PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול שלג (בתקווה) מחר

ishc
19-02-12, 18:22
יוצאים מהמרכז מחר בבוקר.
הצעות למסלול יתקסלו בברכה.
אזורים עם סיכוי לשלג וגם מסלול מעניין מבחינת נהיגה. צריך להיות עביר לג'ימני סטנדרטי.
מי שרוצה להצטרף יכול ליצור קשר.
צחי 02547988744

דרור ברלי
19-02-12, 20:15
שלג ששווה לנסוע אליו במיוחד תמצא רק בצפון הרמה, ולדעתי מחר זה כבר על הקשקש. הזדמנות אחרונה, לפני שזה נמס...
תיכנסו מהצירים הראשיים באיזור מרום גולן לכיוון מזרח, בין הכרמים והמטעים, ואז תעלו צפונה לכיוון המוצבים הנטושים שמעל מסעדה. כשמסיימים שם יורדים למסעדה.

או שתיכנסו מנווה אטי"ב ל"ציר 5" ותעלו למעלה לכיוון החרמון כמה שאתם יכולים עד שהשלג והבוץ יעצרו אתכם.

ishc
19-02-12, 21:29
תודה דרור,
יש טיפים לנהיגת שלג?

שגיא S
19-02-12, 21:38
תודה דרור,
יש טיפים לנהיגת שלג?

תנהג הרבה יותר זהיר מבדרך כלל. בגלל שהכבישים רטובים/קפואים כולם מחליקים...
ככה שגם אם אתה נוהג כמו שצריך, יש סיכוי שאלה שלידך לא.

סעו לאט ותשמרו על מרחק אחד מהשני...

ishc
19-02-12, 21:50
פחות בכביש שם זה ידוע לי. טיפים לשטח? אויל תבוא בכל זאת?

דרור ברלי
19-02-12, 21:54
טיפים לנהיגת שלג:

מומלץ לוודא שהחימום והמגבים שלכם תקינים...
אם הכביש רטוב/מושלג - סעו ב-4X4 כל הזמן.
סעו לאט. אבל באמת לאט. כי מחליקים.
שימרו מרחק גדול הרגיל זה מזה.
אל תתפתו לחפש סתם צרות - כי הן יגיעו, וזה מבאס לשקוע ולחלץ בקור כזה... וגם משטחי שלג חלקים ויפים מחביאים מתחתם כל מיני הפתעות כמו סלעים, בורות, גדרות תיל ובסבירות לא קטנה אפילו מוקשים... והיו דברים מעולם. תשתדלו להישאר על כבישים ועל צירים/שבילים ברורים. השלג והבוץ שעל הצירים יספקו לכם את כל האקשן שתירצו.

הכי חשוב - תיזהרו מהפרייבטים! אני יודע שאני מכליל, אבל הרוב המוחלט של נהגי פרייבטים שנוסעים לטייל בשלג נוהגים ממש, אבל ממש חרא... שימרו מרחק מהם, תהיו מוכנים לכל הפתעה מצידם - והם מפתיעים כל הזמן: שוקעים, נתקעים, עוצרים פתאום באמצע הכביש, מחליקים בלי שליטה, מתנגשים...

אורי ק.
19-02-12, 22:02
ציר 5 היוצא מנווה אטי"ב עובר בשטח אש!!! שלג שלג, אבל מחר זה אמצע שבוע, וזהו שטח אש די פעיל של צה"ל! לא הייתי ממליץ להגיע לשם באמצע השבוע!

ishc
19-02-12, 22:28
לא מתכוון להגיע לציר חמש. הרעיון הוא לנסוע מעין זיוון על הצירים ממזרח למאגר בנטל, להמשיך על הצירים המזרחיים ממזרח לאלרום וממערב להר חרמונית. קצת מתחת לבקעתא לשבור מערבה לכיוון הר אודם, בהר אודם לעלות צפונה ולעבור את ברכת רם מצידה המזרחי. להמשיך להצפין ולעבור את מג'דל שאמס מצידה המערבי ומשם להמשיך דרך מעלה גולני עד למצפה שלגים. אם אסור להגיע למצפה שלגים אני יעצור במצפה נפתלי.
אפשרי בכלל באמצע השבוע כל העניין שתיארתי או שאני אופטימי ואלו שטחי אש ושטחי מוקשים?

ishc
19-02-12, 22:39
מצורף TWL למי שמעוניין להסתכל

ishc
20-02-12, 23:10
היה מעולה הגענו עד נח"ל נמרוד ואז פרשנו. בצפון הרמה יש לא מעט שלג וזה מדהים ויפה וכיף ענק. מומלץ החום, מהר מהר לפני שיגמר.

ishc
21-02-12, 17:33
ניסיתי לטעון תמונות נוספות אך הן דורשות הורדת רזולוציה די רצינית.
הנה קישור לאלבום תמונות: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150614188368405.409887.50271840 4&type=3
בטיול הזה לא היה צריך אתגרי נהיגה בכלל השלג היווה את כל האטרקציה שהיה צריך מבחינתי

סולי
21-02-12, 18:38
בחייך צחי,
מעט התחשבות באלו שלא מנהלים את החיים שלהם דרך הדרעקבוק הזה.
פתח חשבון פיקאסא וגמור עניין.

Chili Pepper
24-02-12, 12:52
לא מתכוון להגיע לציר חמש. הרעיון הוא לנסוע מעין זיוון על הצירים ממזרח למאגר בנטל, להמשיך על הצירים המזרחיים ממזרח לאלרום וממערב להר חרמונית. קצת מתחת לבקעתא לשבור מערבה לכיוון הר אודם, בהר אודם לעלות צפונה ולעבור את ברכת רם מצידה המזרחי. להמשיך להצפין ולעבור את מג'דל שאמס מצידה המערבי ומשם להמשיך דרך מעלה גולני עד למצפה שלגים. אם אסור להגיע למצפה שלגים אני יעצור במצפה נפתלי.
אפשרי בכלל באמצע השבוע כל העניין שתיארתי או שאני אופטימי ואלו שטחי אש ושטחי מוקשים?

לכל מי שירצה לטייל להבא,
אי אפשר לעלות את מעלה גולני (שטח אש- נעול בשער) וצה"ל מתאמן שם המון. ובטח שאי אפשר להגיע עד למצפה שלגים.
המקסימום להגיע בחרמון זה ציר 5, עד לנקודה מסוימת, וגם זה בתיאום עם חטמ"ר 810.

-->