PDA

צפייה בגרסה מלאה : שביל ישראל משמורת הפורה עד ערד

RBRB
09-02-12, 18:18
שלום לכולם.

האם הקטע הנ"ל בנוי כולו משבילי 4X4 ורכיב לכל אורכו?
לצורך העניין, אני מתכנן לעשות את זה על אופנוע - אך נראה לי שכאן אצליח למצוא תשובה.

תודה!

סער
10-02-12, 19:05
רכיב לחלוטין (לאופנוע שטח סביר, עם שינויי מסלול מזעריים) מבית גוברין (דרך שמורת פורה) ועד הר עמשא (=יום אחד לפני ערד).
לאורך נחל שקמה מב.קמה עד דביר מצא לך דרך אפשרית במקביל לנחל שקמה
ליד הכניסה לק. להב יש דילוג קטן בשטח בירידה, תלוי ביכולות הרכיבה שלך. ניתן לעקוף.
בין מיתר ליער יתיר איכות הדרכים קצת פחות טובה.
מהר עמשא עד דוריג'את לא רכיב על השביל עצמו, ניתן כמובן לרכב במסלול מקביל לקטע זה.
מדוריג'את ועד פארק ערד שוב רכיב לגמרי.
קח בחשבון הרבה בוץ בעונה הזו, כביש 6 ומסילת הברזל שאתה חוצה את שניהם בכמה נקודות - המעברים מלאים בוץ, שקול מעקפים מקומיים.
ברכיבה מהירה יקח לך בערך יום מלא.
שווה עצירה: תצ' מאחד התלים בין לכיש לב.קמה, שמורת פורה, חוות פיליפ להתרעננות, בית היערן, תצפית הר עמשא (בעיקר בזריחה) ועוד הרבה דברים בדרך...
תהנה.

RBRB
12-02-12, 20:39
תודה על התגובה המפורטת! עשיתי את את המסלול ביום שישי, אכן היה בוץ במעברים מתחת לכביש אבל חוץ מזה הכל היה רכיב. בירידה מהר עמשא אכן קצת התברברתי ופשוט ירדתי למטה לכיוון דוריג'את על שבילי 4x4 לא מסומנים. משם המשכתי כרגיל לערד ושם נכנסתי למדבר יהודה מאיזור המנחת, המשכתי על הסימון הכחול לכיוון מעלה יאיר לתצפת על ים המלח. משם התחלתי לחזור לכיון קרית גת על שבילים אקראיים. הגעתי הביתה אחה"צ. היה מסלול נהדר!

התכנון הבא הוא להגיע לאילת על בסיס שביל ישראל, אבל זה יחולק מן הסתם לימיים כשאת החזור אני אבצע ביום השני. אשמח לקבל הערות והארות לגבי המסלול עד אילת. תודה!

סער
14-02-12, 23:28
נשמע כמו אחלה טיול!
הספקת לא מעט ביום אחד (כמה ק"מ יצא?)
קודם כל - נסה להשיג את הספר של שביל ישראל באופניים (הוצ' מפה אם אני זוכר נכון). הוא אמנם לא לגמרי על שביל ישראל אבל הוא בסיס טוב מאד לתכנון גם לאופנוע.
לגבי המשך השביל מערד לאילת: יהיו יותר קטעים בהם תאלץ לתכנן נתיב חלופי, במקומות בהם השביל לא עביר לאופנוע (דוגמאות: המכתשים, מעלות כאלו ואחרים ועוד)
אבל זה עדיין מסלול יפה מאד עם המון מה לראות בדרך.
אני הייתי מנסה לתכנן על יותר זמן ונהנה יותר ממה שיש בדרך, ויש הרבה. מאד.
אם תרצה עוד פרטים ועזרה בתכנון - מוזמן בכיף.

-->