PDA

צפייה בגרסה מלאה : ממיר קאטאליטי

gp1
10-02-12, 21:41
טויוטה קורולה 2005 נורת צ'ק אנג'ין נדלקה , אחותי הלכה למוסך טויוטה , חיברו למחשב בדיקה ואמרו לה הממיר לא תקין , ננסה לנקות אותו , ניקו ולקחו 450 ש"ח . עכשיו הבעייה חזרה.
השאלות הן : האם יש תחליפי כדי לחסוך והאם התחליפי יהיה פחות טוב . או האם האגזוזנים מבטלים אותו ואם כן האם המחשב יחוש בבעיה שהממיר איננו ?
תודה לעונים בעלי ידע .

S.V.
10-02-12, 22:45
תסמונת קורולאית-תורכית ידועה, בדגם הזה יש חיישן חמצן רגיש מאוד. אם הרכב לא עובר טסט, חפש ממיר תחליפי. לא אמור לעבר את ה1500 ש"ח. מן הסתם יהיה פחות טוב, ויחזיק פחות זמן. המקורי יקר מאוד. אם הבעיה היא לא טסט, תלמד את הנהגת להתעלם מהנורה.

omri_t
11-02-12, 00:20
אותי בעיקר מעניין איך "ניקו" את הממיר....
יש ממירים תחליפיים, בסביבות ה 1000 ש"ח.
לדעתי, אין שום סיבה לרכוש מקורי, מראש ממיר הוא דבר מחורבן שיום בהיר אחד מחליט למות, לעיתים מתפורר וסותם האגזוז או סתם מרעיש.

gp1
11-02-12, 01:09
איןלי מושג איך ניקו. מה שבטוח שגם לה אין. אפילו שהיא הייתה שם. אפשר להתקין לבד את החלופי או שרק אגזוזן יכול בגלל הלחמות ? ואם אפשר , איפה מוצאים חלופי ?
תודה .

shmulikbg
11-02-12, 01:18
לא בעייה להשיג חליפי גם בחנויות חלפים.
אם יש לך ליפט, רתכת ידע ויכולת, אז כמובן שאפשר לבד.

S.V.
12-02-12, 02:13
אותי בעיקר מעניין איך "ניקו" את הממיר....
.
דווקא יש שתי שיטות:

אינפוזיה לסעפת היניקה, או לתוך בית המצערת. מסיר משקעים מהסעפות ומחללי השריפה. החומרים החריפים באינפוזיה לא נשרפים כליל, ומגיעים גם למערכת הפליטה. במקרה כזה המחיר שנגבה הוגן מאוד.

איפוס למחשב, באמצעות ניתוק המצבר לכמה דקות. מנקה בעיקר את עיני הלקוח, לזמן-מה. המוסך גם יעדיף לוודא שהלקוח לא יהיה נוכח ליד הרכב, ויתכסתח עם איסור להכנס לשטח העבודה. אם התקלה לא חריפה, לוקח למחשב כמה ימים להציג מחדש את קוד התקלה.

לצערנו, סיכוי סביר שדווקא האוםציה השניה היא הנכונה, אבל כאמור ללקוח אין מושג מה עשו עם הרכב שלו.

S.V.
12-02-12, 02:24
לפותח השרשור - כנראה שלא הייתי מספיק ברור. בדוק את הרכב גזי הפליטה של המכונית. אם אין ערכים שחורגים מהנורמה המותרת, אל תתעסק עם "התקלה" !
חבל על הזמן והכסף.
תהשקיע אותם בתקלה הזו בעוד שנה-שנתיים, אם וכאשר היא באמת תחריף ולא תאפשר מעבר של טסט. בינתיים תוכל להפקיד את האלפייה בבנק, או לבזבז אותה על שמן מנוע ומסנן שמן איכותיים, סט צמיגים, או שעשוע לילדים

gp1
12-02-12, 23:56
תודה . לעונים
הסברתי לה , הרכב שלה . היא תבחר

-->