PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון באגי.

lizard
01-02-05, 23:35
אני מעוניין לבנות BAJA באגי שמיועדת למסלולים בעלי עבירות קלה/בינונית אבל מהירה מאוד.

הרעיון הוא לקחת את הסרנים הקדמיים והאחורים של חיפושית, לצייד אותה בגיר ומנוע איכותיים ולהתחרות.

קניתי את הספר baja bugs & buggies כמו שהומלץ פה. קראתי אותו בכלליות ועכשיו אני רוצה לשבת ותכנן הכול כמו שצריך.

בנוסף לנושא המהירות והעבירות יש דרישה נוספת שהיא מקום ל2 אנשים+כלי עבודה וציוד תיקונים/עזר.

השאלות שלי הן כאלו:
1. איזה מנוע+גיר אתם ממליצים? אני יודע על מנועי הVW ועל המנועי סובארו, השאלה היא אם אין משהו "רציני" יותר וחזק מהם. בקשר לגיר, אני מעוניין בגיר מקצועי וחזק. שלא יגמר עם מנוע חזק. קראתי את מה שנכתב באתר outstanding.co.il, נדמה לי שזה שם האתר, על הישראלים שמתחרים בבאחה 1000. עד כמה שהבנתי בפעם האחרונה שהם התחרו, בגלל שהמנוע היה נורא חזק הוא הרס להם את הגיר. אז צריך גיר תואם. אני מעדיף גיר ומנוע תואמים, מבלי צורך בהתאמות מיוחדות וכדומה.
2. גלגלים? כמובן שהם צריכים להתאים לגיר, אין טעם לשים גיר איכותי ומהיר ולאבד מהירות/כוח בגלל גלגלים לא מתאימים. אני לא בקיא עדיין במידות אבל אני חושב שגלגלים במידה 31X10.5R15 יהיו מספיקים, כל ארבעת הגלגלים יהיו באותה מידה, אם אני טועה אז בבקשה לומר לי:-))
3. איזה מידות להשתמש בצינור שלדה? (הצינור יהיה ללא תפר) האם כדאי להשקיע בפלדה דלת פחמן (או מעושרת פחמן, או שזה לא פחמן אלא משהו אחר? אני לא זוכר בוודאות וספר החוזקים לא נמצא אצלי עדיין) או להשתמש בפלדה רגילה?
הכוונה פה היא גם למסגרת החיצונית וגם לקורות תמיכה.
4. כל מה ששכחתי/לא התייחסתי אליו. יש לי עוד המון ללמוד זה בטוח. אני מקווה שבעזרתכם אצליח ללמוד ולהרים באגי תחרויות איכותית ומנצחת :D.

תרשים שלדה:
http://www.lizard.co.il/buggy/chassis_v1.jpg.

תודה רבה.
מיכה

lizard
01-02-05, 23:44
בקשר לתקציב.

ובכן, אין תקציב לכן הוא לא שיקול. (פילוסופיה מעניית לא?)
הרעיון הוא לתכנן באגי מבלי להכנס לשיקולי תקציב כרגע.
יותר נכון, שהתקציב לא יהווה שיקול בתכנון. הוא אולי יהווה שיקול בבניה עצמה, אבל עד אז יקח קצת זמן.

הרעיון הוא לבנות את הבאגי לעונת המירוצים של 2006/2007

lizard
01-02-05, 23:47
עוד משהו...
הבאגדי תהיה רחבה (מן הסתם על מנת להכיל 2 אנשים וציוד).
כשכתבתי להשתמש בסרנים/מתלים של חיפושית הכוונה היא שהם יתואמו או יבנו מחדש עבור הבאגי. לא מדובר על לקחת להעביר חלקים מהVW לבאגי מבלי להתאים אותם.

elitkh
02-02-05, 09:02
לדעתי התצורה היאדיאלית (גם מבחינה תקציבית) היא גיר ומתלה אחורי של טרנספורטר של שנות ה70 עם מנוע סובארו כל שהוא (וכן...אפשר גם של אימפרזה טורבו-ראיתי בעצמי אחת כזאת)
המתלה הקדמי של חיפושית-הכי זמין אבל לא ממש אידיאלי-אם יש לך את היכולת לתכנן מתלה אחר-בתצורת "משולשים" למשל זה יהיה עדיף או פשוט לקחת מתלה כזה קומפלט מאיזו מסחרית עם הנעה אחורית.

שיהיה בהצלחה
אלי

נמרוד
02-02-05, 09:31
אני מציע לך בתור התחלה לבחור ממש מה אתה הולך לבנות, לאיזו קטגוריה, ומכיוון שבארץ עדיין אין קטגוריות (למרות ששלשום עבר חוק הספורט המוטורי בקריאה ראשונה), תשתמש בסיווגים של מרוצי המדבר בארה"ב:
http://www.desertrides.com/reference/racing_classes.php

ברגע שאתה מחליט לאיזו קטגוריה אתה נכנס (ויש שם גם הערכות מחיר לכל סוג של מכונית), תתחיל לחרוש באינטרנט על סוג המכונית הספציפי. כמו כן באתר הנ"ל, desertrides.com, יש מדור קישורים מעולה, להמון ספקי ציוד, חנויות וכולי.

מבחינת גיר - גיר טרנספורטר, עם מנוע פולקסוואגן משופר או מנוע סובארו, הוא הבחירה כנראה הסבירה ביותר. אפשרות שנייה פופלרית בארץ, היא מנוע סובארו עם גיר סובארו, אוטומטי, ואז המנוע מרכזי ולא אחורי. אפשרות שלישית היא מנוע וגיר אוטומטי מפריבט כלשהו, בדרך כלל יפאני, שהתצורה שלו נראית מתאימה... כאן אתה צריך לחקור. אני באופן אישי מאמין שהכי זול יהיה להשאר עם תוצרת סובארו שיש בארץ כמו זבל. גיר מרוצים אמיתי, שיכול לסחוב מנוע V8 מאחוריו - יש כאלו דברים, חפש את חברת Fortin וחברת Mendeola האמריקאיות בתור התחלה... ואחרי זה את Hewland... המחירים - חבל"ז. זה רק בשביל לגרום לך להזיל ריר - אז תרחיק את הפרצוף מהמקלדת! :lol:

לגבי חומרים - פלדה, פלדה פשוטה ורגילה. אין שום סיבה להסתבך עם יותר מזה.

כמעט כל התשובות הנכונות נמצאות בספר של ג'ף היבארד שקנית, אמנם הוא נכתב לפני 20 שנה, אבל כל עוד מדובר על מכונית באחת הקטגוריות הבסיסיות, לא הרבה השתנה מהותית. הספר מעולה!

ERAN NO 1
02-02-05, 12:31
כתבת שהבאגי תהיה רחבה אם כך אני מבין שאינך מתכוון להשתמש במרכב החיפושית ואם כך הדבר מדובר בבאגי ולא בBAJA BUG רק לשם הידיעה BAJA BUG היא חיפושית שלמה (מרכב ושילדה)שעליה אפשר להרכיב אין סוף תוספות
לרכב מרוץ מסוג זה תצורות ואפשרויות רבות ויש אפילו מספר חברות שמתמחות בשיפורים ספציפית לBAJA אפשר לקנות חלקים ולהרכיב לבד (כדוגמאת החברה מOUTSTANDING)
ואפשר לבנות לבד
תוכל לקבל הרבה רעיונות ותמונות בפורומים של באגי\באחה באג באתר זה:
http://www.desertrides.com/forum/

lizard
02-02-05, 20:10
השאיפה היא ללכת על CLASS 1 או CLASS 10.

אולי אפילו יש לי בבית גיר+ מנוע, לאבא שלי יש טרנספורטר שעומדת כבר כמה שנים. נדמה לי שהיא משנת 82 אבל אני לא בטוח.

המנוע סובארו מצריך מחשב רכב?

lizard
02-02-05, 21:35
המתלה הקדמי של חיפושית-הכי זמין אבל לא ממש אידיאלי-אם יש לך את היכולת לתכנן מתלה אחר-בתצורת "משולשים" למשל זה יהיה עדיף או פשוט לקחת מתלה כזה קומפלט מאיזו מסחרית עם הנעה אחורית.

למה הכוונה מתלה משולשים? הכוונה למתלה A ? (או איך שקוראים לזה, כמו המתלים של הטראקן של עידו)

מיכה

arnonshoshani
24-04-05, 07:39
מיכה שלום

תבדוק את המקום הזה
http://pg.photos.yahoo.com/ph/arnonshoshani/album?.dir=/c8a1&.src=ph&.tok=phohc4CBA6kdHRdK
אלו הן כמה תמונות מה הפרוייקט האחרון שלי

ארנון

ארז
24-04-05, 09:48
ארנון אהלן...
אם אפשר מספר פרטים על הבאגי בתמונות.....
מאיפה אתה קונה את הפוקס? אתה משתמש ב2" או ב2.5"?
איזה מנוע?
גודל צמיגים?

arnonshoshani
24-04-05, 13:30
ארז שלום

נכון שהבאגי הנ"ל מופיע עם בולמי פוקס 2.0" 10" מהלך אבל אלו פשוט הבולמים שקיבלתי לעבוד איתם על ידי בעל הרכב
אני מעדיף לעבוד עם בולמי בילשטיין 2" 12" מהלך בגלל נגישותם בארץ (קיימים במלאי באספיר) וגם האחריות שיש ליבואן כלפי הבולמים.
בולמי הפוקס עלו כ - 1500 ש"ח כל אחד לפני מכס (משומשים) שניים אחוריים כוללי מכל חנקן ושניים קדמיים לא כוללים.
אחת הבעיות הגדולות ביותר היא הקפיצים לבולמים שצריך להזמין אותם לפי משקלים ובקוטר הנכון
לעומתם בולמי 2.5" ניתן להשיג להם קפיצים סטנדרטיים של רכבים קיימים.
הבאגי הנ"ל משתמש במנוע וגיר אוטומט של לגאסי כאשר הם מסובבים צמיגים 31/10.5/15
מקדימה הצמיגים הם 215/75/15

lizard
24-04-05, 16:53
מגניב.

איפה הסדנא שלכם נמצאת?
אני אשמח לבוא לביקור.

תודה
מיכה

arnonshoshani
24-04-05, 19:47
מיכה שלום

לידיעתך הסדנא שלי באילת
אבל את הבאגי הנ"ל אפשר לראות בפרדס חנה כיוון שהבחור הזמין אצלי רק את השלדה ואחרי התמונות הללו הוא לקח אותו להמשך חיבורים.(חשמל, צבע, כיסוי, ושטויות קטנות נוספות)

ביי
ארנון

lizard
24-04-05, 22:17
אוקי, פעם הבאה שאני אהיה באילת :-)

אם תצטרכו עזרה עם האתר שלכם אז רק תבקש.

arnonshoshani
25-04-05, 05:30
מיכה תודה

האתר שלי כרגע לא במצב עובד
אני מחפשפורמט אחר של הצגת גלריות התקדמות בבנייה של הבאגים ואתר אינפורמטיבי ולא אתר פורומוים כי זה לא היה מוצלח

עם יש רעיונות אשמח

ביי
ארנון

lizard
25-04-05, 08:36
צור קשר בפרטי ונדבר.
במקרה זה תחום העיסוק שלי.
אולי אני לא טוב במכוניות אבל האינטרנט זה הDOMAIN שלי :-)

lizard
25-04-05, 08:55
גיר מרוצים אמיתי, שיכול לסחוב מנוע V8 מאחוריו - יש כאלו דברים, חפש את חברת Fortin וחברת Mendeola האמריקאיות בתור התחלה... ואחרי זה את Hewland... המחירים - חבל"ז. זה רק בשביל לגרום לך להזיל ריר - אז תרחיק את הפרצוף מהמקלדת! :lol:

לפי מה שראיתי טווח המחירים הוא בין 4500 דולר ל6500 דולר.
האמת? לא חשבתי אחרת.
כשיהיה לי כסף לזה אז ברור לי שרכבת הכוח כולה תעלה בסביבות ה50 אלף שקל.
זה כמובן על מנת לבנות באגי מנצחת.
אם מדובר על באגי, גם לתחרויות, בשביל הכיף ולא בשביל לנצח אז גיר רגיל בהחלט יספיק.

יש לחברות הללו נציגים בארץ?

-->