PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפקק ואני - עוד מקור (הוגן) לגביית כסף מעבריני תנועה.

mugi8675
05-02-12, 10:21
בשבת טיילנו בבתרונות רוחמה והסביבה. ביציאה לכיוון צומת בית קמה התנהל פקק ארוך ורכבים רבים, בעיקר ג'יפים, אך לא רק, ירדו לשביל החקלאי שבשולי הכביש ונדחפו לראש הפקק. כמובן שמי שכאזרח נורמטיבי עמד בפקק אכל אותה: הנוסעיפ על השביל נדחפו לפניו, עיכבו את התנועה וגרמו להתארכות ההגעה ליציאה מהצומת. לי זה לקח למעלה משעה וחצי.
בנקודת העליה מהשביל אל הכביש ניסה (ולצערי גם הצליח) דיפנדר 110 לבן לדחוק אותי ולחצות את הכביש על מנת לקצר שוב, הפעם מצידו השני של הכביש אל ראש התור. כמובן שניסיתי למנוע ממנו לגנוב (אין מילה אחרת למעשה, כל כינוי אחר הוא התייפייפות). גם אני ישבתי בג'יפ וגם אני יכולתי לעקוף את טור המכוניות וגנוב את התור.
המשטרה הגיעה לאחר שעה וחצי של המתנה (ונתקעה בראש התור. השוטר הורה למשתלבים העבריינים להשתלב "מיד בתנועה"...) ותוך כרבע שעה כבר הייתי מעברה השני של הצומת. אני חושב שהנסיעה על השביל החקלאי אינה חוקית וגורמת נזק רב לאזרחים מן השורה. אני מאמין ששתי ניידות היו עושות קופה אם היו קונסות את העבריינים הגנבים. אגב, לי אישית אין כל בעיה עם המצלמות. אני נוסע ככל הניתן כחוק.

פהושם
05-02-12, 11:07
אני מסכים שזה לא נעים שיש אנשים שיודעים לעמוד בתור בצורה מכובדת ויש כאלה שתמיד מחפשים לעקוף. זה נכון לתור בסופר וזה נכון לכביש.
אבל אני לא חושב שיש פעולה לא חוקית בנסיעה בשביל...

zagi
05-02-12, 21:06
הדרך החקלאית היא דרך לכל דבר , וכן , אני משתמש בא כשאני יכול !

לא אתייפיף ואומר לך כשכה אני "חותך " ( ולא "גונב" - כפי שציינת ) פקקים לא מעט פעמים .
וכן , כשהדרך החקלאית מסתיימת ליד צומת אז אני חוזר שם לכביש .

אך אני עושה זאת תוך זהירות מרבית בהשתלבות בתנועה ורק כשמישהו נותן לי אני נכנס בין רכבים .

עכשיו למה אני עושה זאת ? - למה כלב מלקק את הביצים ?

להזכירך - הדרך החקלאית היא דרך לכל דבר !
אם זה יעזור לך , תחשוב שיש עוד נתיב - מהיר לאלה שמשלמים על רכב שטח בלוי וזקן .

אתה רוצה לתת לי דו"ח ????

Saar
05-02-12, 21:21
איפה עבירת התנועה?

mugi8675
05-02-12, 21:28
למען האמת - כן. להזכירך גם אני הייתי חמוש ברכב 4X4 משופר ועם קצת דיאטה גם אני אוכל ללקק לעצמי את ה..., אבל אני חושב שמי שעושה מעקף כזה, עושה את זה על חשבון הכלל. זה מטריד כי זה היבט נוסף לליקויים אחרים שיש בנו.

דרור ברלי
05-02-12, 21:49
מוגי, אתה מזכיר לי את עצמי, כשאני מתרעם על שאנשים מקצרים את הפקקים בחולון דרך השכונה שאני גר בה. למי שצריך לצלוח את העיר האיומה הזו בשעות העומס של הבוקר ולפנות ערב, הנסיעה דרך כמה רחובות פנימיים, צדדיים, צרים, יכולה לחסוך לפחות שני רמזורים והרבה מאוד דקות של עמידה בפקק. ואז אני מתעצבן - רבאק, בשביל מה אני משלם שכ"ד גבוה על דירה ברחוב פנימי ושקט? כדי שיהפכו לי אותו לציר תנועה ראשי רועש ועמוס? אפשר לכעוס עד מחרתיים, כי זו לא עבירה על שום חוק לנסוע שם.

אז מה ההבדל בין הקיצור דרך השכונה לבין הקיצור בשביל שדות? אין שום הבדל. שביל שדות הוא דרך חוקית לכל דבר ועניין. אין כאן עבירה על שום חוק. זה בטח לא על חשבונך. עצם הבעלות על רכב שטח בישראל צופנת בחובה כל כך הרבה הוצאות, סנקציות והתעללויות מצד השלטון - לפחות אנחנו יכולים להינות מהאופציה הזו. להבא - גם אתה יכול לקצר.

boaz avrahami
05-02-12, 22:00
לא בושה לשאוף ולהיות תרבותי ולא מזרח תיכוני.
אני לא חושב שזה מכובד לעקוף מהצד (גם אם זה דרך מקבילה בשטח) ולצפות שיתנו לך להישתלב בתור כאילו זה לא על חשבון אלו שעומדים בנימוס.
מילא ההשתלבות היתה לאחר ראש הפקק...

אני מתפלא על מעמידי פני התם כאן... זה מכוער ואני מקווה שאתם מספיק מודעים לעצמכם ומבינים את זה כי אם לא אז המצב בכי רע.

בארופה זה לא היה קורה ובמדינות ערב ואפריקה כן.
את המסקנות תסיקו לבד.

zagi
05-02-12, 22:47
אתם לא קולטים ?????

זה עוד מסלול בדרך !!!

נ.ב - ברב אירופה אסור לרדת לשטח , אז נכון - זה לא היה קורה שם .

מידבר
06-02-12, 04:47
לא בושה לשאוף ולהיות תרבותי ולא מזרח תיכוני.

? בועז אתה רוצה לחשוב על זה שוב ?

ערן המסוקס
06-02-12, 07:38
אני הייתי בפקק שאתה מדבר עליו. יש סיכוי סביר, שהדיפנדר שאתה מדבר עליו הוא דיפנדר של אחד מחברי לקבוצה. אם זה כך, אני אני יכול להרגיע אותך בכך, שאנחנו לא נכנסנו לראש הטור לרמזור, אלא חצינו לצד השני של הכביש, ומשם על דרך עפר עד לתחנת הדלק של פז לפני העליה לכביש שש (ולא של צומת בית קמה). הכל דרך השטח, ובכלל לא עברנו בצומת התקועה הזאת.
וכן, אני מסכים איתך שזה מעצבן לעקוף את התור, ולכן אני לא עשיתי את זה, ולא הייתי מוכן להדחף לראש התור ישר מתוך השטח.

nirs
06-02-12, 18:03
הייתי באזור בשבת. ע״מ להימנע מהפקקים, נכנסתי לשטח דרך נחל שקמה, לתל חסי ומשם לביתרונות ולקינוח (מיותר) בפורה.
מומלץ לכל המטיילים באזור, בשבתות הקרובות.

boaz avrahami
06-02-12, 19:08
זה היה הנוסח המעודן - אחרי שחשבתי פעמיים לפחות

zagi
06-02-12, 19:40
הייתי באזור בשבת. ע״מ להימנע מהפקקים, נכנסתי לשטח דרך נחל שקמה, לתל חסי ומשם לביתרונות ולקינוח (מיותר) בפורה.
מומלץ לכל המטיילים באזור, בשבתות הקרובות.
תתבייש לך ניר ... גנב פקקים שכמותך ! :)

ד״א בועז , אתה באמת צודק - אני מזרחי , ולא סתם ממש ממדינות ערב , אני לא אשם זה הגנים המזרחיים שגורמים לי לרדת לשטח איפה שאני יכול , ולפעמים אפילו לא בגלל פקק !

yes1952
06-02-12, 21:50
על פי החוק ----נסיעה בשביל או דרך לא סלולה אשר נמצאת מעבר לכביש הסלול איננה עבירה---
העבירה היחידה עם בכלל שזה שטח חקלאי פרטי--ואז זו השגת גבול
אח הסיבות שאני עם רכב 4x4 כבר למעלה מ 40 שנה(איזה כיף לכתוב את זה)זו האפשרות לא להזדחל בפקקים--
את המחיר כולנו יודעים---זה יותר יקר לנהוג ברכבים שלנו מאשר ברכב פרטי-----
לעולם לא נדחפתי לתוך הכביש --תמיד ביקשתי בנימוס או סימנתי בנימוס ולעולם לא סורבתי--
אין קשר בין מזרח תיכוניות לאירופאיות--ואיך שלא יהיה כאן זה המזרח התיכון לא אירופה ולא ארצות הברית
יוסי

boaz avrahami
06-02-12, 22:15
לתשומת לבכם, העבירה נקראת בספר החוקים ״קיפוח זכות״

כמו לעמוד בתור בבנק מאחורי החבלים וחבורה של מנומסים רומסת את התור ועוקפת מהצד.

זה לא הפנים של הישראלי היפה ואני מתפלא כי אני מכיר ומחבב חלק ניכר מהמצדדים בעקיפה המכוערת הזו.

boaz avrahami
06-02-12, 22:17
http://www.lawforums.co.il/ObjDoc.asp?PID=202675&OID=202810&docMode=print&oType=3

yes1952
06-02-12, 22:42
בועז היקר
תקנה 42 הינה ידועה ומשתמשים בה הרבה כאשר רכב נדחף לנתיב נסיעה
אין בכך דבר וחצי דבר בהשתלבות מדרך עפר צידית לכיש ראשי
לו ההית מתאר את הרכבים שנדחפו כאשר הם עולים משביל או עוברים קו הפרדה צהוב הרי שנכון פה תפקידה של תקנה 42
בעבודות בכבישים באתרי עבודה אנו תמיד מסיירים לוודא שאין יציאות מהשטח לכביש בו אנו עובדים-במידה ויש, ויש לנו די כח דם אנו מציבים פקח-במידה ואין אנו מגבילים בשלט את כיוון ההשתלבות עם אזהרה-
בכביש 4 בואכה מחלף מורשה היה פעם אפשר לנסוע בשטח ולגנוב(בכוונה המילה לגנוב)לכביש-היציאה לכביש היתה יציאה פירטית והיוצא עבר דרך השול וקו ההפרדה הצהוב-זו עבירת תנועה
כנ"ל היה בכביש 2 באיזור פולג לכיוון דרום-ההשתלבות נחסמה
אז לדעתי צריך לראות את נושא ה"ההידחפות"לפי תנאי ותוואי הדרך
יוסי

boaz avrahami
06-02-12, 22:58
מכבסת מילים.
בסוף אתם דורכים על מי שממתין ונדחפים בנימוס או בכוח לפקק.

בשבילך זו תרבות
בשבילי זו תת תרבות.

פה סיימתי כי יש בי רגשות גועל עמוקים שבמקום להגיד אופס סליחה טעות אתם מנסים להסביר כמה זה ממש בסדר לעשות את זה.
אני אמשיך לחשוב שזו התנהגות של הישראלי המכוער.

yes1952
06-02-12, 23:10
נו מה לעשות עם כך אתה יושב עם כמה ישראלים מכוערים
אני אגיד לך מה זה ישראלי מכוער על הכביש--באם יש לך דוחו"ת תנועה מדו"ח חניה ועד בכלל אתה שייך לאותו ישראלי מכוער
באם אין לך אז אכן אתה צדיק הדור,
אף אחד לא מצדיק לעבור על החוק וכמדומני שניסיתי להסביר לך זאת--חוק הוא חוק
וכן גם זה חוקי להשתלב בתנועה מדרך עפר במידה ואין ההשתלבות בניגוד לחוק-אז מה פה מכוער?
מכוער זה שמשאית שפירקה אספלט בכביש והנהגים שעוברים בכביש לא מאיטים ולא נותנים לה למשאית להשתלב חזרה בתנועה
מכוער זה ישראלי שנדחף לתוך אתר עבודה כדי לעקוף פקק
מכוער זה מי שמרמה את השטון או נוקט באלימות בבית בכביש ובפרהסיה
אך אולי אני ואנחנו כאן כה מכוערים שאנו כבר לא שמים לב
אז סליחה שאנחנו מנצלים את כוחנו בנהיגה בבהמות שטח גדולות וקטנות -סליחה שאנחנו נושמים אוויר-אתה מרוצה עכשיו?
יוסי

zagi
06-02-12, 23:35
יוסי , בועז מתעצבן מזה שאנשים אחרים צריכים להמתין בפקק ואנחנו מנצלים בברוטליות הורסת את יכולתנו לקצר את הפקק , הוא גם יודע שזו לא עברה .

בועז כתבתי לך כבר שזה פשוט עוד מסלול בדרך ואתה מסרב להבין את זה .
לי אין כסף לנסוע לת״א בכביש המהיר בתשלום וגם לא בכביש 6 בגלל כל ההוצאות המטורפות שיש לי על הרכב שטח הבלוי וישן שלי ואני לא רוצה להוסיף להוצאות .
כשיש לי הזדמנות להנות מהיתרונות שיש ברכב זה - למה שאני לא אנצל אותם ??? אתה רואה אותי מתעצבן על אלו שמשלמים כדי לנסוע בכבישי האגרה למינהם ??? אני רוצה שיתנו דוחות תנועה לאלו שעוקפים אותי בדרך לת״א דרך הכביש אגרה ?????

תחשוב על זה קצת , בבקשה !

ערן המסוקס
06-02-12, 23:58
כל עוד אתה מקצר לעצמך את הדרך, ולא גורם בזה שאני אתעכב עוד ואגיע מאוחר עוד יותר, אז אין בעייה. ברגע שאתה נכנס לפני בתור לצומת, חוקי או לא חוקי, אתה דופק אותי בתוסיק. אתם עושים כל מאמץ להכחיש את זה, כי אתם כבר עושים את זה, וזה כלכך מפתה ונוח שעדיף פשוט לנסות להשמע צודק והוגן, למרות שאתם לא.

yes1952
07-02-12, 00:08
ערן
זה לא שאני מכיר את כל כבישי ישראל-אך כן חלק מהם
יש מעט מאוד דרכי עפר עם השתלבות חוקית ליד צומת או בעברית נכונה ליד צמתים
אני לא מכיר כאילו דרכים שנכנסים לצומת שאינם חוקיות
יש דרכי עפר שלפני הצומת סללו שם כביש ויש שילוט ו\או רמזור כך שאז לא ניתן ל"הידחף"
זזתי לישון-מחר עוד יום מלחמה בכבישים עם הנהג העצבני חסר הסבלנות בכבישים(ממש כך)
ומי שעובר בבוקר עם קפה בכביש 410 ליד גאליה שיזרוק לי לגימה
יוסי

אמנון
07-02-12, 00:15
כל עוד אתה מקצר לעצמך את הדרך, ולא גורם בזה שאני אתעכב עוד ואגיע מאוחר עוד יותר, אז אין בעייה. ברגע שאתה נכנס לפני בתור לצומת, חוקי או לא חוקי, אתה דופק אותי בתוסיק. אתם עושים כל מאמץ להכחיש את זה, כי אתם כבר עושים את זה, וזה כלכך מפתה ונוח שעדיף פשוט לנסות להשמע צודק והוגן, למרות שאתם לא.

+1.

זה ניסוח מעולה וזו גם דעתי.

רכב פרטי ורכב שטח מגיעים באותה נקודה לכביש כשמולם פקק של קילומטר אחד מהרמזור.
רכב השטח חותך מהמסלול "הנוסף" והרכב הפרטי עומד ומחכה לתורו. רכב השטח עקף את הממתינים, ובכך עיכב אותם. רוצה לומר, הגיע אחריהם ליצא לפניהם מהצומת. בלעדיו, היו יוצאים מוקדם יותר. רכב השטח גרם להם להתעקב.
הבעיה היא לא בירידה לשביל, אלא בעקיפה הזו. תנסו, לא תצליחו להתחמק עם ניסוחים וטרמינולוגיה שונה. וכן, לדעתי, זה הפרצוף של הישראלי הלא כ"כ יפה, אבל הכ"כ נפוץ.
והטיעון של "אנחנו במילא מסכנים כי דופקים אותנו בככה וככה עם הג'יפ, אז לפחות בפקק נעקוף את כולם" הוא מגוחך ועוד דוגמא לראש הישראלי.

מיקי וייס
07-02-12, 01:55
לכל המקטרגים: אני דוקא חושב שהתנהגות של "הישראלי המצוי " כפי שציינו כאן, היא בדיוק הקיטרוג על כך שמשהו היה נבון יותר ומצא פתרון לפקק המסוים הזה והצליח לברוח ממנו, ואילו המקטרג (אולי בגלל חוסר מעוף? פחדנות? שמרנות? חוסר רצון ללכלך את הרכב? פחד להיתקע? חוסר מיומנות ובטחון עצמי?) נשאר כלוא בפקק המעצבן.
"חוסר תרבות" זה לקרוא להציב מצלמות מהירות כדי שיתפסו את האחר "לא אותי, אני הרי נוסע לפי החוק. אין זהיר ממני ואין צדיק ממני".
כל מי שמצליח להתחמק מהפקק ע"י מציאת דרך חליפית ח-ו-ק-י-ת צריך להיות מבורך, יתכן שמעכב במעט את אלה שהגיעו לראשית התור,אולם משחרר את אלה שהיו צריכים להיות אחריו. במקום לעמוד בפקקים ולנזוף אחד בשני צריך לקום ולדרוש מהרשויות פתרון לפקקים. לא אחת נראה פקק אדיר ולפניו במרחק קלומטרים בודדים נראה שוטרים עם אקדח לייזר מנסים לתפוס עברייני מהירות. בתוך הערים לא אחת פקקים אדירים ובצידי הכביש שוטרים רושמים דוח"ות חניה במקום לנסות לפתור את הבעיה שבעבורה הם לובשים את מדיהם.
נראה לי שלא רק שוטרי התנועה שכחו מה תפקידם, אלא גם אנו האזרחים בעלי זכויות שכחנו .

מידבר
07-02-12, 03:52
זה היה הנוסח המעודן - אחרי שחשבתי פעמיים לפחות
אז יש לך בעיה קשה בקופסה או בחינוך שקיבלת בבית. דרוש מקצה שיפורים. אני מכיר כמה "מזרח תיכוניים" שיכולים ללמד אותך תרבות מהי.

tzagi
07-02-12, 04:31
אני מכיר כמה "מזרח תיכוניים" שיכולים ללמד אותך תרבות מהי.

בעזרת מה, מפתח צינורות 4 צול? http://www.easyfreesmileys.com/smileys/free-evil-grin-smileys-828.gif (http://www.easyfreesmileys.com/skype-emoticons.html)

נראה לי שיש פה קצת חוסר הבנה, לעיניי יש 2 סיטואציות אפשריות.
1. הנהג חרג לשטח כדי לעקוף את התור ונדחף חזרה לתור בראש הפקק, בהחלט גנב ומאד אנוכי ולא מנומס.
2. הנהג חרג לשטח והתחבר לכביש הראשי בנקודה אחרת, מתקבל, הוא לא גרם לאף אחד בפקק לשבת בו שניה מיותרת אלא אפילו עזר בחסרונו שם.

אז אל איזה סיטואציה מדובר?

מידבר
07-02-12, 04:43
בעזרת מה, מפתח צינורות 4 צול? http://www.easyfreesmileys.com/smileys/free-evil-grin-smileys-828.gif (http://www.easyfreesmileys.com/skype-emoticons.html)

יש פה עוד מישהו שרוצה להצטרף לחגיגת הבורות ?

tzagi
07-02-12, 04:49
שלחת את חוש ההומור למכבסה?

פתחת דלת, מאד לא מנומס להתעלם....

מידבר
07-02-12, 05:15
שלחת את חוש ההומור למכבסה?

פתחת דלת, מאד לא מנומס להתעלם....
"אילי יפתח אלבאב יסמע ג'וואב"
1.לא אני פתחתי הדלת אבל שמח ללמוד שהנימוס הוא נר לרגליך.
2.אכן מכבסה היא המקום המתאים ל"גאונים" כאלה.
3.הומור תמיד מתקבל בברכה, רק שנדע.

tzagi
07-02-12, 05:25
פתחת לא רק דלת, אלא גם את כול החלונות,
נראה לי שפשוט מוקדם מדי והקפה עוד לא מוכן, תרגע, שתה קפה עם סיגריה ותגיב עוד שעה שעתיים....
ובנתיים, אם הומור תמיד מתקבל בברכה כטענתך...לא היינו מנהלים את השיחה הזאת בכלל.

מידבר
07-02-12, 06:07
גיסנו, אני הגבתי למר אברהמי. מכאן שלא פתחתי הדלת.
כתבתי "הומור תמיד יתקבל בברכה, רק שנדע".
אבל אמר כבר אובידיוס "אין הטיפה חוצבת בסלע מכוח עוצמתה אלא מכוח התמדתה".
ג'ו, אתה תמיד מצליח להתיש אותי.
יאללה קפה.

tzagi
07-02-12, 06:56
נראה ש
1.לא הבנת מה זה דלת פתוחה.
2.תודה על המחמאה.

מידבר
07-02-12, 07:19
נראה ש
1.לא הבנת מה זה דלת פתוחה.
2.תודה על המחמאה.
ג'ו, אם היית צנוע היית מושלם.
ד'א-"כל" ולא "כול", גאון של אמא.

GodsFather
07-02-12, 07:25
ובזאת השרשור הזה מגיע לסיומו ונשלח למעמקי הפורום.

תשמרו על עצמכם בכבישים ובשבילים.

-->