PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה/תקלה במאייד סמוראי ?

הירשפלד יובל
28-01-12, 00:07
87/88 ארוך שלפני מספר שנים הוחלף לו מנוע לסוויפט (עדיין עם המאייד המקורי ) ולפני כשנה הוחלף המאייד המקורי למאייד AISAIN של סוויפט (פתר בעיית שיפועים ). קורה בעיקר בימים קרים .פותח סוויץ' ,נותן דריכה נקודתית/ריגעית לדוושת דלק ומניע ללא דוושה.הרכב מניע בנגיעה ללא מגע בדושת הדלק , עם סל"ד גבוה במקצת -של הצו'ק האוטומטי. לאחר פרק זמן מסוים של מספר דקות , כנראה לאחר שהמים במאייד התחממו והצו'ק האוטומטי סיים את תפקידו מתחילה תופעה של קירטוע/חוסר אספקה תקינה של דלק לסעפת יניקה .רק עצירה בצד , דימום המנוע והנעה מחדש מחזירה את הרכב לנסיעה רגילה .המאייד נבדק ויזואלית על ידי ועל ידי חבר שהרכב היה שלו בעבר והוא לא מצא דבר ונוקה עם ספריי ניקוי מאייד STP בתוך הלועות .אני חשדתי בתחילה שהמצערת העליונה השתחררה מהקפיץ , אבל החבר אומר שלא ולא שם הבעיה .
מישהו חווה את זה / מוכר למישהו או רעיונות והכוונה ?

reuvenk
28-01-12, 00:26
זה קורה גם כש המנוע חם?

הירשפלד יובל
28-01-12, 00:38
לא . במנוע חם לאחר נסיעה זה לא קורה וגם לא בימים חמים יותר (היה אצלנו קצת קר בי-ם בימים האחרונים ) . לכן אני משייך את זה לפחות תיאורטית למאייד ולצ'וק האוטומטי -ואולי בטעות .

ishc
28-01-12, 09:03
יובל, במאייד סמוראי/סוויפט שהצ׳וק שלו עובד על מערכת המים, לדעתי אין צורך לתת דריכה לפני הנעה ראשונה.
אני לא יודע אם המערכת עובדת על אותם עקרונות אבל לא מזמן חוויתי את אותה בעיה (אצלי יש קרב׳ סובארו). דורך לפני הנעה, מניע ללא גז, בנגיעה, מכת גז מורידה מעט את הסל״ד מסל״ד של התנעה ראשונית, מתחיל נסיעה לאחר מס׳ דק׳ עוצר ברמזור (נגיד), הרכב יורד לטורים נמוכים, מקרטע ונכבה. הפתרון בסופו של דבר היה החלפת מנגנון הצ׳וק (בגלל דיאפרגמה קרועה שאחראית על כניסת אויר) וכיוון שלו. הוסבר והומחש לי ע״י בעל המכון קרב׳/הזרקות שלצ׳וק האוטומטי יש מס׳ מדרגות של סל״ד שיורדות בהדרגתיות (וכך הסל״ד יורד באופן הדרגתי עד שהצ׳וק מתנטרל).
אין שליטה על הדרגתיות הסל״ד ועל זמן הפעולה של הצ׳וק (שבסובארו נקבע ע״י קפיץ) אבל יש שליטה על הסל״ד הכללי של הצ׳וק ע״י בורג כיוון.
בתקווה שאצלך הצ׳וק תקין תנסה להעלות את הסל״ד הכללי של הצ׳וק.

הירשפלד יובל
28-01-12, 13:10
לצחי וראובן תודה על תגובתכם .צחי , התופעה שתיארת דומה לשלי .המאייד הנוכחי יתוקן ע"י איש מקצוע בי-ם או על ידי אם אצליח להוציא מהמחשב manuel repair של הרכב שנתקע במחשב ולא עולה ,או שיורכב מאייד של סובארו שמונח אצלי בצד שנתן לי חבר שלי , בעל הרכב הקודם ועבד ברכב בעבר .מישהו יכול לעלות לאתר או לשלוח לי שירטוט או נוהל תחזוקה של מאייד AISIAN ? (כרגע נזכרתי שהיה בעבר באתר נוהל שיפוץ מאייד - אחפש אותו )

שגיא S
28-01-12, 16:28
חיפשת את זה:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1041-jeepolog-archive

הירשפלד יובל
28-01-12, 17:12
" חיפשת את זה: "
תודה .את זה מצאתי קודם והוא עולה לי על המחשב .מה שמצוי ונתקע לי במחשב ולא עולה הוא ספר מפורט עם שירטוטים ונוהל אחזקה /שיפוץ באנגלית של כל מכלולי הסמוראי.

שגיא S
28-01-12, 17:55
" חיפשת את זה: "
תודה .את זה מצאתי קודם והוא עולה לי על המחשב .מה שמצוי ונתקע לי במחשב ולא עולה הוא ספר מפורט עם שירטוטים ונוהל אחזקה /שיפוץ באנגלית של כל מכלולי הסמוראי.

http://www.4x4.in.th/manual_sj413/index.html

? (http://www.4x4.in.th/manual_sj413/index.html)

הירשפלד יובל
28-01-12, 20:08
תודה שגיא.זה כנראה הספר שקבור אצלי במחשב ולא הצלחתי להעלות אותו. מה ששלחת/ציינת נפתח לי .עכשיו נראה רק מה אעשה איתו .בכל אופן תודה.

שגיא S
28-01-12, 20:19
תודה שגיא.. מה ששלחת/ציינת נפתח לי .עכשיו נראה רק מה אעשה איתו .בכל אופן תודה.

מה תעשה איתו תוי רק בך..שמח שיכולתי לעזור ;)

-->