PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט דחיף היילקס 93-97

boazya
01-02-12, 17:04
שאלה למבינים בלבד! אם המוט דחיף s לא מכוון כמו שצריך אחרי הגבהה יכול להיגרם בגלל זה רעידות בהגה?

טל חסיד
01-02-12, 18:13
לא אבל יכול להיות בעיות אחרות.

טל

boazya
01-02-12, 19:41
אבקשך לציין אותן

טל חסיד
01-02-12, 20:41
לבקשתך הבעיות הנפוצות :

1) שבירת זרוע מגל
2) שבירת זרוע פיטמן
3) פגיעה של המוט דחיף בשילדה וכיפופה, ליד תושבת הקפיץ השמאלי
4) סדקים באיזור תיבת הגה וקצה השילדה
ועוד

טל

dingo1st
01-02-12, 21:19
נקישה של הזרוע ב-U (חובק של הקפיץ)...
אבל רעידות יתכנו אם הבוקסות לא מהודקות ומגורזות היטב...
השאלה היא איזה רעידות ? בבלימה ? בנסיעה רצופה ? במהירות מסוימת ? ..
לדעתי אם תאבחן את הרעידה עצמה יהיה לך יותר קל לעלות על הבעיה ..
נשמח לעזור ..
ד"א טל אני כל יום שוכח להיתקשר אלייך..(המכסה ..)

ד ו ר ו ן
01-02-12, 22:14
עוד דבר,
למוט דחיף יש 2 תושבות שונות אחת מהשנייה, צד קצר וצד ארוך.
צריך לוודא שהמוט מחובר כמו שצריך, אחר העומסים במערכת לא הולכים לאן שתוכננו (לקפיצים במערכת יש תפקיד).

boazya
01-02-12, 23:44
הרעידות מתחילות בתחילת נסיעה ובנסיעה רצופה בשיוט 80-100 המוט מורכב כמו שצריך והרעידות מתרכזות בעיקר בהגה. ***עוד שאלה- האם כדאי להחליף דרייבשאפט כמו בדגמים של 98 ומעלה שמגיע צינור אחד מהסרן לגיר? מה היתרונות והחסרונות?

טל חסיד
02-02-12, 06:50
לפני שאתה מתעסק בדברים ה"גדולים"(דרישפט וכו) בדוק היטב את הצמיגים: איזון , שחיקה ,או שבר בסולית הצמיגים (בלוטה) קוביות שעפו. תרכיב את הצמיגים האחורים קדימה ואת הקדמים אחורה ותיבדוק אם יש שינוי. אם יש שינוי הבעיה בצמיגים איפה שהוא.

לגבי הדרישפט האחורי הארוך 98, החיסרון הגדול בו הוא האורך אשר גורם לו להיות הרבה יותר פגיעה בבטן הרכב.
היתרון, פחות מכלולים שני צלבים פחות והמיסב הצף אל גבי האומגה אין אותו וקל יותר לאיזון.

בדרישפט 97 הכל הפוך ממה שכתוב למעלה.

טל

boazya
02-02-12, 09:35
אציין שאני עם צמיגי שטח מלא והרכב עושה שטח וכמו שנראה יש שחיקה בצמיגים-קוביות אכולות. יכול להיות שבגלל זה? צריך מדי פעם לשים לב לנקודות מסוימות כשיש רעידות כאלו? זתומרת חיזוק ברגים וכו׳ ועל מה לשים דגש.

ד ו ר ו ן
02-02-12, 17:08
אציין שאני עם צמיגי שטח מלא והרכב עושה שטח וכמו שנראה יש שחיקה בצמיגים-קוביות אכולות. יכול להיות שבגלל זה? צריך מדי פעם לשים לב לנקודות מסוימות כשיש רעידות כאלו? זתומרת חיזוק ברגים וכו׳ ועל מה לשים דגש.
זה בהחלט יכול להיות סיבה לרעידות, ובצמיגי שטח מלא זה אפילו אופייני, אבל לרוב לא במהירות איטית בתחילת נסיעה אלא במהירויות כביש פתוח.

הפתרון הכי יעיל להפחתת אכילה לא שווה, בהנחה שהגלגל מאוזן, היא רוטציה קדימה/אחורה של הצמיגים.

boazya
09-02-12, 18:58
מה נותנת הרוטציה הזו? זה אמור לשנות משהו?

ד ו ר ו ן
10-02-12, 07:39
צמיג בציר היגןי נשחק בצורה שונה מצמיג בסרן מניע.
הרוטציה עוזרת להפחית שחיקה לא שווה בכל אחד מהסרנים, ובייחוד הקדמי.

boazya
10-02-12, 08:30
תודה

mtntz
10-02-12, 12:52
צמיג בציר היגןי נשחק בצורה שונה מצמיג בסרן מניע.
הרוטציה עוזרת להפחית שחיקה לא שווה בכל אחד מהסרנים, ובייחוד הקדמי.

מסכים מאד לכן אני משתדל כל החלפת שמן גם לעשות רוטציה לצמיגים, כך גם נהוג בחלק מפרנצ'ייז להחלפת שמנים הפזורים בארהב... אגב דבר (עוד דבר..) שעובד שם מדהים, פחות מ10 דק', מחליפים שמן, פילטר, בודקים את הגובה של שאר הנוזלים, ממלאים מה שצריך, רוטציה לצמיגים ובדיקת לחץ אויר, אפילו מנקים שמשות...29$...

-->