PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעלי סורנטו מהי צריכת הדלק שלכם?

ToMeR_m
05-02-12, 17:42
מהי צריכת דלק שלכם ?
סורנטו 06 צמיגים 50/50 מוגבהה 2.5" , לא חס על הגז , סוחט דוושה חצי/מלאה
בעיר 1:5
משולב 1:8
לא נבדק מחוץ לעיר , כביש מהיר מגיע גם ל140
נשמע סביר?

אורי.ר
06-02-12, 07:22
עם רגל עצבנית על הגז 1:8 נשמע סביר, לא הגעתי ל - 140 קמ"ש אבל ב - 130 קמש הרכב מרגיש נוח
הנהיגה שלי יותר רגועה, צריכת ההדלק שלי 1:9 משולב.
לדעתי נשמע סביר

ToMeR_m
06-02-12, 16:35
אוקיי, ויצא לך למדוד כמה בעיר? 1:5 לא נשמע הרבה ?

אורי.ר
06-02-12, 19:12
אני לא נוסע רק בעיר ולכן לא יכולתי למדוד זאת, אך דעתי 1:5 זה בהחלט צריכה גבוהה

IlanHadar
06-02-12, 19:31
אמור להיות 1:9 משולב, אולי 1:8 ברכב עייף.

1:5 לא היה לי אף פעם, זה מה שיש לי עכשיו בגרנד צ'ירוקי.

הרכב עובר את ה 140 די בקלות (לא שאני ניסיתי ח"ח ;) )

ToMeR_m
07-02-12, 15:37
מה יכולה להיות הבעיה שהאוטו צורך כל כך הרבה?

IlanHadar
07-02-12, 22:44
מה יכולה להיות הבעיה שהאוטו צורך כל כך הרבה?

תומר תן יותר מידע:
1. כמה ק"מ עשה?
2. הרכב מעשן?
3. עובד "עגול"?
4. בעיות סחיבה?
5. בעיות התנעה?

הייתי מתחיל בבדיקת מזרקים, זו בדיקה פשוטה למדי בכל מכון דיזל / מוסך אמורים לדעת לעשות אותה. בדיקה עם בקבוקי עודפים שמודדים החזר מכל מזרק.

ToMeR_m
08-02-12, 01:17
אז ככה: כמו שרשמתי שנת 06, עשה 116K אני יד 2 נקנה לפני כחצי שנה.
הבעלים הקודם טיפל כמו שעון בזמן במוסך המרכזי ביפו אצל דורון.
יש אצלי את כל היסטוריית הרכב , ב 100K פירקו את 4 המזרקים לבדיקה במכון דיזל והכל יצא תקין 100%, ב104K הוחלף המחשב הבעלים הקודם טען שהוא נשרף (אוקיי קורה) , וביפו שמו לו מחשב אחר של סורנטו שנת 03 .
זה ההיסטוריה בקצרה.
מעבר לזה הסחיבה מעולה לוחץ על הדוושה הרכב מגיב יפה מאוד , עובד עגול, אין שום בעיות בהתנעה או רעשים , כן יש עשן , כשקניתי אותו לפני חצי שנה הוא לא הוציא עשן , זה התחיל מלפני 3 חודשים, שברתי את הראש למה?הריי שום דבר לא השתנה והכל בסדר עד ש.. חשבתי וחשבתי ושמתי לב שכל נושא העשן התחיל מאז שהתחלתי למלא דלק בתחנת דלק סדש בקרליבך ת"א.
מלפני כחודש שמתי תוסף דלק ועברתי לתחנת דלק אחרת באזור מגוריי חברת סונול ומאז הופחת מאוד העשן ברכב. לפני כן כשלחצתי על הדוושה כדי להוריד הילוך, יצא ענן! שחור מהאגזוז ברמה שהנהגים מאחורי לא ראו כלום. היום זה השתפר מאוד לא ב100% אבל הרבה יותר טוב אין מה להשוות. מה שלא זו הצריכת דלק וזה משגע אותי .
בזמנו שיצא ענן עשן פניתי למוסך קיה יפו ודיברתי עם דורון לטענתו בצינור שמחבר בין המזרקים לאינטרקולר יש חור , שעלתי מה הנזק והוא אמר לי שרק עלות הצינור היא 800 ש"ח שזה נשמע לי דיי שערורייתי אמרתי לו תודה וחיכיתי לראות מה קורה עם העשן שדיי הסתדר כפי שרשמתי.
אני אומנם נוסע עם רגל עצבנית ונותן גז בכיף אבל בעיר אני דיי רגוע ובכל זאת 1:5? שערוריה אפשר לחשוב שאני נוסע עם V12 .
יש טעם לחזור לקיה יפו שיבדוק את המחשב ?
הצעות תתקבל בברכה...

IlanHadar
08-02-12, 09:10
תומר ברצינות!

אם המזרקים תקינים אז ההשערה הבאה היא אכן מערכת הטורבו.

מנוע סולר מודרני לא אמור לעשן ברמה שאתה מרגיש בה מכסא הנהג, יש לך עשן אז משהו לא תקין!

אתה נוסע באוטו יקר כספית וגם לך, אתה רואה שמשהו לא תקין, אומרים לך שמשהו לא תקין ואתה חוסך 800 ש"ח.

העשן וצריכת הדלק מראים שהאבחנה נכונה, אתה נוסע על תערובת סולר / אויר שגויה, יש לך צריכת דלק מוגברת ועשן. בנוסף אתה גורם נזק אחר שאתה לא מודע לו (נניח וזה יגרום לנזק במזרקים אז באמת זה יעלה לך). תבדוק איזה צינור זה, האם הכוונה לא לצינור מהאינטרקולר לסעפת היניקה? זה צינור שאמור לעמוד בלחצים גבוהים ואכן ידוע שהוא מתבלה בסורנטו.

רוץ למוסך תחליף את הצינור ותדווח.

ToMeR_m
08-02-12, 13:34
אוקיי, ראשית העשן הופחת דרמטית מאז שאני ממלא דלק בסונול!!!
דיברתי עם דורון מחר אני אצלו הוא אמר שיבדוק את הצינור ונראה מה יהייה , נעדכן.... תודה

ToMeR_m
10-02-12, 01:43
ביקרתי בקיה יפו ואחרי מס' בדיקות שכללו בדיקת צינורות/אינטרקולר לא נמצא שום חור או בעיה כלשהילגבי העשן נבדק יצא נורמלי , בדיקת דיאגנוסטיקה של הרכב נמצא הכל תקין 100% ,בסופו של דבר אופס המחשב ויצאתי לדרך עם נזק של 157 ש"ח .שורה תחתונה ננסה לבדוק שנית מה הצריכה...

-->