PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה

benjah
04-02-12, 16:29
שלום חברים יקרים,
אני חדש כאן בפורום והייתי רוצה להתייעץ בנושא קניית רכב שטח,
ברמת העיקרון מה שחשוב לי זה עלויות אחזקה נמוכות עד כמה שאפשר מכיוון שזה הולך להיות הרכב היחיד שלי (ליומיום ולפנאי)
יש לי בסביבות 40000 ש"ח לקניית הרכב.
ההתלבטות היא אם לקנות איזה ג'יפון סוזוקי (ויטרה 1600\ ג'ימי) או לרדת במודל לעלות בנפח מנוע ולקנות רכב מונע בגז?
חשוב לציין שאני לא חושב שאני הולך לחפש הרפתקאות מיוחדות בשטח אלא יותר בראש של לטייל מעבר למה שאפשר עם פרייבט (לפחות בהתחלה)

כל עזרה תתקבל בברכה, תודה רבה ושבוע מצויין

Saar
04-02-12, 16:50
לדעתי האישית, סוזוקי יתאימו לך מאוד, הרבה יותר מרכב גדול מונע בגז.

אלדר
04-02-12, 18:30
אם אין מגבלה של מקום, אז כל אחד ממשפחת הסוזוקים מומלץ.

benjah
07-02-12, 18:35
תודה רבה על התגובה המהירה חברים...חיזקתם את דעתי בנושא :)

יואב פולס
08-02-12, 22:07
יש כאן באתר גרנד ויטרה דיזל למכירה. אני לא מכיר את הרכב הספציפי אבל אתה נשאר עם עודף משמעותי ביד, ורוכש רכב מצויין.

benjah
15-02-12, 20:09
יש כאן באתר גרנד ויטרה דיזל למכירה. אני לא מכיר את הרכב הספציפי אבל אתה נשאר עם עודף משמעותי ביד, ורוכש רכב מצויין. אבל דיזל לא יגרום לי להוציא יותר כסף בביטוח, טסט ותחזוקה שוטפת של הרכב? מה גם שהסולר עולה כמו בנזין..

AssafChen
23-02-12, 19:58
למה בעצם לא כן ללכת על רכב מונע בגז? חסרון גדול של גז הוא שאי אפשר לחנות בחניונים תת-קרקעיים (לפעמים זה חשוב...), אבל אם נשארים אם הרכב לאורך זמן, נראה לי שזה חסכוני יותר. לא? :confused:

alf3
23-02-12, 20:51
החסרון של גז כי יש בלאי יותר גבוה בחלק מהמנועים. ראש מנוע ברכב עם חלקים חלשים כל 90K ק"מ. יש כאלה שלא מזיז להם כלל.
היום המחיר של הגז נמוך בגלל שאין כמעט מס עליו . אם הממשלה תראה הגדלה במספר רכבי הגז במדינה, היא תעלה את מסים וזה בטוח(כבר רצו לעשות את זה אבל יש מעט רכבים כאלה ובגלל זה עזבו את זה זמנית)
בקרוב נכנסים לשוק רכבים קטנים אלטו למיניהם עם מנוע 1L מונע בגז.
אז תעשו את השיקולים.

לדעתי ג'ימני הוא צפוף מדי ויותר מדי "שטח" , אחזקה זולה ולא אוכל הרבה דלק.
הרכב מאיץ מאוד לאט בכביש , לא מהיר במיוחד, קופצני בגלל הסרנים ולא מתלים נפרדים .
הוא יותר ג'יפ מאשר רכב פרייבט.

הויטרה נראת מתאימה יותר, אבל ישנה למדי בשביל רכב ליום יום ב40 אלף.
גראנד ויטרה נראת מתאימה יותר.

benjah
25-02-12, 20:41
החסרון של גז כי יש בלאי יותר גבוה בחלק מהמנועים. ראש מנוע ברכב עם חלקים חלשים כל 90K ק"מ. יש כאלה שלא מזיז להם כלל.
היום המחיר של הגז נמוך בגלל שאין כמעט מס עליו . אם הממשלה תראה הגדלה במספר רכבי הגז במדינה, היא תעלה את מסים וזה בטוח(כבר רצו לעשות את זה אבל יש מעט רכבים כאלה ובגלל זה עזבו את זה זמנית)
אז תעשו את השיקולים.

הרכב מאיץ מאוד לאט בכביש , לא מהיר במיוחד, קופצני בגלל הסרנים ולא מתלים נפרדים .

כמו שאמרתי בהתחלה המטרה היא להימנע מהוצאות מיותרות
ולפי מה שאתה אומר ומה שהספקתי לקרוא פה בפורומים לקנות רכב מונע בגז זה סיכון גבוהה מדי...
זה אולי יכול לחסוך כמה שקלים טובים על דלק אבל זה בהחלט לא שווה את הימים במוסכים והכסף שיעלו התיקונים

אני גם חושב שהגראנד ויטרה היא המועמדת המועדפת מכל הבחינות..עכשיו צריך למכור את הפרייבט ולהתחיל לחפש..הקיץ מתקרב ;)

תודה רבה לכל המגיבים עזרתם לי מאוד!

yehuda_lpg
25-02-12, 22:04
אז תעשו את השיקולים.

אלטו מוסב לגז? אלו רכבים קטנים מדובר?
אם אפשר הסבר
תודה

-->