PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור עריסה לגגון של הג'ימני

tomeriko
29-01-12, 16:20
הי לכולם,
אני מעוניין לשרטט עריסה וללכת לבעל מקצוע שיכין לי אותה מפלדה (אין לי יידע בחיתוך והלחמות, ואין לי הרבה כסף לקנות כזה חדש ב-1000 שקל).
השאלה היא איך אני מחבר אותה אח"כ לגגון המובנה של הג'ימני?

תודה רבה!

עידו לוריה
29-01-12, 18:09
תומר ברוך הבאה לפרום
אני באופן אישי מעדיף סחוג על עריסה ;)
אבל ברצינות עם ברזל שטוח עם שני קדחים שמרותך לעריסה ( 4 יח' כאלו ) בפינה שלה ודרך החורים בורג "U" שחובק את הגגון של הרכב .

עידו

tomeriko
29-01-12, 18:14
תודה רבה!
למען האמת אני חבר חוזר... לפני 4 שנים הייתי כאן עם סמוראי סגור 89 אדום. חזרתי השבוע עם ג'ימני 2005 כסוף.
התבגרנו...
לדעתך ללכת עם שירטוטים למסגר אכן ייצא לי יותר זול מלקנות אחד מוכן? ראיתי שגם כמעט לא מוכרים כאלה יד שניה.

סולי
29-01-12, 18:35
מה אתה מתכנן להעמיס על הגגון?
חבר עם ג'ימיני בנה גגון פריק לטיולים מלוחות אורן, . הספיק לטיול 3 ימים עמוס, עם קרשים ללילה שקיות זבל ושקש"ים מזרונים כריות.
עלויות בערך 200ש"ח , וגם נראה טוב.. אני אנסה לצלם.

ןאם כבר הולכים למסגר ורוצים ממש סלסלת ציוד חזקה, הייתי מפרק את הזוג פלסטיקים הקיימים מתחבר להברגות הקיימות עם עריסה תפורה לפי מידה, צמודה כמה שניתן לגג
כדי להנמיך את ההשפעה של מרכז הכובד הגבוה גם ככה (כשמרכיבים על גבי הפלסטיקים הקיימים אחד מהעריסות המוכרות מקבלים גגון גבוהה מאוד מהגג).
אגב, לא הייתי עושה חצי עבודה.. או הולך על הפתרון הזול שהצגתי ,כשלב ביניים עד שיהיו את המזומנים לעריסה אצל בעל מקצוע עם ניסיון בדיגום של כלי רכב ולא גדרות ושערים.

עידו לוריה
29-01-12, 18:55
עריסה הכי זולה שאני יכול לדמיין זה לקנות רשת מ"ג מרתכת מחוט 3 מ"מ חורים 50X50 מ"מ , חותך לה בפינות פינוי לצורך כיפוף 4 קירות ויש לך את הסלסלה בחלק העליון של ארבעת הקירות מכופף צינור בגודל הסלסלה ומרתך אותו בחלק העליון של הקירות רשת כך שגם הגימור יפה וגם חזק .

עידו

tomeriko
30-01-12, 10:02
אני לא רוצה משהו פריק. רוצה אחד שישאר קבוע, ולא לדברים כבדים כל כך.
צמיג וכאלה לא יעלו. זה בעיקר למים, כסאות מתקפלים, אוהל וכאלה. עגלה לתינוקת.
יש מישהו מסויים שיש לו ניסיון בדיגומים כאלה?

tomeriko
30-01-12, 10:06
עריסה הכי זולה שאני יכול לדמיין זה לקנות רשת מ"ג מרתכת מחוט 3 מ"מ חורים 50X50 מ"מ , חותך לה בפינות פינוי לצורך כיפוף 4 קירות ויש לך את הסלסלה בחלק העליון של ארבעת הקירות מכופף צינור בגודל הסלסלה ומרתך אותו בחלק העליון של הקירות רשת כך שגם הגימור יפה וגם חזק .

עידו

תודה על הפירוט! אכן נשמע סביר ולא יקר יחסית. ממי קונים את החומרים? מאותו מסגר שאליו אני אלך שיבנה את העריסה?
ועריסה כזאת כם ניתן לחבר לגגון הקיים של הג'ימני אן כמו ש-e-Pit@m הציע לחבר את זה נמוך יותר לגג, במקום שני הפסים המובנים?

עידו לוריה
30-01-12, 22:42
חומרים ניתן לקנות דרך המבצע או לחלופין לבד (ספקי רשת באזור מגוריך ) ,ניתן לחבר אותה לתבריגים שבגג בתנאי שבונים לה רגלים מתאימות לכך .

עידו

eysham
31-01-12, 08:23
זו כוונת המשורר:

https://lh4.googleusercontent.com/-DVSviizhTTE/TbGcLm_kJTI/AAAAAAAACU8/4_3ii_EAong/s720/IMG_5863.jpg

וכאן אפילו זה יותר זול - בלי הצינור המרותך למעלה. במקומו יש ליפוף של ספוג. לא אלגנטי מדהים אבל בהחלט עושה את העבודה.

איל

lior_b.s
31-01-12, 12:17
למה לממן השתלת שיער כשאפשר לזרוק נימיה על הראש?..
כמו שתשלם ככה זה יראה!!!..
משהו יפה וחזק עולה בהתאם, מאיזה איזור אתה?

ליאור

eysham
31-01-12, 12:44
ליאור, אני איתך. ברור שמה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל....
אבל אם אין אז מסתפקים במה שאפשר. (גם אם זו נימיה...)

במקרה שלי, על הראש אין הרבה, אבל על הגג של הג'יפ דווקא כן...
גגון בנוי מנירוסטה לפי מידה עם מיכל מים, פנסים והתקן להייליפט. אבל זה עולה בהתאם...

https://lh3.googleusercontent.com/-pX_RMkG1S6U/TwSllwMrzZI/AAAAAAAADzo/AsXeAP_9BSw/s720/33.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-MVN4EeCmTO8/TyfFEizGFJI/AAAAAAAAD24/3B4aED5Jn10/s720/qq.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-a2m5Lvuqers/TmtGquSFpTI/AAAAAAAACos/kengCbJ1cVM/s640/2011-09-10%252012.00.09.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-gULQp8op5VY/TmtGmbqv4mI/AAAAAAAACos/Z9rLNCWAj-M/s640/2011-09-10%252011.59.43.jpg
איל

tomeriko
31-01-12, 13:21
למה לממן השתלת שיער כשאפשר לזרוק נימיה על הראש?..
כמו שתשלם ככה זה יראה!!!..
משהו יפה וחזק עולה בהתאם, מאיזה איזור אתה?

ליאור

אני מאזור הרצליה ועובד בת"א. מכיר מישהו מומלץ באזור?

tomeriko
31-01-12, 13:23
ליאור, אני איתך. ברור שמה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל....
אבל אם אין אז מסתפקים במה שאפשר. (גם אם זו נימיה...)

במקרה שלי, על הראש אין הרבה, אבל על הגג של הג'יפ דווקא כן...
גגון בנוי מנירוסטה לפי מידה עם מיכל מים, פנסים והתקן להייליפט. אבל זה עולה בהתאם...

איל

איל זה נראה סוף הדרך.
כמה הוא עלה לך לייצור? ללא המיכל מים. וכמה להערכתך צריך לעלות אחד זהה,
אך מברזל ולא מנירוסטה?

ishc
31-01-12, 14:24
חפש את ליאור (זוקי-לנד) יש עריסה כזו כמוצר קיים שמתחבר להברגות המקוריות במקום המוטות.

tomeriko
31-01-12, 15:17
ראיתי באתר של זוקי לנד, זה נראה מעולה. די בדיוק מה שאני מחפש. יש לך מושג מה המחיר שלו? הבנתי גם שיש בשישי הזה איזה מפגש סוזוקי גדול והם יהיו שם, אולי יהיו הנחות...

lior_b.s
31-01-12, 17:59
תמיד אמרתי שאתה מקבל מה שאתה משלם.. לא מכיר באיזור המרכז, מצטער.
יש פה גם אבל..
מסגר שבונה שערים וסורגים דווקא כן יכול לבנות לך גגון, ואפילו גגון טוב, תביא לו תמונה של מה שאתה רוצה ואם אתה מכיר אחד טוב אני בטוח שלא תהיה בעיה.
רוב הבונים מתכננים ככה שיהיה יפה קודם כל כי אחרת אי אפשר למכור.. אבל אף אחד לא מעביר את הגגון במנהרת רוח ולכן אני לא מאמין לסיפורים על כך שלא משפיע על צריכת דלק..
גגון משפיע והרבה !! תחשוב גם על הצד הזה כשאתה מרכיב גגון קבוע.
לפני שנה בערך בניתי למישהו גגון לפי תמונה , יצא מרוצה ונוסע איתו עד היום, אמנם לא ג'ימני, אבל מה שאני אומר שאם יש לך תמונה, מסגר עם ידיים טובות יבנה לך מה שאתה רוצה..

ליאור

talben
14-04-14, 23:08
תומר ברוך הבאה לפרום
אני באופן אישי מעדיף סחוג על עריסה ;)
אבל ברצינות עם ברזל שטוח עם שני קדחים שמרותך לעריסה ( 4 יח' כאלו ) בפינה שלה ודרך החורים בורג "U" שחובק את הגגון של הרכב .

עידו

עידו,

יש רעיון איך ליצור את החיבור בצורה מאובטחת שלא תאפשר גניבה לכל בכל מפתח שבדי?
יש ייתרון במה שהצעת על סט של 4 חבקי נירוסטה ?

תודה

טל

עידו לוריה
14-04-14, 23:30
כן תרתך את האומים , או שתקנה אומים למפתח כוכב מה נקרא טורקס .

עידו

-->