PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני רכישה ג'יפ ראשון עד 25K שקל

alf3
15-02-12, 18:26
היי

אני מחפש לקנות ג'יפ ראשון כרכב פנאי, לשטח נטו .
התקציב שלי הוא עד 25K שקל

בעיקרון העיניין של צריכת דלק לא מעניין אותי.
הכי חשוב שיהיה אמין ולא יתפרק בשטח ואמין בנסיעות ארוכות.
בנוסף שלא יגביל אותי בעתיד מבחינת ביצועים בשטח.
צריך להיות בעל מראה צעיר ובגודל נורמלי , לא צפוף כמו סאמוראים למיניהם.
עלות התיקונים לא במחירים אסטרונומים

קילומטרז' משוערך עד 5K בשנה
השקעה לטיפולים\תיקונים עד 5K שקל בשנה
ברגע זה לא חושב שאשקיע מתישהו על שיפורים ,
כך שאני רוצה לקנות כבר אחד משופר מבחינת מיגון והגבהה.

חשבתי על טראנו או טרופר קצרים עד שנת 2000.

מחשבות \ המלצות \ הזהרות \ הערות יתקבלו בברכה.
תודה

שגיא S
15-02-12, 18:53
תנסה לחשוב יותר לכיוון של סופה/סיג'יי.

כרככב לשטח נטו הם מחזיקים מעמד הרבה יותר טוב.
אם בכל תחליט על SUV כלשהו, אני החזקתי טרופר, ב20+ אפשר לקנות שנת 94-5 עם נעילה אחורית צמיגי שטח הגבהה וכו'.
בכל מקרה, בקילומטרז' הזה - קח בנזין.

alf3
15-02-12, 21:42
תנסה לחשוב יותר לכיוון של סופה/סיג'יי.

כרככב לשטח נטו הם מחזיקים מעמד הרבה יותר טוב.
אם בכל תחליט על SUV כלשהו, אני החזקתי טרופר, ב20+ אפשר לקנות שנת 94-5 עם נעילה אחורית צמיגי שטח הגבהה וכו'.
בכל מקרה, בקילומטרז' הזה - קח בנזין.

סופה הכי זולה שמצאתי זה 35K שקל , הרוב יותר לכיוון של 40-45K ואפילו יותר .
זה כמעט פי 2 ממה שיש לי , אבל לפי מה שהבנתי זה רכב שעונה על הצרכים שלי
רק מבחינת גודל הוא יותר מדי ענק.
סיג'יי לא אהבתי, מיושן מדי ונראה לי אפילו יותר גדול מהסופה.

בנוסף אני חושב שזה הגזמה לקנות מפלצת כזאת למישהו מתחיל.
אני מחפש רכב כמה שיותר זול ופשוט להתחיל איתו.
עדיף גם כמה שיותר פשוט מבחינה מכנית , בלי טורבוים ומשאבות סולר שעולות אלפי שקלים.

איזה רכבים עוד יכולים להתאים לי ? אולי פג'רו ישן כלשהו בנזין ?

Saar
16-02-12, 07:24
הי,

חשבת בכיוון של ויטרה?
סופה או CJ אלו רכבים למכורים, לאו דווקא מתחילים או לא.
טרופר בהחלט אופציה מעניינת.
טראנו קצת פחות לדעתי.
סער

alf3
19-02-12, 02:35
תודה על העזרה.
לצערי פיספסתי הזדמנות לקנות טרופר שמור אבל ממשיך לחפש.

חשבתי אולי למכור את הרכב הפרייבט שלי ולקנות ג'יפ טוב חיסכוני יחסית, במקום להחזיק 2 רכבים.
חשבתי על קינג קצר בנזין ב60-70 אלף שקל
אני נוסע בסביבות 20K ק"מ בשנה, 90% מהם בכביש מהיר ב90-100 קמ"ש ללא פקקים.
מה אתם אומרים על זה?

alf3
19-02-12, 03:11
משום מה אני לא יכול לערוך כבר את ההודעה , אז :

בעיקרון גם במקרה של קינג אין לי שום בעיה עם דלק כל עוד זאת הוצאה קבועה +-.
הפחד הכי גדול זה שמשהו יתקלקל והתיקון יעלה 20 אלף שקל ואשאר בלי רכב לכמה חודשים טובים.
בגלל זה חשבתי על דגם הבנזין שאין לו(לפי מה שאני יודע) טורבו ומזרקים שצריך לשפץ כל כמה עשרות אלפי ק"מ.

שגיא S
19-02-12, 11:20
אני ממליץ שאם אתה יכול להישאר עם רכב שטח בנזין, ופרייבט ליום יום זה עדיף.
כמו שאמרת - עדיף הוצאה קבועה ומוכרת כמו דלק על פני דברים אחרים שאי אפשר לצפות ושיכולים להתקלקל..לא שזה לא קורה בבנזין..

אני הייתי מחפש טרופר בנזין באמת..אם אתה רוצה אני יכול לשלוח לך בפרטי 2 שאני מכיר שמוכרים רכבים טובים..אבל לא בתקציב שלך.

alf3
19-02-12, 14:04
גם בפרייבט יש דברים שיכולים להתקלקל , אבל ההוצאה הכי גדולה שיכולה להיות 5K למנוע\גיר.
אני אחד האנשים שממש שומר על הרכב , החלפת שמנים לפני הזמן וטיפולים רק במוסך מורשה טוב.
למרות שלדעתי אין שום סיבה לפחד אם זה SUV יפני אמין , לא ילך לו גיר או מנוע בפתאומיות.
היה לי ניסיון רע עם רכב קוריאני יונדאי טראקאן חדש מהמפעל , אחרי 5 שנים 100K ק"מ הוא התחיל לעשות בעיות שלא נדע מכך
כל שנה - שנה וחצי היה מתקלקל לו האלטרנטור , שיפוץ מזרקים ועוד כל מני חיישנים שהתקלקלו בדרך.
למרות שהוא בחיים לא ראה שטח.
אני מחפש אחר רכב הרבה יותר אמין , כמו ההונדה שיש לי כרגע עברה 200 אלף וחוץ מרדיאטור חלוד ומשאבות בלם חלשות לא נראה לי שהחליפו בה משהו.
ראיתי מספר קינגים קצרים בנזין עם ק"מ מאוד נמוך של 100-130 אלף ביד 2.
אני באמת שוקל את הקניה הזאת אם אלה באמת רכבים אמינים בלי מחלות מיוחדות
מכוון שלקנות ולהחזיק 2 רכבים לפי החישוב שלי יוצא יותר יקר משתמעותית מאשר לנסוע ביום יום על SUV.

raanan
19-02-12, 15:07
מכוון שלקנות ולהחזיק 2 רכבים לפי החישוב שלי יוצא יותר יקר משתמעותית מאשר לנסוע ביום יום על SUV.

אני הגעתי למסקנה הפוכה, טרופר בנזין לטיולי שטח בלבד.
פרייבט זול (שברולט קוואליר) ידני ליום יום.

רענן

alf3
21-02-12, 14:17
טוב ירדתי מהקינג כי לא אצליח להחזיק אותו ביום יום.
טרופר - לפי מה שהבנתי עולה הרבה יותר ממה שאני יכול להרשות לעצמי כתקציב לג'יפ שטח נטו, בסביבות ה 40אלף שקל +. יכול להיות יתמזל מזלי וימצא אחד משנתון נמוך יותר בפחות כסף.
טראנו - דווקא טראנו 2.4 בנזין שנת 97-99 נראה כאופציה לא רעה בכלל , יכול להיות שגם מתאים לנסיעות יום-יום בגלל התצרוכת דלק הנמוכה שלו, מה שחוסך לי על להחזיק עוד רכב פרייבט. אפילו יותר מזה , אני יכול לעשות החלפה על הפרייבט שלי ולהתחדש בג'יפ הוספה של כמה אלפי שקלים מצידי.

אגב להזכירכם אני רק מתחיל ואני לפי דעתי אני לא הולך לנסוע בשטח טכני
ואני מחליף רכב כל שנה - שנתיים , אז חשוב שהוא יהיה די שכיר
מה דעתכם על הטראנו ?

שגיא S
21-02-12, 14:28
מבחינת שכירות - אי אפשר לצפות את השוק.
היום המצב בקנטים..ועם עליית מחירי הדלק רק יילך ויהיה יותר גרוע, כי מי שכן יכול להרשות לעצמו - לא יקנה רכבים בני 15-20 שנה.

השוק היום לגמרי לטובתך..תתמקח טוב, מוכרים מתייבשים עם הרכבים שלהם הרבה זמן, מחירים שמוצגים ביד 2 זה לא המחירים שבהן נסגרות עסקאות בסופו של דבר.

לגבי הטראנו, לא מכיר ממש, רק דרך בר. לפי מה שאני זוכר לא חזק או מהיר במיוחד, גם לא חסכוני במיוחד, ופרונט חלש יחסית.

סוזוקי ג'ימני לא מתאים לך בגודל?

alf3
21-02-12, 14:51
מבחינת שכירות - אי אפשר לצפות את השוק.
היום המצב בקנטים..ועם עליית מחירי הדלק רק יילך ויהיה יותר גרוע, כי מי שכן יכול להרשות לעצמו - לא יקנה רכבים בני 15-20 שנה.

השוק היום לגמרי לטובתך..תתמקח טוב, מוכרים מתייבשים עם הרכבים שלהם הרבה זמן, מחירים שמוצגים ביד 2 זה לא המחירים שבהן נסגרות עסקאות בסופו של דבר.

לגבי הטראנו, לא מכיר ממש, רק דרך בר. לפי מה שאני זוכר לא חזק או מהיר במיוחד, גם לא חסכוני במיוחד, ופרונט חלש יחסית.

סוזוקי ג'ימני לא מתאים לך בגודל?
נסעתי על הג'ימני והוא נורא מבחינת הנוחות והרגשת נהיגה כמו בקופסת גפרורים. אני לא מחפש ג'יפ בשביל לעבור ממקום למקום בשטח.
ג'יפ מבחינתי אמור להיות מפנק וכיפי לנסוע בו בחולות , שבילים , יערות ,פרדסים , בוץ , הרים... גם כשהוא מלא בציוד ואנשים.
חשוב כמובן שיהיה לו 4X4 והילוך LOW ויהיה מספיק גבוה כדי לא להתקע . בכללי זה הדרישות. לא הולך לנסות לעבור איתו בשטח טכני מטורף.
גראנד ויטרה הישנה גם לא מתאימה, למרות יותר טובה מבחינתי מאשר ג'ימני.

regevzuki
21-02-12, 20:11
שכן שלי מוכר ויטרה 1995 ארוך סגור צבע לבן, יפה ומטופלת בסכום של 21000

נסעתי על הג'ימני והוא נורא מבחינת הנוחות והרגשת נהיגה כמו בקופסת גפרורים. אני לא מחפש ג'יפ בשביל לעבור ממקום למקום בשטח.
ג'יפ מבחינתי אמור להיות מפנק וכיפי לנסוע בו בחולות , שבילים , יערות ,פרדסים , בוץ , הרים... גם כשהוא מלא בציוד ואנשים.
חשוב כמובן שיהיה לו 4X4 והילוך LOW ויהיה מספיק גבוה כדי לא להתקע . בכללי זה הדרישות. לא הולך לנסות לעבור איתו בשטח טכני מטורף.
גראנד ויטרה הישנה גם לא מתאימה, למרות יותר טובה מבחינתי מאשר ג'ימני.

מויש
21-02-12, 21:07
אני לא מבין, לפי איך שאתה מתמחר את הפרייבט שלך הוא כנראה לא הכי חדיש, בנוסף אתה מציין שהיתה שמח להשתמש בג'יפ גם במקום הפרייבט,
אם אני מנתח נכון את התקציב שלך, תוכל לקנות טראנו ארוך דיזל (הבנזין חלשים ושתיינים) משנים 98-03 במחיר 30-50K מקס' או טרופר דיזל ארוך עד שנת 99 (מנוע 3100 אמין וטוב) במחיר 30K +- שתייהם רכבים נוחים, אמינים, לא שותים הרבה (1:8/10 יתרון קל לטראנו ) עבירים ודי מפנקים (הטרופר יותר אבל גם שותה יותר ) . אחזקה של אחד מהם תהיה בסופו של דבר יותר זולה מאחזקה של ג'יפ לסופ"ש + פרייבט ישן יחסית. אם תחפש בסבלנות וגם תהיה מוכן לשלם אולי מעט יותר מהמחיר בשוק על דגמים אלו , תמצא רכב שמור ומטופל באהבה ועוד ישארו לך לפחות 10K ספייר ליישור קו במידה ותצטרך או להחזקה שוטפת.

מה דעתך?

alf3
22-02-12, 01:32
אני לא מבין, לפי איך שאתה מתמחר את הפרייבט שלך הוא כנראה לא הכי חדיש, בנוסף אתה מציין שהיתה שמח להשתמש בג'יפ גם במקום הפרייבט,
אם אני מנתח נכון את התקציב שלך, תוכל לקנות טראנו ארוך דיזל (הבנזין חלשים ושתיינים) משנים 98-03 במחיר 30-50K מקס' או טרופר דיזל ארוך עד שנת 99 (מנוע 3100 אמין וטוב) במחיר 30K +- שתייהם רכבים נוחים, אמינים, לא שותים הרבה (1:8/10 יתרון קל לטראנו ) עבירים ודי מפנקים (הטרופר יותר אבל גם שותה יותר ) . אחזקה של אחד מהם תהיה בסופו של דבר יותר זולה מאחזקה של ג'יפ לסופ"ש + פרייבט ישן יחסית. אם תחפש בסבלנות וגם תהיה מוכן לשלם אולי מעט יותר מהמחיר בשוק על דגמים אלו , תמצא רכב שמור ומטופל באהבה ועוד ישארו לך לפחות 10K ספייר ליישור קו במידה ותצטרך או להחזקה שוטפת.

מה דעתך?
מנועי דיזל עושים לי הרגשה שאני נוהג בטראקטור ולא בג'יפ.
חוץ מזה אני לא רוצה אותו בגלל הטורבו והמורכבות של המערכות שלו .
כמה שיותר פשוט - יותר טוב
ולא ארוך , קצר בלבד

alf3
24-02-12, 00:08
תודה לכולם , סגור על ויטרה ידנית :)

alf3
25-02-12, 22:09
טוב , ראיתי 4 ויטרות
אחת מהן במצב טוב ונראה שווה את הקניה
אבל עדיין יש לי איזה ספק לגבי הבחירה בויטרה כרכב בכלל :(

תעזרו לי בבקשה :(

התייש
25-02-12, 22:29
תודה לכולם , סגור על ויטרה ידנית :)
מה נסגר אתך בנאדם?

alf3
25-02-12, 22:43
מה נסגר אתך בנאדם?
מה זאת אומרת ?
ניסיתי לחפש טרופר בתקציב שלי וכנראה זה היה בלתי אפשרי למצוא אקזמפלר במצב ראוי.
אז החלטתי לרדת ב"רמה" ולנסות למצוא ויטרה במצב טוב

שגיא S
26-02-12, 11:48
תשמע, אם כבר אתה קונה רכב שטח.
אז אל תקנה אחד שתתבאס אליו ותרגיש שהתפשרת כשאתה יכול להרשות לעצמך לא להתפשר...

תתאזר בסבלנות עוד יבוא טרופר שיתאים לך.

fuksi7
26-02-12, 17:24
דיסקו בנזין?

-->