PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבול.

BackDoorMan
01-02-12, 13:26
חשבתי שאפשר לישון בשקט, התעלמתי מהברקים והרעמים, ישנתי טוב.
בבוקר קמתי לבית מוצף, המים שחדרו מהמרפסת הארורה הגיעו כמעט לכל חדר בבית, פרט למטבח.
הפתח שעשיתי במרפסת הוצף במים חוזרים מהגינה, העוצמה של הגשם בלילה מילאה את כל המרפסת מספיק בכדי לעבור את פס השיש שהדבקתי בסף הדלת.
אני חייב גג.

שעה ארוכה ונעימה של הוצאת מים..אין כמו לעבור בקרוקס בין שלוליות מים קרים...

.

היפה והחיה
01-02-12, 16:02
יש לך פטור מיציאה לשטפונות!

טלטולי
01-02-12, 16:32
ניסית ליפתוח את הדלתות לתת למים לצאת??:p

BackDoorMan
01-02-12, 17:43
הבית נמצא חצי מטר ומשהו מתחת לפני הכביש, פתיחת דלתות לא תעזור.
גם גג הזכוכית שתכננתי לבנות במרפסת ומתעכב יצטרך שינוי קל בתכנון כדי להתמודד עם מבול נדיר כמו אתמול בלילה,
הבנתי שאם לגג יהיה שיפוע אחד כך שהוא יראה כמו המשך של גג הרעפים מאחוריו, התוצאה תהיה שמיי הגשמים יזרמו עליו וייפלו מאחורי המרפסת, שם יש מרווח קטן של מטר עד לקיר החיצוני של הגינה, אבל לאחר זמן באין מוצא למים, הם ישפכו מחדש דרך הכניסה האחורית למרפסת ויציפו אותה שוב.

אפשר כנראה למנוע את זה אם הגג יבנה עם 2 שיפועים במישורים שונים, חוץ מהשיפוע הראשי צריך להקנות לו שיפוע לאורך שיזרים את המים למרווח ביני לבין השכנה,
המרווח הזה פתוח לשביל חיצוני של הולכי רגל ולא יכול לעלות על גדותיו.

raanan
01-02-12, 18:32
גם גג הזכוכית שתכננתי לבנות במרפסת ומתעכב .
אני בבעיה דומה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=62362&page=1
רק מה כנראה החברות עוסקים בזהב/יהלומים ולא בפרגולות .
על 34 ממ"ר קיבלתי הצעות החל מ 50 אלף ש"ח ועד ל-100 אלף ש"ח לפרגולה PVC נגללת (כנראה PVC מיוחד מאוד ... )

אשמח אם תעדכן כשתמצא מתקין "פחות רעב".
רענן

BackDoorMan
01-02-12, 18:46
אני בונה בעצמי, אני המתקין.

מתכנן שהגג בשטח 24 מ"ר יעלה לי לא יותר מ 500-600 ש"ח.

zviki
01-02-12, 18:49
שימי, אתה יכול לבנות קלי קלות שסתום אל חוזר למים החודרים מהקרקע למרפסת, קטן עליך. צינור קוני, החלק הצר ביציאה מהמרפסת,הרחב בגינה סגור ברשת ובאמצע כדור טניס. כשגרתי בבית פרטי עשיתי את זה.

talw
01-02-12, 19:02
צביקי,הכל בסדר ?

zviki
01-02-12, 20:05
מזמין אותך לבוא ולראות את זה עובד, כמו שעון- שאפ האוזן.

BackDoorMan
01-02-12, 20:15
שימי, אתה יכול לבנות קלי קלות שסתום אל חוזר למים החודרים מהקרקע למרפסת, קטן עליך. צינור קוני, החלק הצר ביציאה מהמרפסת,הרחב בגינה סגור ברשת ובאמצע כדור טניס. כשגרתי בבית פרטי עשיתי את זה.

ואז המים ימלאו יותר מהר את המרפסת...

zviki
01-02-12, 20:18
אז לא הבנת את מנגנון האל חוזר

talw
01-02-12, 20:38
שימי ,אם היית רואה איך צביקי, בגילו,עם גב תפוס על קבוע,עולה בקושי לסופה היפיפיה שלו,נותן בגז ב 2X4 בדיונות,היית יכול להאמין להכל ,אפילו לפינג'ן קפה שמול הידית יש חוט ברזל עם מוטרה 19 מ"מ לאיזון הפינג'ן על הגזיה.:p

ובהקשר למיים ,עד כמה שאני מבין מהדברים,רק בור חילחול בחצר עם שיפועים לכיוונו יוכלו לעזור.

BackDoorMan
01-02-12, 20:40
אז לא הבנת את מנגנון האל חוזר
נראה לי שכן, אבל אשמח להסבר אם טעיתי.
המנגנון יעבוד כל עוד מובטח כי המים בצד החיצוני לא יעלו לאותו גובה או יותר מהמים במרפסת, כשזה קורה (כמו שקרה אצלי הלילה)
הלחץ בצד החיצוני ישתווה או יעלה על הפנימי והמיים יזרמו בחזרה,
במקרה שיש שסתום אל חזור בתווך כמו שאתה מתאר , הוא פשוט יפסיק להזרים אותם החוצה, והמרפסת תתמלא.

ובהקשר למיים ,עד כמה שאני מבין מהדברים,רק בור חילחול בחצר עם שיפועים לכיוונו יוכלו לעזור.
בורות שיחפור אקס-טר"ש וינטרגרין, אני בונה גג.

yes1952
01-02-12, 21:29
שימי ידידי
אתה לוקה בהבנת השתית
המרפסת גבוהה יותר מהתעלה
צינור 4 צול פלסטיק בשיפוע 2 אחוז יפתור את בעית הצפת המרפסת
אפילו קליקר כמוני יכול לתכנן לך את זה ולהניח את הצינורות באופן מקצועי(אתה חופר את התעלה)
מצטער שלא חשבתי על זה שהייתי אצלך
המחיר?כרגיל נמצע משהו שיוציא אותך משלוותך
אהה שכחתי-זה תרגיל פשוט בניקוז שלומדים במלט"ב
יוסי

zviki
01-02-12, 21:32
נכון מאד, אבל לא נותנים למפלס המים החיצוני לקיים את חוק הכלים השלובים. חופרים בחוץ מתחת לצינור הניקוז בור ניקוז עמוק, [ספטינג] ומדפנים בכונס . בקיץ מכסים.
כדור הטניס נועד לשלב שבו אתה מטאטא את המים בכח מהמרפסת ואשר גובר על לחץ המים החיצוני במידה ונוצר בהצפה שהספטינג בכל זאת לא מסוגל לקלוט. [תשובה לשימי]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
טל נכון, הגב תפוס לאחר תאונה יפהפיה,אבל מה אתה מתחיל לגלות לי פתאום סודות מהחדר?:)

BackDoorMan
01-02-12, 21:40
צביקי לא כתב כלום על חפירת תעלה, זה פתרון שגם אני הרהרתי בו מזמן.
אבל תעלה צריכה לנקז את המים לאן שהוא, לא ?
לחפור מוצא לכביש אי אפשר כי הכביש נמצא בגובה מטר-חצי מטר מעל הגינה.
אז או שחופרים בור חלחול, ואין לי כוח לזה, או שמחברים את התעלה לתעלת הניקוז מי גשמים שעוברת בקצה השני של הגינה 25-30 מטר משם, כולל מנהרה קטנה מתחת לשביל הכניסה הראשי לבית.
כשיהיה לי בובקאט אני אחשוב על זה.

yes1952
01-02-12, 21:44
צביקי ראשית החלמה מהירה
שנית מה זה המייצב לפינג'אן?פטנטים מגלים לא מחביאים
שימי לא צריך ספטינג--מבנה החצר והפרשי הגובה מהמרפסת לתעלת הניקוז העירונית מספיקים להנחת צינור ניקוז של 4 צול
הרעיון בגדול שהוא יחפור ואני אשתה קפה
אחר כך אלמד אותו לחבר את הצינורות ואז אשתה קולה
להניח ולפלס את הגישפט אני אעשה
כיסוי הוא יעשה ואני אעשן סיגריה עם עוד כוס קפה
פשוט לא?
יוסי

zviki
01-02-12, 22:11
טוב יוסי , נעזוב את עניין ההצפה, אגב גם אני ביליתי במלט"ב 12 חודשים.אם שימי בריון קשקשים בגובה 2.37 , המקבילה העכשוית של גלית אומר שאין לו כח לחפור, נו,מה אני יכול לעשות כבר?
הפינג'אן: סתם אחד קטן מנירוסטה, כשמניחים אותו ריק ממים על הגזיה עושה פליק פלאק לאחור. אז בניתי לו סטבילייזר -משקולת [אום] 180 מעלות לידית, ואף אחד עד היום לא התלונן , ההפך.

yes1952
01-02-12, 22:18
שימי אתה מתקמצן על הקפה?
לא צריך בובקאט-אין לך כאלה הפרשי גבהים
לא רוצה לחפור?תביא סודני או סיני הם יותר חרוצים וזולים מבובקאט
לחפור מתחת למדכת הכניסה זה שטויות--עלויות מאוד זולות סך הכל
אלא אם כן אתה רוצה לשחות שוב בבית
צביקי מעניין נדבר על המלט"ב בקפה הראשון שיצא לנו
אהבתי את רעיון המשקולת לייצוב(כמובן שברגע זה הרעיון גנוב)
יוסי

BackDoorMan
01-02-12, 22:23
לקפה שניכם מוזמנים בלי קשר,
אבל גם בריון בגובה שלי לא הופך בין לילה למקדח כלונסאות..
סיפור.
(http://www.itum.org.il/diction_entry.asp?id=67)
"קידוח בורות חלחול מתבצע באמצעות מקדח כלונסאות יעודי. לאחר הקידוח מושחל אל תוך הבור שרוול עשוי בד-גאוטכני. לתוך השרוול מוזרם חצץ גס (או חצץ מודרג). הבד הגאוטכני בהיקף הבור משמש לסינון ולמניעת מעבר חלקיקי קרקע אל תוך שכבת החצץ. לשיפור כושר הניקוז מוחדר צינור מחורר במרכז הבור, אשר עטוף גם הוא בבד גאוטכני. הצינור המחורר אוסף לתוכו את מי הגשמים המצטברים או הניקווים בשכבת החצץ- ומזרים אותם אל תחתית הבור.
בקצהו העליון של הבור ניתן להתקין טבעת בטון יעודית עם מכסה או עם רשת ברזל. בהתאם לסוג הקרקע ולשיקולי המהנדס, מומלץ להתקין משאבה טבולה בחלקו העליון של הבור אשר תכנס לפעולה במקרי הצפה / אי ספיקה."

http://www.itum.org.il/images/uploads/pictures/313201190854.jpg

yes1952
01-02-12, 22:28
שימי לא צריך לבנות את תעלת הימים-סך כל לנקז מרפסת
מה אתה אומר על התמונה הקטנה ליד השם שלי?
אתה מורה לא רע בכלל
יוסי

talw
01-02-12, 22:38
הפינג'אן: סתם אחד קטן מנירוסטה, כשמניחים אותו ריק ממים על הגזיה עושה פליק פלאק לאחור. אז בניתי לו סטבילייזר -משקולת [אום] 180 מעלות לידית, ואף אחד עד היום לא התלונן , ההפך.

מתלונן ???

רק מחמאות תקבל ממני,יחתיכת מודל לחיקוי עתידי שכמוך.

BackDoorMan
01-02-12, 22:41
התמונה אחלה, אם הצלם היה עושה זום היה יותר טוב.
נכד זה מצב של WIN-WIN, כמו ילד שלך רק בלי טרחות הגידול.

בכל מקרה ממה שקראתי ממומחי הבניה בתפוז, (http://sf.tapuz.co.il/shirshur-1630-110471952.htm) העומק המינימאלי לבור כזה הוא 2 מטר, ומשתנה מגינה לגינה, כשאצל אחד זה הגיע ל 9 מטר.
במקום כל הסיפור הזה אני מעדיף להשקיע מאמצים וכסף בלבנות את הגג שיפתור את הבעיה עם ערך מוסף.

zviki
01-02-12, 22:43
עוד דרך להרתיח מים בכוס זכוכית, פלסטיק, העיקר חומר מבודד. מזלג חשמלי- 2 חוטי חשמל 220 1.5 קוואדראט קשיחים אחד למינוס של המצבר , השני לפלוס. מגושרים לקצוות חומר מבודד [מקל של ארטיק, חצי אטב]השרוי בתוך הכוס . מיד רתיחה, יש לנקות את המים מתוצר נלווה של האלקטרוליזה. - לחרום.

BackDoorMan
01-02-12, 22:45
לא הבנתי למה צריך מוטרה לאיזון הפינג'אן, הוא עושה פליק-פלאק רק כשהוא ריק, בשניה שממלאים מים הוא מתיצב.

yes1952
01-02-12, 22:46
"אם הצלם היה עושה זום היה יותר טוב."
נו באמת -עד שהצלחתי להתפלח לצלם אותה מיד אחרי שהיא נולדה?טוב יומיים אחרי אך מי סופר
וההתרגשות וזה שאני לא צלם מי יודע מה
מה את כל המגרעות שלי אתה חייב לספר?
יוסי:)

zviki
01-02-12, 23:00
לא הבנתי למה צריך מוטרה לאיזון הפינג'אן, הוא עושה פליק-פלאק רק כשהוא ריק, בשניה שממלאים מים הוא מתיצב.
נכון כאור בצהריים, אבל הוא לא מסכים להתמלא, נופל לצד מהמשטח לפני המילוי- מה שמצריך שימוש בשתי הידיים וזה כבר ממש ממש מוגזם לסבלנות שלי

-->