PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לטרקטורון

gmb
25-01-12, 16:07
אמנם היה כאן פורום של טרקטורונים אבל הוא נסגר... אז נשאל כאן..
כמה כיף זה לחזור להיות זה שמבקש המלצה לקנייה...

טוב, אז חסר לי האדרנלין והיכולת לטייל פה ושם... לסופה וסיקס אין לי אפשרות לחזור בתקופה הקרובה... נחכה קצת עד שהילדים יגדלו...
ועל הגרנד אני מרחם מדי כשאני מטייל איתו...
חשבתי לקנות טרקטורון, כנראה שזוגי בגלל הנוחות היתרה והיכולת לטייל עם עוד אדם ולא לבד...
אני מעדיף את הטרקטורונים שבהם יושבים ביחד, ז"א כמו ה תומקאר או הפולריס RZR... אני לא מבין גדול בטרקטורונים, ולכן אני אפילו לא יודע איך לחפש אצל היצרנים איזה טרקטורון מגיע בתצורה הזאת, אולי גם ליצרנים האחרים יש כאלה תצורות..
האם ההבדל ביניהם לבין טרקטורון סטנדרטי (ששם יושבים אחד אחרי השני) הוא גדול? אלה פשוט נראים לי בתור כלי פאן טהורים שאתה פחות מתפשר על ישיבה מאמצת לאורך זמן.
האם אפשרי לנסוע איתם גם על הכביש או שחייבים להוסיף עלויות של נגרר וכדומה?
מהם עלויות האחזקה של כאלה רכבים? מדובר כאן בטסט וביטוח כמו לכל רכב? או שיש עוד מעבר?
שיערוך של עלויות הטיפולים השוטפים, חלקים שהתבלו וכדומה, למה לצפות וכמה "לשים בצד"?

עוד דברים שכדאי לי לדעת לפני שאני נכנס לתחום? פשוט זה נראה לי כלי "חסכוני" יחסית ללחזור להחזיק עוד סיקס/סופה וכך גם אוכל לטייל איתו בשבת בבוקר או בימי שישי בצהריים/ערב לפי ההנאה, ולא אצטרך להכנס לעלויות של להחזיק עוד רכב בבית...

צריכת הדלק של הרכבים האלה היא שפויה או שגם כאן מדובר בצריכת דלק של מטוס ג'מבו קטן כמו בגרנד/סופה/סיקס?

תודה
רמי

nirs
25-01-12, 16:17
Nazzima.co.il
כל אחד והמומחיות שלו...

דרור ברלי
25-01-12, 16:27
מבלי להיות מומחה גדול לטרקטורונים, אלא רק מהתרשמות שלי - טרקטורון "קלאסי", כזה שרוכבים עליו ונוהגים בו עם כידון, הוא לטעמי המאוד אישי כלי רכב מסוכן מאין כמוהו. אני יודע שאני פותח כאן ויכוח לוהט, ושיענו לי אנשיםבעלי יותר נסיון אבל זו תחושתי האישית. אני מרגיש הרבה יותר טוב ובטוח על אופנוע מאשר על טרקטורון.
כלי ה-side by side הם יותר ג'יפים קטנים מאשר טרקטורונים. אתה לא רוכב עליהם אלא יושב ונוהג. כמו באוטו. הם יותר בטוחים, יותר יציבים. לחלקם מותר לנסוע על כביש - זה פתרון לא רע אם אתה צריך לנסוע כמה קילומטרים בודדים מהבית לשטח, אבל הם לא אוהבים ולא מיועדים לנסוע קילומטרים רבים במהירות על כביש. חלקם בעלי ביצועים מרשימים, ויש לזה מחיר בצורת בלאי לא קטן ומאוד מהיר של כל מיני מכלולים .מוטב גם לא לצפות לצריכת דלק של קטנוע - במציאות זה קרוב יותר לג'יפ....

airzax3
25-01-12, 18:23
לפני כשנתיים החלפתי את הסיקס בפולאריס ריינג'ר
הסיבה למעבר היתה הרצון להוריד עלויות אחזקה לצעצוע וההשלמה עם זה שאני לא מטייל מספיק
הצורך שלי הוא להריח את האדמה שעה-שעתיים ביום שישי,סיבוב קטן, קפה והביתה (אני גר במושב כך שאין בעיה להגיע לשטח)
למה פולאריס ריינג'ר?
3 אנשים ברשיון (ויש מקום לשלושה)
טסט פעם בשנתיים (בסיקס מכרתי כליה כל חצי שנה)
ביטוח של כ1800 ש"ח בשנה-נחשב לטרקטור אבל בלי סוכן ביטוח טוב לא תוכל לבטח, רוב הסוכנים הפנו אותי לפול שם רצו מעל ל5K במזומן
4X4 כולל הילוך כח ונעילת דיפרנציאל ידנית - רמת העבירות מפתיעה אותי כל פעם מחדש
הכלי מפגין אמינות ושרידות גבוהה, הכלי שלי יוצא קיבוץ +חברה לטיולי ריינג'רים בצפון ובכל זאת בשנתיים האחרונות לא היו לי תקלות למעט חוט קרוע ביוניט חום(לאחרונה לא יצא לי להניע מעל לחודש ובכל זאת הניע בנגיעת סטארטר)
לא זוכר אחרי כמה שעות נדרש שיפוץ מנוע אבל מדובר בעסק לא זול (בדוק את זה לפני הקניה)
מצברון מקורי מת והוחלף במצבר רכב שעלה פחות מחצי ועושה עבודה הרבה יותר טובה (נכנס לאותו מקום לאחר עבודת ריתוך קטנה)
יש רגישות לגג"ש HI בגיר עקב העברת הילוכים תוך כדי תנועה, קניתי אותו עם גג"ש גוסס ששרד עד ללפני חודש, עלות שיפוץ כ3K - אני מצאתי הרבה חומר בפורומים מחו"ל ביחוד פה: http://www.prcforum.com/ , הגג"ש עלה לי בארה"ב כ160$ ולאחר שקיבלתי בפורום הסבר מפורט+ סרט וידאו באורך שעתיים שמדגים פירוק והרכבת גיר אני מאמין שזה לא מסובך לתיקון.
רצועת מנוע טרם הוחלפה ועלותה כ250 ש"ח
שמנים וטיפולים כמו כל רכב

יש רשיון לנסיעה על הכביש אבל למעט לצורך תדלוקים אני לא עולה על הכביש-לא נעים להזדחל על השוליים כשטסים לידך
לא יודע כמה דלק הוא צורך - יש מיכל של 20 ליטר +ג'ריקן בארגז והתדלוקים בשימוש שלי נדירים.
לא עולה על עגלה סטנדרטית בגלל גודלו ומשקלו.
הבת שלי חולה עליו ולא מוותרת לי על טיול ביום שישי (כשהיתה בגן סרבה לצאת אם באתי לאסוף אותה באוטו ולא בריינג'ר)
פה ושם משמש גם ככלי חקלאי בעיקר בפינוי גזם ובהובלת ילדים לטיולים בשטח

kd2
25-01-12, 19:15
דרור, אין לי עניין וכוח לויכוחים, אבל אני באמת מתקשה להבין איך בדיוק טרקטורון פחות מסוכן מאופנוע.

whisky
25-01-12, 19:25
דרור, אין לי עניין וכוח לויכוחים, אבל אני באמת מתקשה להבין איך בדיוק טרקטורון פחות מסוכן מאופנוע.

הפוך גוטה, הפוך...

זה ילד זה?

idanw
25-01-12, 20:31
Nazzima.co.il

בלי להיות קטנוניים - זה Nazzima.com :)

דרור ברלי
25-01-12, 21:46

אני אסביר לך בדיוק.
אופנוע לא משלה אותך בתחושת יציבות מזויפת כמו טרקטורון, שמסוגל לבעוט בך בעוצמה בדיוק באותה שניה שאתה לא מוכן לזה..
ושוב - זו תחושה אישית שלי, אחרי שניסיתי באמת את הכל.
אם אני צריך לבחור - אופנוע שטח או טרקטורון, אני לוקח אופנוע. בלי לחשוב פעמיים.
אם זה RZR או אופנוע? הופה...... אני בוחר RZR. שוב, בלי לחשוב פעמיים.

boaz avrahami
25-01-12, 22:43
דרור,טרקטורון זה אופנוע לנכים.כנראה שלא התרגלת לתחושה של האין דפרנציאל או שנהגת עם כלים מפוקפקים.

דרור99
25-01-12, 22:44
http://www.pancher.co.il/

חפש כאן.

kd2
25-01-12, 22:54
הפוך גוטה, הפוך...

זה ילד זה?

נוווו...........:cool:

דרור, אני מקבל את ההשקפה שלך.
אבל זה בעיקר תלוי בכושר השיפוט של הרוכב, לגבי הסיטואציה ולגבי היכולות.
כך שזה די מתאזן בין הכלים, כתלות ברוכב ובשטח המדובר (יש לזכור שלאופנוע יש חוסר יציבות בסיסית שמשמעותית לשטחים מסויימים).

gmb
26-01-12, 00:28
כלי ה-side by side הם יותר ג'יפים קטנים מאשר טרקטורונים. אתה לא רוכב עליהם אלא יושב ונוהג. כמו באוטו. הם יותר בטוחים, יותר יציבים. לחלקם מותר לנסוע על כביש - זה פתרון לא רע אם אתה צריך לנסוע כמה קילומטרים בודדים מהבית לשטח, אבל הם לא אוהבים ולא מיועדים לנסוע קילומטרים רבים במהירות על כביש. חלקם בעלי ביצועים מרשימים, ויש לזה מחיר בצורת בלאי לא קטן ומאוד מהיר של כל מיני מכלולים .מוטב גם לא לצפות לצריכת דלק של קטנוע - במציאות זה קרוב יותר לג'יפ....

דרור, אם כך כלי ה SIDE BY SIDE הם מה שאני מחפש
גם מבחינת נוחות וגם מבחינת העובדה שזה הדבר שממש דומה בתצורה לרכב ג'יפ קלאסי...
מישהו מכיר אילו כלי SIDE BY SIDE קיימים בארץ?
יש מקום שיש השוואה בין הכלים המובילים בתצורה הזו?

רמי

-->