PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגור מול פתוח ועוד

בובו24
02-02-05, 17:24
אהלן לכולם!!!

ראשית, מאברוק על האתר. מאז שגיליתי אותו אני מכור לחלוטין. מישהו מכיר קבוצת תמיכה טובה?

לענייננו, אני בשלבים מתקדמים של רכישת סמוראי והדילמה העיקרית כרגע היא אם ללכת על פתוח או סגור. חיפשתי בפורום שירשור בנושא, שיציג את כל היתרונות והחסרונות של סגור מול פתוח ולא מצאתי. אז אנא מכם, חברים יקרים האירו את עיני בנושא ותבוא עליכם הברכה.

ועוד עניין אם כבר, מישהו פה ניסה אולי לשנות את הספסל האחורי בסמוראי לשני ספספלים קצרים ומתקפלים לאורך כמו שיש ברנו אקספרס למי שמכיר??? זה יכול להיות ניסיון מעניין....

תודה ויום נעים לכולם

נמרוד
02-02-05, 17:29
דיונים קודמים על סגור-מול-פתוח:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1288

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3878

mushkina
02-02-05, 18:41
לגבי שינוי הספסל האחורי נראה לי קצת בלתי אפשרי מכיוון שהספסלים יהיו צריכים להיות מעל
לפח שמעל לגלגלים האחוריים ואז יווצרו לך ספסלים אחוריים גבוהים מאוד .
משה

בובו24
02-02-05, 19:05
ראשית- תודה על התגובות המהירות!!!!

עד כמה שזכור לי מהילדות ומהרנו אקספרס של אבא (אחח הנוסטלגיה... :lol: ), הספסלים אכן היו מעל הגלגלים האחוריים ולכן בעיקרון גם הקבינה באוטו הזה היא יחסית גבוהה.
אבל בכל מקרה הקטע של ספספלים מתקפלים לאורך מאחור קיים בהרבה ג'יפים עד כמה שאני יודע, בעיקר בסיקסים למיניהם, סופות ודיפנדרים. אז איך זה עובד שם? האם אפשר לבנות גירסת מיני לספספלים כאלה גם בסמוראי?

המהנדס
02-02-05, 19:12
אפשר .ראיתי כזה "קימבון" בסמוראי ארוך פתוח -יש מושב רגיל ועוד שני "מיני" כיסאות ממש ליד הדלת האחורית.
זה לא חוקי-שינוי מבנה.
אין חגורות בטיחות שיתאימו לזה כמו שצריך.

השאלה למה? אתה מחפש נוחות ? גודל ? מה בדיוק ?

בובו24
02-02-05, 20:16
אם זה שינוי מבנה וזה לא חוקי (וזה לא עובד :twisted: ) אז איך זה שיש את זה בכל כך הרבה ג'יפים אחרים, כמו שאמרתי סיקסים סופות וכיו"ב? :shock: :shock: :shock:

בכל מקרה זה סתם מעניין אותי המחשבה להפוך את הסמוראי למעין טנדרון ביומיום, כי בגאז' זה לא ממש משהו שקיים בג'יפ הזה וגם ככה רוב הזמן אין נוסעים מאחורה (לפחות במקרה שלי), אז שלפחות יהיה מקום נוח לשים את השקיות מהסופר....

המהנדס
02-02-05, 20:35
להוריד את הכסאות לגמרי -לא נראה לי בעיה.

אני הייתי הולך על סגור עם מזגן (בקיץ אפשר למות מחום אם זה רכב יומיומי)
פתוח לדעתי יותר קורא לגנבים , יותר הרוס בדר"כ (צעירים מתלהבים שלוקחים אותו לשנה הורסים וזורקים) ולדעתי גם פחות כיף לנסוע איתו (שומעים קירקושים מכל הכיוונים) .
הוכחה לטענתי תמצא בשירשור הזה של חבר'ה שרוצים לסגור את הסמוראי הפתוח שלהם :
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=9&item=516785

זו דעתי.הרבה יחלקו עליה.

yoav
02-02-05, 21:41
אז ככה. יש לי סמוראי סגור שנרכש לפני שנה, וגם אז עמדתי בפני אותה הדילמה.
אני אחלק את התשובה לשתיים:
1. בשטח- אני תמיד מקנא בפתוחים. השמשה הקדמית מתקפלת, הגג איננו ואתה מרגיש הרבה יותר ג'יפ ושטח (קצת כמו החמישיות בצבא אם היו עוד בתקופתך- אני לא יודע בן כמה אתה). לדעתי מרבית חובבי הג'יפים מרגישים כך- ומכאן הכיף הגדול שבהסרת הדלתות קיפול השמשה ונסיעת טופלס שרואים בסיקסים (בקנאה בקנאה :cry: ).
2. ביום יום- תודה לאל שהוא סגור. רק המחשבה שלא הייתי יכול להשאיר כלום באוטו ( ארגז כלים, תיקים, מעיל, פק"ל קפה, קניות וכו') מעוררת בי תחושת הקלה שהננס שלי סגור! כלומר- אם הרכב משמש גם ביום יום ולא רק סגור בגינה ומחכה לימי טיול- פשוט נראה לי סיוט שיהיה פתוח.

לכן: אם הייתי קונה רכב רק לטיולים (אבל ממש רק!! אפילו לא לעבודה וחזרה- אלא רק או בחניה בבית או איתי בשטח)- אז הייתי מחפש פתוח. החוויה של שטח ברכב פתוח היא אחרת! ברגע שהרכב משמש גם לחיי השגרה- הרבה יותר פשוט לחיות עם סגור: ממוזג, אזעקה, ובלי דאגות מיותרות על הראש. (אני עוד זוכר את החבר מהלימודים שפעם בחודשיים היה נותן את הברזנט לתפירת תיקון בגלל ילדים או נרקומנים שהיו מתעללים ברכב).
כך או כך- קנה לך גמד- סגור /פתוח ובוא לטייל איתנו
:lol:

שעיה כליף
02-02-05, 21:47
הסמו שלי סגור ואני לא חושש להשאיר בו דברים כמו בכל רכב אחר, אני גם נהנה ממזגן.
אני גם סובל פחות מאבק בטיולים.

הספסל האחורי אצלי מתקפל פנימה כמו בכל הסמוראים שאני מכיר - כך שכשאני רוצה להעמיס מאחור אין לי בעיה.

בהצלחה

המהנדס
02-02-05, 22:06
השמשה הקדמית מתקפלת

מוזר לא ראיתי סמוראי אחד שהוריד בשטח את השמשה...נראה לי שזה בעייתי קצת

בכל מקרה מסכים עם התחושה : בוויליס זה כיף לא נורמלי להוריד את השמשה ונהוג ככה
(פעם הורידו לאנשים שנהגו ככה את הראש ... :shock: )

yoav
02-02-05, 22:18
בשביל זה שמו הבזנ"ט מקדימה.... (למרות שהרוב חושבים שזה כוונות ברזל :twisted: )

airzax3
02-02-05, 23:57
תראה בסופו של דבר זה תלוי במה שאתה מעדיף רוב הסגורים יפרגנו לסגור ולהפך, לי יש סמו פתוח -נכון, יש רעש וצריך להסתובב עם תיק ויש קצת טפטוף בחורף אבל נסיעה אחת בלי הכיסוי עם שמיים מעל הראש ורוח שווה את הכל אין מה לעשות ג'יפ נועד להיות פתוח עם כמה שפחות פח וכמה שיותר שמים-חופש! לא מתחרט לרגע על זה שקניתי פתוח.
בוא תעשה סיבוב אצלי (עדיף ביום אביבי) ואח"כ בסמו סגור לא של עידן-כי זה ממש לא מדד לכמות רעש בסמוראי- בשביל שעון שוויצרי כמו שלו צריך הרבה ידע וסבלנות (ואבא...) ותחליט בעצמך (יש גם פתוחים עם מזגן -לא יודע להגיד לך עד כמה זה אפקטיבי)
לגבי ציוד ברכב יש לי ארגז מתכת שמקובע ברכב עם מנעול לכלי עבודה\רצועות\קומפרסור
ולגבי הענין של הכיסאות-זה לא סופה ואפילו לא פיורינו-זה סמוראי קטן, צפוף, וקופצני. 2 אנשים שישבו אחד מול השני יחבטו רגליים בכל קפיצה ואני בטוח שאחרי כל קפיצה קטנה הם ידאגו לספר לך במה הם חושבים שאמא שלך עובדת(הם דואגים לספר לי את זה גם עם ספסל רוכבי כשהם מתעופפים במקביל) חוץ מזה שהספסל האחורי מתקפל ומחובר בס"ה בשני ברגים כך שלפני טיול גדול אני בדרך כלל משקיע 5 דקות בלפרק אותו כדי שיהיה נוח לסדר את כל הציוד ברכב
סגור\פתוח תבדוק טוב את מה שאתה הולך לקנות ושיהיה בהצלחה!

בובו24
03-02-05, 00:30
חברים- תודה על מגוון הדעות והחומר למחשבה שנתתם. כרגע נטיית הלב היא אחרי פתוח אך נטיית ההיגיון אומרת סגור. אני מירושלים והקור פה חודר בחורף טוב טוב לעצמות!!!!! :cry:

נראה לי שבסופו של דבר זה יהיה שאלה של מה יהיה בנמצא ובאיזה מחיר.......

בכל מקרה יש לי עוד כמה שאלות:
1. אם אני בכל זאת קונה פתוח והברזנט שלו מצ'וקמק, איפה קונים/משיגים חדש וכמה הוא עולה?
2. אם כבר דיברנו על עניין הקופצניות, יש מצב להחליף את כיסא הנהג למשהו פנאומטי סטייל נהגי אגד או שזה לא כ"כ נורא וסתם חבל על הכסף?
3. אם מישהו מכיר/יודע על סמוראי למכירה/החלפה באיזור ירושלים אני אשמח לדעת מזה

אשריכם ולילה טוב

אלון_ק
03-02-05, 01:05
על סגור או פתוח אפשר להתווכח שעות. בסופו של דבר, זה רק עניין של דעה - אין אמיתית מוחלטות.

אני במקומך לא הייתי דואג לזה. אני הייתי דואג למצוא את הסמוראי הראשון שיש במצב טוב מאוד ולקנות אותו, בלי קשר לשיקול של סגור/פתוח. למה? כי זה מספיק נדיר בלי מגבלות של סגור/פתוח/אדום/כחול/גבוה/נמוך.

נמרוד
03-02-05, 09:42
ראשית- תודה על התגובות המהירות!!!!

עד כמה שזכור לי מהילדות ומהרנו אקספרס של אבא (אחח הנוסטלגיה... :lol: ), הספסלים אכן היו מעל הגלגלים האחוריים ולכן בעיקרון גם הקבינה באוטו הזה היא יחסית גבוהה.
אבל בכל מקרה הקטע של ספספלים מתקפלים לאורך מאחור קיים בהרבה ג'יפים עד כמה שאני יודע, בעיקר בסיקסים למיניהם, סופות ודיפנדרים. אז איך זה עובד שם? האם אפשר לבנות גירסת מיני לספספלים כאלה גם בסמוראי?

בסמוראי שהיה לי פעם (ארוך, 88 ) היו ספסלי רוחב. משהו מהתקנה מקומית, בדיוק כמו בג'יפים של מג"ב. זה מן הסתם נובע מהיד הראשונה שלו - חברת השכרה, אז הוא היה פתוח ושימש לטיולים - הג'וב שהיום מבוצע על ידי דפנדרים (שלא יגידו שאין התקדמות בעולם). הספסלים האלו אכן מעל בתי הגלגלים, וכדי שיהיה מקום לראש של הנוסעים, הגג בחלק האחורי מוגבה - לי היתה סגירת פח, קצת כמו טנדר, תוספת גובה של 10-15 ס"מ. שים לב גם לצורת הברזנט בחלק מהסמוראים הארוכים, כמו גם בחלק מהסופות הפתוחות - הברזנט מטפס בשיפוע מעל תא הנהג וגבוה משמעותית בחלק האחורי של הרכב. בסמוראי קצר סגור רגיל, זה לא יעבוד, כי הגג הוא בגובה אחיד ונמוך. כנ"ל בברזנט, אלא אם תייצר ברזנט מיוחד מוגבה.

בכל מקרה, אצלי כמעט אף פעם לא ישבו אנשים מאחורה - מה לעשות, אני די הומניסט, לא מסוגל לראות אנשים סובלים... :lol:

לדעתי עזוב את הרעיון, יש ספסל רוחב מקורי סביר, אם אתה אכן לא מתכוון לקחת נוסעים - תוריד אותו וזהו.

גיא
03-02-05, 11:03
במשך שלוש שנים וחצי הפרייבט היום יומי שלי לנסיעה לעבודה/לקניות/לבילויים/טיולים/וכו'
היה סמוראי 86 פתוח.

היה ברזנט עם דליפות שהיה מורכב בימי גשם ורק אם זה יותר מיום אחד אחרת הייתי מתאפק.

החימום היה גורם לי להזיע גם כשהייתי נוסע עם הגג ביקיני. וגם בחורף וגם בגשם

היה לי ארגז נינעל על הדלת האחורית לציוד נהג הכרחי כמו כלי פנצ'ר ארגז כלים וציוד החלצות כולל המכפיל כוח ורצועות וכפפות לכננת.

אל תילחץ מזה. ניראה לי שהיום הנוער נהיה מפונק יותר ויותר ...

עובדה, אני עברתי לאקווריום :evil: :roll:

itayhi
03-02-05, 11:07
אהלן

לי יש סמוראי ארוך.
במקור (מקור=הרבה לפני שהרכב היה שלי) היו בו ספסלי אורך מעל בתי הגלגלים.
הברזנט אצלי אכן מוגבה ע"י קשת ההתהפכות, הקשת גבוהה ב10 ס"מ בערך מהקשת B.
ברשיון הרכב רשום אצלי "נוסעים מורשים מלבד הנהג 1+4.
כיום יש לי ספסל רוחבי, ביומיום נוסע שם נוסע פעם בחודש בערך.....

[ לדעתי עזוב את הרעיון, יש ספסל רוחב מקורי סביר, אם אתה אכן לא מתכוון לקחת נוסעים - תוריד אותו וזהו.

נמרוד וכולם,
לפני שאתם מציעים הצעות כאלו, אל נא תשכחו שיש דבר שנקרא "מבחן רישוי שנתי"
אותי הכשילו בטסט לפני שנתיים בגלל שרשום ברשיון 1+4 ויש לי ספסל רוחבי ולא 2 אורכיים (לך תתווכח עם הטסטר שנכנסים 4 נוסעים במושב הרוחבי :lol: )
כנ"ל לגבי הורדת הספסל האחורי לגמרי!!!
זה יכול להוביל לכשלון בטסט ו/או הורדת הרכב מהכביש ע"י דרדס כחול מזדמן (מ=י ??? :roll: )

ואם נחזור לנושא המקורי, הסמוראי שלי פתוח/ברזנט.
אני נהנה נכל שניה, גם בחום של הקיץ וגם באמצע מבול....
נכון, בקיץ לא ממש "קריר" ברכב, ובחורף נכנסות קצת טיפות לרכב אבל לטעמי, אין כמו נסיעה ברכב פתוח.
ולא....אני לא מוריד את השמשה הקדמית. ועדיין...כיף!!!

מזגן? שמעתי כבר על חבר'ה שהתקינו מזגן בסמוראי ארוך פתוח.
אבל דחיל רבאק!!! מנוע 1300 על משקל של 1250 ק"ג?!?!?! :shock:
אני משאיר את המזגן לוולוו/לנדרובר.
לי יש מאוורר, וגם זה פינוק של הקיץ האחרון....

בהצלחה

איתי

בובו24
03-02-05, 12:50
יש משהו שאני לא מבין בעניין הנזילות בפתוח-

זה בגלל שהכיסוי פשוט מרופט ויש בו חורים או שאין דבר כזה ברזנט לסמוראי שאוטם אותו בצורה מלאה? ואם הברזנט באמת מצ'וקמק אז איפה אפשר להשיג חדש (כולל ארה"ב)?

debilezem
03-02-05, 13:47
אני חושב שאלון צודק!
דבר ראשון תמצא סמוראי טוב.
אל תוותר על רכב טוב בגלל שהוא פתוח או סגור או לא בצבע שאתה רוצה.
אם תמצא סמו תקין וטוב תקנה אותו.
אחרי זה תסתכל אם הוא פתוח או סגור.
לי יש פתוח.
זה ברכב שלי ביום יום.
אני משאיר בו דברים כמו ברכב רגיל.
יש לי כיסוי גשם קבוע על הגגון, מתי שאני נמצא באיזור מפוקפק אני מוריד אותו.
יש לי אזעקה עם גלאי נפח, וחישנים בכל הדלתות (כולל מכסה מנוע).
אף אחד לא התעסק איתו עדיין...
בשטח זה הכי כיף בעולם.
ובחורף אפילו אין לי נזילות. (לפחות לא של מיים...)
קנה רכב טוב - זה הכי חשוב.

boaziko
03-02-05, 13:48
בובו, זה בסדר, אם הברזנט תקין אין שום נזילות דרכו. ברזנט אתה יכול להביא מארה"ב - "בסט טופ" זה שם החברה ותמצא אותו באתר של קלמיני, ועוד אתרים אחרים לדוגמא ב -desert rat.
אני בטוח שיש עוד הרבה. גם בארץ יש כמה יצרני ברזנטים, לא מכיר אותם באופן אישי.
סך הכל נראה לי שדי הבנת את הרעיון בהתחשב בהערה שלך על הקונפליקט בין ההגיון לנטיית הלב :wink: אני הלכתי אחרי הלב...

גיא
03-02-05, 15:24
ברזנט חדש בארץ זה בין 1000 ל 2000 שקל תלוי כמה חלונות וכמה רוכסנים וכמה סקוצ'ים

נזילות יש רק אם הוא מרופט. אבל בשביל ה 3 ימי גשם בישראל למה לקנות חדש ?

לעניין האם לקנות פתוח או סגור .. אז ככה. ...

אם אתה רווק / צעיר לך על פתוח.

אחר כך לא תוכל גם אם תרצה :twisted: ההיא שחייבים לציית לה או צאצאיה לא יתנו לך.

תחקור טיפה תגלה שזה מה שקרה כמעט לכולם פה ( חוץ מחנן .. )

mushkina
03-02-05, 15:39
לגבי גניבה של ציוד ברכב פתוח יש אפשרות לעשות סגירת פח על החלק שמאחורי הספסל האחורי כמו שעשה פה גיל (GIL2K ) ואז להסיר דאגה לגבי הציוד .
משה

ששון
03-02-05, 19:56
לי יש סמוראי פתוח וכמו שהחברה מספרים ברזנט לא תמיד אטום וכו אז אני עשיתי כמה שינויים:
1.סגירת פח מעל הנהג בילבד
2.ברזנט תפור בהזמנה אצל מישהו מי נצרת (800 בימקום 2000 והזמנה מיחול)
3. סגירה אטומה בגובה הארגז שבעצם אוטמת כניסה של ידיים של גנבים גם עם אין בריזנט ביכלל
4. גגון
ועוד להכול יש פיתרון רק צריך להפעיל את הראש וזה היתרון הכי גדול בסמוראי!!

yoav
03-02-05, 23:11
אני חושב שהמסר הכי חשוב מהשרשור הארוך הזה- שה מה שאלון אמר. כיום האתגר הוא למצוא סמוראי במצב טוב. מצאת? קח אותו ולא חשוב אם הוא פתוח סגור לבן או בורדו, אם הוא ידיים פרטיות או השכרה וכו'- פשוט תראה מה מצבו. ממילא קשה להשיג סמוראי בימינו- בטח שבטח אחד שבמצב טוב.
למה? כי אנחנו בד"כ משקיעים המון אהבה ואחזקה מונעת יקרה ברכב שאנחנו בונים עלי ו לטווח ארוך. כשמתחיל התהליך של הבנה שצריך למכור- ולא משנה למה- אז בד"כ רמת המוטיבציה להשקיע מעבר למינימום ההכרחי יורדת כך שמה שנשאר זה מה שהשקענו עד כשנה לפני המכירה. קל וחומר במקרה שאנחנו מוכרים כי הרכב מתחיל לדרוש תיקונים יקרים מבלאי של גילו המופלג. קח את זה בחשבון ושים בצד כסף ליישור קיו.

בסופו של דבר אם מצאת אחד במצב טוב שמוכרים אותו- אתה תהנה ממנו גם אם יהיה סגור וגם אם יהיה פתוח 8)

debilezem
04-02-05, 15:40
ששון, אתה גאון.
סגירת פח לחלק הקדמי, אדיר!
זה בדיוק מה שאני רוצה!!!!
איפה עשית? איך? כמה זה עלה?
יש לך תמונות?
תראה לי!

אמיר חסידים
04-02-05, 19:37
בובו.
ברזנט זה עסק יקר ( 5000-2000 ש"ח ) ואם הוא לא איכותי אתה תסבול ...
ציוד ברכב - אסור להשאיר , אלא אם אתה מייעד אותו כתרומה לנרקומן נזקק .
מזגן בסמוראי פתוח - מגוחך .
בקיץ - כובע וקרם הגנה דרך קבע .

למרות כל הנ"ל אני נוסע יומיום כבר שנתיים מהבית לבסיס עם יעקב ( סמוראי 94 פתוח לרווחה ) ולא מעוניין בכלל ברכב ת"ש ...
הלכתי בעקבות הלב ואני עדיין מאוהב .

:lol: בהצלחה

moriseven
04-02-05, 19:52
בובו לא שמת לב לשרשור של עידן ב - JEEPTRIP כמה חבר'ה התארגנו שם על סגירת פיבר
ראיתי כמה סמוראים כאלה נותן לך את הפתרון בקיץ פתוח בחורף סגור בלי נזילות וגם אם בא לך להוריד את הגג לכמה שעות (כמו שבת שעברה שהיה חם) זה לא סיפור (כי הוא קל, אצלי לדוגמא CJ הגג כבד ולכן אני צריך עזרה ) לפי מה שהבנתי עולה כסף אבל אם זה חשוב לך תכלול את זה בסכום הקנייה.
בקיצור שיקול שלך אבל כמו שאמרו לך כאן תתמקד יותר במצב הרכב.

אומי5
04-02-05, 20:04
מישהו יכול לשים תמונה של סמו עם שימשה מקופלת?
ראיתי הרבה סמוראים בחיי (נסעתי בכזה עוד לפני שידעתי להגיד ג'יפ)אבל בחיים לא ראיתי שימשה מקופלת.

גיא
05-02-05, 09:47
אני אסרוק לך בערב

ומי שמשלם 5000 שקל על ברזנט בארץ הוא או דפוק או שיש לו יותר מידי כסף לזרוק

אין ולא מצאתי מי שדרש יותר מ 2500 וגם אז אחרי דקה הוא ירד ל 2000

Aviram
05-02-05, 19:01
אין כמו סמוראי סגור, קחו את הימים האלה לדוגמא שכל הזמן יורד גשם. אני מדליק חימום ולא מרגיש את הקור, ולא נרטב.
האם בעלים של פתוח יכול להגיד את זה?
אני לא חושב.

debilezem
05-02-05, 19:19
אני בעלים של סמוראי פתוח עם ברזנט,
כשיורד גשם אני מדליק חימום,
לא קר לי ואני לא נרטב.
הברזנט ממש ישן ומכוער אבל מסתבר - תקין.

גיא
05-02-05, 21:39
אין כמו סמוראי סגור, קחו את הימים האלה לדוגמא שכל הזמן יורד גשם. אני מדליק חימום ולא מרגיש את הקור, ולא נרטב.
האם בעלים של פתוח יכול להגיד את זה?
אני לא חושב.

תקרא שוב את כל השירשור עם תשומת לב הפעם ..

לגבי הסמוראי עם חלון מקופל - מחר

yoav
05-02-05, 23:10
נו מה יהיה עם הויכוח הזה? כל אחד תמיד חושב שמה שיש לו זה הכי טוב כי כולנו מאוהבים עד גיחוך בגמדים שלנו :roll:
ברור שיש יתרונות וחסרונות הן לפתוחים והן לסגורים- עכשיו שהם ידועים השואל רק צריך להחליט מה מהשיקולים רלוונטים לגביו.
ועדיין אני חושב שהעצה הכי טובה שבעלי הסמוראים פה יכולים להעניק לשואל היא לחפש סמוראי במצב טוב. אם יש כזה והוא למכירה- תקנה! גבוה, נמוך, פתוח , סגור.. לא חשוב- אתה תהנה מזה שהוא במצב טוב. באחריות :lol:

-->