PDA

צפייה בגרסה מלאה : למבינים באייפד (האם יש באייפד 1 gps)?

benb
14-02-12, 15:20
שאלתי מישהו שמוכר אייפונים והוא טוען שלעדתו יש באייפד 1 gps
יש לכם ניסיון עם זה?

yarinzim
14-02-12, 16:04
חצי מדוייק
בדגם הראשון יש מה שנקרא - AGPS. תכונה זו שונה במעט מ GPS רגיל אשר משתמש באותות ישירים מהלווין על מנת "למקם את עצמו".

AGPS משתמש במכשירים סלולריים סביבו, או ברשתות סלולריות הזמינות לו על מנת למקם את עצמו, כלומר הוא לא ממקם את עצמו על ידי אותות לווין ישירים.

מכאן אך ורק האייפד הראשון שמגיע עם 3G יש לו את היכול הנ"ל!! אם המכשיר שמנסים למכור לך הוא WIFI בלבד התכונה הנ"ל לא תהיה כלולה בו.

benb
14-02-12, 16:10
ראשית תודה על התגובה המהירה.
המכשיר נמצא ברשותי כבר הרבה זמן
אין לו 3g
השאלה אם יש אפשרות להוסיף לו התקן gps חיצוני על מנת להשתמש בו בשטח
נמאס לי מהמסך הקטן של ה mio
תודה

IlanHadar
14-02-12, 17:34
תקרא את מה שכתבתי כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=60079

ז (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=60079)ה עובד עם תוכנת ה topomap אבל יש סטיה של כ 100 מטר מהנקודה האמיתית. גם ה topomap לא מזהה שיש GPS במכשיר אבל זה עבד. אולי עם תוכנת ניווט אחרת יעבוד יותר מוצלח.

itayt
14-02-12, 20:32
אני עובד אם אייפד 2 עם 3G כי בדגם ללא 3g אין מקלט gps, אני עובד עם תוכנת twonav ותמיד שה 3g כבוי כך שזה בפועל עובד עם gps ולא agps כפי שטענו כאן, אם זה היה באמת agps זה פשוט לא היה עובד, לגבי סטיה של 100 מטרים, אני לא נתקלתי בזה, להפך - זה מאוד מדוייק.
ד"א, לגבי התוכנה - השירות שלהם בחו"ל ובארץ ממש גרוע אז לא לבנות על שירות, המוצר עצמו יחסית לא רע.

benb
14-02-12, 21:26
תודה רבה לכולכם על התגובות
נראה לי שבינתיים אני אשאר עם המכשיר הרגיל שיש לי ברכב
שוב תודה

dingo1st
14-02-12, 21:39
איזה יופי..
אני בדיוק חושב בכיוון לרכוש IPAD למטרת GPS ומערכת מולטימדיה לגמל..
אבל היה פה איזה שרשור לא מזמן שעסק בנושא הרגישות שלהם לויברציות ....
וכידוע לכם בגמל יש ויברציות וקפיצות אפילו בחנייה..
מה דעתכם זה מתאים ?
יש מישהו שמשתמש במכשיר למטרה זו ?
ראם

ofiredri
14-02-12, 22:36
איזה יופי..
אני בדיוק חושב בכיוון לרכוש IPAD למטרת GPS ומערכת מולטימדיה לגמל..
אבל היה פה איזה שרשור לא מזמן שעסק בנושא הרגישות שלהם לויברציות ....
וכידוע לכם בגמל יש ויברציות וקפיצות אפילו בחנייה..
מה דעתכם זה מתאים ?
יש מישהו שמשתמש במכשיר למטרה זו ?
ראם
באייפד ובאייפון כל החלקים הפנימיים סטטיים כולל הדיסק הקשיח. כך שהוא לא מושפע מויברציות.

itayt
14-02-12, 22:44
לאייפד אין שום רגישות לגמלים, גם אני מתנייד בגמל באורך 110 אינצ' ואין שום בעיה. תשיג מעמד איכותי כגון ram-mount או משהו כזה, מחשב הניווט הכי טוב שהיה לי עד היום.

boaz avrahami
14-02-12, 22:47
לי אייפד 1 3G - ללא סים מותקן.

אינפורמטיבית שיהיה ברור לכולם - המודם הפנימי של ה 3G (זה נכון גם לניידים רגילים) מכיל מקלט GPS אמיתי ולא AGPS .
לפיכך לא משנה אם מדובר על גירסה 1 או 2 - העיקר שיש 3G (ואם אין צריך לקשר GPS חיצוני. ראיתי שיש כאלו באי ביי ב 80-100 דולר בחיבור ישיר או בלוטות')
אם יש סטיה של 100 מטר (לדרום?)- הייתי בודק את הגדרת רשת הקורדינטות.
יש לבחור את פלח ה WGS84 .
מאחר וכדור הארץ הוא עגול יש מנגנון פיצוי שעוזר למפה ה"שטוחה" לקבל דיוק מוגבר.
לפיכך יש לאזורים שונים בעולם רשת קורדינטות שמתאימה לאזור שבו מנווטים.

לגבי שימוש קשיח:
מאחר ובמוצר אין דיסק קשיח אלא כרטיס זיכרון, לא צפוייות בעיות בגלל רעידות - מהבחינה הזו המכשיר בהחלט מספק את הסחורה.
בעניין עמידות באבק או מיים - המכשיר לא יעמוד בזה ומי שנוסע עם רכב פתוח שיצטייד במארזי הקשחה יעודיים לאייפד.
גם כאלו ראיתי באיביי וקראתי סקירות שדי משבחות אותם.
יש לקחת בחשבון שקופסת הקשחה משפיעה על אופן העיגון ברכב ויש להתחשב בכך.
קופסאות ההקשחה נועדו למגן מפני אבק ומיים בלבד.

בועז

benb
14-02-12, 23:59
בועז תודה על התשובה המפורטת
אני מנווט כיום עם עמוד ענן ונאמר לי שיש בעיה עם האייפד ועמוד ענן בנושא טעינת המסלולים וכ"ו
יש דברים בגו?

boaz avrahami
15-02-12, 00:09
טעינת מסלולים באייפד:

אפל באופן כללי מייצרים את המכשירים שלהם די סגורים ומקשים על טעינת תוכנות ואינפורמציה אלא אם הם אישרו אותה וזה דרך חנות התוכנות שלהם המכונה אפ-סטור או דרך הסינכרון שלהם.
אמנם יש פריצות למכשירים אבל יצרני התוכנות לא יכולים להתבסס על המכשירים הפרוצים מן הסתם...

אי לכך ובהתאם לזאת נקודת התורפה היא טעינת מסלולים.
יש מספר שיטות שיטות שיצרני התוכנות פיתחו וצריך ללמוד בכל תוכנה לגופה איך העסק עובד.
מאחר ואינני שולט בכל התוכנות אני מעדיף לא ליעץ בנושא הזה.

אגב, מי שיש לו גם אייפד וגם אייפון עם אותו חשבון באפ-סטור מקבל למעשה גם עותק על האייפון.

אורי ק.
15-02-12, 00:33
אני לא יודע לגבי תכנת עמוד ענן, אבל אני עובד עם TOPOMAP באייפון, והטענת מסלולים נעשית בקלות דרך האתר של התכנה וזה מיידית מופיע במכשיר. צריך לבדוק אם התוכנה קיימת גם לאייפד, אין לי מושג.

ofiredri
15-02-12, 05:03
אני לא יודע לגבי תכנת עמוד ענן, אבל אני עובד עם TOPOMAP באייפון, והטענת מסלולים נעשית בקלות דרך האתר של התכנה וזה מיידית מופיע במכשיר. צריך לבדוק אם התוכנה קיימת גם לאייפד, אין לי מושג.
TOPOMAP מאפשרת טעינת מסלולים מתוך האימייל, מה שמקל משמעותית על המגבלה הידועה לשמצה בתוכנות טופו אחרות.

-->