PDA

צפייה בגרסה מלאה : סניף הבנקאות של ג'יפולוג - מילה על ניכוי מס בפקדונות וחסכונות

יואב פולס
15-02-12, 23:52
שלום לכולם,
טיפ מסניף ג'יפולוג - החזרי מס:
אני מבקש להשב את תשומת לבכם, בעיקר לאלה בעלי הורים מבוגרים המחזיקים בבנק פקדון / חסכון.
מזה מספר שנים הריבית בפקדונות וחסכונות חייבת במס.
המס מנוכה ביום קבלת הריבית.
לא רבים ערים לכך שחלק מהאזרחים (על פי קריטריונים - גימלאים (הרבה מהם), בעלי מוגבלויות, חד הוריים ועוד) זכאים להחזר המס בהליך פשוט.
במידה ונפרע בשנת המס פקדון או חסכון, ונגבה מס על הריבית ששילם הבנק, מבקשים מהבנק טופס 867 'אישור על ניכוי מס במקור'.
עם האישור הזה ניגשים למס הכנסה לקבלת החזר.
לאלו מאיתנו בעלי הורים מבוגרים - גלו ערנות לנושא, יתר האוכלוסיות מודעות פחות או יותר לזכאות, ההורים שלנו - לא.

יואב

m_gusman
16-02-12, 00:51
האם הזכאות היא גם לגבי מס רווחי הון בגין פעולות בניירות ערך ?
האם הזכאות היא לגבי שקלים בלבד או שגם בגין רווחים מפקדונות במטבע חוץ ?
תודה

היפה והחיה
16-02-12, 09:44
נחמד, אבל....
חשבון המס של אדם הוא על כל ההכנסות.
חלק מההכנסות הן מריבית, ריווחי הון בברוסה ושכ"ע.
לפני שניגשים למס הכנסה, רצוי לבדוק את החישוב, כוון שלא תמיד מדובר בהחזר מס ויכול להיות שיהיה גם חוב מס.
לא מעט אנשים באים אלי אחרי שהלכו לבד לבקש החזר מס וקיבלו הודעת תשלום.
רצוי גם לבצע בדיקה מיקצועית בכדי למקסם את ההחזר. במס הכנסה לא עושים עבורך את העבודה. הם רושמים את מה שהגשת ולא בודקים אם יש דברים נוספים, שיכולים להגדיל את ההחזר מס וכך מפסידים עוד כסף.

היפה והחיה
16-02-12, 09:53
ד"א בעיניין שקשור.
מי שמכיר עובדי אל על, שעבדו בתחנות בחו"ל, רצוי שידעו שעשו להם טעיות מס רציניות.
החישוב אצלהם שונה מחישוב רגיל, ויש כאלה שמגיע להם סכומים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים.
רצוי לידע את כל מי שעבד שם.

יואב פולס
16-02-12, 10:50
בוקר טוב,
כמובן שמומלץ להיוועץ עם רו"ח כפי שנרשם.
הנושא עלה בעקבות מספר לקוחות שלי, מבוגרים, שאין להם הכנסות אחרות למעט פנסיה בסיסית, וכמובן שאין להם רווחים או הפסדים סבורים בשוק ההון.
אין כאן משום ייעוץ מס, הנחיות לגבי פניה למס הכנסה וכד'
רק העלאת מודעות לנושא.

shachar
16-02-12, 17:49
יואב.
הטבת מס מהכנסה מריבית מפקדון בנקאי או תוכנית חיסכון בלבד למי שבגיל פרישה נעשית אוטומטית ללא הגשת דוח. מתבסס על הנתונים בבנק.
(כמובן שיש עוד כל מני תנאים מקלים ואני מקצר).
יש מסלולים לבעלי הכנסות נמוכות בהם הם צריכים להגיש בקשה למס הכנסה.
היתר צריכים להגיש דו"חות על כל המשתמע מכך.

את כל הפרטים תוכל לקבל אצלכם באגף הכספים, אם אני לא טועה הכתובת היא ערן יניב. :-)

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

זרקו
17-02-12, 00:22
ערב טוב,
למיטב ידיעתי בפעם הראשונה האדם פונה למס הכנסה ומקבל טופס כחול עליו מוחתם הבנק כמאשר את נכונות פרטי חשבונו.
ההחזרים הבאים מתרחשים אוט'' כפי שציין שחר.
עם זאת, רבים מהמבוגרים הזכאים לכך לא יודעים זאת. כדאי להעלות את המודעות שלהם.
נועם

היפה והחיה
17-02-12, 09:12
מס הכנסה צריך פירטי בנק לצורך ההחזר.
בפעם הראשונה אפשר לצרף צילום שיק, ואז הם מבצעים את ההחזר ללא צורך לגשת לבנק.
לקשישים, מחזירים את המס דרך הבנק ואין צורך לבקש החזר. אבל יש דברים אחרים שכדאי לבדוק.

avi110
19-02-12, 02:14
הקישור עוסק בגמלאים ולכן אבקש להתייחס לעיקר הסיבות להחזרי מס לגמלאים כפי שאני מכיר מעבודתי השוטפת פה www.backtax.co.il (http://www.backtax.co.il)
לגמלאים -
- קיימות הטבות מס לגבי ניכויי מס מריבית אולם המס המוחזר באופן אוטומטי הנו בד"כ חלקי בלבד וכולל רק את חשבון הבנק המדווח. במקרים רבים קיימים מספר
חשבונות בנק שלא מדווחים ולכן לא מתקבל החזר אוטומטי בגינם. בנוסף, ההחזרים הנכרים הנובעים מניכוי מס מריבית לגמלאים נובעים מגובה הכנסת הגמלאי. לדוגמא
גמלאי שאין לו הכנסה חייבת אלא רק קצבת זקנה זכאי להחזר בגובה סכום נקודות הזיכוי השנתי (2.25 או 3.25) לכל שנה. גמלאי בעל הכנסה חייבת נמוכה משכר
המינימום לערך גם כן זכאי להחזרים באופן יחסי.
- העיקרון זהה לגבי הכנסות מניירות ערך - גמלאי שאין לו הכנסות מלבד מניירות ערך זכאי להחזרים בגובה סכום נקודות הזיכוי השנתי.
כאן נוסף עניין קיזוז הפסדים משנים קודמות וקיזוז הפסדים שוטפים ממספר חשבונות השקעה שמוסיפים להחזרים.

- לגמלאים מגיע פטור נוסף בשיעור של עד 35% (כפוף לתקרה) מסכום הפנסיה המשולמת להם, וזאת מהגיעם לגיל פרישה וכפוף לסכום פיצויי הפרישה הפטורים ממס. כאן
במקרים רבים נדרש חישוב לסכום הפטור המגיע וזאת במידה והתקבלו פיצויי פרישה פטורים ממס.

- במידה וקיימות הטבות מס אישיות כגון נכות מעל 90% קיימות הטבות לגבי הכנסות מניירות ערך וריבית אולם לא קיים פטור גורף

ההמלצה שלי הנה לא להסתמך לא על הבנק - מנכה מס במקור כחוק אולם אינו מתחשב בנתוני ההכנסה האישיים ואינו רשאי לקזז הפסדים קודמים
וכן לא להסתמך על מס הכנסה - לעתים יחזיר מה שמגיע אולם ככל שהתיק מורכב וכולל הכנסות מניירות ערך וזכאות לפטור חלקי מהפנסיה
מתבצעות טעויות רבות, שלא במזיד אמנם אך במקרים רבים מסתכמות בסכומים ניכרים.
ברוב המקרים האזרח המקבל את השומה לביתו מקבל את הכתוב בה ולא מודע לטעויות שייתכן וגלומות בה.

תודה
אבי דוד

kobiarava
19-02-12, 19:14
אם כבר מדברים על זה... במידה ויש לי נקודות זיכוי מס, ואני לא מנצל אותן במלואן במס על השכר (בגלל שכר נמוך מהתקרה), אפשר לממש את היתר על רווחי הון?

קובי

avi110
19-02-12, 23:19
קובי צודק. בשכר שנתי נמוך מ- 57,000 ש"ח (נכון לשנת 2011, לגבר לפי 2.25 נ"ז) לא מנוצל כל סכום נקודות הזיכוי ובמידה והיו רווחי הון מגיע החזרים עבור הזיכויים שלא נוצלו. במידה ומגיע לך נקודות זיכוי נוספות, כגון בגין תואר אקדמאי, סכום הזיכוי גדל.

היפה והחיה
20-02-12, 13:34
שכחת לציין שהכנסת האישה נמוכה מהכנסת הבעל.
במידה והכנסתה גובה מהכנסת הבעל, זה לא יעזור.
מיחסים את הרווח הון למי שיש ההכנסה הגבוה יותר.

-->