PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע לפור ראנר

chevy-man
14-02-12, 22:46
ערב טוב,

שמי לירן, בשעה טובה סוף סוף אי נכנס לשטח,

רכשתי אתמול פור ראנר 95, עם ראש מנוע גמור, הרכב מניע ונכבה אחריי חמש דקות לערך, הבנתי מהמוכר שהוא עשה לא מזמן ראש (לא ידע להאריך בק"מ) הרכב כרגע עומד על 300,000
אני יודע שלקחתי סיכון אבל העדפתי לקנות בזול ולהשקיע ולדעת מה יש לי בג'יפ,
ככל שאני מתעמק יותר אני נלחץ מכמה סיבות:

א.משיטוטים אני שם לב שרב הפור רנרים שמפורמסים החליפו מנוע באזור ה 200,00-+ אז אני מבין שהמנועים לא אמינים ולא מחזיקים
ב. אני מבין שיהיה קשה למצוא מנוע טוב אבל אני לא ממהר ואין לי בעיה לחכות,

אשמח לשמוע תגובות חרשתי את הפורום לפני הרכישה אבל לא ראיתי שירשורים על מנועים..

אשמח לקצת אור בנושא,

asafk
15-02-12, 00:00
קודם כל...
יש בפוראנר שני ראשי מנוע. אחד בכל צד.

חוץ מזה... מה זה ראש מנוע גמור? מה התבחינים?

ועוד חוץ מזה...

http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-43355.html

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=60920

אסף.

טל חסיד
15-02-12, 07:13
לירן שלום

חבל שפנית לפורום אחרי הרכישה כדי לקבל יעוץ ולא לפני, כמה אצלך זה זול מחיר הרכב ?

והאם בדקת כמה נגישות יש לך בארץ לחלקים חדשים ומשומשים של פוראנר וכמה הם עולים ?

בהצלחה טל

david4runner
15-02-12, 09:54
לירן שלום, במשפחתי 2 פוראנרים כבר למעלה מ3 שנים, לא אנחנו לא עשירים סתם טעות של צעירים שנידלקו על הרכב המסוקס בקוסטה ריקה ולא הכירו את האתר בדיוק כמוך אבל כפול.
בקיצור כול חלק אפשרי כולל מנוע החלפתי!! וניתן להשיג הכול השמח לעזור ועם הוכל לייעץ לך,0528572908 דויד.

טל חסיד
15-02-12, 14:21
יאלה אז תארגן לו מנוע, ברור שכל חלק אפשרי להשיג השאלה באיזה ארץ וכמה יעלה להביא אותו לפה.

טל

chevy-man
16-02-12, 09:43
תודה רבה,

אני יודע שיש שני ראשים.. הראש השמאלי הלך אבל המוסכניק שלי אמר שגם הקראנק דופק.. את השירשורים אני מכיר,
אבל אי אפשר לצפות לקנות רכב בלי להשקיע והבנתי שיש קושי אבל לא חשבת שעד כדי כך, אני פשוט מפחד מהעניין הזה שהמנועים נגמרים מהר ואין דרך לשפץ או לשדרג אותם..
בינתיים מצאתי מנוע מייבוא לטענת המוכר עשה 70,000 ק"מ, אני עדיין מתלבט אם לקנות או לחפש אלטרנטיבות אחרות או למכור את הרכב וזהו..
אני לא התייעצתי לפני זה כי די ידעתי מה אני רוצה ותמיד יהיו את אלו שיגידו למה לא ולמה כן, בסוף רציתי ג'יפ סגור,אין לי מושג למה אבל רציתי אוטומט.. והוא נראה לי הכי טוב ביחס ליכולת שלי להשקיע..

אופיר נדיר
22-02-12, 12:13
לירן שלום. קודם כל תתחדש ואל תיתן לאנשים להפחיד אותך. אני מחזיק פוראנר כבר כ- 5 שנים. אין עליו בשטח.
זה נכון שאחזקת פוראנר דורשת מיומנות מסויימת או כיסים מאוד עמוקים אבל זה נכון לכל רכב שטח בן 15 שנה +
כמה טיפים למתחילים:
1) חלפים לקנות רק בארה"ב (אינטרנט). לרוב המחיר הוא עשירית (!) מהמחיר בארץ.
2) תתחיל לחרוש פורומים. בעיקר אמרקאים. הרכב מאוד נפוץ שם ויש בלי סוף מועדוני חברים.
3) לא אמרת מאיפה אתה בארץ. הכי חשוב למצוא מכונאי שמכיר את הרכב ואתה סומך עליו. באיזור הצפון אני ממליץ על ג'רי ממוסך קרוזר במפרץ חיפה. אני בטוח שהוא ישמח לייעץ לך או לעשות דיאגנוזה לרכב. האיש מכיר כל בורג ברכב הזה.
4) לראנרים יש מחלה מולדת באטם ראש של בוכנה מספר 6. כל הרשת מלאה בדיונים על זה. גם היה ריקול לפני שנים ואני לא בטוח שהבעיה נפתרה. קיט מלא לאטם ראש (שני ראשים) + כל החלקים הנלוים באיביי בערך $60-$100.
5) אם בכל זאת אתה רוצה מנוע - צור קשר עם שאולי ממוסך סגול בכרמיאל. שמעתי שיש אצלו מנוע מפירוק (אם עוד לא מכר אותו) ואולי עוד כמה חלקים.

לבנות רכב תמיד עדיף על לקנות חתול בשק. פוראנר מתוחזק הוא רכב טיולים מאוד מתגמל. שיפורים בסיסים כמו הגבהה קלה ונעילת דיפרנציאל אחורית הופכות אותו לעביר יותר מ 90% הרכבים שתפגוש בדרך.

בהצלחה!

chevy-man
23-02-12, 19:05
אדיר,

קודם כל תודה רבה,
מוסך יש לי,
חלפים הבנתי בינתיים אני מקווה שאני לא יצטרך חוץ ממנוע..
אני מאיזור נתניה..
על הרכב יש בולמי קוני.. אני אשתדל לעלות תמונות כרגע אני בתקופה לחוצה ולא ראיתי את הרכב מאז הרכישה..
אני יברר מחר לגבי המנוע ואני מקווה לנסוע כבר..

chevy-man
24-02-12, 22:20
דיברתי עם שאולי, יש לו מנוע שעשה 300,000 והוא רוצה עליו 8,000 במחיר הזה אני כבר יקנה מיבוא עם שישית קילומטראז..
ממה שהבנתי יש לו רכב שלם לפירוק הוא רוצה על הכל 15,000..

תודה בכל אופן,

chevy-man
14-03-12, 21:24
בשעה טובה מצאתי מנוע, אשמח להמלצות מה כדאי כבר לבדוק ולהחליף אם כבר עושים עבודה כזו? תודה

chevy-man
22-04-12, 00:14
ובאה הברכה ובשעה טובה הגיפ אצלי בבית עם מנוע חדש! לצערי המוסכניק שלי איכזב והסתבך עם האוטו, המנוע מניע עובד חלק ונשמע מצויין.. המנורה של הצק אנגינ דולקת קבוע, המוסכניק טוען שזה מאחד החיישנים בנוסף הצינורות וואקום מנותקים בנסיעה האוטו מרגיש כבד ובקושי נוסע.. הייתי שמח לייעוץ או כל מוסך באזור נתניה שלא ישחט אותי כי גם ככה קרעו אותי ושמכיר את האוטו ויוכל לסדר ליאת הרכב מו בנאדם

-->