PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מצבר תווכי מחירים המלצות משהו

ערן טרופר...+six
07-02-12, 21:23
תנו תנו קצת ניסיון .....כמה אמפר שעה הכי טוב ?? וכמה אמור כזה ללא טיפול ?

הגיפ לא נוסע כל יום ובגלל זה החליט לא להניע הבוקר כמובן אחרי שהניע מוקדם יותר (פעמיים ברצף בלי לנסוע )

omri_t
07-02-12, 21:31
לפני שאתה מכריז שהמצבר שלך מת, יש סיכוי שיש זליגה וגם כשהכל מכובה המצבר מתרוקן גם אם הוא תקין.
לחשמלאי גם יש מכשור לבחון את תקינות המצבר תחת עומס.
וכמו כן צריך לבדוק שהאלטרנטור תקין (אפשרי עם מד מתח פשוט).

אם כל אלו יגידו שהמצבר מת- 70-75A יעשה את העבודה אם אין צרכנים מיוחדים.
אישית אני מעדיף את וורטה. ושנפ מנסיוני זה זבל .
יש מידע רב בהיסוטריית האתר.

הדסופה
07-02-12, 21:40
לפי מה שאתה כותב אתה צריך מטען למצבר, ולא דווקא מצבר.
אני מחזיק CTEK3600 שמתאים למצברים עד 70Ah. הג'יפ לא משמש ליום יום ומחובר קבוע. חפש ב e-bay עלות פחות מ-300 ש"ח.
תחבר אחד כזה למצבר (אולי תשאיל קודם מטען כדי לא לחכות) ותוודא שהמצבר לא מת. אם לא מת אין לך מה לקנות חדש.
שווה גם לבדוק שאין לך צרכני/גנבי זרם אם כמה ימים מספיקים כדי לרוקן את המצבר

לסופה מקורית (בצבא...) יש מצבר 60Ah. מצבר כזה או מעט יותר חזק מספיק, כולל כננת.אצלי לדוגמא 64Ah של VARTA. מחיר 600-700 ש"ח לפני שנה.לי היה נוח לרכוש אצל עידן (איש שטח) - משלוח זריז, אחריות וכו'. מיש מהדר ומתקין חזק יותר צריך לשנות את המתקן של המצבר (המקורי לא יכיל מצבר גדול יותר, יש לשים לב גם לרווח מתחת למכסה מנוע). תלוי אם יש לך מתקון מקורי בסופה. מצבר גדול יותר עלול לדרוש גם אלטרנטור חזק יותר.

מן הסתם אפשר לקבל גם המלצות על מצברים טובים אחרים - יש אלף דעות בנושא. אבל שוב - לא בטוח שאתה צריך מצבר.

הד

raanan
07-02-12, 22:39
מצבר גדול יותר עלול לדרוש גם אלטרנטור חזק יותר.
לא נכון.
אלטרנטור "חזק" יותר נדרש במידה והצרכנים הקבועים (כננת לא נחשבת) צורכים זרם גדול יותר ממה שיכול לספק האלטרנטור.
בעקרון, כמה שקיבולת המצבר גדולה יותר, יותר טוב.

רענן

ערן טרופר...+six
07-02-12, 23:32
נחפש וורטה 75 המצבר חלש הרכב בינתיים נוסע מעט וזה לא טורם להטענה ממש. רוצה להיות רגוע מהעניין הזה ,קיים מד טעינה בדש בורד רנגלר שבא עם הרכב נבדוק תטעינה נראה עם הוא פיקס

בשאיפות ...יש מצבר נוסף מתקן וכל הבלאגן ,ממיר מתח ומטען למצבר כמו שהמליץ הדסופה

-->