PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסובארו ניגמר..חוזרים לשטח..צריך עצות בבחירת רכב שטח חדש..

דותן ברוידא
01-02-12, 18:15
שלום לכוווולם..
בתחילה רקע כללי..: החזקתי בעבר ויטרה ואחריו פאג'רו 98 קצר.
כשנתיים אני אם טנדר סובארו והגיע הזמן לחזור לשטח.
סיבות : 1. חוסר מקום. 2.חוסר כוח: יש טרקטורון גדול וכבד שצריך לצאת מגבולות הצפון (הסובראו לא מסוגל ליגרור אותו) 3.יש החזרי דלק נוחים...אז אפשר.

כיוונים לרכב (לפי הסדר עדיפויות)..: 1.טנדר טויוטה עד שנתון 97 2.לנד רובר דיסקברי .

רוב הנסיעות יהיו על כבישים.,.וקצת בשטח. במשך רוב השבוע 5 ימים נסיעות של 15 דק' עבובדה חזור וסופ"ש שעה הלוך שעה חזור.

תודה מראש..

אורי. ס
01-02-12, 18:30
טנדר טויוטה יעשה את העבודה יותר טוב גם אמין וגם סוס עבודה יסחוב מצויין כול דבר לנד רובר ייקר לתחזוקה ולא אמין
החיסרון בטויוטה שיש היילקס רק ידני ולא אוטמט בניגוד לדיסקו אבל ככה יהיה הטנדר אמין ולא יאכל דלק בניגוד לאוטומט
יש מלא היילקס לשעבר מחברת החשמל במחירים זולים יחסית לשנתון שלהם ובמצב מעולה שווה לבדוק

דותן ברוידא
01-02-12, 19:24
תודה על התגובה הזריזה..
כמה שאלות קטנות..: 1. איפה אני יכול לימצוא מיכרזים של הטויוטות של חברת חשמל..
2 . לגבי אמינות הדיסקו..: אני יוצא מנק' שאני נהג יחיד והקמ' הכללי נמוך ככה שהרכב לא יתאמץ לרמה של תקלות.
או במילים אחרות , למה שהדיסקו יהיה לא אמין אם אני לא קורע אותו בשטח או על הכביש?

ishc
01-02-12, 19:59
אם אתה לא מחפש רכב עבירות או שיש לך שריטת היילקס למה לא לחפש איפון 3.1 טורבו דיזל.
יותר מנוע, הרבה יותר אוטו בכללי, יכות גרירה טובה יותר, יש אוטומט, מחירון שפוי יותר בקיצור, אם אתה לא מחפש רכב עם יכולת עבירות גבוהה מאוד לדעתי אין לך מה לחפש במששפחת טיוטה.

דותן ברוידא
01-02-12, 20:52
אז בגדול האמת איתך..ישנה שריטת טויוטה ,אבל המציאות מכתיבה קצת אחרת.
התקציב המדובר הינו 30-35 כולל יישור קו. זה בעצם אומר טויוטה משנתון נמוך או דיסקו משנתון "גבוהה".
אם אפשר בירשותכם ( העונים) להפנות את צומת הלב לכיון הדיסקו כי על טויוטה הכול נאמר.
אגב איסוזו טנדר איפון זוהי אופציה יפה רק שאני לא חד על הפלוסים והמינוסים של הרכב.
ולסיכום העבירות שטח של הרכב חשובה לי..שיהיה.

טל חסיד
01-02-12, 20:55
בתור רכב שאמור לגרור או להעמיס עליו טרקטורון כבד הילקס עד 97 ממש לא מתאים לזה עגלה כבדה עליו מאד בגרירה, והעמסת טרקטורון עליו קשה כי הוא גבוהה ביחס לטנדרים אחרים. חפש טנדר 4X4 נמוך אם כוח מנוע.

טל

דותן ברוידא
01-02-12, 22:58
הנק' של הגובה טויוטה הוא נכון..אבל במציאות הרבה טנדרים מסוג/דגם זה גוררים יום יום מסעות כבדים בהרבה .
חבר'ה בבקשה אם יש למישהו ועדיף מישהו שמבין מנסיון שלו או של חבר מידע שיוכל להאיר את נוסע הדיסקברי אשמח לישמוע..
מה הדגם המוצלח , ממה להיזהר, למה כן ,למה לא..

landY
01-02-12, 23:01
הטויוטה בקושי סוחבת את עצמה בעליות, אז עם נגרר?

אפיז
02-02-12, 00:33
טויוטה סוחבת בקושי א עצמה מנסיון , עם איפון אוטו' סחבתי לא פעם עגלות כבדות ו...בובקט עם עגלה דבל 3.5 מ' (לא מומלץ לגיר אלה אם תוסיף קולר גיר ושינוי תוכנת ניהול הגיר ) האיפון נוח משמעותית ואמין לא פחות מהיילקס , ישור קו וכו' לאיפון קל וזול ואין בעייה גם להרכיב נעילות אומנם מ ירוח גחון בעייתי יותר אבל לא ניראה לי שאתה צריך אותו לטוחן סלעים אם אתה עם טרקטורון ,אחזקה מאד זולה ועומד יפה בתקציב שלך
באיפון רוב הטרקטורונים עולים בקלות (גם זה מנסיון ) פשוט מחליפים דלת אחורית למישתח עליה (מיתקפל או רשת וכו' )

דותן ברוידא
02-02-12, 02:15
וואלה אפיז תודה רבה..תשובה לעיניין...סגרת לי פינה.
בגדול זה נכון שהטויוטה לא סוחבת עצמה בעליה אבל כיום ישנן הרבה טויוטות אם מנועיים לא מקורים לדגם ככך שהבעיה ניפתרה.
ניראה לי שנישארתי אם איפון ודיסברי..ראש בראש.
אני מוציא את הטרקטורון מהמישוואה , כי שתי הרכבים יסחבו את העגלה בפעם בכמה חודשים שאני ייצטרך..
אם אתה מכיר דיסקו מלוקק (שמור) או איפון מטופל, או במיקרה טויוטה .כמובן למכירה אז דבר איתי..

אורי. ס
02-02-12, 04:23
לגבי היילקס מחברת חשמל לשעבר אפשר למצוא ביד 2 ובמכרזים בעיתונים כמו מעריב אני לא מסכים עם העניין שהיילקס לא יסחוב
יש לי חבר שהיה לו היילקס 97 שסחב כול דבר כולל רכבים על עגלות טרקטורונים ועוד אמון דברים והרכב לא התאמץ בכלל
איפון יש בעיה באינג'קטורים לרוב מתפרקים מהר כמכונאי יצא לי לא מעט לטפל בבעיה הזאת לגבי דיסקו נכון המחיר יחסית זול אבל האמינות
בריצפה הכול מתפרק החל ממנוע ועד לפנים הרכב איכות בניה נמוכה אם רוצים ג'יפ ולא טנדר אז טרופר המחירים בריצפה כיום
ויעשה הכול בטוב אמינות איכות ויכולת גרירה ותמשיך לברר על עוד רכבים על תינעל מהר על רכב.

אורי. ס
02-02-12, 04:38
דותן ראיתי ביד 2 מודעה היילקס מסוכנויות רכב שנת 98 במחיר טוב 36.000 ש"ח מבחור מחדרה תבדוק את זה

דותן ברוידא
02-02-12, 06:23
המון תודה אורי.. אני יבדוק את העיניין ביד 2 ..
אגב 98 זה כבר לא אותו המיפרט טכני כמו השנים שלפניו..?סרנים חיים וכו'..

טל חסיד
02-02-12, 07:05
עכשיו הבנו הכל אתה רוצה סרנים חיים... לאורי ס לחבר שלך היה, ולי יש הילקס כזה כבר הרבה מאד שנים, לגרירת משא כבד הוא לא מתאים בכלל גם אם מנוע חזק יותר.

טל

אורי. ס
02-02-12, 10:19
דותן אתה צודק לדגמי 98 יש מיתלים נפרדים מקדימה ומנוע חזק יותר הייתרון ב98 נוחות נסיעה תזכור שגם באיסוזו איפון יש אותה צורת מיתלים
והיילקס 98 יסחוב יותר טוב מדגם97 לגבי הכוח של האיסוזו איפון זה תלוי יש דגמים חלשים יותר וחזקים קצת יותר אבל בזריזות מנוע הם פחות נמרצים
מהיילקס ובמחיר כמו שרשמתי לך שראיתי שווה לבדוק את הטנדר זה מציאה

אבי היילקס
02-02-12, 16:55
יש לי היילקס ליסוע בו אם עגלה אפילו ריקה זה באסה רצינית (דלק +לא זז) ומדובר על 99 אם מנוע כמעט חדש +טורבו
לגבי איפון יש לי 2 חברים שהיה להם והם עדיין מנגבים את הדמעות וחבר 1 שעדיין יש לו אז הוא עדיין באמצע לבכות קיצר לא מומלץ בכלל
לגבי הדיסקו כל החברים שלי שיש להם גם אם הם מוציאים עליו הרבה כסף הם עדייו שמחים כי הוא נוח ומגניב בפרט ביחס לטנדר
גם הטרופר רעיון לא רע אבל שמעתי על בעיית אינג'קטורים
אולי תחשוב גם על ניסאן ווינר לא מכיר אבל שמעתי עליו רק שבחים

דותן ברוידא
02-02-12, 20:31
תודה לכול העונים והמייעצים.. אני חושב שהגעתי להחלטה, והיא: עקב העובדה שנוחות לא ממש מעניינת אותי וטרקטורון אני יגרור בהיתלהבות של ההתחלה פעם בחודש ואחריו פעם ב3 חודשים במקרה הטוב , והצבת אמינות בראש רשימת העדיפויות נישארתי רק אם אופציה אחת טויוטה..
כעט אני פונה אליכם שוב לעזרה .. אם ניתקלתם ברחוב בחניה או אצל חברים וכו' בטויוטה עד 97 (סרנים חיים) שגרו לי את המס בבקשה. כרגע אני מול יד 2 שזה די מעליב ולא מייצג את השוק המוצע.
תודה מראש..דותן.

אבי היילקס
02-02-12, 22:01
אני מכיר אחת כמו שאתה מחפש מלוקקת ממכונאי עם מנוע טורבו ב45 k שזה 20 k מעל המחירון אם אתה מעוניין אני ינסה לברר מס פל

דותן ברוידא
02-02-12, 23:18
אני מכיר אחת כמו שאתה מחפש מלוקקת ממכונאי עם מנוע טורבו ב45 k שזה 20 k מעל המחירון אם אתה מעוניין אני ינסה לברר מס פל

תענוג אבי.. תריץ ברור..
בגדול זה הרבה מעבר לתקציב, אבל כבר ניפגשו אם רכבים ש"עמדו" בתקציב, זה ניגמר תמיד ביותר מהתקציב.
קיצר אין דרך קלה לעשות את הדברים הקשים...
תעדכן אותי..תודה מראש.
דותן.

boazya
03-02-12, 16:30
דבר איתי בה"פ

אבי היילקס
05-02-12, 14:45
תענוג אבי.. תריץ ברור..בגדול זה הרבה מעבר לתקציב, אבל כבר ניפגשו אם רכבים ש"עמדו" בתקציב, זה ניגמר תמיד ביותר מהתקציב.קיצר אין דרך קלה לעשות את הדברים הקשים...תעדכן אותי..תודה מראש.דותן.שולח לך הודעה אם המס בפרטי

-->