבר עם מוקדן, שלא ייבש אותי זמן רב על הקו, ושהצליח להעביר את פנייתי לגורם הרלבנטי אשר פתר את הבעיה (תמרור חסר).

אתה צודק לגמרי שבעת חניכת המסלול החדש, היו צריכים להביא למקום בוחן תנועה או גורם מקצועי אחר כלשהו, על מנת שיזהה את הבעיה ויתריע עליה. יותר מזה, לפי דבריך, מדובר בלקות תכנונית אשר היתה אמורה להפתר עוד בשלב התכנון.

אמיר ב.א
27-01-12, 13:01
בימינו אפילו לא בהכרח יש צורך לטלפן ולהתייבש על הקו :

http://www.iroads.co.il/content/%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8

אימייל
[email protected]

יונתןמצפה
27-01-12, 13:15
בימינו אפילו לא בהכרח יש צורך לטלפן ולהתייבש על הקו :

http://www.iroads.co.il/content/%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8

אימייל
[email protected]

תודה,
ההודעה נשלחה בשני האמצעים שצירפת.
יונתן

yes1952
27-01-12, 18:15
ביום שראיתי א הכותרת ועדיין אף אחד לא הגיב כבר העברתי את תוכן הנכתב למי שלדעתי היה צריך להפנות
לא מצאתי לנכון לשתף זאת מאחר ואני עובד במרכז ולא בצפון
ואפילו לא בררתי אם הכביש האמור הינו בחסות מע"צ או סולל בונה שקיבלו לצערי כמה כבישים בצפון
דהיינו
החברה לאומית לדרכים אינה אחראית על כל הכבישים בארץ-לדוגמא-
כביש 6-חברת דרך ארץ ינה רשות תימרור עצמאית
העיריות והמועצות כנ"ל
נתב"ג כנ"ל
431 כנ"ל
וכמה כבישים בצפון-שבוע הבא אברר זאת
אך כל תלונה בכל כביש שמפנים למע"צ-החברה הלאומית לדרכים מטופלת מיד
אינני מנהל שם ואינני מנהל בכלל-אך אני נודניק לא קטן בנושא בטיחות בדרכים
דבר אחד אני יודע בוודאות-הררי הרים של תקציבים מפוקחים עם זכוכית מגדלת ויש תחלופה בבקרים שעורכים ביקורות מסיבה טובה שאני מנוע מלהעלות אותה
להגיד שהכל נפלא וטהור זה יהיה שקר אך אנו כל הזמן מיישמים ולומדים
טעות שלנו זה חיי אדם ואנו כלולים בסטטיסטיקה הזו-הרגישות היא רבה -התקציבים תלויים ברמת תאונות הדרכים
ובעבר כבר ביקשתי שתעלו כן מיפגעים -אני נהנה לזעזע את המערכת שאני עובד בה
אין עונג גדול יותר מאשר העונג שלי כאשר מפקח בטיחות של מע"צ מגיע לאתר שאני עובד בו(שהוא תמיד אבל תמיד ערוך במצב הטוב ביותר לטובת הנהג בהתחשב בתוואי הדרך) ולהראות לו תלונה מודפסת שהורדה מהאינטרנט(אני גם שולח אותו לשם-אם הוא מגיע?אין לי מושג)
חברים אני לא דובר מע"צ -יש לי תפקיד זוטר במערכת מפני שזה מה שאני רוצה-אני מאמין בעבודת שטח ולא עבודת משרד ממנה כבר סבאתי
שבת שלום
יוסי

BlackStar
30-01-12, 19:11
רוצה לשמוע מעשה חלם שכולנו משלמים עליו ???

כביש 4 צומת מעגן מיכאל
בנו גשר חדש לפני כשנה לא משנה שעל הגשר החדש יש תאונה מידי יום !!! כן כן מידי יום שדה ראיה אפסי לבאים מכול הכיוונים הנוסעים לכול הכיוונים
הקבלן ( ק****נפינו ) שמו עשה אספלט חדש על כביש 4 כקילומטר לכול צד +\- שניי נתיבים בכול צד ( לא מעט אספלט )
כאשר הגיעו המודדים אני מניח שהיו עסוקים משהוא אחר כי למדוד את הכביש הם לא מדדו וסללו את האספלט החדש והשאירו 45 סנטים ( כן מדדתי ) של אי תנועה
ו12 ס"מ גובה של ביוב בולט מהאספלט החדש ו מדרגה בין הגשר החדש לכביש החדש של 6 ס"מ ( כן גם את זה מדדתי )
היום בשעה טובה אחרי שאני ואתם שילמנו לא מעט כסף על הכביש הזה הוא נסלל מחדש וכמובן אף אחד מהמחדלים לא תוקן למעט גובהה הביוב הוא כבר לא בולט שישה ס"מ (( מה לעשות שאנחנו גרים במדינת חלם )) זה מה יש אני כול בוקר מתחנן לאשתי שרק תגיד כן חודש אחרי אנחנו באמריקה ( צפונית למגדל העמק )
בהצלחה אני הולך לשתות מיים קרים להרגע

ש01
01-02-12, 14:30
רוצה לשמוע מעשה חלם שכולנו משלמים עליו ???

כביש 4 צומת מעגן מיכאל
בנו גשר חדש לפני כשנה לא משנה שעל הגשר החדש יש תאונה מידי יום !!! כן כן מידי יום שדה ראיה אפסי לבאים מכול הכיוונים הנוסעים לכול הכיוונים
הקבלן ( ק****נפינו ) שמו עשה אספלט חדש על כביש 4 כקילומטר לכול צד +\- שניי נתיבים בכול צד ( לא מעט אספלט )
כאשר הגיעו המודדים אני מניח שהיו עסוקים משהוא אחר כי למדוד את הכביש הם לא מדדו וסללו את האספלט החדש והשאירו 45 סנטים ( כן מדדתי ) של אי תנועה
ו12 ס"מ גובה של ביוב בולט מהאספלט החדש ו מדרגה בין הגשר החדש לכביש החדש של 6 ס"מ ( כן גם את זה מדדתי )
היום בשעה טובה אחרי שאני ואתם שילמנו לא מעט כסף על הכביש הזה הוא נסלל מחדש וכמובן אף אחד מהמחדלים לא תוקן למעט גובהה הביוב הוא כבר לא בולט שישה ס"מ (( מה לעשות שאנחנו גרים במדינת חלם )) זה מה יש אני כול בוקר מתחנן לאשתי שרק תגיד כן חודש אחרי אנחנו באמריקה ( צפונית למגדל העמק )
בהצלחה אני הולך לשתות מיים קרים להרגע
שכחת שבחלקו הדרומי של האתר השקיעו ב 3000 קולנסאות להרמת גשר שלא ברור למה כזה ארוך ולאחר חודשים ספורים החל כבר לשקוע...

לא נורא, עכשיו הולכים להוציא מעל למילארד שקל להזזת כביש 2 מזרחה לאורך 2 ק"מ על גבי אדמת ביצה ע"ח שטחים של בית חנניה ומעגן מיכאל בשביל להוסיף 800 דונם לג'אסר א זרקא שימשיכו לבנות ללא קשר לתוכנית מתאר וחלילה לא לגובה. בכסף הזה ניתן היה לבצע "פנה ובנה" ברוב הכפר...

BlackStar
02-02-12, 18:45
שג'אסר א זרקא שימשיכו לבנות ללא קשר לתוכנית מתאר וחלילה לא לגובה. בכסף הזה ניתן היה לבצע "פנה ובנה" ברוב הכפר...

את הקול שלי למועצת חוף הכרמל יש לך

-->