PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשד לסדק בבלוג - קינג 04, דיזל

GodsFather
13-02-12, 16:06
שלום שלום,

תקלה בקינג של הגיס -

מודל 2004 ארוך (אולי קצת יותר אבל זה לא רלוונטי)
טורבו דיזל 3.2 מטופל כראוי בסה"כ.

לפני כשלושה חודשים הוא שם לב שהמנוע מתחמם באופן פתאומי. פתח את הרדיאטור וראה שאין מים (תמיד מילא ירוקים אגב). בדק פקק שמן וראה טחינה.
על פניו ראש מנוע, אז הוא שם חומר שאמור לסייע לסתימת סדקים בראש ולפתור את התקלה ואכן שלושה חודשים של שקט, לכאורה...

סופש האחרון, נסיעה ארוכה יחסית - מודיעין-חרמון, כשהגיע לחרמון שוב התחממות, בדק וראה שחסרים מים בכמות נכבדה אבל אין טחינה ואין טפטופים נראים לעין.

חזרה הביתה, שוב מילוי די דומה ועכשיו כל נסיעה מצריכה מילוי שבין חצי ליטר לליטר וחצי. עכשיו כבר עבר למים רגילים כי חבל על הכסף...

הרכב עבר בדיקת לחץ ברדיאטור כדי לבחון נזילות ולא הייתה ירידה בלחץ, הבדיקה נעשתה כשהמנוע כבוי, אם זה רלוונטי.

אני חושד בבלוק סדוק, אבל אולי אני טועה כי הכל נעשה בתיאורים לא מקצועים בטלפון ובלי שראיתי את הרכב.

מה עוד זה יכול להיות ?

מוסכים מומלצים לבדיקה וטיפול מבלי להשחיל 7 צול צינור לכיס ? איזור המרכז,ירושלים רבתי, השרון בואך נתניה, רחובות אשדוד וכד

מוני אורבך
13-02-12, 16:31
יכול להיות אטם ראש מנוע, אבל היות והרכב כבר התחמם מספר פעמים, בהחלט אפשרי שהפך להיות סדק.
נסיעה במצב הזה היא מאוד בעיתית למנוע, היה צריך מיד לפתוח ראש ולבדוק הלאה.
ממליץ לא לנסוע ברכב כלל, ומיד להכניס למוסך

שגיא S
13-02-12, 17:08
אתה יכול גם לנסות לחפש בג'יפטריפ - יש שם הרבה יותר אנשים עם קינג מאשר פה.

עוד רעיון - להתקשר לאנשים ביד 2 שמוכרים רכב כזה, ולשאול אותם איפה הם טיפלו בו..;)

patrol01
13-02-12, 17:16
לאחר התחממות ייתכן נזק לאטם ראש
אבל ראשית תבדוק קולר EGR נתקלתי כבר שהיתה שם פריצה והמיים עברו ישירות לפליטה וכל התופעות היו כאילו אטם ראש נפרץ
הקולר נמצא מצד שמאל של המנוע יושב על סעפת הפליטה ומחוברים אליו שני צינורות מיים, ניתן לבצע מעקף ע"י חיבור שני הצינורות מיים ביניהם
ולסתום עם פחית את הכניסה לסעפת של האגזוז

GodsFather
14-02-12, 04:27
תודה על העצות.

מג'יפטריפ אני אמנע כרגע וגם מיד2 :)

לגבי הבדיקה שPATROL01 הציע, זה נשמע טוב מאד, אבל לצערי אני לא ליד הרכב וגיסי אינו מכונאי. הכיוון עושה רושם חיובי מאד למרות שכאמור כבר הייתה טחינה בפקק שמן אז כנראה שגם אטם ראש צריך יהיה להחליף, העיקר שהבלוק לא סדוק.

אני יודע שיש מוסך מאד מומלץ בירושלים לטיפולים במיצובישי, אבל אני לא זוכר את שמו. אני אנסה לחפור בעניין עם גוגל וחברים.

אם יש עוד רעיונות והצעות, יתקבלו בברכה.

תודה!

אמיר

boaz avrahami
14-02-12, 06:44
אתה מתכוון לאוטוויק במקרה?

GodsFather
14-02-12, 07:02
בומבה בועז!

-->