PDA

צפייה בגרסה מלאה : ידיות פתיחת חלון בסופה- איך זה אצלכם?

omri_t
05-02-12, 18:46
בסופה שלי, היה מנגנון פתיחת חלון שהידית שלו ממוקמת בקידמת הדלת (לכיוון המנוע) ולמעשה כמעט צמודה לדש-בורד.
כשרציתי לפתוח \ לסגור חלון הייתי צריך לפתוח פיזית את הדלת. (?!?!?)

מדובר בסופה 93, אולי יש הכלאה כלשהי או דורות כלשהם. איני יודע.

בקיצור- איך זה אצלכם?

ואיך אני יכול להתקין מנגנון ידני שגם יתפקד כשהדלת סגורה? (כלומר שהידית תשב במיקום מרכזי יותר בדלת ולא תתנגש בדשבורד)

תודה!

(כרגע יש חלונות חשמל, אני פחות מרוצה מזה, ומעוניין לחזור למקורות....)

סופת המדבר
05-02-12, 18:56
אצלי יש חלונות חשמל אבל אני מבין על מה אתה מדבר ראיתי אצל חברים
למה אתה לא שוקל להרכיב חשמלי אפילו רק בצד הנוסע
למרות שאצל חבר אחד הוא מצליח לפתוח גם שהדלת סגורה
אני יסתכל בהזדמנות לראות איך זה יושב

הדסופה
05-02-12, 21:23
מודל 92
אין שום דימיון לבעיה שאתה מתאר, אין קרבה בין המנגנון לדשבורד.
הד

snirjeepdreamer
06-02-12, 02:15
עמרי ההסבר הוא כזה:
כאשר קיבלו בתע"ר את מנגנוני הרמת החלון, הם קיבלו מוצר / מק"ט של מופאר שהוא
במקור שייך לרנגלר.
ברנגלר YJ היות ויש דש בורד רנגלר שלא מגיע עד לדלת אלא בצידיו יש פלטת ברזל
עם חורים לרמקול, יש גישה לפתיחת החלון כאשר הידית באה במיקום הקיים אצלך.
הדש בורד שייצרו במיוחד בתע"ר לסופה הישראלית מגיע עד חדלת ולכן בתער פירקו את המנגנונים והחליפו במנגנון את מיקום הידית
והזיזו אותה אחורה.
אם תסתכל במנגנון תראה שבצד הרחוק אצלך יש את גג"ש של הידית ובצד הפנימי יש סליל מתכת.
אם תסתכל בסופות אחרות תראה שהם הפוכים. כלומר, החליפו את המיקומים: הידית עברה אחורה והסליל עבר קדימה.
כך עם הדש בורד שייצרו בתע"ר ניתן יהיה לפתוח את החלון.
בגלל זה מנגנון פתיחת החלון אחורה יותר וניתן לפתוח את החלון בקלות וללא הצורך בפתיחה פיזית של הדלת כמו אצלך.

שים לב שלמי שיש את ריפוד הדלת המקורי, יש בו חור קדמי שנסתם בפלסטיק ובמקומו פתחו בתע"ר
את הפתח האחורי ושם שמו את הידית.

יש אצלי 2 דוגמאות של המנגנונים: לפני השינוי כפי שהגיע לתע"ר ולאחר השינוי שביצעו. אתה מוזמן לבוא ולראות את ההבדלים.

לסיכום, אם תרצה להעביר את הידיות אחורה אתה צריך פשוט להשיג מנגנונים שעברו הסבה.
אני חושב שהמצב אצלך דיי נדיר. לא ראיתי את מה שאתה מתאר באף סופה שראיתי בעבר
וראיתי עשרות.

שניר

zviki
06-02-12, 04:55
בסופה שלי, היה מנגנון פתיחת חלון שהידית שלו ממוקמת בקידמת הדלת (לכיוון המנוע) ולמעשה כמעט צמודה לדש-בורד.
כשרציתי לפתוח \ לסגור חלון הייתי צריך לפתוח פיזית את הדלת. (?!?!?)

מדובר בסופה 93, אולי יש הכלאה כלשהי או דורות כלשהם. איני יודע.

בקיצור- איך זה אצלכם?

ואיך אני יכול להתקין מנגנון ידני שגם יתפקד כשהדלת סגורה? (כלומר שהידית תשב במיקום מרכזי יותר בדלת ולא תתנגש בדשבורד)

תודה!

(כרגע יש חלונות חשמל, אני פחות מרוצה מזה, ומעוניין לחזור למקורות....)

הצרה הזו שאתה מדבר עליה מוכרת לי היטב [ובגלל זה אני אומר תמיד שהסופה היא קומבינציה על גלגלים ושצריך ללמוד איך לחיות איתה, לטוב או לרע]פתרתי בעבר את הבעיה חלקית והיאוש נעשה יותר נוח. הרכבתי ראצ'אט, מוטה כלפי מטה, בהתאמת בוקסה לציר המשונן. לא רציתי לפתוח דלת ביחוד עת נסיעה. גם לא רציתי להסתבך עם המנגנונים שבכל מקרה תמיד מתקלקלים,יש לי ערמות ועולים הון. עכשיו אני עם חלונות חשמל, שמשה אחת עדיין פיקס ,השניה- יש לה רצונות משלה.הפתרון הנ'ל לא מתאים לעצבים של כל אחד, לי זה התאים [מחוסר ברירה]

סופת המדבר
06-02-12, 18:37
כן נכון הזכרתם לי אצל החבר יש חור אחד שסתום בפקק אז בגלל זה הוא מצליח לפתוח

omri_t
06-02-12, 19:03
שניר- תודה על המידע! גדול!! נישמע מאוד הגיוני לתע"ר.
כמה מסובך לעשות הסבה למנגנון עצמו? זה ברמת דיסק ורתכת?
יש לי זוג מנגנונים ספייר לחלונות (תודה לצוות ג'יפולוג!) אולי בהם זה כמו שאני רוצה.
יש מצב שאתה מעלה תמונות של המנגנון הרגיל וההפוך למען כולם? (או שגר לי במייל ואני אעלה לכאן)

הסופה שלי כנראה יצאה לשוק הפרטי ולכן היא מעט שונה...

snirjeepdreamer
06-02-12, 19:11
היי עמרי, שמחתי לעזור.
ייתכן באמת שהמנגנונים הנוספים שיש אצלך הם כבר מוסבים.
מעטות הסופות שיצאו מהמפעל כמו אצלך.

זה ממש לא פשוט לעשות את ההסבה וזה הרבה מעבר לדיסק ורתכת. יש שם ניטים, הפיכת כל מיני מרכיבים נוספים וכו..בקיצור בלגן שלם.
האופציות הם או מה שאמרתי לך או להחליף לדש בורד רנגלר
(וזה כבר לא שאלה של עלות היות ותמיד יהיה זול ופשוט יותר להביא מנגנונים אחרים, אלא של טעם).
אני אנסה להעלות תמונות בימים הקרובים. זה פשוט לא אצלי בבית כרגע.
שניר

נורי
06-02-12, 19:14
הרכבתי ראצ'אט, מוטה כלפי מטה, בהתאמת בוקסה לציר המשונן. לא רציתי לפתוח דלת ביחוד עת נסיעה. גם לא רציתי להסתבך עם המנגנונים שבכל מקרה תמיד מתקלקלים,יש לי ערמות ועולים הון.
'
'
חחחחחחחחחחחחח.........אך צביקי ,. צביקי.....
קרעתה אותי עכשו עם התאור שלך על הרצ'ט והכול...חחחחחחחחחח

zviki
06-02-12, 19:45
הרכבתי ראצ'אט, מוטה כלפי מטה, בהתאמת בוקסה לציר המשונן. לא רציתי לפתוח דלת ביחוד עת נסיעה. גם לא רציתי להסתבך עם המנגנונים שבכל מקרה תמיד מתקלקלים,יש לי ערמות ועולים הון.
'
'
חחחחחחחחחחחחח.........אך צביקי ,. צביקי.....
קרעתה אותי עכשו עם התאור שלך על הרצ'ט והכול...חחחחחחחחחח

למען האמת-הרכבתי את הראצ'ט רק באופן זמני עד לטיפול כולל במנגנונים והתאמה לסיבוב הידית 360 מעלות. אבל תמיד יש דברים יותר דחופים . בסוף - כמו הרבה דברים זמניים שהופכים לקבוע השארתי את הרצ'אט, התרגלתי ואפילו אהבתי את זה. [ או, לך ותחליף דשבורד]

omri_t
21-04-12, 21:24
למען הדורות הבאים והמשתמשים שיגיעו בעזרת חיפוש.

היום היו לי שעתיים פנויות, פתחתי את הדלתות וחקרתי את העניין.

אכן המנגנונים שהיו אצלי בדלתות היו "הפוכים" בדיוק כמו שכתב שניר.

הנ"ל כניראה מתרחש בשנתונים הראשונים של הסופות (92-3) שאין להן עבר צבאי.

החלפה למנגנון המתאים אינה מסובכת בכלל.
במנגנון הנכון הקפיץ יושב קדימה והחיבור לידית לכיוון האחורי.
הברגים והכל מתחבר אחד לאחד ללא כל צורך בהתאמות.

זו גםההזדמנות להודות לסביון ולסופה של צוות ג'יפולוג על תרומת האיברים לנ"ל.

דרור ברלי
21-04-12, 21:41
...מכל זה מה שאני מבין זה שככל שמדובר בדלתות מתכת של סופה - חלונות חשמליים הם הפיתרון הכי נוח ובמפתיע - גם הכי פשוט.
מנסיון של יותר מ-10 שנים עם המנגנונים הפשוטים של SPAL, זה גם הפיתרון האמין ביותר...

omri_t
21-04-12, 22:01
...מכל זה מה שאני מבין זה שככל שמדובר בדלתות מתכת של סופה - חלונות חשמליים הם הפיתרון הכי נוח ובמפתיע - גם הכי פשוט.
מנסיון של יותר מ-10 שנים עם המנגנונים הפשוטים של SPAL, זה גם הפיתרון האמין ביותר...

למען ההבהרה: עד היום היו לי חלונות חשמל.
והיום פירקתי והעפתי את ה SPAL שהיו שם.

ביומיום אני מתפנק ברכב מאובזר ומפנק ואלקטרוני לחלוטין.
בסופה- אני מעדיף את זה מכאני, כמה שפחות חשמל יותר טוב.
אבל זה עניין של העדפה אישית.

דרור ברלי
21-04-12, 22:08
מה שפחות חשמל = יותר טוב. כעיקרון אני מסכים.
אבל המנגנונים של תע"ר שבתוך הדלת הם באיכות כל כך ירודה, שאופציית חלונות החשמל של SPAL נראית פתאום כמו הדבר הכי אמין וטוב.
קבל עצה מבעל נסיון: אל תמהר להיפטר מהמנגנונים החשמליים! תבנה את החיווטים כמו שצריך, עם בידוד טוב, שרוולי הגנה ותקעים מהירים שיאפשרו לך - אם תרצה - לפרק את הדלתות ולנסוע פתוח. ככה היה אצלי ועבד מעולה יותר מעשר שנים.

-->