PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לפני קניה-איסוזו איפון

yehiel583
25-02-12, 14:02
שבת שלום לכולם.

אני לפני רכישת איסוזו איפון 2002 3100 אוטו' 4X4 יד ראשונה רוב הזמן נהג נהג יחיד 240 אלף ק"מ

הרכב ישמש לעבודה בעיקר לגרירת עגלה עם משקל ממוצע של 500 ק"ג ..מידי פעם נסיעות לעיר ובעיר לנהג צעיר שרק ישתחרר.

איך הרכב מבחינת צריכת דלק , טיפולים, וכו' .

מה ההמלצה עליו בתור רכב עבודה?

ועוד שאלה האם הרכב גניב או לא? כל פרט נוסף שלא שמתי לב או לא שאלתי יעזור. תודה מראש וברכת שבת שלום!!

razzamataz
26-02-12, 00:12
יש לי את אותו שנתון, ולפי הקילומטראז שרשמת יד ראשונה נשמע מציאה
טיפולים זולים (אל תתקרב למוסכים מורשים) רכב מאוד קשוח ואמין, מנוע חזק שעובר בקלות את ה 500 אלף קמ
צריכת דלק ריק בסביבות אחד ל 9-10, תלוי ברגל של הנהג, תחת נגרר הייתי מצפה ל אחד ל 8

נהג חדש הייתי מחנך איך נוהגים בטנדר, התנהגות בסיבובים\ובלימות חזקות, אך גם לדעת איך לשמור על הטורבו ולהבין שהאוטו לא מאיץ מהמקום בלי עלות
אבל מאוד מומלץ כרכב עבודה וגם פחות גניב מהטויוטה והמיציבושי

תבדוק מצב הבולמים אם הרכב עבד תחת משקל, המקוריים זבל ויותר מדי רכים, אבל עלות ההחלפה מצחיקה
כמו כן הלוקרים של ה 4X4 האוטומתיים נוטים לרצט אחרי תקופה כזאת, ומומלץ להחליף אותם לידניים (אצלי עוד לא החלפתי)

בברכה, רז

yehiel583
26-02-12, 19:19
רז שלום ותודה על התגובה.!

שכחתי לציין שהמנוע הוחלף לפניי 4000 ק''מ ככה ש 500 אלף בחיים הוא לא יחזיק..

והייתי נהג בצבא נהגתי הרבה על הF 350 ככה שיש לי ניסיון בסיבובים בלימות וכו'..המלצה של המוכר לפתוח חור עם דיסק במכסה מנוע יש כונס אבל אין חור (מוזר לא?)

ומזאת אומרת לשמור על הטורבו? בנסיעה ארוכה או בפתיחה?

והרכב מבנאדם שאני מכיר חקלאי לשעבר הרכב נסע בשטח ,לא שטח קשה ביכלל לא סחב משקל ובתקופה האחורנה הוא עומד כבר משהו כמו חצי שנה לא נגעו בו..

תודה והמשך שבוע טוב.

איתמר_DRZ
26-02-12, 21:02
אם תקנה את הרכב, תחליף את כל השמנים ברכב אחרי שהוא עמד כמה חודשים! מנסיון יקר יקר שלי.
חוץ מזה רכב מצוין שנותן ערך מאוד גבוה למחיר שלו לדעתי.

razzamataz
26-02-12, 22:59
אם הוחלף מנוע אז עוד יותר טוב, המכלולים באיסוזו מאוד חזקים ואמינים
ואם יש לך נסיון ב F350 אז מעולה, הבלמים של האיסוזו קצת חלשים אבל זה גורם לך לשמור מרחק...שזה דבר מבורך
בשנתון הזה הרכב בא עם כונס אוויר על המכסה מנוע אבל בלי אינטרקולר וחור במכסה...על תעשה חור אם אתה לא מתכוון להוסיף אינטרקולר...דבר שאפשרי ואפילו ישנה כתבה פה באתר על בחור שהוסיף למען עוד כוח וחיסכון בדלק....
לשמור על הטורבו אכן התכוונתי בפתיחות, אבל יש לך נסיון בטנדרים בניגוד לנהגי הליסינג

מצטרף להמלצת איתמר, תחליף את כל השמנים (גיר\מנוע\טרנספר\ ושני הדיפרנציאלים) וסע לשלום
כמו כן תבדוק שניתקו את ה EGR במנוע החדש, עם לא...תנתק אותו מערכת מיותרת שמזהמת את המנוע בפיח

שבוע טוב
רז.

yehiel583
27-02-12, 02:39
רז שוב תודה!

אם אתה אומר שהברקסים חלשים אז הם באמת חלשים שעשיתי סיבוב על הרכב הרגשתי כאילו אין ברקסים ביכלל!!!
ואינטרקולר הורכב עם המנוע החדש ככה שצריך רק לפתוח חור במכסה מנוע והכול בסדר.
מזה EGR מה הוא עושה?ואיך אני מנתק אותו?ואיפו הוא נימצא.?

ומשהו אחרון שנסעתי ברכב הוא הרגיש לי מאוד חלש!!לעומת פג'רו קינג שנהגתי גם בצבא אז השוואה שלי היא לגבי הפג'רו!

razzamataz
27-02-12, 08:54
כן, צירוף של רכב כבד, דיסקים קטנים, ובלמים בעלי בוכנה אחת יוצר את התחושה הזאת....תבדוק שצינורית הוואקום עדיין מחוברת למגבר בלם
אבל עדיין יהיו לרכב בלמים חלשים בהשוואה לרכבים אחרים
אינטרקולר זה מעולה, ואתה תצטרך לחתוך במכסה בשבילו אחרת הוא לא אפקטיבי
EGR זו מערכת להורדת זיהום אוויר, תסתתכל מאחורי הטורבו על סעפת הפליטה, יש שם פלאנג וצינור נחושת שחוצה מעל המנוע ועובר לסעפת היניקה ומתחבר לשני שסתומים שם שמחוברים בצינוריות וואקום
למעשה גזים שרופים חוזרים למנוע כדי להוריד טמפ בעירה, אבל ממלאים את המנוע בפיח...
לגבי ההרגשת הכוח, אל תשווה לפג'רו ובטח לא לF350 אבל עדיין האיסוזו נחשב מטוס בטנדרים היפנים הישנים... מאיפה אתה?

yehiel583
27-02-12, 09:02
בטוח יש איזה שיפור לברקסים לא?כי זה ממש מפחיד לסוע ככה!
ואני מהדרום הרחוק,מושב מבטחים אם אתה מכיר.

ותודה רבה על העזרה!.

יחיאל.

yehiel583
27-02-12, 16:57
אפשר להגיד מזל טוב בשעה טובה הרכב אצלי!

רק דבר אחד מעצבן אותי זה הברקסים גם אם לוחצים את הפדאל עד הסוף הרכב ממשיך לסוע..

אה ותמונות בערב.

איתמר_DRZ
27-02-12, 17:40
קודם כל תתחדש, דבר שני כמו שאמרתי קודם אני ממליץ לפני שאתה נוסע עוד ברכב להחליף שמנים, לבדוק רפידות ודרמים בקיצור טיפול מקיף מאוד חשוב ברכב שעמד הרבה זמן.
שיהיה בהצלחה ותהנה מהרכב.
ד"א, אם אתה צריך מוסך מורשה בב"ש מוסך כדורי בעמק שרה מקצועיים ואמינים(אני רק לקוח מרוצה שום קשר מעבר לזה :)).

אפיז
28-02-12, 00:09
יכול להיות שמאאבת הוקום לא תקינה (נימצאת על האלטרנטור),צנרת וקום דולפת ,משאבה מרכזית שלא החליפו בה שמן הרבה זמן נידפקת ומקבלת חלודה ולא יוצרת לחץ ,כג'ל לגבי קליפרים , אויר במערכת או שמן ישן שהפך למים ....
אין סיבה שלא יהיו ברקסים כפי שאתה מתאר ,
החזקתי כזה 200K והברקסים היו מצויינים (נכון לא טופלו במורשים אלה ע'ל ידי בלבד ,במורשים תמיד היו סיבנים ''ותקלות'' שלא קרו מעולם כשאני התחלתי לטפל אחרי האחריות
הערה חשובה שים קולר גיר לפחות בגודל של היידן 405 , חובה !! עלות מצחיקה 500 -800 ש'ח
אחרת ילך הגיר וגם יתחיל להשתגע עקב התחממות ,עם קרור לא תהייה בעייה בגרירה או מאמץ

אם גוררים להקפיד לשים לב שהטורק נינעל במיוחד הילוך רביעי (הכפתור החשמלי ) אם אין נעילה זה יגמור מהר את הגיר , להוריד תמיד הילוך במאמץ או עליה באופן ידני

yehiel583
28-02-12, 01:29
תודה רבה על העזרה.! הרכב ילקח למוסך מחר נבדוק מה הבעיה ונראה לאן מתקדמים.

-->