PDA

צפייה בגרסה מלאה : תרבות נהיגה בכביש 6

יורם-דרומי
20-02-12, 19:46
אני מעלה כאן שרשור לדיון על תרבות הנהיגה בכביש 6,

אני נוסע מדי יום מאות ק"מ בכביש 6 והגעתי לתובענה שתרבות הנהיגה על הכביש לוקה בחסר ( ועכשיו יהיו כאן הערות כמו - הנה - "גילה את אמריקה")
לפני כשבוע פתחו נתיב נסיעה מהמנהרה למחלף נחשונים וישנם עדיין נהגים הממשיכים בנסיעה איטית בנתיב השמאלי שאמור לשמש לעקיפה - אבל הם בשלהם, מצפצפים על כולם, בחוסר תרבות ונהיגה לא הוגנת לשאר הנהגים, גובל בחוצפה ישראלית מובהקת.

גם אם אתה מסוג אלה שיושב לו על הזנב ומסמן לו באורות הרכב שיפנה את הנתיב, כי מימין נתיב הנסיעה פנוי לחלוטין - הוא נשאר בשלו וממשיך לנהוג במהירות 100 קמ"ש.

ובנוסף נתיב המשאיות בבוקר הגורם לפקקים אדירים והאטה בתנועה מחליטים לעקוף האחד את השני, משאית נוסעת במהירות 95 קמ"ש והאחרת עוקפת אותה במהירות 96 קמ"ש - לא צריך הרבה הסברים - מה קורה לנחיל המכוניות המשתרך מאחור.

בקיצור - מה צריך לעשות כדי לתרבת את הנסיעה בכביש 6 ובכלל - עקפת את הרכב שלפניך- תפנה את הנתיב למסלול הימני ותאפשר בזאת מעבר כלי רכב מהירים יותר.

סופת המדבר
20-02-12, 20:13
יואו יואו איך אתה צודק כבר כמה זמן שאני רוצה ''לשתף'' מישהו בזה איזה מעצבן זה
אני בערך 3-4 פעמים בשבוע נוסע בכביש הזה לכל אורכו
וזה הדבר הכי הכי מעצבן ששורה של רכבים נוסעת בנתיב השמאלי (על בערך 100 קמ'ש) בזמן שהימני ריק
וכשיש 3 נתיבים אז כולם נוסעים באמצע ושוב הימני כמעט ריק וגם אם אני מצפצף להם ועושה להם תנועה עם היד שיזוזו לימני הם לא מבינים מה אני רוצה מהם
(הרי כולם נוסעים בשמאל למה שאני יזוז לימין)
והכי ''מצחיק'' זה שבקטע שהנתיבים גודלים מ2 ל3 פתאום כולם עוברים לנתיב אחד שמאלה נתקעים שם ומפנים את הימני
ומה שעוד יותר ''מצחיק'' זה שאם אני מחליט להיתקע אחרי רכב שנוסע בשמאל ולשבת לו על הזנב עד שיזוז לימני
הוא זז לימני אני עוקף ואז הוא חוזר לשמאל אני לא יודע אם לבכות או לצחוק
ממש תרבות נהיגה מזובבת, אני מאמין שאנחנו הגי'פאים נוהגים בצורה יותר נורמלית
חבל שהפירסום הזה לא יכול לצאת ממסגרת האתר ושגם כמה 'תקועים כאלה יראו אותו

boaz avrahami
20-02-12, 20:58
ידוע שהנתיב המהיר הוא הימני ולכן אני נוסע רוב הזמן בימני.

הדבר השני שיורם הזכיר זה את המשאיות מוגבלות המהירות שיוצאות לעקיפה בגלל מהירות עודפת של קמ"ש בודד.
מישהו פעם ירצח בגלל זה....
אתה יכול להזדנב ממחלף שורק ועד רמלה בגלל נהג משאית מנוול - ולפעמים הוא מחליט לבצע עקיפה כפולה עד החיבור לכביש 1.....

אחרי המנהרה לכיוון העליות הם דווקא נזהרים כי יש שם שוטר אתיופי כמעט כל בוקר שדג את המשאיות שמעיזות לעקוף.

talw
20-02-12, 21:18
חבר'ה ,אם אפשר תעברו לדו גלגלי ,עוד מעט לא תהיה לכם ברירה.

בני
20-02-12, 21:30
ידוע שהנתיב המהיר הוא הימני ולכן אני נוסע רוב הזמן בימני.

הדבר השני שיורם הזכיר זה את המשאיות מוגבלות המהירות שיוצאות לעקיפה בגלל מהירות עודפת של קמ"ש בודד.
מישהו פעם ירצח בגלל זה....
אתה יכול להזדנב ממחלף שורק ועד רמלה בגלל נהג משאית מנוול - ולפעמים הוא מחליט לבצע עקיפה כפולה עד החיבור לכביש 1.....

אחרי המנהרה לכיוון העליות הם דווקא נזהרים כי יש שם שוטר אתיופי כמעט כל בוקר שדג את המשאיות שמעיזות לעקוף.

רוב הזמן אני עוקף בימין, לא אידיאלי אבל זה המצב,
לגבי תרבות נהיגה, אם פעם משהו ישתנה כאן זה כנראה לא יהיה בימיינו אנו,
מדובר בתהליך של לכל הפחות שני עשורים, ואני ממש אופטימי.
נסיעה בנתיב הימני ב - 100 זה עוד סביר בהתחשב בהתנהגות של הישראלי המצוי בכבישים

ofer23
21-02-12, 10:35
אני מעלה כאן שרשור לדיון על תרבות הנהיגה בכביש 6,

אני נוסע מדי יום מאות ק"מ בכביש 6 והגעתי לתובענה שתרבות הנהיגה על הכביש לוקה בחסר ( ועכשיו יהיו כאן הערות כמו - הנה - "גילה את אמריקה")
לפני כשבוע פתחו נתיב נסיעה מהמנהרה למחלף נחשונים וישנם עדיין נהגים הממשיכים בנסיעה איטית בנתיב השמאלי שאמור לשמש לעקיפה - אבל הם בשלהם, מצפצפים על כולם, בחוסר תרבות ונהיגה לא הוגנת לשאר הנהגים, גובל בחוצפה ישראלית מובהקת.

גם אם אתה מסוג אלה שיושב לו על הזנב ומסמן לו באורות הרכב שיפנה את הנתיב, כי מימין נתיב הנסיעה פנוי לחלוטין - הוא נשאר בשלו וממשיך לנהוג במהירות 100 קמ"ש.

ובנוסף נתיב המשאיות בבוקר הגורם לפקקים אדירים והאטה בתנועה מחליטים לעקוף האחד את השני, משאית נוסעת במהירות 95 קמ"ש והאחרת עוקפת אותה במהירות 96 קמ"ש - לא צריך הרבה הסברים - מה קורה לנחיל המכוניות המשתרך מאחור.

בקיצור - מה צריך לעשות כדי לתרבת את הנסיעה בכביש 6 ובכלל - עקפת את הרכב שלפניך- תפנה את הנתיב למסלול הימני ותאפשר בזאת מעבר כלי רכב מהירים יותר.

++1

belair
21-02-12, 12:04
עכשיו אני מבין למה שאני נוסע בנתיב הימני נהגים מאחוריי מהבהבים לי עם האורות ואני על 90-100 האוטו לא מרגיש בנוח יותר מזה....
וזה קורה לי כל פעם שאני על הכביש בערך פעם בשבועיים, ואין הרבה תנועה.
אכן אנשים לא יודעים לנהוג.

טלסקופ
21-02-12, 19:24
רוב הזמן אני עוקף בימין....
לגבי תרבות נהיגה....

נאה דורש ונאה מקיים!

יורם-דרומי
09-06-12, 13:13
מה קורה בשבועיים האחרונים בכביש 6 ?????? הפך להיות סיוט בבוקר, לא מספיק "נהגי השבת" שתופשים את הנתיב השמאלי במהירות שלא עולה על 100 קמ"ש ולא מוותרים ועפים ימינה אפילו בהיבהוב מנורות "עצבני",,,,, - נוסף לזאת פקק במחלף בן שמן על כביש מספר 1 ונהגים "חכמים" מנסים לחתוך בנתיב השמאלי של כביש 6 ולקצר דרכו את הפקק הימני - ובזאת יוצרים עומס בנתיב 6 - חצופים!!!!
והלאה בכביש 6 העומס סיוט סיוט עד פתיחת הנתיבים ל- 3 מסלולים - וכמובן כאן גם איך שלא - "נהגי השבת" נצמדים לנתיב השמאלי כדרך טבע,,,,, - אני נשאר בימני החופשי,,,,
רק אני מרגיש כך???

omri_t
09-06-12, 13:19
לא רק אתה.

תרבות הנהיגה בכביש 6 לא שונה משאר כבישי הארץ.
אנשים בארץ לא יודעים לנסוע כשיש יותר משני נתיבים.
איכשהו אנשים חושבים שהנתיב האמצעי הוא ברירת המחדל והתזוזה לימני והשמאלי היא כשרוצים לעקוף.
בנוסף, זה מרגיש שאנשים לא יודעם לנהוג אם אין תאורת כביש- מאיצים ובולמים ועוברים נתיבים- אללה יוסטור.

והדבר שהכי מפריע לי- אנשים שכחו שיש וינקרים בכדי לאותת ברכב- וזה חוק ולא מותרות!

בקיצור, מצב לא להיט....
מגיעים לעבודה עייפים חוזרים הביתה גמורים.

boaz avrahami
09-06-12, 13:49
מעניין אותי מתי בפעם האחרונה המשטרה נתנה דוח על נסיעה בנתיב השמאלי למישהו...

איתמר_DRZ
09-06-12, 14:00
חבר טוב קיבל דוח על זה באיילון לפני כמה חודשים

disckobi
09-06-12, 18:57
אך יורם יורם, פגעת לי בול בנקודה כואבת, אך המפגרים/זבלים נמצאים בכל הכבישים, גם ב431 וגם בכביש 1 (שלושה מסלולים).

כשאני בדיסקו, כולם זזים !!! נצמד להם לתחת ודופק להם פנסים בתוך העיניים, אם הייתי יכול הייתי נותן להם איזה קטנה אחת. (:
לא בטוח שאני יכול בכלל לכתוב מה שכתבתי.
המשטרה לא עושה כלום, אני מתרגז יום יום, נוסע כ 45,000 ק"מ בשנה ונתקל במפגרים/זבלים כל יום.

חשבתי לעצמי להפיק מדבקה ולהדביק ברכב מאחורה משהו כמו "יא זבל- סע במסלול הימני" :)
מישהו מרים הכפפה?

לגבי כביש 6, סיוט !!!
לאחרונה כל יום יותר גרוע!
המשטרה עסוקה בשטויות, נוח להם לתפוס איזה עץ ולתת דוחות על מי שלא עוצר בעצור עצירה מוחלטת וכל מיני עברות דומות, אשר אינן מחייבות מאמץ אבל התפוקות טובות, הרבה שקלים לקופת המדינה.

הפתרון, להשתדל לא להתעצבן!

yes1952
09-06-12, 19:20
כביש 6 הינה רשות תמרור בפני עצמה ומאחר וזה כביש אגרה הם מחוייבים גם לשמירה על נתיבים פתוחים
כאשר אתם ניתקלים בנהג שעובר על החוק/נהיגה בנתיב שמאל בנהיגה איטית
תתקשרו למוקד כביש 6 כוכבית משהו(יש שילוט בדרך) ותמסרו את פרטי הרכב
באם המוקדן/ית יענו לכם שזה באחריות המשטרה תאמרו להם נכון אך זה כביש אגרה ואתם בבקשה תודיעו מייידית למשטרה-הם מחויבים לפי ההסכם שלהם עם המדינה לשלוח ניידת שלהם ובאם זה לא עוזר הם מזמינים מתנ"א
ופשוט תציקו להם זה סותם להם את המוקד-וזו זכותכם כמשתמשי דרך בכביש אגרה
יוסי

boaz avrahami
09-06-12, 19:40
יוסי, אתה מוזמן לנסות להשיג שם מוקדן ולספר כמה זמן לקח לך
6116 *

אם הצלחת בפחות מחצי שעה היה לך מזל...

yes1952
09-06-12, 19:50
אני אנסה להשיג את המספר הישיר של מנהלת-המוקד (ובעלי עיניין אחרים בחברת דרך ארץ)ואפרסם אותו כאן
בועז ככל שתתקיל אותי יותר יהיה לי יותר עיניין לחפש פתרונות יצירתיים לרווחתנו(אני בחופשת מחלה עד סוף החודש ומשעמם לי)
יוסי

יורם-דרומי
09-06-12, 22:21
יוסי, קובי, בועז - יאללה בואו נזיז דברים ,,, ככול שנציק להם במוקד וכאן יהיו עוד כאלה שירימו את הכפפה - כך ייטב לכולם,
אני נוסע על כביש 6 כל יום - תופר כ- 7000 ק"מ בחודש וכל יום שעובר מוסיף שערה לבנה,,,,,,,

יורם

boaz avrahami
10-06-12, 00:52
אני נוסע רק 3000 קמ בחודש על שש והתיאשתי מהם כבר. מזלי שאני לא משלם בעצמי.

בעניין התנועה אני פשוט נוסע בנתיב הימני היותר פנוי בקטע של שלושת הנתיבים וקצת מזגזג אם ניתן.
בעניין האכיפה אני אפילו לא מצפה מהם.

היתה לי תקופה שנסעתי עם נגרר וניסיתי לדבר עם המוקד בענייני חיוב כפול והם מנתקות את הטלפון בפנים כמו שעושים ברוסיה. העיקר לא לתת שירות.
זמן המתנה של חצי שעה מחדד עד שעונים.
עד שלא הייתי מבקש את השם של המוקדנית בתחילת השיחה... ואז הן היו נזהרות.
אתה לא מבין כנראה עם מי יש לך עסק עדיין.

לא תנצח את השיטה אלא אם אתה מובטל ויש לך זמן בלתי מוגבל

polar bear
10-06-12, 15:54
כמה זמן יש לכם רשיון שזה עוד מציק לכם?

מומלץ - יום נסיעה בכבישי יו"ש. אחר כך - הכל יראה לכם רגוע/חוקי/חכם .

יונתןמצפה
10-06-12, 16:05
כשאני בדיסקו, כולם זזים !!! נצמד להם לתחת ודופק להם פנסים בתוך העיניים, אם הייתי יכול הייתי נותן להם איזה קטנה אחת. (:

נהדר. מעולה.
מתאים בול לכותרת הדיון...
:(

דרור ברלי
10-06-12, 16:31
עכשיו חזרתי משבוע שכולו נהיגות, כמה אלפי ק"מ על כבישי גרמניה (ועוד איזה 200 ק"מ במיורקה) ואני עדיין בהלם ממה שקורה כאן... כל כך קל להתרגל לתרבות נהיגה אירופאית, למהירויות מסחררות, לנימוס ולשמירה אדוקה על חוקים... ואז כשחוזרים לכאן, זה כמו אגרוף בפרצוף. כאן חוקי תנועה הם אפילו לא המלצה, ודווקא הקצב איטי להכעיס ובכוונה תחילה, ערב של מסטולים ומטומטמים שלא מצליחים לשלוט במכונית אפילו במהירויות חניה.

לא יעזור לכם - אל תנסו לחנך אף אחד. הנהג/ת הישראלים/יות הם הגרועים בעולם. זו עובדה.
אין לזה שום פתרון, למעט להפסיק להתעצבן. אל תצפרו, אל תכעסו. תדאגו לעצמכם.
תנו להם להמשיך לחלום ולהתאבד על הכביש לבדם.

ישי.פ
10-06-12, 17:45
אך יורם יורם, פגעת לי בול בנקודה כואבת, אך המפגרים/זבלים נמצאים בכל הכבישים, גם ב431 וגם בכביש 1 (שלושה מסלולים).

לא בטוח שאני יכול בכלל לכתוב מה שכתבתי.
המשטרה לא עושה כלום, אני מתרגז יום יום, נוסע כ 45,000 ק"מ בשנה ונתקל במפגרים/זבלים כל יום.

חשבתי לעצמי להפיק מדבקה ולהדביק ברכב מאחורה משהו כמו "יא זבל- סע במסלול הימני" :)
מישהו מרים הכפפה?

לגבי כביש 6, סיוט !!!
לאחרונה כל יום יותר גרוע!
המשטרה עסוקה בשטויות, נוח להם לתפוס איזה עץ ולתת דוחות על מי שלא עוצר בעצור עצירה מוחלטת וכל מיני עברות דומות, אשר אינן מחייבות מאמץ אבל התפוקות טובות, הרבה שקלים לקופת המדינה.

הפתרון, להשתדל לא להתעצבן!
תרבות נהיגה!!!
אני מסכים אתכם כמעט בכל מילה אבל!! תרבות ההבהובים ו"תפנו לי" את הדרך אינה במקום!
אין לך שום זכות לסכן את שאר הנהגים בהיצמדות מסוכנת וסנוור!

-אני משתגע מכול אלו שנתקעים במסלול האמצעי ואינם חוזרים לימין!
-אני משתדל לנהוג רגוע, וגם מה לעשות שהויטרה אינה מאיצה כמו מכונית מודרנית.
לא פעם קורה שאני מבצע עקיפה בשמאלי שלוקחת יותר מחצי שניה בכביש 6 (במהירות של כ-100 קמ"ש)
וישנו רכב שטס ב-160 קמ"ש שמגיע עם אורות גבוהים הבהובים והצמדויות זה נורא! אני מרגיש שזה מסכן אותי לשאוו
אני באמצע עקיפה! ואין לי ברירה כי יש רכב תקוע באמצעי!

boaz avrahami
10-06-12, 22:39
עכשיו חזרתי משבוע שכולו נהיגות, כמה אלפי ק"מ על כבישי גרמניה (ועוד איזה 200 ק"מ במיורקה) ואני עדיין בהלם ממה שקורה כאן... כל כך קל להתרגל לתרבות נהיגה אירופאית, למהירויות מסחררות, לנימוס ולשמירה אדוקה על חוקים... ואז כשחוזרים לכאן, זה כמו אגרוף בפרצוף. כאן חוקי תנועה הם אפילו לא המלצה, ודווקא הקצב איטי להכעיס ובכוונה תחילה, ערב של מסטולים ומטומטמים שלא מצליחים לשלוט במכונית אפילו במהירויות חניה.

לא יעזור לכם - אל תנסו לחנך אף אחד. הנהג/ת הישראלים/יות הם הגרועים בעולם. זו עובדה.

נזכרתי דרור איך לפני כמה שנים חזרתי מעשרה ימים של טיול בבאווריה.
לא הפסקתי להתפעל איך הם דופקים ברקס וממתינים שאכנס לנתיב השמאלי בכל פעם שאני רק מאותת...
אחרי יומיים נזכרתי שזה בכלל חוק שבארץ פשוט נשכח. נמחק מהתודעה לחלוטין.
בארץ רק אתה מאותת לעבור לנתיב השמאלי ורכב במרחק 200 מטר מאחוריך מתחיל להבהב לך בעצבנות כאילו מודיע לך בצעקה ״ דיר באלק תיכנס - אני מזיין את אם אמא שלך יא מנייאק״

בסיומו של הטיול נכנסתי לאוטו בבן גוריון, שמתי חגורה וכבר ביציאה מטרמינל 3 חתך אותי נהג מונית בפראות... כאילו התכוון לברך אותי ״ ברוך שובך למזרח התיכון״
סיננתי בכעס ״ כוס אמא שלך״
עד ליציאה מהשדה כבר התאקלמתי מחדש בנוף הכול כך מוכר.
אין כמו בארץ!

IlanHadar
10-06-12, 22:45

דרור, כחומר למחשבה, הטענה שלי שדווקא תרבות הנהיגה כאן נובעת מחוקים.

כאחד שעושה את כביש 1 כל יום אז הנה המצב - בצד ימין יש את הנהג המזדמן, זה שנוהג פעם בחודש מחוץ לעיר, הוא כמובן שומר חוק, אז הוא נוסע 100 על השעון במאזדה 3 שלו (92 קמ"ש אמיתי), מגיע המזדמן השני שנוסע פעם בשבועיים מחוץ לעיר, וקרא על המצלמות, הוא לא יעבור 110 קמ"ש על השעון (101 אמיתי), עוקף מזדמן 2 את 1 ברור שלא יעבור את 110 קמ"ש, הוא גם יצא לעקיפה המון לפני ויחזור הרבה אחרי (ככה לימדו אותו). והנה מגיע אני שאין זמן והרכב כבר יודע לבד את הדרך, מגיע למזדמן 2, הוא לא יזוז כי לא גמר את העקיפה, אז אני מזגזג ועובר בלי לספור בכלל.

הוא בטוח שאני חוליגן ואני יודע שהוא פשוט לא מבין מה הוא עושה.

בגלל צפיפות הכבישים זה שנוסע 110 חייב לעקוף ולחזור כל הזמן, הוא יעכב אחד כמוני והאחרים מכאן ואז אנחנו המתוסכלים נוהגים כאדיוטים.

מי שנסע את כביש 6 בלילה אחרי 10 יודע שהכביש הזה מאוד דומה לאוטובאן, שם קרוז במהירות XXX ויש מקרים שהקרוז מחזיק מעירון עד דניאל (אולי פעם פעמיים להאט מכבה וזהו!) כולם נוסעים בימין כמו שצריך ומכבדים את המהירים.

יונתןמצפה
10-06-12, 22:55
והנה מגיע אני שאין זמן, אז אני מזגזג ועובר בלי לספור בכלל....

הוא בטוח שאני חוליגן ואני יודע שהוא פשוט לא מבין מה הוא עושה.

כשאני בדיסקו, כולם זזים !!! נצמד להם לתחת ודופק להם פנסים בתוך העיניים, אם הייתי יכול הייתי נותן להם איזה קטנה אחת.

רבותי, לפני שאתם יוצאים בהצהרות על תרבות נהיגה של כל העולם ואחותו, תעצרו שנייה ותעשו בדק בית!

omri_t
11-06-12, 00:32
ועל זה נאמר: הפוסל במומו פוסל

חלק מהחברים מתלוננים על אלו שעוקפים ב 110 לא נותנים להם לעקוף את העוקף.
חלק מתלוננים שכשהם נצמדים ומהבהבים הנהג שלפניהם לא זז.

אז הנה המראה שלנו, של תרבות הנהיגה שלנו... ובכלל....

(אני לא כותב כדי לפגוע באיש, ומתנצל מראש אם מישהו נפגע. פשוט אבסורד שמתלוננים על תרבות נהיגה ואלו התגובות)

ישי.פ
11-06-12, 01:25
אני חושב שהבסיס להכול זה סבלנות והתחשבות, זה מה שחסר לנו.
גם אני חוטא בזה, שמישהו עוצר לי את המומנטום ואיזו סבתא בת -100(ולא קמ"ש) שמתחשק לה לנהוג באיילון
מעכבת אותי אני ממש מתפוצץ! אבל האמת היא שגם לה יש זכות לנהוג.
ברגע שהישראלי יבין שהוא לא לבד, ולא הכול מגיע לו אז לכולנו יהיה יותר נעים.

אפשר להסתכל על זה משני הכיוונים, גם של הסבתא שהיה עדיף שתיקח מונית או תזוז לימין. וגם לזה שילחיץ אותה מאחור ויהבהב לה עם האורות.
אלו שני צדי המטבע, שקשורים לאותה התופעה. חוסר "ספירת האחר" "הרי מי יגיד לי ומי ילמד אותי איך צריך לנהוג" ;)

הלוואי ולא הייתי גם באותו מקום, אבל כנראה שזה מושרש בנו :)

דרור ברלי
11-06-12, 11:23
זה העניין - כאן אין תרבות נהיגה. לא רק בכביש 6 אלא בכל מקום. ככה זה פה, ותרבות נהיגה מתחילה אצל כל אחד מאיתנו. לבוא בטענות לאחרים זה הכי קל ואולי גם מתבקש, אבל בכל פעם שתתעצבנו על השטויות שמישהו אחר עושה, אתם מענישים רק את עצמכם.

צאו מנקודת הנחה שכל מי שמסביבכם לא יודע לנהוג, ופשוט תתנהגו - ותנהגו - בהתאם. אני קורא לזה "נהיגה דפנסיבית". לא להתעמת, לא להילחם כל הזמן, אלא לנהוג רגוע, במהירות שמתאימה לקצב התנועה ולתנאי הדרך וכל הזמן לחשוב איזה שטות הנהג/ת הישראלי שלפניכם/מאחוריכם/לצידכם עשוי לעולל (ואלה יכולות להיות השטויות הכי הזויות בעולם - כולל לעצור פתאום, כולל לדפוק רוורס בכביש 6 או באיילון, כולל לנסוע נגד הכיוון, הכל קרה ויקרה כאן) ופשוט להיות מוכנים לזה. כשאתה מוכן - אתה לא מופתע, וגם לא מתעצבן.

מוני אורבך
11-06-12, 12:23
רבותי קחו הכול בפסנסיה..
לכל הממהרים, גם עם תנהגו רצוף 120 כל הזמן (וברור שזה לא יקרה) מה תרוויחו? רבע שעה?!
גם אני לצערי הרב נוסע הרבה בכבישי ישראל, רק בניגוד אליכם אני נוסע בכבישים הצפופים של הגליל, בין חיפה לנהריה.
שם הכבשים צרים, והמכוניות רבות ורק הולכות ומתרבות כל הזמן.
ואוכלוסית הנהגים היא ממש לא הטרוגנית, יהודים, ערבים, דרוזים, נוצרים, ועד ועוד.
אתה ממש לא יודע מה המנטליות ואיך בדיוק יתנהג הנהג ממולך
בשנים הראשונות התעצבנתי על כל פקק, ולקחתי ללב כל אחד שחתך אותי, או האיץ בכוונה כדי שלא אוכל לסיים עקיפה.
הגעתי הביתה סחוט כמו לימון, ממש מותש.
באיזשהו שלב החלפתי תקליט.
הכנסתי ל CD מוזיקה טובה, או משהו מענין אחר. ופשוט השתדלתי לא לקחת ללב.
לקח זמן, והרבה עבודה על עצמי ובסוף הצלחתי.
מי שרוצה לעקוף, תפדל. חותך אותי, בכיף, להפך אני נותן לו להיכנס.
ממהרציק מאותת לי עם האורות כי הוא רוצה לעקוף, ואני מפריע לו (בנתיב הנסיעה הימני כמובן)
ממשיך לנסוע כאילו לא קרא כלום.
אני מפריע למשהו בשמאלי לעקוף ב 140, אני עובר לימין, ונותן לו שיעבור.

לוקח זמן ותירגול אבל בסוף ניתן לצאת ממנטליות הישראלי שהכול אבל הכול מגיע לו, וכולם אשמים חוץ ממנו.

יורם-דרומי
27-08-12, 19:13
דייייייייי,,,,,,,,,,
נהגי "שבת" בכביש 6 ונהגים איטיים - שוב להזכיר לכם - הנתיב האיטי נמצא מצד ימין!!!!

מה עוד לעשות????

zviki
27-08-12, 19:27
דייייייייי,,,,,,,,,,
נהגי "שבת" בכביש 6 ונהגים איטיים - שוב להזכיר לכם - הנתיב האיטי נמצא מצד ימין!!!!

מה עוד לעשות????

צא מתוך הנחה- כשאתה בכביש אתה בעצם במלחמה.
ואם כבר כביש 6: בשבוע שעבר קיבלתי דרישה לתשלום שכבר בוצע לפני 4 חודשים. ואני יש לי פסקל בכלל.

הגם כביש 6 עובד בשיטת "מצליח" ?

ש01
27-08-12, 19:28
דייייייייי,,,,,,,,,,

מה עוד לעשות????
לנסוע בנתיב הימני במקומם...

יורם-דרומי
21-02-13, 20:52
שלושה נתיבים נפתחו מהמנהרה הדרומית - שלושה,,,שלושה,,,וכולם כמו עדר כבשים מושכים שמאלה ותוקעים כמו אדיוטים את הכביש.

בנוסף,, אני שואל, מי המפקד המטומטם שמוביל שיירת האמרים צבאית בשעת שיא הלחץ בבוקר בכביש 6, כאשר כתוב על ההאמרים: "ש.פ. (שטח פתוח) 65 קמ"ש"
נוסעים כאילו לא אירע דבר וחמור יותר 3 ימים לאחר מכן שוב אותו תרחיש????????????

IlanHadar
21-02-13, 21:39
יורם,

אני כל יום על 6. באמת אחד הכבישים המהירים בארץ. שימשיכו לבלבל את המוח כן 120 או לא, השיירות שאני נוסע בהן עושות מעל, בשלווה עם שמירת מרחק. אם יש איזה דביל בשמאל בדרך כלל קצת אורות והוא עובר לימין.

אם יש איזה עקשן שעושה דווקא הוא מקבל שיירה שעוקפת מימין נבהל ועף ימינה.

אחלה כביש, יש תרבות נהיגה. הבעיה שגם הכביש הזה מתחיל להיות מפוצץ.

boaz avrahami
21-02-13, 21:49
לא יודע על מה אתה מדבר ובאיזה שעות אתה נוסע ובין איזה מחלפים.
יורם מאוד צודק.

אם לא הייתי מזוהה בשמי הייתי מתבטא ביתר חופשיות גם על המשאיות שמנסות לעקוף עם הגבלת המהירות שלהן ונתקעות רבע שעה תוך חסימה מוחלטת של כל הכביש...

דרור ברלי
21-02-13, 22:17
ואם יורם צודק (והוא צודק) זו סיבה להתעצבן?... פקקים ועיכובים ונהג אחד איטי שמפריע לכולם זו לא המצאה ישראלית.
את (אי) תרבות הנהיגה כאן העצבים שלכם לא ישנו. אבל לקלקל לעצמכם את היום ולהעלות לעצמכם את הדם לראש?... לא חבל על הבריאות?
כשאתם מתעצבנים אתם מענישים את עצמכם. גם להבהב באורות גבוהים אפשר ברוגע. יעברו דקה שתיים - ותוכל ולהעלות מהירות ולהמשיך.

GodsFather
21-02-13, 23:04
דרור?? אתה מרגיש טוב? לא להתעצבן ??

IlanHadar
21-02-13, 23:25
דרור?? אתה מרגיש טוב? לא להתעצבן ??

+1 :mad:

השעות שלי בכביש 6 אלה שעות העומס בערב.

דרור ברלי
21-02-13, 23:41
למה להתעצבן?
האחרים כל כך מטומטמים - אבל למה אני צריך להעניש את עצמי בגלל זה?

יותר מזה - כשאתם מתעצבנים, הנהיגה שלכם משתנה. אתם מגיבי םבעצבנות, מאיצים ובולמים בחדות, מבזבזים דלק, מוציאים את הרכב מאיזון. במצבים מסויימים (תנאים מכבידים למיניהם כמו לילה ו/או כביש רטוב), זה יכול להיות גם מסוכן.

תרגיעו. תהיו רובוטים. אני לא צוחק. אין מה לכעוס כי זה לא יעזור. הדם שמציף לכם את העיניים עד שבא לכם לרצוח מישהו כאן ועכשיו, לא ייצור כאן יש מאין את "תרבות הנהיגה" שאין לנו, ובטח לא יעיף את המשאית שעוקפת ב-85 קמ"ש, או את שיירת ההאמרים שזוחלת 65 קמ"ש. זה מה יש. תחיו עם זה.

יורם-דרומי
27-10-13, 18:40
שוב הוצאת קיטור
וסליחה מראש על ה"עדינות" שבדבריי,,,,

מי, אבל מי המטומטם שמעלה שיירת האמרים בכביש 6 בשיא הלחץ ועוד כתוב להם מאחור: ש.פ.- 65 קמ"ש?????????
לא מספיק כל החראות שתקועים בנתיב השמאלי ונוסעים על 100 (במקרה הטוב) או איזה נהג משאית טריילר שעוקף טריילר אחר שנוסע על 90 והוא בעצם נוסע במירות 2 קמ"ש יותר???

OFF-RoaD
27-10-13, 18:47
שוב הוצאת קיטור
וסליחה מראש על ה"עדינות" שבדבריי,,,,

מי, אבל מי המטומטם שמעלה שיירת האמרים בכביש 6 בשיא הלחץ ועוד כתוב להם מאחור: ש.פ.- 65 קמ"ש?????????
לא מספיק כל החראות שתקועים בנתיב השמאלי ונוסעים על 100 (במקרה הטוב) או איזה נהג משאית טריילר שעוקף טריילר אחר שנוסע על 90 והוא בעצם נוסע במירות 2 קמ"ש יותר???

אני. טוב, אולי לא את השיירה הספציפית שראית, אבל לא פעם נסעתי על כביש 6 עם שיירת האמרים מכובדת מאחוריי, גם בשיא הלחץ. זה מה יש. ואני ממש לא "מטומטם" כהגדרתך. יש לצבא מספיק אילוצים להתחשב בהם. לצערי הנוחות שלך בדרך לעבודה ממש לא נכללת בתוכם.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

OFF-RoaD
27-10-13, 18:48
ואגב, כל זה תוך השתדלות להפריע כמה שפחות לתנועה, לשמור על מרווחים נכונים, ועל הנתיב הימני כמובן.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

boaz avrahami
27-10-13, 18:57
המטומטמים הלא ממושמעים נוהגים בשמאל.
הממושמעים והנהגים המקצועיים בימין.
למה לא לבקש שכולם יסעו בשמאל ויפנו לנו את הימין לנסיעה מהירה?

ASIS
27-10-13, 20:59
יצא לי ולא פעם אחת לנהוג משאית בכביש שש, כמות הנהגים שנוסעים לאט בנתיבים האמצעי והשמאלי היא בלתי נתפסת. אתה פשוט עוקף אותם באלגנטיות ומפטיר קללה עסיסית בידיעה ברורה וגמורה שזה המצב ואין לשנות אותו, אחרי עשר פעמים גם זה נמאס ונשאר רק להתעלם...

בזמן השירות הסדיר הזדמן לי להוביל (ברכב המלווה) כמה פעמים D-9נים על כביש שש, תענוג מפוקפק לכשעצמו... זחילה מורטת עצבים באיזור ה-60~70 בירידות כמובן, אבל אין מה לעשות כאשר מדובר בצרכי הצבא.

polar bear
27-10-13, 22:02
לא הבנתי, אתה חושב שאם אתה "שומר על מרווחים, ונסע בימין" אבל נוסע מחצית מהמהירות ה מ ו ת ר ת אתה לא מפריע? אתה לא מהווה סיכון?

איזה אילוצים דפוקים יש לצבא? מה זה ההתנשאות הזו? אתה חושב שהחיים של מאן דהו חשובים פחות מזה שתגיע לתרמגדצחתל הרב-גדודי שלך חצי שעה קודם?

gp1
27-10-13, 22:04
זאת תרבות נהיגה !! לא תראו זאת בארץ.
ושימו לב מה המרחק שהרכבים עצרו ושמרו מרחק ממקום התאונה .

https://www.youtube.com/watch?v=8y_E9NUf4Zg

ד ו ר ו ן
27-10-13, 22:27
לפני כמה חודשים נסענו לא מעט בכבישי קנדה, אחרי אי-אלו אלפי קמ, אני שמח לבשר שאנחנו נורמליים..

נורמליים כי גם קנדים אשכנזים מתורבתים חותכים בכביש כאילו אין מחר, עוקפים על השוליים, לא שומרים מרחק בצורה שיטתית, ערסים מקומיים נוסעים בטנדרים רקובים ומעשנים שגורמים לך לרגע לשבח את משרד התחבורע בארץ.. כן, עד כדי כך.

ומילא פרייבטים, אבל כשסמי עמוס הרבה מעל מה שרואים בארץ יושב לך על הזנב בירידה ארוכה ותלולה של מעל 10 קמ, וכל זה במהירות מעל100, כשברור לך שלעצור הוא לא יכול, ולא אחד ולא שניים, כמעט כולם ככה.

על פס לבן בכלל אין מה לדבר, הוא רק לקישוט.
וכל זה על תשתית כבישים שבקטעים לא מעטים ממנה, כבישי מע״צ מרגישים כמו אוטובאן משובח.

OFF-RoaD
27-10-13, 22:57
לא הבנתי, אתה חושב שאם אתה "שומר על מרווחים, ונסע בימין" אבל נוסע מחצית מהמהירות ה מ ו ת ר ת אתה לא מפריע? אתה לא מהווה סיכון?

איזה אילוצים דפוקים יש לצבא? מה זה ההתנשאות הזו? אתה חושב שהחיים של מאן דהו חשובים פחות מזה שתגיע לתרמגדצחתל הרב-גדודי שלך חצי שעה קודם?

ברור שאני מהווה סיכון. גם אתה, כשאתה נוהג כחוק ע"פ המהירות המותרת ולפי כל הכללים, מהווה סיכון. כל משתמש בדרך מהווה סיכון. מהשוטר ועד רוכב האופנים (לא בטוח מי מהם יותר). אני יכול להשתדל להפריע כמה שפחות ולשמור על בטיחותי ובטיחות הסובבים אותי. תאמין לי שקטעי הקישור על כביש 6 ממש לא היו מהנים בשבילי, ושאם יכולתי לוותר עליהם הייתי עושה זאת בשמחה.

כן. יש לצבא אילוצים. תתפלא. ולנסוע עם האמר 65 קמ"ש זה מסוכן בכביש החוף בדיוק כמו שזה מסוכן בכביש 6 (ואפילו יותר), וזה לא רק עניין של מהירות. זה לא שיש הרבה אופציות אחרות, אז כולנו נאלץ כנראה ללחיות עם זה. לקרוא לי (או לעמיתיי לשעבר) מטומטם, זה ממש לא הפתרון. להגיע לתרגיל שלי חשוב בדיוק אם לא יותר מההגעה של מאן דהוא לעבודה. ושנינו נאלצים לחיות אחד עם השני.

רוצה לסגור את הכביש לנסיעת רכבים איטיים בשעות הלחץ? אולי "אני" (הצבא) אסגור לך אותו כשאני צריך? מה תגיד אז?

boaz avrahami
27-10-13, 23:00
לצבא יש גם דרישות לעצור שיירה של מובילי טנקים לפני ואחרי תחנות הדלק של כביש 6 כמובן.
כל חלפת קו זה מעצבן אותי מחדש.
הסכנה של רכב בולט כזה שחונה לשולי כביש מהיר ברורה.
גם המחדל של מחסור במפרצי עצירה לא מובן

יורם-דרומי
28-10-13, 11:45
ברור שאני מהווה סיכון. גם אתה, כשאתה נוהג כחוק ע"פ המהירות המותרת ולפי כל הכללים, מהווה סיכון. כל משתמש בדרך מהווה סיכון. מהשוטר ועד רוכב האופנים (לא בטוח מי מהם יותר). אני יכול להשתדל להפריע כמה שפחות ולשמור על בטיחותי ובטיחות הסובבים אותי. תאמין לי שקטעי הקישור על כביש 6 ממש לא היו מהנים בשבילי, ושאם יכולתי לוותר עליהם הייתי עושה זאת בשמחה.

כן. יש לצבא אילוצים. תתפלא. ולנסוע עם האמר 65 קמ"ש זה מסוכן בכביש החוף בדיוק כמו שזה מסוכן בכביש 6 (ואפילו יותר), וזה לא רק עניין של מהירות. זה לא שיש הרבה אופציות אחרות, אז כולנו נאלץ כנראה ללחיות עם זה. לקרוא לי (או לעמיתיי לשעבר) מטומטם, זה ממש לא הפתרון. להגיע לתרגיל שלי חשוב בדיוק אם לא יותר מההגעה של מאן דהוא לעבודה. ושנינו נאלצים לחיות אחד עם השני.

רוצה לסגור את הכביש לנסיעת רכבים איטיים בשעות הלחץ? אולי "אני" (הצבא) אסגור לך אותו כשאני צריך? מה תגיד אז?
אילוץ אמור להיות חכם בהשפעה על הסביבה - ניתן במצבים אלו לבצע הערכת מצב כפי שיודעים היטב בצבא לבצע
ניתן להעלות שיירה כנ"ל שלא בעיתות לחץ על הכביש העמוס
ניתן להסיע מוקדם יותר או מאוחר יותר שיירות כנ"ל (ואני מדבר מתוך ניסיון עתיר שנים בתפקידי בצבא)
בטיחות הנוהגים והמלווים ברכבים הצבאיים חשובה לא פחות

דרור ברלי
28-10-13, 18:12
מה אתם רוצים בדיוק?

מהירות הנסיעה המינימלית המותרת על כביש מהיר בישראל היא 55 קמ"ש. זה החוק.
אז רכב שנוסע 65 קמ"ש אולי באמת מהווה מטרד, אבל בהחלט מותר לו לנסוע על הכביש.
מה אתם רוצים? שייסע 65 על כביש בינעירוני רגיל עם נתיב אחד לכל כיוון, שמוגבל ל-80 או 90 קמ"ש, היכן שבאמת לא ניתן לעקוף בבטחה, ויהווה מטרד גדול עוד יותר?......

חלק מ"תרבות נהיגה" זה לקבל גם את נוכחות כלי הרכב האיטיים יותר כל הכביש. כל עוד הם נוסעים בצד ימין, זה מה יש. אז ייקח לכם עוד דקה.

polar bear
28-10-13, 20:55
דרור, אני לא גרמני ולא חי בגרמניה, החוק הוא לא האלוהים שלי, ואם יש דבר שהוא חוקי אבל מסוכן - הוא לא אמור להתבצע, ולא מענין אותי מה האילוץ. ולא מענין אותי שזה חוקי. זה מסוכן. מ א ד מסוכן. { התגובה היתה שילוב של דעתי האמיתית ושל יום שבו פגשתי כמה חיילים שעשו דבר מאולץ ומסוכן מאד בשם איזה אלוהי אילוץ }

לקבל אותו...אתה שומע את עצמך? מה אני גננת בגן לחינוך מיוחד? יש כביש, יש תנועה, ויש רצף. כל דבר שקוטע את הרצף הזה הוא גורם פוטנציאלי לתאונות ובסופו של דבר אנשים מתים מיזה.

דרור ברלי
29-10-13, 00:24
אז לפי התיאוריה שלך גם משאית שנוסעת 80-90 בכביש 6 היא מפגע מסוכן.
בגרמניה, על אותו אוטובאן שמרצדסים וב.מ.ווים ואאודים גדולים ופורשאים קטנים ועצבניים טסים בו 200 קמ"ש בנתיב השמאלי, נוסעות משאיות 90 קמ"ש בנתיב הימני.
מסוכן? יכול להיות. במבט ראשון. אבל בשביל זה יש חוק ובגלל שכולם מכבדים אותו, בכל השוואה יחסית יש שם פחות תאונות ונפגעים, בסדרי גודל, מאשר אצלנו, היכן שכולם עצבנים כל הזמן, מזגזגים בין נתיבים, עוקפים אחד את השני כל הזמן והכאוס חוגג. למשאיות שם בכלל אסור לעקוף. הן נוסעות בשיירות כמו ילדים טובים בנתבי הימני ולא זזות ממנו מילימטר שמאלה - וככה המרצדסים יכולים להמשיך לטוס בצד שמאל וזה גם למה המחוקק שלהם מאפשר להם לנסוע כמה מהר שהם רוצים (בקטעים מסויימים. בקטעים רבים מאוד יש הגבלות ל-120 וגם ל-100 וכולם מצייתים להן) כי הם מכבדים את החוק - ואז יש סדר. וכשיש סדר, כמעט אין תאונות.

מה לעשות, החיים הם רצף של פשרות וגם הכביש המהיר הוא פשרה. הכביש הוא לא החדר הפרטי של כל אחד מאיתנו. יש כלי רכב איטיים יותר ואתה כמי שנוסע מהר יותר, צריך להיות עירני ולהתאים את הנהיגה שלך עד שתעקוף אותם. תאהב את זה או לא. זה מעצבן. נכון, אבל מה לעשות.

ואני לא מאמין על עצמי שדווקא אני מסנגר על החוק, אבל החוק - מה לעשות, הוא קיים לא כדי שיהיה צדק, אלא כדי שיהיה סדר.

יורם-דרומי
29-10-13, 18:39
דרור, אני לא גרמני ולא חי בגרמניה, החוק הוא לא האלוהים שלי, ואם יש דבר שהוא חוקי אבל מסוכן - הוא לא אמור להתבצע, ולא מענין אותי מה האילוץ. ולא מענין אותי שזה חוקי. זה מסוכן. מ א ד מסוכן. { התגובה היתה שילוב של דעתי האמיתית ושל יום שבו פגשתי כמה חיילים שעשו דבר מאולץ ומסוכן מאד בשם איזה אלוהי אילוץ }

לקבל אותו...אתה שומע את עצמך? מה אני גננת בגן לחינוך מיוחד? יש כביש, יש תנועה, ויש רצף. כל דבר שקוטע את הרצף הזה הוא גורם פוטנציאלי לתאונות ובסופו של דבר אנשים מתים מיזה.
++++

דרור ברלי
30-10-13, 09:52
גם זקנה שעומדת לפניך בתור בקופה בסופרמרקט ומעכבת אותך כשהיא מחפשת מטבעות קטנים בארנק קטנטן, פוגעת לך ברצף ובקצב.
אז מה? צריך תור מיוחד לזקנים שלא יעכבו אותנו?

אנשים מתים על הכביש כשכל אחד עושה מה שבא לו, ואין סדר ותיאום בין מכוניות.
ואז מתחילים העצבים והזיגזוגים. כמה אופייני לישראל.
ואז , זה באמת עניין של שניות או דקות שלא תהיה הרמוניה ויתחיל כאוס, ואז מישהו יעשה טעות.
בשביל זה יש חוקים. כדי שיהיה קצת סדר.

לא, אתה לא גרמני ולא בגרמניה. וזה ממש חבל שאנחנו לא מתנהגים כמו גרמנים בגרמניה. הם גם סבלניים בתור ולא מנסים לעקוף ולקצר כל הזמן, והם גם סבלניים בכביש. בגלל זה, באופן יחסי, יש להם הרבה פחות הרוגים בתאונות מאשר אצלנו, למרות שאצלם נוסעים ממש מהר ואצלנו זוחלים ממש לאט.

זה כי הם מכבדים חוקים ואנחנו לא.
זה כי הם מכבדים את זכותו של מישהו אחר, איטי מהם, להשתמש בכביש.
זה כי הם מכבדים את זכותו של מישהו אחר, שמהיר מהם, לעקוף בביטחה.
זה כי באופן כללי הם מכבדים, ומנומסים, ולא מתעצבנים, ולא מצפצפים - לא זה על זה ולא בצופר, כמו משוגעים.
זה כי יש להם תרבות נהיגה. ולנו אין. מה יש לנו? את שמואל אבואב שמאיים בעיניים מזרות אימה.

אחרי שבוע וקצת ו-2,500 ק"מ רצופים שם, לנחות כאן בכביש מהיר זה הלם תרבות. בית משוגעים. גן חיות שמישהו פתח את כל הכלובים שלו בבת אחת וכל החיות ביחד יוצאות החוצה ומשתוללות כאחוזות אמוק.

יש לנו הרבה מה ללמוד מהם, לצערי ולצערכם.

ד ו ר ו ן
30-10-13, 17:12
[QUOTE=דרור ברלי;542937
אחרי שבוע וקצת ו-2,500 ק"מ רצופים שם, לנחות כאן בכביש מהיר זה הלם תרבות. בית משוגעים. גן חיות שמישהו פתח את כל הכלובים שלו בבת אחת וכל החיות ביחד יוצאות החוצה ומשתוללות כאחוזות אמוק.

יש לנו הרבה מה ללמוד מהם, לצערי ולצערכם.[/QUOTE]
אבל זה הגן חיות שלי.. שאני מכיר ויודע לחיות איתו, על המגרעות והיתרונות, ולא כזה שאני אורח בו.
ובינינו,
אני מעדיף אותו על סה״כ הכביכול תרבות שיש שם.
כי זו לא באמת תרבות, זאת שמירה קנאית על גבול הפנטיות של המרחב האישי, ״אל תתקרב אלי ואני לא אתקרב אליך״.

זאת אותה ה״תרבות״ שבגללה תחטוף מבט מזרה אימה וקללה שקטה ממוכרת נקניקיות כי העזת להפר את הסדר ולבקש את הנקניקיה של הצלחת בלחמנייה..
או דייל לופטנזה שחוסם בגופו את השרותים ״כי מתחילים להתארגן לנחיתה״, ולא מעניין אותו שהוא עצמו חסם את הדרך לשם ברבע שעה האחרונה עם העגלה שלו.. ״סדר זה סדר״.
וגם אצלהם לא הכל ״לפי הסדר״ בכביש, יש להם מושג שנקרא ״מירוץ פילים״, לתיאור של 2 משאיות שחוסמות בנסיעה את הכביש המהיר, אחת על 89קמ״ש, והשנייה דמנסה לעקוף אותה ב-92 קמ״ש.

וד״א,
אחת השערוריות הכי גדולות בגרמניה היום זה השדה החדש בברלין, שעבדו עליו כמה וכמה שנים, והסתבר שעם כל ה״סדר והחוקים״ שלהם, שום דבר כמעט לא מתפקד..נתב״ג 2000 נראה פתאום כמו הצלחה גדולה.

אז שיחנקו עם הסדר שלהם, ואנחנו ננסה לארגן קצת יותר טוב את הגן חיות, אבל להיות כמותם או לקנא בהם? ממש לא.

polar bear
31-10-13, 11:45
אין שום קשר במחסור מסוים בסבלנות { בסופרים שאני קונה בהם אף פעם לא ראיתי מישהו שמעיר לזקנה שמחפשת עודף } לבין פעולה תחבורתית מסכנת חיים. זה שמבחוץ זה נראה לך דומה - בעיה שלך. זה לא.

השאר דורון כבר כתב. :)

דרור ברלי
31-10-13, 12:24
לא אמרתי שטוב יותר לחיות שם. למרות שזה אולי נכון.

אמרתי שבכביש, בכל מה שקשור לתרבות נהיגה - יש לנו הרבה מה ללמוד מהם. עם סטטיסטיקות של תאונות ונפגעים אי אפשר להתווכח, וגם כשאתה נוהג ורואה איך אנשים מחזיקים הגה/עוקפים/בולמים/לוקחים פניה/שומרים על הימין/מאפשרים לך לעקוף ולהשתלב - אתה מבין את ההבדל הגדול.

מירוצי פילים כהגדרתך יש אצלנו על כביש 6 בכל כמה קילומטרים. שם בחיים לא ראיתי דבר כזה - ולהזכירך - אני נוהג שם הרבה ומהר. כל חודש בערך.

לא גרמנים - אלא אמריקאים: אני זוכר שלפני שנתיים-שלוש דיברו ברדיו על איזה ספר הדרכה למטיילים בישראל שיצא בארה"ב, שמזהיר את התיירים האמריקאים בישראל מפני תאונות דרכים כי הנהיגה בישראל פרועה ומהגרועות בעולם. תיאור מדויק להפליא.

Pageup
31-10-13, 12:38
זה עדיין לא משנה את זה שהצבא (ועוד כל מיני ארגונים אחרים) לא מתחשב באף אחד זולתו.
זה מתחיל בזה שמבחינת נוחות, הצבא יעדיף לסוע על 6 ב 8 בבוקר כי לקום קודם זה בעייתי
ולסוע ב 10 זה חם כי זה רכב פתוח.
זה ממשיך בזה שרכבי פנוי זבל עוצרים ברחובות ליד בתי ספר בין 7:30 ל 8:00 ומעכבים את התנועה
וזה עוד הרבה דברים אחרים.
אמנם לצבא יש ערימה של שיקולים, אבל התחשבות באזרחים הוא לא אחד מהם, זה פשוט לא עובר להם
בראש ולא ממש מעניין אותם. מהיכרות של מעל 20 שנה עם המערכת בדרגות שונות בסדיר, קבע ומילואים
אני יודע שעד שלא יוצאים החוצה מהצבא לא מבינים כמה שטויות לא מתחשבות עושים. כמה פעמים בזבזו כסף,
זמן, משאבים, סבלנות ורצון/שת"פ עתידי של חיילי מילואים. היו כבר מג"דים וסמג"דים שחטפו ממני על הראש על
כל מיני שטויות שהם עשו ובסוף ידעו לבוא להגיד לי: "ואלאכ לא חשבנו על כמה זה בעייתי" רק אחרי שהם יצאו
קצת מהמסגרת הצבאית (ללימודים, השתחררו ובכלל) - כולל איזה תא"ל אחד שחשב שהוא חכם גדול וקיבל שטיפה
מסגל שלם של פלוגה ובסוף התקפל ובדיעבד הבין את הטעות.
כמות הפעמים שהשיקול המבצעי באמת רלוונטי לנסיעה מנהלתית על כביש 6 ב 8 בבוקר זניחה עד לא קיימת ושאף
אחד לא ינסה למכור לי משהו אחר.

amimiller
31-10-13, 17:01
בשדרות בת-"א תלתה העיריה שלטים ענקיים בנושא שבילי האופוניים. המבקשים מהציבור להימנע מללכת בתחום השבילים המיועדים לאופוניים. אין עלינו הציבור ממשיך ללכת בתוך השביל כאילו אין מחר.
זה לא רק בכבשים, זה בכל מה שקשור לסדר ומשמעת ציבורית.
כנראה משהוא אצלנו דפוק בראש.

ד ו ר ו ן
31-10-13, 20:31
לא גרמנים - אלא אמריקאים: אני זוכר שלפני שנתיים-שלוש דיברו ברדיו על איזה ספר הדרכה למטיילים בישראל שיצא בארה"ב, שמזהיר את התיירים האמריקאים בישראל מפני תאונות דרכים כי הנהיגה בישראל פרועה ומהגרועות בעולם. תיאור מדויק להפליא.
לונלי-פלאנט לפני 7-8 שנים, באותה המהדורה שנכתב בה שהדבר הכי טוב בבאר-שבע זה לראות את העיר מתרחקת בחלון האחורי ביציאה הדרך לאילת..

דרור ברלי
31-10-13, 21:16
באותה המהדורה שנכתב בה שהדבר הכי טוב בבאר-שבע זה לראות את העיר מתרחקת בחלון האחורי ביציאה הדרך לאילת..

או בדרך לטיול במדבר.
יש בזה משהו גם היום, לא?.....

ד ו ר ו ן
31-10-13, 23:17
גם זה לא.. סידרו עוקף באר-שבע.

(:

יורם-דרומי
08-06-16, 16:03
מעלה עוד פעם להוציא רגרסיות,,,,
כמובן ששום דבר לא השתנה אלא החמיר

ב-6 צפון אחרי מנהרת תל חדיד פתחו נתיב רביעי - וכמובן,,,, כל הנהגים החר,,,, עם נטייה שמאלה, תופשים את הנתיב השמאלי וננעלים על 100 קמ"ש

תרבות נהיגה ברוטאלית של נהגים חר,,,שלא משנה מה יהיה הם "רכשו" את הבעלות על הכביש ולא משנה כמה תבהיר להם שאתה מאחור ומהיר יותר מהם - לא יעזור,,,,ממש דבק.

boaz avrahami
08-06-16, 16:24
יורם, מאז שעברתי לצפון כביש שש הרבה יותר נחמד...
בצפון כל הנהגים נורא מנומסים ושומרים על הימין ותמיד מאותתים ונותנים לעקוף....[emoji22]

shachar
08-06-16, 16:52
בועז, באילו תוספי תזונה אתה משתמש...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

boaz avrahami
08-06-16, 18:24
עזוב, אם הוא היה נוסע עם כל החברה מוואדי ערה אז הוא היה בוכה פעם בשבוע.
אבל לא נותנים להתבטא פה [emoji41]

מוטי ג.
08-06-16, 23:12
ליורם-
כבר מזמן הנתיב המהיר בכביש 6 הוא הימני!

יורם-דרומי
09-06-16, 13:04
אני קבוע על הימין
אבל גם כאן לפעמים "משחקים טטריס" על הכביש בלית ברירה (משאיות מובילים ומשאיות שעוקפות משאיות) ,, ואז אתה נתקע אחרי נהגת שלא משתינה עליך ותקועה בנתיב כאילו אין מחר
:mad:

דרור ברלי
09-06-16, 13:40
אז תתעצבן.
בוא'נה, הכי טוב להתעצבן.
עד שהורידים יוצאים במצח. עד שהשיניים חורקות והאצבעות מתפוקקות.
או שאולי תדפוק באגרופים על ההגה. ממש חזק. עד שכרית האוויר תתפוצץ.

תסביר לי מה זה עוזר לך שאתה מתעצבן? האם זה גורם להם לנהוג מהר יותר? לזוז ימינה מהנתיב האמצעי והשמאלי? האם זה מחנך את הערב רב של נשים/קשישים/נהגי ליסינג/נהגי שבת/מוניות/משפחתומטיות/משאיות/כל מי שהוא לא אתה וגורם להם לנהוג נכון יותר?....

ממש לא. אז תרגיע וזהו. זה מה שיש. אלה נהגי ישראל.
שים מוסיקה טובה שאתה אוהב/תעשן סיגריה/שתה קפה/תחשוב על כל מיני דברים וזהו.
אין מה לעשות, הרוב המוחץ של הישראלים נוהג רע ומסוכן ברמה בלתי נתפסת. ויודע מה? מבחינתי גם זה בסדר - כי בגלל שהם כל כך מוכשרים הם גם מתמעטים - חוקי הפיזיקה לא סלחנים למטומטמים הללו ומדללים אותם בהתמדה, בקצב של 350-400 בשנה.

נמרוד
09-06-16, 14:19
לא רוצה להפריע שוב פעם עם עובדות... אבל סטטיסטית, מצב תאונות הדרכים בישראל לא רע. אמנם כל מוות הוא מיותר, אבל הסטטיסטיקה שמה אותנו במקום סביר לגמרי בליגה של מדינות ארופה המסודרות.

אז אם הנהגים גרועים כל כך כמו שדרור מתאר, כנראה שהתשתיות מצוינות... או שגם התשתיות וגם רמת הנהיגה בפועל סבירות לגמרי, ואנחנו סתם מגזימים בתלונות.

ד ו ר ו ן
09-06-16, 16:00
דרור,
כמה מתוך ה-350-400 האלו, הם מי שנכנסו בו/דרסו אותו?

דרור ברלי
09-06-16, 16:27
אפשר להצביע על כל מיני מחדלים נקודתיים, על פיגור בלתי נתפס בכל מה שקשור לתחבורה ציבורית ולמערכות להסעת המונים. אבל בכל מה שקשור לכבישים? התשתיות כאן אדירות.
במיוחד כל מה שנעשה בשנים האחרונות, זה לא פחות ממהפך. כבישים כמו 6, 9, 7, 431, 471, 531 וכו' הם ברמה בינלאומית.
"כבישים אדומים"?.... כמה כאלה נשארו?

אם יש שר אחד, רק אחד - שבאמת עובד, הרי שזה ישראל כץ. אפשר לאהוב אותו או לא, אבל עם עובדות קשה להתווכח.

גם כלי הרכב הולכים והופכים טובים יותר. בעיקר בטוחים יותר.

ובכל זאת יש יותר תאונות ויותר נפגעים.
למה? זה לא רק בגל לשיש יותר מכוניות. תסתכלו איך אנשים נוהגים.

ואני עדיין בדעה שזה משהו שגדול עלינו ושאין טעם להתעצבן. סעו רגוע וזהו. אז ייקח עוד דקה-שתיים-חמש דקות. קחו רגיעון. תשתמשו בוייז. צאו חמש דקות קודם.

ariel-ro
09-06-16, 17:07
דרור,
אני מסכים איתך בנוגע לאיכות הכבישים והרכבים.
אבל מה שאתה אומר שיש יותר הרוגים "לא רק בגלל שיש יותר מכוניות", זה לא מסתדר עם נתונים סטטיסטיים.
כמו כן, אין יותר הרוגים בתאונת דרכים משנים עברו, המגמה היא מגמת ירידה, למרות שכמות הרכבים עולה.
מצורפים כמה דפים מ"ספר מגמות" של משרד התחבורה, מעודכן ל2014. (לא מצאתי חדש יותר)

נמרוד
09-06-16, 17:10
עזוב אריאל, אל תפריע עם עובדות...

את אותם מספרים עם השוואה למדינות אחרות ניתן למצוא בקלות בוויקיפדיה, אבל לא נעים להפריע לפולנים לסבול ולהתלונן. מה נשאר להם בחיים חוץ מזה? :rolleyes:

ariel-ro
09-06-16, 17:14
אגב, לחובבי הסטטיסטיקות, יש פה הספר המלא...
http://www.rsa.gov.il/chadartikshoret/chadashot/Documents/%D7%A1%D7%A4%D7%A8%20%D7%9E%D7%92%D7%9E% D7%95%D7%AA%202014.pdf

אומנם רשמתי עובדות נמרוד, אבל את העובדות האלה גוף ציבורי שחרר, והרי ידוע שהגופים הציבוריים הם בעלי אינטרסים, מושחתים ורקובים מהיסוד לכן אלו לא באמת עובדות :p
תמשיכו:)

יונתןמצפה
10-06-16, 09:28
דרור, על החריצות הזו של השר אנחנו עוד נבכה הרבה דורות קדימה.
המדיניות הזו מצעידה את ישראל בביטחה לקטסטרופה תחבורתית ופיצוץ אוכלוסין של מכוניות לנפש.
תחבורה ציבורית יעילה ומערכתית? הצחקתם אותי. אם וכאשר תהיה כזו היא לא תוכל לנוע עקב עומס של מכוניות פרטיות.
רכבות? בטח. להובלת מטענים אולי...

אבל הי, מכוניות פרטיות זה אחד הדברים הכי רווחיים למדינה. למה שירצו שיהיו פחות?

ולגבי איכות התשתיות... כן. למראית העין. צריך לעשות פעם בדיקה כל כמה זמן בממוצע משפצים כביש ראשי בארץ. ואני לא מדבר על הוספת נתיב.
איכות בנייה ככ גרועה שלפעמים כביש שנמצא בשיפוץ/הרחבה משופץ עוד פעם תוכ העבודה כי הבנייה לא החזיקה עד סוף הפרוייקט.
כביש 6? אני לא זוכר מתי היתה הפעם האחרונה שנסעתי קטע בכביש הזה מבלי שהוא היה בשיפוצים/הרחבות. ובואו לא נדבר על הבטיחות לנהגים באותן קטעי דרך שנמצאים בעבודה.
נתיבים שנגמרים ללא התראה, מדרגות שמפרקות לך את הרכב אפילו עם אתה עם ג'יפ, סימונם מוטעים/לא ברורים שממש מכניסים אותך למלכודת, מכווני תנועה שעושים שטויות, עובדים שמשחקים רולטה רוסית מול מכוניות עוברות.
דרור, ממך לא ציפיתי לגישה הזו...

לגבי נהגים אחרים בכביש? מסכים. אבל כמעט כל מה שנכתב כאן מחייב את מי שכתב להסתכל במראה ולחשוב מה תרומתו לתרבות הנהיגה בארץ.

פעם הייתי עם פתיל מאוד קצר בכביש. רציתי לחנך את כל העולם.
אישה אחת פעם נכנסה לי לנתיב וכמעט גרמה לתאונה חמורה. זה הרתיח אותי ורציתי לחנך אותה, אז עקבתי אחריה ברחבי העיר עד שהיא נעצרה באיזה רחוב צדדי ושטפתי אותה על ההתנהגות הזו.
לימים, הסתבר שזו היתה חברה של אמא שלי (שלא זיהיתי), שעשתה טעות לא בכוונה. את רגעי הפחד שהיא חוותה באותן דקות שעקבתי אחריה היא לא שוכחת לי....
אני הפסקתי עם הגישה הזו. מקסימום מעיר בנימוס. בדכ זה גם יותר אפקטיבי...

פומפוי
10-06-16, 17:58
נהדר. מעולה.
מתאים בול לכותרת הדיון...
:(בדיוקקקקקקקקקק... הפוסל במומו פוסל.....רק פה באתר חומר משובחחחחחח נכון?
צדקת יוני
איך קל מלדבר מהאופוזיציה אה?. לא חייבים להוכיח כלום. ביחוד שאין מכס על דיבורים.

חג שמח עם ישראל אני מת עליכם כפי שאתם....נו יש לי ברירה:cool:

דרור ברלי
12-06-16, 11:54
דרור,
אני מסכים איתך בנוגע לאיכות הכבישים והרכבים.
אבל מה שאתה אומר שיש יותר הרוגים "לא רק בגלל שיש יותר מכוניות", זה לא מסתדר עם נתונים סטטיסטיים.
כמו כן, אין יותר הרוגים בתאונת דרכים משנים עברו, המגמה היא מגמת ירידה, למרות שכמות הרכבים עולה.
מצורפים כמה דפים מ"ספר מגמות" של משרד התחבורה, מעודכן ל2014. (לא מצאתי חדש יותר)

מעניין, כי יש נתונים אחרים (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4746874,00.html).

מ-2014 ל-2015:
עליה של 12% בהרוגים
עליה של 10% במספר התאונות הקטלניות
עליה של 35% במספר ההרוגים היהודים (מה משנה בדיוק דתו של הבר-מינן?... באמת קטונתי. אבל יש נתון)
ירידה של 10% בהרוגים הערבים (כנ"ל. אבל זה מעניין - כי תרבות הנהיגה במגזר ידועה כפרועה במיוחד)
עליה של 18% בהרוגים בכבישים בינעירוניים (נתון שנוגע לנושא השירשור)
ירידה של 9% בהרוגים הולכי רגל
עליה של של 50% (!) בהרוגים רוכבי אופניים
עלייה של 51% (!!!) בהרוגים רוכבי אופנועים.

ויקיפדיה טוענת לירידה מתמדת במספרי ההרוגים. הנה ציטוט מעניין: "ב-2012 נהרגו בישראל 287 איש בתאונות דרכים, המהווים ירידה של 25% לעומת 2011. כמו כן בארבע השנים האחרונות חלה ירידה של 20% במספר ההרוגים לעומת ארבע השנים שקדמו להן" (מתוך ויקיפדיה).

אין שם נתון של 2013 והתעצלתי לחפש אותו. לעומת זאת את הנתון של 2014 יש לי תחת היד - 319 הרוגים. חישוב מהיר מראה עלייה "קלילה" וזניחה" של 11% בין 2012 ל-2014. ב-2015 כבר יש קפיצה של 12% ל-359, וזאת כאמור, תוך שנה אחת. השוואה בין 2015 ל-2012 מעלה עלייה של 25% בהרוגים.
ומה עם 2016?.... עדיין רק במחציתה, אבל הנומרטור רץ, אוהו איך רץ.

ונכון שכמות כלי הרכב עולה כל הזמן. אני לא מתעלם מזה.
אבל גם רמת הבטיחות שלכלי הרכב החדשים כיום כמעט בלתי נתפסת, לעומת מכוניות בנות 10, שלא לדבר על בנות 20. על מכוניות מלפני 30-40 שנה אני כבר לא מדבר...
גם לא על איכות הכבישים ומספר הקילומטרים שנסללו.

עובדה שב-1970 היו הרבה פחות מכוניות והרבה פחות כבישים. ובכל זאת נהרגו 700 איש בשנה. כי אז כל טנדר סוסיתא שהתהפך יכל לקחת איתו 8 הרוגים בערך - שניים בקבינה שלא חגרו חגורות (כי לא היו חגורות) ועוד 6 שעפו מהארגז.... אז גם לא היה כאן דבר כזה שנקרא כביש רב-נתיבי, ולא היתה תאורה בכבישים בינעירוניים בלילות, ועוד כל מיני הבדלים דקים וקטנים בין מה שהיה לפני 50 שנה למה שקורה היום - שגורמים לכל השוואה להיות בלתי אמינה בעליל.
אבל להשוות בין 2012 ל-2015 כן אפשרי וכן נכון. התוצאות מאוד ברורות.

וכל הסלט-נתוני אמת באמת קצת קשה לקשקשן מתגובה 75, אבל מה לעשות, עובדות.
אם ככה נראית ירידה בתאונות ובהרוגים, אז יש בעיה קלה, הייתי אומר.
"תאונה למדינה", כמו ששר שלום חנוך לפני 34 שנה.

דרור ברלי
12-06-16, 12:16
מסכים. אבל דברים נעשים ובמלוא המרץ. אולי זו לא הדרך הנכונה, אבל רמת התשתיות קפצה דורות קדימה. אי אפשר להתעלם מזה.

ולגבי איכות התשתיות... כן. למראית העין. צריך לעשות פעם בדיקה כל כמה זמן בממוצע משפצים כביש ראשי בארץ. ואני לא מדבר על הוספת נתיב.
איכות בנייה ככ גרועה שלפעמים כביש שנמצא בשיפוץ/הרחבה משופץ עוד פעם תוכ העבודה כי הבנייה לא החזיקה עד סוף הפרוייקט.
כביש 6? אני לא זוכר מתי היתה הפעם האחרונה שנסעתי קטע בכביש הזה מבלי שהוא היה בשיפוצים/הרחבות. ובואו לא נדבר על הבטיחות לנהגים באותן קטעי דרך שנמצאים בעבודה.
נתיבים שנגמרים ללא התראה, מדרגות שמפרקות לך את הרכב אפילו עם אתה עם ג'יפ, סימונם מוטעים/לא ברורים שממש מכניסים אותך למלכודת, מכווני תנועה שעושים שטויות, עובדים שמשחקים רולטה רוסית מול מכוניות עוברות.
דרור, ממך לא ציפיתי לגישה הזו...
הכל נכון, ועדיין, אם אני משווה לחו"ל, המצב כאן לא כזה נוראי.
אין אוטובאהן גרמני שבו אתה יכול לנסוע במהירות לא מוגבלת ללא הפרעה מדי כמה קילומטרים ספורים. תמיד יש קטע בשיפוצים והמהירות יורדת ל-120, או 100, או 80, ואפילו 60.

גם כבישי אגרה זו לא המצאה ישראלית. אירופה מלאה בהם. וכל כביש אגרה נמצא כל הזמן ואני מדגיש - כל הזמן - בשיפוצים כאלה ואחרים. כי נפח תנועה ומזג האוויר שוחקים את הכביש וכו' וכו'.

כן, בגרמניה ללא ספק סוללים טוב יותר מאצלנו. להם יש מפרצי חניה ומנוחה שאנחנו יכולים רק לחלום. מצד שני, ברוב הכבישים אצלם אין שוליים בכלל!!! גדר הבטיחות ממש נוגעת בנתיב הנסיעה. אם יש לך תקלה ברכב, הוא נעמד בתוך הנתיב ולך נשאר רק לברוח ממנו אל מעבר לגדר כי זה עניין של שניות עד שמישהו שטס 180 יתפוצץ עליו. בזה מצב הכבישים שלנו טוב לאין שיעור מהמצב אצלם.

גם אני התנגדתי פעם לכביש 6 ועד היום אני חושב שהנזק לטבע ולנוף שנגרם בגללו הוא בלתי הפיך, אבל מה לעשות, אם למדינה יש רק מרכז כובד כלכלי/תעסוקתי אחד ועדיין מעוניינת שאנשים יגורו בפריפריה, היא צריכה לתת להם אפשרויות להתנייד וכביש 6 חיבר אותם למרכז. ואם כבר כבישים טובים - כבישי הרוחב כמו 431, 471, 531, 9, 7 - הם כבר לא סתם מצויינים, הם מעולים. הם חוסכים ים של זמן.

לגבי נהגים אחרים בכביש? מסכים. אבל כמעט כל מה שנכתב כאן מחייב את מי שכתב להסתכל במראה ולחשוב מה תרומתו לתרבות הנהיגה בארץ.

אני ואתה יכולים לעשות את המינימום הנדרש.
אתה נוהג לאט? סע בימין וזהו. תאותת תמיד לפני שאתה פונה. רבאק, תחזיק את ההגה בשתי ידיים. כמה נהגים ישראלים מחזיקים הגה נכון? רק חובבי נהיגה. כל היתר עושים מיליון דברים בידיים מלבד לאחוז נכון בהגה. תנוחת נהיגה? חגורת בטיחות? אני מדריך אנשים ומזועזע ממה שאני רואה. כאן זה לא חוכמה להטיף מוסר כי אנחנו בעלי מודעות אבל לרוב המוחלט זה לא מזיז. נוהגים גרוע ומתעקשים להמשיך לנהוג גרוע. קטונתי. באמת. בחיאת, בוא נהיה כנים עם עצמנו - כמה מהמודרכים שלי היו טורחים להגיע - ולשלם - עבור הדרכה אם לא היו מקבלים אותה במתנה מיבואן סוזוקי/סובארו/ג'יפ/מיצובישי/מרצדס?........

פעם הייתי עם פתיל מאוד קצר בכביש. רציתי לחנך את כל העולם.
אישה אחת פעם נכנסה לי לנתיב וכמעט גרמה לתאונה חמורה. זה הרתיח אותי ורציתי לחנך אותה, אז עקבתי אחריה ברחבי העיר עד שהיא נעצרה באיזה רחוב צדדי ושטפתי אותה על ההתנהגות הזו.
לימים, הסתבר שזו היתה חברה של אמא שלי (שלא זיהיתי), שעשתה טעות לא בכוונה. את רגעי הפחד שהיא חוותה באותן דקות שעקבתי אחריה היא לא שוכחת לי....
אני הפסקתי עם הגישה הזו. מקסימום מעיר בנימוס. בדכ זה גם יותר אפקטיבי...

תאמין לי, ברלי עצבני זה רק מול המקלדת. במציאות אני אדיש ורגוע ובכביש אני כבר מזמן עם פתיל רטוב, כזה שלא נדלק בכלל. אני אפילו לא מעיר להם, ולא כי אני מפחד לקבל סכין ממישהו שהערתי לו. פשוט לא אכפת לי ממי שלא אכפת לו מעצמו. אני אפילו לא מפנה את תשומת ליבם שהאורות שלהם לא דולקים או שיש להם פנצ'ר. יש כאלה שנוסעים ככה ימים ושבועות, עם תקלה באורות, או עם 12-15PSI בצמיג במקום 30. מי שלא מרגיש/מתעלם שאין לו אוויר בצמיגים - מצידי שימות. שככה יהיה לי טוב. ועל מכת הטמבלפונים אני כבר לא מדבר....

יבוא מי שיאמר - ובצדק - שבדיוק בגלל זה טוב שיש ניידות של משרד התחבורע, שמורידות מהכביש כלי רכב לא תקינים.... אז אני אענה לו, בעוד יותר צדק, שמספיק זיתים אכלנו בחיים, ושלא יאכיל אותנו קקי של עיזים, כי כולנו יודעים את מי באמת מחפשים להוריד מהכביש...

אז באמת שקטונתי. זו מלחמה בטחנות רוח. תחשוב רק על עצמך. ואל תתעצבן, תהיה רגוע. ההבדל בזמנים בין נהיגה רגועה לנהיגה עצבנית מקצה כביש 6 בצפון לקצהו השני בדרום, לא יעלה על חמש דקות. בחיי. בשביל 5 דקות אני לא טורח להתעצבן.

...

נמרוד
13-06-16, 16:09
מעניין, כי יש נתונים אחרים (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4746874,00.html).

מ-2014 ל-2015:
עליה של 12% בהרוגים

דרור, זה לא נתונים אחרים, זה נתון של שנה נוספת. תסתכל על הגרף - יש בו עליות וירידות של 10% ויותר משנה לשנה - זה נקרא רעש סטטיסטי. כמו שהיתה ירידה חדה מאד בין 2012 ו2013 (שר התחבורה והגופים האמונים על הנושא מיהרו לקשור לעצמם כתרים) יש עלייה מ2014 ל2015 ב2016 תהיה ירידה או עלייה - זה לא משנה.

מה שיש זו מגמה ברורה של ירידה במספר ההרוגים בשנה בישראל, משיא של 716 בשנת 1974. מספר ההרוגים השנתי בעשור האחרון הוא הנמוך ביותר, וזאת למרות שרמת המינוע היא הגבוהה ביותר (הכי הרבה אוכלוסיה, מספר מכוניות, קילומטראז' לנפש). לא צריך להיות גאון כדי להבין שהסיבות הן טכנולוגיות נטו - שיפור בכל המובנים, הן של כלי הרכב והן של התשתיות. צריך להיות באמת חמור בשביל להתכחש לעובדות האלו.

108814

נמרוד
13-06-16, 16:18
המדיניות הזו מצעידה את ישראל בביטחה לקטסטרופה תחבורתית ופיצוץ אוכלוסין של מכוניות לנפש.
תחבורה ציבורית יעילה ומערכתית? הצחקתם אותי. אם וכאשר תהיה כזו היא לא תוכל לנוע עקב עומס של מכוניות פרטיות.
רכבות? בטח. להובלת מטענים אולי...

זה אולי נושא לדיון חדש... מקסימום נפצל.

לא קטסטרופה, לא פיצוץ ולא נעליים. אתה עושה את הטעות הקלאסית של להניח שמה שהיה הוא שיהיה, גם כשכבר ברור לגמרי שהטכנולוגיה כבר רצה מהר קדימה.

תחבורה ציבורית במובן הישן שלה - של כלי רכב גדולים שמסיעים הרבה אנשים בבת אחת במסלולים קבועים - רכבות - שירתה את האנושות במשך 150 שנה כמעט, וזהו, זה הסוף שלה. מדינת ישראל לא מטומטמת ולא תשקיע היום בטכנולוגיה של האתמול. חבל שלפני ארבעים שנה לא בנו כאן רכבות כמו שצריך, אבל לעשות את זה היום זה בזבוז כסף.

התשתית התחבורתית של העתיד תשאר מבחינה פיזיקלית כבישי אספלט/בטון, צמיגים פנאומטיים, ויחידות תחבורתיות קטנות - קריא מכוניות. אבל חוץ מזה, שום דבר לא יהיה דומה. רכב חשמלי זה עוד השינוי הקטן. כן, אני מדבר על מכוניות אוטונומיות, הן העתיד הבלתי מעורער של כולנו. לא בעוד 50 שנה, אלא בעוד עשר שנים, וסביר להניח שפחות.

הנכדים שלנו יסתכלו על נהיגה ברכב כמו רכיבה על סוס - משהו רומנטי מהסרטים, ותחביב של משוגעים לדבר.

מי שזה מחריד אותו (ברלי?) - עדיף לו להתפגר בעשור הקרוב...

יונתןמצפה
13-06-16, 16:33
אתה עושה את הטעות הקלאסית של להניח שמה שהיה הוא שיהיה, גם כשכבר ברור לגמרי שהטכנולוגיה כבר רצה מהר קדימה.

זו מדיניות שטבועה אצל מקבלי ההחלטות במדינה מימים ימימה. אתה חושב שהיא תשתנה מתישהו? אולי. אבל כמו שאמרת, אני מניח שמה שהיה הוא שיהיה. גם במדיניות משרדי הממשלה לדורותיהם.

מדינת ישראל לא מטומטמת ולא תשקיע היום בטכנולוגיה של האתמול. חבל שלפני ארבעים שנה לא בנו כאן רכבות כמו שצריך, אבל לעשות את זה היום זה בזבוז כסף.

מצד אחד, לפני 40 שנה לא עשו את זה. מצד שני, כבר הסכמנו שאני מניח שמה שהיה הוא שיהיה... שמדינת ישראל תשקיע מאות מליארדים לקראת טכנולוגיה תיאורטית שאף אחד לא באמת מתחייב על האם ומתי היא תהיה? אשרי המאמין.
ובינתיים, מדינת ישראל לגמרי משקיעה בטכנולוגיה של האתמול (הרכבת לירושלים, הרכבת לירדן, אה סליחה, לבית שאן, הרכבת לאילת... המטרונית בחיפה...). ולצערנו כל אלו הם פילים בוהקים מלובן.

התשתית התחבורתית של העתיד תשאר מבחינה פיזיקלית כבישי אספלט/בטון, צמיגים פנאומטיים, ויחידות תחבורתיות קטנות - קריא מכוניות. אבל חוץ מזה, שום דבר לא יהיה דומה. רכב חשמלי זה עוד השינוי הקטן. כן, אני מדבר על מכוניות אוטונומיות, הן העתיד הבלתי מעורער של כולנו. לא בעוד 50 שנה, אלא בעוד עשר שנים, וסביר להניח שפחות.

הנכדים שלנו יסתכלו על נהיגה ברכב כמו רכיבה על סוס - משהו רומנטי מהסרטים, ותחביב של משוגעים לדבר.

אשרי המאמין. אם התחזיות שלך יתגשמו, מדינת ישראל תעשה את קפיצת הדרך התחבורתית הכי מטורפת שנראתה אי פעם בעולם.
ומה יעשו עוד עשר שנים עם כמות המכוניות הקונבנציונליות שיהיו כאן, שבקצב הזה נראה כי יעקפו אפילו את כמות הסלולריים...?

לביא
13-06-16, 20:13
אז תתעצבן.
בוא'נה, הכי טוב להתעצבן.
- כי בגלל שהם כל כך מוכשרים הם גם מתמעטים - חוקי הפיזיקה לא סלחנים למטומטמים הללו ומדללים אותם בהתמדה, בקצב של 350-400 בשנה.

היה טוב אם היו מדללים רק את עצמם....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

דרור ברלי
14-06-16, 02:13
אני לא דואג. הם מדללים בעיקר את עצמם.

אגב כביש 6, קצת טריוויה: מי יודע מה הסיבה העיקרית לתאונות על כביש 6?...

דרור ברלי
14-06-16, 02:20
ז

מי שזה מחריד אותו (ברלי?) - עדיף לו להתפגר בעשור הקרוב...

אכן מכוניות אוטונומיות, ורובן כבר לא יהיו פרטיות - העתיד הוא רכב אוטונומי-שיתופי. אתה תזמין אותו והוא יגיע אליך וייקח אותך לאן שתצטרך. בדרך גם יאסוף נוסעים נוספים באותו כיוון/יעד. מונית לכל דבר ועניין, רק בלי נהג משועמם שיושב על חרוזים וחופר לנוסעים במוח.

וכן, זה באמת מחריד אותי.

מוני אורבך
14-06-16, 09:48
מי שמתענין קצת בהסטוריה ובמיוחד בהסטוריה תחבורתית מבין שטכנולוגיות ישנות לא נעלמות.
הטכנולוגיות החדשות נכנסות ומשתלבות איתן ואז לאט לאט כמות השימוש בישנות יורד, עד שמגיע למנימום.
יש טכנולוגיות שלא נעלמות בכלל אלא רק משתלבות ברמה יותר נמוכה עם החדשות.
דוגמא מאוד טובה לענין היא שוק הבידור.
הכל התחיל מהטרגדיות היוניות שהיו בעצם התאטרונים הראשונים.
התאטרונים הראשונים עברו כמה שלבים אבל בעיקרון לא השתנו מהותית לאורך מאות ואלפי שנים.
ואז הגיע הקולנוע, שבהתחלה היה מאוד פרמיטיבי ואחרי זה הלך והשתכלל.
בהתחלה בידור לעניים (יותר זול מתאטרון) ואחר כך החליף את התאטרון. היו שנבאו שזה סוף התאטרון.
ממש לא, הכמות ירדה, אבל עדין היו כאלו שרצו (ועדין רוצים) תאטרון חי.
ואז הגיע הטלווזיה ואכלה בבשר החי של הקולנוע. סוף הקולנוע?? ממש לא.

כך גם העתיד של התחבורה. מכוניות אוטונומיות הן העתיד, אין ספק, של רוב האוכלוסיה לא כולה !
תמיד יהיו כאלו שירצו ממ ש לנהוג ברכב יום יום, או שיעדיפו נסיעה ברכבת ואז להגיע ליעד עם מכונית אוטונומיות.
מה שבטוח, הולך להיות מענין..

polar bear
14-06-16, 12:15
מס' הרוגים בת"ד הוא מספר , וזוה. אין מאחוריו כלום, והוא לא מעיד על כלום, כאשר מפרקים אותו - כמו שדרור עשה, אתה מתחיל להבין את הענין, בעצם, יותר משנה סוג האדם או בוג כלי התחבורה מאשר איפה הוא נהרג בתאונה. רוב ההרוגים בת"ד נהרגים בגלל חוסר אחריות אישית. אם זה רוכב אופניים על כביש מהיר או פסיכי עם 4 גלגלים. חוסר הבנה של איך מתנהגים כלי רכב אחרים בכביש. נהיגה מהירה שלא לצורך , פלאפונים ועוד ועוד.

מבחינת בטיחות בדרכים העולם עשה מעין סיבוב שלם ממצב שבו האשימו את הנהג בתאונות כאשר המכוניות היו רוצחות לכל דבר וענין עד למצב שבו הנהג הוא הדבר האחרון שיש לשנות . אז אולי באמת הפטרון יהיה להיפטר מהנהג אחת ולתמיד. { סימוכין - מקור מס 1 - סדרה ישנה של הBBC https://www.youtube.com/watch?v=CzuGNwGJ4ig }

לגבי השקעה ממשלתית - אם קובעים השקעה לפי מס' הרוגים בשנה, אז יש כמה וכמה דברים שכדאי להשקיע בהם יותר, רובם ככולם בריאותיים , השקעה ברפואה מונעת תמנע יותר הרוגים מהשקעה בנהיגה מונעת שלא שווה כלום. http://www.cbs.gov.il/reader/cw_usr_view_SHTML?ID=586

לגבי שאלת הטריוויה - אני חושב שמדובר ברכב שעומד בשולי הדרך. ובנושא זה - זהירות בימים החמים האלה מרכבים שנתקעים בשולי הדרך.

נדב ש.
14-06-16, 13:27
אני לא דואג. הם מדללים בעיקר את עצמם.

נהגים/ות שנוסעים/ות 100 קמ"ש בנתיב השמאלי.

boaz avrahami
14-06-16, 14:17
לדעתי רישמית זה בטח מוגדר אי שמירת מרחק או סטיה מנתיב אבל כמי שנוסע כל יום 150 קמ בשש אני סבור שזה בגלל המזגזגים

נדב ש.
14-06-16, 14:53
לדעתי רישמית זה בטח מוגדר אי שמירת מרחק או סטיה מנתיב אבל כמי שנוסע כל יום 150 קמ בשש אני סבור שזה בגלל המזגזגים

כל זה קורה בגלל ה"איטיים" שנוסעים בשמאלי או באמצע, גורמים לאחרים שנוסעים לפחות על 130 קמ"ש לתת בלימות פתע ולזגזג, אלה חותכים את האחרים וככה זה מתגלגל...

יונתןמצפה
14-06-16, 15:10
כל זה קורה בגלל ה"איטיים" שנוסעים בשמאלי או באמצע, גורמים לאחרים שנוסעים לפחות על 130 קמ"ש לתת בלימות פתע ולזגזג, אלה חותכים את האחרים וככה זה מתגלגל...

זו תמצית הבעיה= הנהג הישראלי...
בוא לרגע נחליף את אותו נהג איטי שנוסע 100 בנתיב השמאלי/אמצעי במטען שנפל ממשאית/נתיב שנגמר/עבודות בכביש וכד'. עדיין לדעתך זה יהיה לגיטימי מהנהג הממהר לתת בלימות פתע ולזגזג, לחתוך אחרים וכד'?
הנהג שנוסע 100 הוא נתון. גם אם נתון מרגיז, עדיין זה לא נותן שום לגיטימציה לנהגים אחרים לבצע פעולות מסוכנות לא פחות.
הרכב שנוסע 100 לא נחת שם מהשמיים והנהג שמגיע מאחורה צריך להתאים את עצמו למפגע, דהיינו להאט מראש (ולא ע"י בלימת חירום), להביט במראות ולתכנן את העקיפה של אותו מפגע מבלי להפריע ולסכן את שאר התנועה.
זו נהיגה.
כל דבר אחר זו בריונות.

boaz avrahami
14-06-16, 15:12
מה זה השטויות האלו?
אין הצדקה למזגזגים כמו שאין הצדקה להכות נשים ( אפילו שלחלקן מגיע)

shmulikbg
14-06-16, 15:54

צמיגים סיניים?

דרור ברלי
14-06-16, 16:02
בוא לרגע נחליף את אותו נהג איטי שנוסע 100 בנתיב השמאלי/אמצעי במטען שנפל ממשאית/נתיב שנגמר/עבודות בכביש וכד'. עדיין לדעתך זה יהיה לגיטימי מהנהג הממהר לתת בלימות פתע ולזגזג, לחתוך אחרים וכד'?
הנהג שנוסע 100 הוא נתון. גם אם נתון מרגיז, עדיין זה לא נותן שום לגיטימציה לנהגים אחרים לבצע פעולות מסוכנות לא פחות.
הרכב שנוסע 100 לא נחת שם מהשמיים והנהג שמגיע מאחורה צריך להתאים את עצמו למפגע, דהיינו להאט מראש (ולא ע"י בלימת חירום), להביט במראות ולתכנן את העקיפה של אותו מפגע מבלי להפריע ולסכן את שאר התנועה.
זו נהיגה.
כל דבר אחר זו בריונות.

אי אפשר היה לתאר את זה טוב יותר.

ולפתרון: אנחנו ג'יפאים והנושא הזה נמצא אצלנו במודעות - הסיבה העיקרית (או לפחות אחת הסיבות המובילות) לתאונות עצמיות על כביש 6 היא איבודי שליטה בגלל פיצוצי צמיגים. כן, כשל פתאומי בצמיג יכול להסתיים רע גם ברכב עם בקרת יציבות.
כשנוסעים בחוסר אויר ובמהירויות גבוהות - הצמיגים כושלים.

כמה אנשים אתם מכירים, שאינם ג'יפאים או נהגי מכוניות ספורטיביות, שמקפידים באופן מסודר על בדיקת לחץ אוויר נכון בצמיג?

פעולה שהיא ה-א'-ב' של נהיגה בטוחה. אבל מי טורח בכלל.
גם בטסט, וגם כשבוחן משטרה או ניידת משרד התחבורע עוצרים אתכם לבדיקה (והורדה מהכביש כי האף שלכם לא בא להם טוב), דבר ראשון הם משווים את מידת הצמיג למה שכתוב ברשיון, אם המידה תקינה הם יבדקו את מצב הצמיג, אבל אף פעם בכלל לא יטרחו לבדוק את לחץ האוויר בו. ואתם תגידו לי בעצמכם מה מסוכן יותר, קטלני יותר - צמיג 32' במקום 31', או 15PSI במקום 30-35PSI?......

כשכתבתי לכם על נהגים ישראלים שנוסעים עם 15PSI בגלגל במשך ימים ושבועות לא הגזמתי.
כשסיפרתי לכם פעם למה אחותי היקרה לא בודקת לחץ אויר ("כי זה מלכלך את הידיים") אבל אחר כך נמנעת מלהפעיל מזגן "כי זה מבזבז דלק" (אבל לא מעלה על דעתה שלחץ אויר נכון בצמיגים יחסוך לה המוןןן דלק) גם לא הגזמתי. אמיתי לגמרי.

אפילו כשאני מקבל רכב מבחן חדש מהניילון מיבואן, אני בודק - וב-99% מהמקרים מגלה לחצי אוויר שלא רק שלא תואמים את הוראות היצרן, אלא גם לעתים לחץ שונה בכל גלגל.

הזנחה פושעת, שמגיעה מחוסר ידע ומחוסר אכפתיות - זו מהות הנהיגה הגרועה המאפיינת את כבישי ישראל. תזכרו את זה בפעם הבאה שיספרו לכם סיפורים קורעי לב על משפחות שנהרסו, על ילדים קטנים שהתייתמו או נהרגו או נותרו נכים - תמיד בסוף יש מישהו שזילזל, ששם פס, ששיחק בטמבלפון, שלא ישן בלילה, שלא ידע להחזיק הגה, שלא ידע לשבת נכון, שלא ידע לבלום/לקחת סיבוב, שלא ניפח אוויר, שלא עשה טיפול לרכב כבר שלוש שנים, שלא חגר חגורה, שזחל בצד שמאל ואילץ אחרים להסתכן בעקיפתו מימין, שהיה בריון אלים גם בגן ובביה"ס ובמועדון ואף פעם לא נדרש לתת את מלוא חומרת הדין, אז באופן טבעי המשיך להיות בריון אלים גם על הכביש.
כל זה לא התחיל ככה פתאום. לא בגלל מזג האוויר ולא בגלל הכביש ולא בגלל הכיבוש. זה כשל מתמשך של הרבה שנים שמתחיל, איך לא - בחינוך. יורת נכון באין-חינוך. זה באמת נורא חשוב חמש יחידות במתמטיקה ולימודי דמוקרטיה, לא פחות חשוב ללמוד לשמור על החיים.

מה עוזר לי שהוא עשה חמש יחידות,שירת ב-8200 וסיים דוקטורט, אבל הוא לא ממלא אויר בגלגל כי זה מלכלך לו את האצבעות, מקסימום "בשבוע הבא אני במוסך, אבקש מהם למלא". ובינתיים נוסע בלי אוויר תו"כ שהוא לא מפסיק לסמס. אם כל המטומטמים האלה היו הורגים רק את עצמם, ניחא. אבל הם הורגים גם אחרים. חפים מפשע. גם היום, עם מכוניות משוכללות ובטוחות, אשכרה צריך לדעת איך לנהוג במכונית וזו פאקינג אחריות. מי שלא מסוגל לקחת אחריות, שלא ינהג.

ובתרבות מוטורית שכזו - מכונית אוטונומית היא באמת הפתרון המתבקש, איך לא.
כי חינוך, בוודאי חינוך מחדש, ייקח יותר מדי זמן. אז אין ברירה אלא להוריד מההגה את האספסוף המסמס הזה. שייסעו ברכב אוטונומי.

והרשויות מה עושות בינתים? מחפשות מטבעות מתחת לפנס. כמובן רק את מה שקל. למלא פינקס כדי שיוכלו לומר - "הנה, אנחנו עושים, אנחנו אוכפים". ומה הם אוכפים בדיוק?... תסלחו לי על הביטוי - מאוננים על בדיקת רשיונות? מהירות מותרת?... הגבהות של ג'יפים ואגזוזים של מכוניות ספורט?.... ביום שהם יוציאו שעון קטן ויבדקו לחץ אויר, ויורידו מהכביש את כל מי שנוסע בלחץ לא מתאים, אני אגיד להם תודה.

boaz avrahami
14-06-16, 16:13
התור בתחנות אוויר על כביש 6 מלמד לדעתי על שינוי תפיסה

דרור ברלי
14-06-16, 16:20
התור בתחנות אוויר על כביש 6 מלמד לדעתי על שינוי תפיסה

הלוואי שזה נכון.

בוזי
14-06-16, 16:33
היום יש למכוניות, גם לזולות, חיישני אוויר בצמיגים.

נדב ש.
14-06-16, 16:47
זו נהיגה.
כל דבר אחר זו בריונות.

אני איתך.
בכלל אני נמנע מלעלות על הכביש הזה אם אין צורך.

דרור ברלי
14-06-16, 16:56
היום יש למכוניות, גם לזולות, חיישני אוויר בצמיגים.

לא לכולן.

החיישנים הללו לא תמיד אמינים. בלשון המעטה.
אני נוסע הרבה מאוד במכוניות חדישות, כידוע. חלקן יקרות ויוקרתיות.
פעמים רבות נתקלתי בהתרעה גם כשהלחץ תקין והצמיגים חפים מכל פשע.
וגם הפוך. היה חסר קצת, לחיישן זה לא הזיז בכלל.
היה לי גם מקרה של חיישן (באודי TT, לא פחות) שהתעורר רק כשהצמיג התפרק פתאום לחתיכות. גם בכביש 6. זה סרט רע באוטו בלי גלגל ספייר....

אחרי כמה פעמים כאלה של "זאב, זאב", מתחילים להתעלם מהאזהרה..... אין תחליף לבדיקה פיזית, עם שעון לחץ. פעם בשבועיים בערך.

בוזי
14-06-16, 17:16
ברור. היצרנים מתקינים את הזבל הכי זול שהם מצאו, רק בשביל להעלות את דירוג הבטיחות הטיפשי.
אני טוען שעצם המצאותו של מכוון כזה, מעלה את המודעות לנושא.
אגב, הדוגמה של ה-TT היא לא דוגמה טובה. או שהצמיג התפרק לא בגלל לחץ אוויר נמוך, או שלא בדקת לחץ אוויר בצמיגים לפני שטסת איתו על כביש 6.

דרור ברלי
14-06-16, 19:08
כמו תמיד, בדקתי טוב טוב לחץ אויר כשלקחתי את האוטו.
הצמיג התפרק מפגיעה במשהו. אבן, חתיכת מתכת קטנה או השד יודע מה. זה היה פתאומי ודווקא לא במהירות גבוהה במיוחד. האמת שאפילו במהירות החוקית. פלוס-מינוס.

אבל ככה זה עם חתך נמוך. ואין ספייר באוטו כזה. רק מדחס קטן ובקבוק דבק. נקרע הצמיג? תחכה לשירות של צ'מפיון. רק 5 שעות חיכיתי. ביציאה ממחלף עירון. מישהו אחר היה מזמין מונית, משאיר את האוטו לבני דודים שילעסו אותו.

בוזי
14-06-16, 19:20
כמו תמיד, בדקתי טוב טוב לחץ אויר כשלקחתי את האוטו.
הצמיג התפרק מפגיעה במשהו. אבן, חתיכת מתכת קטנה או השד יודע מה. זה היה פתאומי ודווקא לא במהירות גבוהה במיוחד.

אז מה אתה רוצה מהחיישן המסכן? לא אשמתו.

איך אמרו פעם בתשדיר שירות: "אני אשם? הכביש אשם!"

ariel-ro
14-06-16, 19:51
בהרבה מהרכבים החיישנים לא שווים כלום.
בדיוק ביום שישי הייתה התרעה בג'ולייטה שחסר אוויר, מיד עצרנו את הרכב ובדקנו, פאנצ'ר.
כמובן שהצמיג הלך לפח(כי הדופן התפוררה מבפנים), והעלות לצמיג זהה לצמיג השני על הסרן הייתה 850ש"ח.(כן, כמו צמיג שטח מלא מבית טוב)

שני הרכבים שנסעתי עליהם והיו בעל חיישנים מדוייקים, שהתריעו על ירידה מעל לאזור ה10-15% היו בפיג'ו 407 ובסיטרואן C5, ובאמת ברכבים האלה אף פעם לא נפסל צמיג בגלל פאנצ'ר, אני מאמין שזה גם בגלל הדיוק של החיישנים.

דרור, הפעם אנחנו מסכימים, התייחסות האנשים בארץ לתחזוקה נכונה של הרכב באופן כללי, ושל מערכות הבטיחות בפרט היא מחפירה.
לא פעם ראיתי אנשים מגיעים למלא אוויר בצמיגים והיה בצמיגים פחות מ10PSI! ששאלתי איך הם הגיעו למצב הזה היו תשובות רבות ומגוונות, אך בפועל אף אחד לא חשב על החשיבות של העניין.(וזה בלי לדבר על צמיגים סינים, צמיגים שונים על אותו הסרן, צמיגים בלויים וכו' וכו')

כשהייתי בפנצ'רייה השבוע, כדי להחליף את הצמיג לג'ולייטה מהפסקה הראשונה, הצמיגאי הופתע למדי שאני מתעקש על צמיג זהה על אותו הסרן, במיוחד שצמיג כזה עולה כמעט כמו רבעיית סינית וזוג מחברה סבירה. ששאלתי למה הוא מופתע הוא אמר שאת רוב האנשים זה בכלל לא מעניין, הם רוצים את הזול ביותר, והוא תמיד מנסה לשכנע אותם להשקיע עוד כמה גרושים לקחת פירמה מוכרת ובטיחותית יותר.

בוזי
14-06-16, 21:31
דווקא נשמע שהחיישן בג'ולייטה עשה את עבודתו.
מתי ואיך הייתם עוצרים אם לא היה מתריע?

asafk
14-06-16, 22:02
ומה נעשה וחלק משמעותי מהמכוניות על הכבישים המהירים שייכות לציי ליסינג? על החוויה האישית שלי עם אלבר כבר סיפרתי, אבל הנה דוגמה אמיתית לנהג שהתחנן שיחליפו לו את הצמיגים הגמורים וגם מקפיד לבדוק אויר פעם בשבוע, אבל רק אחרי שהתפוצץ לו צמיג ב140 בחזרה מעקיפה עם פול טריילר מאחוריו, רק אז הסכימו להחליף את הצמיגים, בחדשים, לא זהים, מתוצרת לי-סינג או משהו כזה ובמחיר 80 ש״ח בערך כל אחד.
אני יכול לנחש שרוב הנהגים כנראה לא היו מסיימים אירוע של איבוד צמיג אחורי בתנאים כאלו בשלום. וכשאסיים מאוד מכלי הרכב מתוחזקים על ידי חברות ליסינג רשלניות בשילוב מכוני רישוי רשלניים ונהגים חסרי מודעות או איכפתיות.... לא פלא שהמצב רע.

אסף.

mugi8675
14-06-16, 22:09
אין חולק על הצורך בלחץ אויר נכון, אבל מניסיוני, בערך 14 פעמים בשבוע על כביש שש מאז היווסדו, התאונות מתחלקות לשלוש:
* משאיות שמתרסקות אל תעלת המע"צ, כנראה בגלל שהנהג נרדם.
* תאונות פגוש (!) בגלל אי שמירת מרחק וריבוי פקקי תנועה.
* תאונות עצמיות, יתכן שהם שייכים למשפחת הלא מנפחים.

יצחק.

ariel-ro
14-06-16, 23:07
דווקא נשמע שהחיישן בג'ולייטה עשה את עבודתו.
מתי ואיך הייתם עוצרים אם לא היה מתריע?

ציפיתי שהוא יתריע לאחר ירידת לחץ קטנה, לא שהוא ריק מאוויר.
בפועל מה שקרה הוא התריע ומיד לאחר מכן עצרנו, הצמיג היה עם מעט מאוד אוויר(כך נראה בעין). אין סיכוי שמהרגע שהוא צפצף עד הרגע שעצרנו ירידת האוויר הייתה כזאת דרסטית(פאנצ'ר מבורג שהיה תקוע עד סופו בצמיג) שגרמה להתפוררות הדופן בצורה כזאת מבפנים.

דרור ברלי
15-06-16, 09:05
ומה נעשה וחלק משמעותי מהמכוניות על הכבישים המהירים שייכות לציי ליסינג? על החוויה האישית שלי עם אלבר כבר סיפרתי, אבל הנה דוגמה אמיתית לנהג שהתחנן שיחליפו לו את הצמיגים הגמורים וגם מקפיד לבדוק אויר פעם בשבוע, אבל רק אחרי שהתפוצץ לו צמיג ב140 בחזרה מעקיפה עם פול טריילר מאחוריו, רק אז הסכימו להחליף את הצמיגים, בחדשים, לא זהים, מתוצרת לי-סינג או משהו כזה ובמחיר 80 ש״ח בערך כל אחד.
אני יכול לנחש שרוב הנהגים כנראה לא היו מסיימים אירוע של איבוד צמיג אחורי בתנאים כאלו בשלום. וכשאסיים מאוד מכלי הרכב מתוחזקים על ידי חברות ליסינג רשלניות בשילוב מכוני רישוי רשלניים ונהגים חסרי מודעות או איכפתיות.... לא פלא שהמצב רע.

אסף.

ובכל זאת, תראה מה זה:
הוא יודע שהצמיגים שלו גמורים, ובכל זאת זה לא מפריע לו לנסוע 140 (וממש לא מפריע לי ש-140 זה מעל למהירות המותרת, אלא שזה טירוף עם צמיג גמור)
לזה בדיוק התכוונתי אסף - כי בשורה התחתונה זה לא באמת היה אכפת לו והוא לקח את הסיכון ולא הפגין שום בדל אחריות ברמה האישית.

בוזי
15-06-16, 09:17
+1 לדרור

נדב ש.
15-06-16, 09:57
ראיתי כבר הרבה צמיגים סיניים זולים שלא נסעו הרבה עם בלאי מפה לאוסטרליה, כל מיני בלוטות שיוצאות להם, בלאי לא שיגרתי בדופן וכו', מי שבוחר צמיג כזה שידע שהוא מסכן את עצמו, משפחתו, ואת הסובבים אותו, תידרשו צמיגים טיפה ברמה יותר!!!

אי אפשר לעשות משהו נגד הדבר המחפיר הזה?

דרור ברלי
15-06-16, 13:47
ראיתי כבר הרבה צמיגים סיניים זולים שלא נסעו הרבה עם בלאי מפה לאוסטרליה, כל מיני בלוטות שיוצאות להם, בלאי לא שיגרתי בדופן וכו', מי שבוחר צמיג כזה שידע שהוא מסכן את עצמו, משפחתו, ואת הסובבים אותו, תידרשו צמיגים טיפה ברמה יותר!!!

אי אפשר לעשות משהו נגד הדבר המחפיר הזה?

לא נדב, אין מה לעשות נגד זה וגם לא צריך.
לכל צמיגי הלי-סונג/לינג-לונג/צ'ינג-צ'ונג האלה יש תו תקן. הם מאושרים וחוקיים לשיווק.

יודע מה?... צמיג כזה במצב חדש/תקין, עדיף על צמיג בלוי/יבש/שחוק/לא תקין ממותג נחשב.

איכות נמוכה? כן.
בלאי מהיר? כן.
ביצועים פחות טובים? ברור.
נו, אז מה? גם המחיר זול בעשרות אחוזים רבים מאוד!...
כל מה שמשנה מבחינתי זה אם הצמיג במצב תקין ומנופח בלחץ הנכון והבטוח, או שלא.
חוצמזה אף אחד לא מכריח אותך לרכוש אותם. גם מרצדס S קלאס מכונית כל כך הרבה יותר בטוחה, מהירה, נוחה וטובה מדאצ'יה סנדרו או סוזוקי אלטו, אתה יודע. היא גם עולה פי 20. נו, אז מה?...

וסיפורי הבנצ'רמאכרים שמנסים לשכנע את הלקוח המטומטם לשלם יותר תמורת צמיג איכותי, רק מצחיקים אותי. כי אם הצמיג הסיני שעולה חצי מחיר הוא כל כך לא איכותי ואפילו מסוכן, עד כדי שאתה מנסה לשכנע את הלקוח שלך להימנע ממנו, אז למה אתה משווק אותו בכלל?... למה לך להסתכן ולהתעסק בזבל הזה?...

לדעתי, מי שבוחר בצמיג סיני כי הוא זול יותר, זה עניין שלו ואני יכול להבין אותו כי הפער במחירים לסט קומפלט הוא עצום. אם במחיר של צמיג אחד ממותג-על או שני צמיגים ממותג באיכות טובה אפשר לקנות סט שלם סיני, אז מי אני שאשפוט אותו?..
לי רק אכפת שיהיה מודע למצב הצמיגים בשוטף ויתחזק אותם. וכשהם גמורים - שיזרוק לפח ויחליף בחדשים.

מוטי ג.
15-06-16, 13:58
הערה קטנה על צמיגים וליסינג:
הג'טה שלי בת שנתיים, הגיע ל85 אלף ק"מ, הצמיגים נראים טוב אבל אני מרגיש שאין אחיזה,
כל רמזור הגלגלים מפרפרים, כל סיבוב החלקה.
אמנם מגניב, אבל לא בטיחותי.
בקשתי מחברת הליסינג שיחליפו, אמרו הצמיגים נראים טוב.
לקחתי בוחן לסיבוב, הוא נבהל ואישר לי רביעיה.
קבלתי את האוטו.... לפי גודל המשקולות הבנתי את איכות הצמיגים, התחלתי לנסוע....
רעש כזה עוד לא שמעתי בג'טה, הזכיר לי את ה MTR שהיה לי בסופה.

קטרתי 3 שבועות, היום החליפו לצמיג "אירופאי איכותי".
האוטו עדיין לא אצלי, מקווה לטוב.

אז אם מתעקשים זה עובד.

אגב, המקורי מיוצר בקוריאה, אבל עם שם מוכר.

נדב ש.
15-06-16, 14:00
בטוח איזה תו תקן קומבינה, אחרת אין תיאור אחר.
אפילו החבר הצמיגאי כבר היתייאש(עובד רשת) מרוב מוצרים חוזרים ותלונות, אבל מה מפתיע? ממשיכים לקנות, כאילו שאותו צמיג אבל חדש יהיה יותר עמיד, זה בלאי סידרתי, איכות ירודה וזהו.

גם המרצדס תפסיק להיות רכב בטוח אחרי שירכיבו צמיגים דרדלה כאלה, ולא חסר כאלה כאלה עם מכונית יוקרה וצמיגים זולים.

Asaf-a
15-06-16, 14:22
בזמנו התפנצר ונהרס לי הצמיג המקורי האיכותי ברכב ליסינג.

אצל הפנצר מאכר אושר לי מחברת הליסינג להחליף זוג צמיגים לטובת אחידות בלאי ודגם באותו סרן.

כמובן שהצמיגים שאושרו היו באיכות נמוכה.
במפתיע, הפאנצר מאכר לא היה מוכן גם בתוספת תשלום פרטי מצידי, להרכיב צמיגים איכותיים יותר, עד כדי כך הם פוחדים מלסטות מהנחיות קציני הרכב...

ariel-ro
15-06-16, 15:39
וסיפורי הבנצ'רמאכרים שמנסים לשכנע את הלקוח המטומטם לשלם יותר תמורת צמיג איכותי, רק מצחיקים אותי. כי אם הצמיג הסיני שעולה חצי מחיר הוא כל כך לא איכותי ואפילו מסוכן, עד כדי שאתה מנסה לשכנע את הלקוח שלך להימנע ממנו, אז למה אתה משווק אותו בכלל?... למה לך להסתכן ולהתעסק בזבל הזה?...
בארץ מקדשים את תרבות קניית הכי זול. צמיגאי שלא יחזיק צמיגים סינים פשוט לא יקנו אצלו, כי הוא יהיה "יקרן", ו"גנב" כי בפנצ'רייה ממול מוכרים גם משהו עגול ושחור עם חור באמצע, רק ב20% פחות.
לכן כדי להמשיך להתפרנס, הוא צריך למכור צמיגים סינים.

לדעתי, מי שבוחר בצמיג סיני כי הוא זול יותר, זה עניין שלו ואני יכול להבין אותו כי הפער במחירים לסט קומפלט הוא עצום. אם במחיר של צמיג אחד ממותג-על או שני צמיגים ממותג באיכות טובה אפשר לקנות סט שלם סיני, אז מי אני שאשפוט אותו?
1. אתה בטח יודע שמרחק הבלימה על רטוב בצמיג ממותג ידוע מול צמיג ממותג עלום מגיע ל10-20מ'. התוצאות של הפרשים כאלה הן הרות אסון. לכן זה לא רק עניין שלו. כי הוא גם יכול לרסק אותי ואותך כי הוא היה מטומטם ולא קנה צמיג נורמאלי.(או ברקסים, או מתלים...)
2. אל תסתכל באחוזים, תסתכל באופן אבסולוטי. כמה מאות שקלים למשך, נגיד, 3 שנים. מדובר על 200שקל בשנה, זה הבדל עצום?!(שוב, תלוי במידת הצמיג)
כמו כן תשקלל את זה על הוצאות ביטוח, דלק, טיפולים, טסט וכמובן קניית הרכב מכסף שאין לך ותשלום חודשי בתנאים סופר דופר וזאת הוצאה שנעלמת בהוצאות על הרכב, והוצאות משק הבית הישראלי.
לי רק אכפת שיהיה מודע למצב הצמיגים בשוטף ויתחזק אותם. וכשהם גמורים - שיזרוק לפח ויחליף בחדשים.

תשובות באדום

boaz avrahami
15-06-16, 15:47
לי דווקא היו תלונות על המישלין המקוריים שהתפגרו בתוך עשרים אלף.
הוחלפו בזוג סיניים אין שם כלשהו והאמת שאין לי תלונות כלפיהם.
עושים את העבודה ללא דופי

ש01
15-06-16, 17:40
אריאל,
מאיזה מודל הג'ולייטה שלך?
לפני כמה ימים העירה אותי באמצע הלילה השותפה לג'ולייטה (צאצאית בת 18...) עם ווטסאפ - תמונה מלוח השעונים - חישן לחץ אוויר.
בבוקר הלחץ היה מעל 20PSI (והיה תקוע בצמיג שבב מתכת גדול.

אולי יש אצלך איזו שהיא תקלה?

ד ו ר ו ן
15-06-16, 18:00
לי דווקא היו תלונות על המישלין המקוריים שהתפגרו בתוך עשרים אלף.
הוחלפו בזוג סיניים אין שם כלשהו והאמת שאין לי תלונות כלפיהם.
עושים את העבודה ללא דופי

בועז,
גומי עמיד יותר לשחיקה לרוב יהיה בעל מקדם אחיזה נמוך ביחס לגומי ״רך/איכותי״.

זה לא נכון למדוד את הק״מ בלבד כמדד לאיכות.

boaz avrahami
15-06-16, 18:22
זה לא מכונית ראלי.
צמיג של משפחתומטית נמדד גם בשרידות.
אני לא מרגיש הבדל לרעה באחיזה של הסינים

ariel-ro
15-06-16, 19:22
ש01-
2015 1.4T TCT רמת האבזור האמצעית אם אני זוכר נכון.
יש מצב שיש תקלה, אני אעשה בדיקה עם הורדת אוויר באופן מבוקר ונראה אם ומתי הוא מצפצף.

בועז,
ההבדל לרעה בא במצבי קיצון(מרחקי בלימה, אפקט "ציפה" על גבי מים ויכולת ההתמודדות בתמרונים), אך אני לא בטוח שלאדם הנוהג ברכב יש יכולת להבדיל בין מרחקי הבלימה לדוגמא בין שני סטים של צמיגים שהיו על הרכב, שבלימות החירום שהתבצעו איתם היו במקומות שונים תחת תנאים שונים.

הסיבה היא לא שאין הבדל, אלא שיש המון משתנים שהנוהגים ברכב לא יכולים לבודד בחיי היום יום. אך אם היית חוזר על סיטואציה(מצב חרום כלשהו) שקרתה לך בעבר עם הצמיגים הסינים, רק עם צמיגים איכותיים יותר אז מרחקי הבלימה היו מתקצרים/הESP לא בהכרח היה נכנס לפעולה והיה יותר מרווח ביטחון וכד'.
מה שנתון זה שאם ביצעת בלימת חירום עם צמיגים סיניים, אז אם באותה הסיטואציה היית עם צמיגים איכותיים, מרחק הבלימה היה מתקצר בכמה מטרים טובים.(אותו דבר על עקומות ותמרוני חירום)

אי אפשר להתעלם מהנתונים בטענה של "אני לא מרגיש הבדל", כי ההבדל קיים(יותר או פחות), ונמדד באינספור מבחנים שנעשו.

דרור ברלי
16-06-16, 07:51
שוב - הכל נכון.
ההבדל הוא לא 200 שקל אלא הרבה יותר. גם לצמיג אחד.
ובמרחקי בלימה גם הבדל אבסולוטי של מטר או שניים יקבע חיים או מוות וגם בין המותגים המוכרים והיקרים יותר יש הבדלים.
אבל את הלקוחות של הדברים האלה לא תצליח לשכנע. הם לא מבינים בדברים האלה וזה גם לא מעניין אותם. אכן "צמיג" עבורם זה "עיגול שחור מגומי עם חור באמצע". הם אמנם שילמו בזמנו 130-150K שקלים בקניית האוטו, אבל מבחינתם הצמיגים זה כמו דלק. הם "צרכנים נבונים", מחפשים את התחנה הזולה - גם כאן. עבורם סט צמיגי גודפריינד או ווסטלייק או צ'ינגצ'ונג במבצע ב-500 שקל (לכל הסט. לא טעות) זה להיט.
וזה כן בסדר מבחינתי. כלומר - יאחז פחות, יתבלה יותר, זהלא ענייני כי הכל יחסי, כמו כל דבר חיים. יש מכוניות טובות ויש טובות הרבה יותר וגם טובות הרבה פחות שמתנהגות פחות טוב על הכביש ולכן "מסוכנות יותר" כמו הג'יפים שלנו לדוגמה. לכן זה לא עניינך איפה יוצר הצמיג של פלוני. חשוב לי (ולך) רק שיהיה תקין וכשהוא טס 140 בכביש 6, שיהיה מנופח כמו שצריך.

וגם בועז לא טועה - פה שם יש גם צמיגים סיניים די סבירים שמתנהגים בסדר גמור ומחזיקים מעמד יפה מאוד.

רק אתמול קיבלתי שוב תזכורת לזילזול ולבורות - הרכב של האקסית, זה שבו היא מסיעה את הקטנים שלנו - עמד על מה שנראה כמו צמיג מפונצ'ר. בדיקה מהירה גילתה שלא פנצ'ר ולא נעליים ושכל הצמיגים עם פחות מ-20PSI. הרבה פחות. והצמיג הנדון היה עם הרבה הרבה פחות.
אם לא הייתי מסב את תשומת ליבה ומנפח לה מהמדחס של הג'יפ. הייתה ממשיכה לנסוע ככה עוד לא מעט, עד לחדר המיון הקרוב.

דרור ברלי
18-06-16, 15:12
הגורם האנושי ממשיך להסתובב חופשי.
(http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4816007,00.html)
כמו כלב פסיכי לא קשור וללא מחסום על הלוע. רימונים ללא ניצרה מתגלגלים לידכם בכבישים.
תראו איך "גונבים" מחסום רכבת מורד עם רמזור מהבהב - לא אחד ולא שניים. אחד אחרי השני. עם הילדים במכוניות.

תרבות נהיגה - ישראל 2016.

אחר כך ינאמו לנו על בטיחות.

asafk
18-06-16, 16:34
אין מילים.
מצד אחד.. בהחלט מועמדים בולטים לפרס דארווין. מצד שני.. מסכן נהג הרכבת.

אסף.

boaz avrahami
18-06-16, 19:47
קראתי באיזה מקום שהמחסום הזה נסגר למשך זמן של מעל עשר דקות- כשהרכבת נכנסת לתחנה ליד.
עשר דקות פלוס להמתין למחסום זה גם קצת התעללות בנהגים

חוסר תרבות של שני הצדדים

asafk
18-06-16, 20:19
לא באמת ניסית להצדיק אותם בועז, נכון?

אסף.

boaz avrahami
18-06-16, 23:05
לא יודע אם אפשר להצדיק אותם ולבטח אני הייתי מאלו שממתינים אבל אין ספק שיש פה כשל תכנוני שבפועל גורר חלק נכבד מהציבור להיות עבריין.
מאחר ומדובר בדיני נפשות הרי שאני סבור שהתיקון הנכון יהיה לקצר את זמן ההמתנה לכזה שהציבור יעמוד בו...

-->