PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד מרחק לסופה.

אייל
31-01-05, 09:27
אחרי הכישלון המוטורי האחרון (גם הראשון) הבנתי שאי אפשר לעקוף את המובן מאליו והפטנט של להתעלם חזק ואולי זה יעבור פשוט לא עובד.
אני צריך להתקין ברכב מד מרחק (בצד הנווט) שיהיה מדויק וברזולוציה של עשרות מטרים כויין שהמד המקורי בסופה גם מודד במאות מטרים וגם הקשר בינו למציאות לא ממש קיים.

בוצע ניסוי עם מד מהירות של אופניים - נכשל (לא ניתן לחבר אותו על הדריבשפט האחורי בגלל הדינמיות שלו ולא ניתן לחברו על הקידמי בגלל שהחום של האגזוז ממיס אותו).

לפי דבריו המלומדים של אל מוהנדס K המד מהירות של הסופה הוא דיגיטלי ועובד על פולסים.
מסתבר שפרוייקט סיום יג' שלי היה מד סל"ד דיגיטלי שעובד על ספירת הפולסים שיוצאים מהקויל ובעצם זה היה קאונטר של פולסים.
האם ניתן לפצל את הכבל של הספידומטר לצורך העניין למד הפולסים שלי?
מהי כמות הפולסים שיוצאת פר מטר/קילומטר מהכבל?
האם זה יהיה מוגזם לשאול איזה כבל בצמה הוא הרלוונטי?

אם אני זוכר נכון כיול המדידה בוצע בעזרת נגדים כך שכיול המד מרחק יוכל להתבצע בעזרת ריאוסטט בשלב הראשון (שיטת הניסוי והתהיה).

תודה.

נמרוד
31-01-05, 09:38
יא רבאנן, אתה הולך להמציא עכשיו מחדש את הטרטריפ?

שים לב, בתחרות אתה צריך להמציא דברים חדשים, יתרונות שאין למתחרים האחרים. אם אתה מחפש רעיון מקורי שיעיף אותך למקום ראשון כללי גם לפני עידו, למה לא למשל לדחוף לתחת של הסופה את הרקטה של צפע-שריון משומש (שבטח אפשר לקנות אצל אונגר) ולשגר אותה מעבר למכשולים. כשאתה בפנים. :twisted:

http://uploaded.fresh.co.il/2004/08/25/327460.jpg

אייל
31-01-05, 10:12
אני לא מנסה להמציא את הטראטריפ אני פשוט מנסה להוזיל אותו...
ואם כבר בטראטריפ עסקינן - לאן הוא אמור להתחבר?
אם איזה סנסור קונים אותו?

אנחנו כבר חשבנו להצטרף לקטגוריית אקסטרים - זה בטוח מקום שני :lol: :lol: :lol:

asafk
31-01-05, 13:02
אני לא מנסה להמציא את הטראטריפ אני פשוט מנסה להוזיל אותו...
ואם כבר בטראטריפ עסקינן - לאן הוא אמור להתחבר?
אם איזה סנסור קונים אותו?

אנחנו כבר חשבנו להצטרף לקטגוריית אקסטרים - זה בטוח מקום שני :lol: :lol: :lol:

אני אחכה שקיד יגיב באופן יותר אינטיליגנטי, אבל ממה שהבנתי ממנו, החיישן המקורי של טרהטריפ לא מתאים לשימוש בבוץ :!: . הוא בנה מעגל שלוקח את האות מהפיק-אפ של הספידומטר המקורי, ומעביר אותו דרך פילטר לטרהטריפ.
(קיד, הכדור אליך)

אסף.

-->