PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניבה VS סאמוראי

Anonymous
02-02-05, 03:00
שלום לכולם!

קודם כל רציתי להגיד שיש לכם אתר נפלא! המון המון המון אינפורמציה

אז ככה: אנחנו רוצים לקנות ג'יפ כרכב שני לבית. התכנון הוא שהג'יפ יסע בערך 100-150 ק"מ בשבוע לא בשטח ופעם בחודש ככה נצא איתו לשטח.

נוכח המגבלות התקציביות האפשרויות הצטמצמו ללאדה ניבה וסוזוקי סאמוראי. אשמח אם תעזרו לי לבחור אחד מהם או לפחות לרשום כמה נימוקים נגד ובעד...

תודה!!

MAZDA 4X4
02-02-05, 10:21
תתחיל מזה:

http://www.jeepolog.com/j6tech_cheap_jeep.htm

ואחר כך מזה:

http://www.jeepolog.com/j6tech_workathome.htm

אלכס.

yoav
02-02-05, 11:21
אנחנו ב"חבורה" מטיילים עם סמוראים וניבות:
1. בינתיים עוברים הכל ביחד. הניבה לפעמים חוטפת קצת יותר מכות ממני (סמוראי)- או משתעלת קצת במעבר מכשול- אבל שום דבר עד כה ששיבש טיולים.
2. פוטנציאל שיפורים- אם זה הקטע שלך -אז בסמוראי הרבה יותר זמין (דוגמא בסיסית- נעילת דיפרנציאל...)
3. אחזקה- הניבות גובות מהחברים שלי דמי אחזקה זולים פר ביקור במוסך- אך ביקורים מרובים. ככה זה כשהרכבים שבנמצא עברו הרבה ידיים תפרניות ושנים של אחזקה פושעת. לעומת זאת- יש לנו בחבר'ה ניבה מושקעת ומטופחת שמדגימה עד כה אמינות גבוהה ביותרבהתאם לאחזקתה הקפדנית.
4. מקום- הניבה יותר גדולה ויש יותר מקום אחסון.
5. דלק- ינבה צורכתיותר (מנוע גדול יותר)
6. סיכום: אם היית הולך לסוכנות לקנות רכב חדש- היה פה דיון רלוונטי על חסרונות ויתרונות. מאחר והצהרת על דלות תקציב, אז בעצם הדיון יהיה רלוונטי מול הרכבים הספציפים שתבחן. סמוראי שחוט מול ניבה מושקעת? סמוראי שחוט מול ניבה שחוטה וכו'. ההבדל היחיד לדעתי בין המכוניות האלו שלא תלוי בפרט הספציפי שתמצא זה פוטנציאל השיפורים הגדול והזמין יותר לסמוראי.

תהנה!

אלון_ק
02-02-05, 11:27
בכזה ק"מ עלות הדלק זניחה למדי - למה סופה או CJ לא אופציה?
כמה התקציב בכלל?

אם בכ"ז אתה מתכנס לניבה או סמוראי, הסמוראי צריך להיות הבחירה שלך. עלות וקושי האחזקה של הניבה הממוצעת גבוה בהרבה מזה של סמוראי (יואב אמר למה). יש להם גם חוסר בחלפים, קשה יותר למצוא חלקים וכל מה שיואב אמר.
מצד שני, זה רכב הרבה יותר נח מהסמוראי (ומרוב רכבי השטח), עביר למדי עם הרבה מקום בפנים. קצת חלש, נוטה להחליד יותר מסמוראי (וזה הרבה...).

לסמוראי יש לך כאן פורום שלם שיתמוך בך ברמה טכנית. זה חשוב, בעיקר אם אתה רוצה לטפל בו לבד. גם יש אינסוף אתים בחו"ל והרבה ספרות עליו, מה שפשוט אין לניבה - אז טיפולים עצמיים לעומק יורדים מהפרק למכונאי מתחיל בניבה. בסמוראי זו לא בעיה.

yoav
02-02-05, 11:40
אלון אני אוסיף: שתי הניבות בחבורה שלי הן דוגמא מצויינת לאחת שחוטה ואחת מטופחת, שלמרות שעברנו הכל ביחד, אני לא ביליתי פעם אחת במוסך בגלל הטיולים המשותפים (כן מסיבות אחרות) ואילו שני חברי בכל טיול גררו איזה משהו קטן ומעצבן חזרה למוסך. אבל מה- בחישוב עלויות כל התיקונים שהם עשו לא מגיעים לפער האדיר בעלות הקניה שין סמו לניבה. הניבה המושקעת להפליא שנוחה גם כרכב יום יומי תמכר היום ב 15K מקס'! אין סמוראי במצב טוב במחיר הזה :cry: אם התקציב הוא מגבלה משמעותית שיכולה להכריע את הכף אם בכלל להכנס לתחביב הזה- אני חושב שניבה היא בחירה לא רעה- רק צריך סבלנות למצוא אחת.
סתם לסבר את האוזן: משתי הניבות האלו, אחת נגנבה לפני שבוע ע"י בדואים (דווקא החלודה השחוטה שחזרה מהחלפת מנוע ושיפוץ גיר!!), ואילו הבעלים של השניה עשתה תאונה עם הפרייבט, פרצה דיסקים בגב ותחליף את הג'יפ לאחד נוח יותר (אם מישו מכיר משהו נוח שנמכר- נא לעדכן). הניבה המטופחת תמכר אחר כבוד לחבר שאיבד את שלו... חוק שימור הניבה. :lol:

טפו טפו טפו בלי לנחס כמובן- אני חושב שסמוראי נהנה מיתרון אמינות כרכב בכלל ע"פ הניבות וזה גם שיקול למי שלא רוצה להיות טרוד כל הזמן בבעיות מכונאות.
אחרת - הוא לא היה עולה כ"כ הרבה יותר :roll:

ד ו ר ו ן
02-02-05, 11:41
שני דברים שיכלו לעזור לך לחשוב בכיוון אחר:
הראשון: תכנס לפורום רוסיות כאן באתר ותתחיל לקרוא את הדברים הכי חדשים שנכתבו בנושא,בזמן האחרון היו כמה ששאלו לגבי ניבה.
השני: "חיפוש" =פונקצייה שימושית מאד הקיימת באתר,תוכל להעלות בעזרתה חומר לגבי ניבות שנמצא בדיונים שלא נכללים בפורום הרוסיות,נמצא שם למעלה בקישורים מתחת ללוגו של ג'יפולוג מצד שמאל..

אני בטוח שתוכל לקרוא דברים חיוביים שאני כתבתי לגבי ניבות כאן באתר, זה היה נכון לפני שנתיים, מאז עבר לא מעט על כל ניבה בארץ וכל דבר צריך לקחת בהסתייגות רבה ככל שמשקל השטח בחיי הרכב הבא שלך הנו רב יותר.
כלומר,ככל שיותר שטח,לדעתי פחות ניבה,לא בגלל שאני לא חושב שהרכב לא יכול,אלא בגלל שכמעט כל ניבה שתמצא תהייה שחוטה למעט פרטים בודדים שכנראה לא יוצאו למכירה.
כבר נאמר ואני אחזור על זה,לרוב מי שקונה ניבה קונה אותה (לפחות בשנים האחרונות) בגלל שאין לו כסף,ומי שאין לו כסף לרוב מחפף באחזקה שוטפת וניבה זה בפרוש רכב שדורש תחזוקה שוטפת כדי שהרכב יתן את מה שהוא יכול לתת.

זה ציטוט של מה שעניתי לאחרון ששאל כאן על ניבה,ככל שעובר הזמן יש רק יותר משקל לדברים לדעתי.

Anonymous
11-02-05, 11:39

asafk
11-02-05, 12:44
לפני כמה שנים היתה לי ניבה.
עלות? קניתי אותה בפחות מ9000 ש"ח, במצב מזעזע, ושיפצתי אותה למצב מדהים, בפחות מ6000 נוספים, כולל החלפת ושיפוץ גיר, בניה מחדש של מערכת החשמל, ראש מנוע וטימינג, וכו'. בתוך העלות של ה6000 קניתי עוד ניבה אחת לחלקים.
מי שקנה ממני את האוטו- קנה ב6500 ש"ח ניבה מצויינת. כזו שנוסעים איתה לטיול ויודעים שחוזרים בלי שום בעיות. כמובן, בדרך צריך להדק ברגים במהלך הטיול, כי ככה זה ניבה.

אבל זה היה נכון לפני כמה שנים. ניבה שנת 94 היא היום בת 10. זקנה בלה. זה רכב שעבר לפחות 5-6 ידיים של בעלים שלא רצו להשקיע בה כסף.
בסה"כ, זה יכול להיות ג'יפון יותר מוצלח מסמוראי מאותה השנה. היתרון הוא שהחלקים מאוד זולים (ובניגוד לשמועות, יש להשיג הכל), ואת כל העבודה אפשר לעשות לבד, כי הרכב בנוי לאחזקה על ידי הקולחוזניק שמחזיק בו. הוא יותר נוח, יותר מרווח, יותר "אוטו" מהרבה ג'יפים.
יש לי חבר שיש לו ניבה כבר כמה שנים, והוא מחזיק אותה במצב מצויין ובגרושים. יש לי חבר אחר שיש לו ניבה משופרת מאוד (צמיגים 235, הגבהה וכו'), וגם הוא מחזיק אותה במצב מצויין בגרושים.
ושוב אבל- ההזנחה שהיתה מנת חלקם של רוב הניבות תכריח אותך לעשות יישור קו עמוק. לא בהכרח יקר, אבל בהחלט לעומק (שבוע עבודה עצמית ו6000 שקל יביאו כל ניבה למצב מצויין, אם להתעלם מעניין הפחחות).

לגבי סמוראי- כלי שתקנה בזול יהיה גרוטאה. גם סמוראים ישנים לא עברו ידיים של בעלים שהשקיעו יותר מדי. וסמוראים לא מזדקנים יפה בכלל. סמוראי בן יותר מ10 שנים יהיה גרוטאה, ואני לא מכיר אפילו אחד שהוא לא. ליישר קו לסמוראי למצב טוב, עולה הרבה. החלקים יקרים, קשה להשיג מפירוקים, והרבה פעמים תמצא את עצמך מתמודד עם אלתורים של הבעלים הקודמים. ככה שאם סמוראי, שווה להתאמץ ולמצוא רכב בן פחות מ10 (שגם יהיה מוזרק, וזה בכלל טוב). אבל אם אתה מדבר על מגבלה בתקציב שגורמת לך לחשוב על ניבה... כנראה אין לך כסף לסמוראי משנתון מתקדם, ואתה בכל מקרה תקנה גרוטאה.

וכאן העצה שלי- אם אתה מתכוון לקנות גרוטאה, לפחות חפש לך ג'יפ CJ. ההוצאות בסה"כ לא יהיו גדולות בהרבה, למרות צריכת הדלק. הסיבה היא שבשלב יישור הקו בין CJ גרוטאה לסמוראי גרוטאה, אתה תוציא פחות כסף על CJ. עם CJ אפשר לנסוע גם אם לא הכל במצב טוב. אפשר למצוא היום CJ באותו המחיר שתמצא סמוראי, אבל הCJ יהיה במצב יותר טוב. תזכור שבשביל זה צריך להיות סבלני ולחפש הרבה, כי גם CJים רבין נקנו על ידי בעלים שחיפשו ריגוש זול, ולא השקיעו באחזקה, וזה לפני שדיברתי על כל מיני ג'יפים שיצאו ממכרזים של הצבא במצב מזעזע וסוחרים סידרו בהם רק את הקוסמטיקה, ואחרי כמה שנים הכל קורס.

שורה תחתונה? קשה להיכנס לשטח כשאין כסף...

אסף.

yoav
11-02-05, 13:10
וקשה לצאת ממנו בלי טרקטור :twisted: (די נו אני מפסיק- לא יכולתי להתאפק... :oops: )

-->