PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית תבנית לעבודות פיברגלאס?

Saar
10-02-12, 20:38
הי,

ראשית, לא מדובר בג'יפ.
מדובר באלפא :)
ולעינייננו, אני צריך לבנות ספויילר שנמצא על סף תא המטען, המקורי עשוי גומי ולא ממש שרד את השנים והונדליסטים שגנבו את הסמל האחורי.
יש לי את המקורי ואני יכול לשחזר את החלקים הפגומים בו.
השאלות הן:
1. איך בונים תבנית ליצירת ספויילר חדש מפיברגלאס?
2. היכן ניתן לרכוש את החומרים לעבודה כזו? (עדיף באזור רחובות)
3. איך בונים את הספויילר עצמו?

תודה
סער

huski360
10-02-12, 22:33
צור איתי קשר ואוכל לעזור לך בכל הקשור לפיברגלאס!

050-6368808

בברכה,
תדהר.

hogi
10-02-12, 23:14
סער,
אם יש לך את הספויילר המקורי ואפשר לתקן אותו חיצונית - יש לך בעצם תבנית.
שיטת העבודה תלויה בצורה של הספויילר - האם הוא 'יושב' על תא המטען [כלומר יש חלק נסתר וישר] ואז אתה יכול לצקת את הנקבה על החלקים הנגלים ולאחר הייבוש לשלוף את הספויילר המקורי מבפנים -
או
שהוא בעל נפח מלא [כמו כנף של מטוס]. ואז אתה צריך לעשות שני חלקים - עליון ותחתון כדי לשלוף את התבנית לאחר הייבוש.

תעלה תמונה וזה יהיה יותר ברור.

יש אפשרות נוספת - אבל היא מצריכה עיין ויד טובים - ליצור שלד מעץ או אפילו קרטון, עליו להקציף פוליאוריטן ואז להתחיל לפסל את הספויילר עם סכין יפנית על פי
הדוגמא שלפניך.

תחפש ביו טיוב, אני נתקלתי שם בעשרות דוגמאות של שחזור חלקים וספויילרים או יצירת יש מאיין.

חומרים ברחובות אני לא מצאתי. אני קונה את חומרי היציקה במפעל בחולון שמייצר מגלשות ומתקנים לגנים ציבוריים וכו':
http://www.miglashot.co.il/MyPage2.aspx?p=98&l=h

הייתי שם מספר פעמים וקיבלתי שירות טוב אבל לא עקבי - לפעמים סופר נחמדים ולפעמים פחות, גם המחיר לאותן כמויות לא היה עקבי. כשתפסתי אותם במצב רוח טוב הם
ממש עזרו לי עם עצות וסודות מקצועיים וכווני עבודה וכשלא... אז לא. קח בחשבון שזו לא חנות שמחוייבת לשירות לקוחות אלא מפעל שמוכן למכור בכמויות קטנות.
הגעתי אליהם בעקבות המלצות בפורומים ובעקבות המלצה שהם יותר זולים מהחנות בת"א שעוסקת בתחום - אלגד http://www.meruba.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%91%D7%A8%D7%92%D7%9C%D7% A1
בפעם האחרונה קניתי במפעל כמות גדולה יותר וקיבלתי אריזה מקורית שעליה היה כתוב שם היבואן ------- אלגד! אז לא ברור לי מי יותר זול [האמת - לא עשיתי סקר שוק].
יש בפלורנטין חנות נוספת. לא מכיר, אבל מופיע בגוגל.

אם אתה רוצה עזרה יותר מפורטת - אתה יכול להסתכל בשרשור שלי על 'סופה-וויליס' ובנוסף - אני גר קרוב אליך - ברחובות...

Saar
11-02-12, 09:54
הי
תודה רבה,
אני מניח שבעוד שבוע +- אתחיל עם זה (צריך לסיים את הצבע והחשמל :) )
סער

-->