PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ברכב בניו זילנד (ואוסטרליה?)

OFF-RoaD
25-02-12, 22:17
שלום כולם,

אני מתכנן לטייל כשלושה חודשים בניו-זילנד. לקנות רכב ולטייל לאורכם ולרוחבם של האיים. (כרגע התכנון הוא לעשות את תשעת "הטרקים הגדולים", אבל זה ממש רחוק מלהיסגר).

יש לי כמה שאלות:
1. מניסיונכם - כמה אמורה לעלות מחייה לזוג, כשרוב המחיה היא באוטו ומדי פעם ישנים באיזו אכסניה / אוכלים במסעדה? כולל דלק וכו'...

2. אני מחפש לאן להמשיך אחרי ניו-זילנד, וכרגע חשבתי על שתי אופציות:
או למכור את הרכב ולהמשיך לאסיה (נפאל, בורמה וכאלה) או לכיוון אוסטרליה, אבל גם זה רעיון ראשוני ולא מגובש. האם יש לכם רעיונות אחרים להמשך (עוד כחודשיים-שלושה)?

3. מבחינה לוגיסטית / בירוקרטית, האם אפשרי להעביר את הרכב הניו-זילנדי לאוסטרליה? או שזה יקר ממש וכדאי למכור ולקנות אחר באוסטרליה?

תודה, עודד.

jase
25-02-12, 22:50
מה קורה עודד

שמע אני קורא את מה שכתבת ומתחיל להתגעגע..... יש לי הרבה מה להציע לך אם בא לך...

א. רכב בניו זילנד יש לך 2 אפשרויות... לקנות או לשכור
אני קניתי יחד עם חבר אחלה רכב מיצובישי ואן גדול עם מיטה זוגית מאחורה וכל הציוד לטיול כבר בפנים מזוג גרמנים שאיחרו לטיסה :) ב 1200 דולר
אבל בעיקרון זה אמור לעלות לך בין 1500 ל 3000 דולר ניו זילנדי, יש לך הרבה מקומות לקנות רכב כזה.. תלוי איפה אתה נוחת אוקלנד או קרייסצ'רץ' בכל אופן יש מכירות פומביות מאורגנות וגם מלא מטיילים מפרסמים אז אני מאמין שתסתדרו
מבחינת מחיר לחודש אני לא אוהב כל כך להמליץ.. זה משתנה מאדם לאדם וכמובן לזוג, מה שכן אני מאמין שאדם צריך לפחות 1500 דולר לא פחות וכמובן יכול להיות גם יותר תלוי מה מתכננים חוץ מטראקים (ספורט אקסטרים וכאלה) ויש מלא לא חסר מומלץ בחום!!

2. אני הגעתי לניו זילנד אחרי כמה חודשים באוסטרליה וחזרתי אחרכך לאוסטרליה לעוד הרבה זמן... אני מאוהב ביבשת הזאת.. לדעתי להגיע עד לשם ולא להיות באוסטרליה זה גובל בפשע :) כמובן שמאוסטרליה אתה יכול גם לצאת לטזמניה (יש מעבורת ליד מלבורן) או פיג'י.. לא חסרות אופציות וכמובן שאוסטרליה לבד היא ענקית ויש מלא אפשרויות וכיוונים... תלוי בזמן וכסף כמובן.

3. מבחינת הרכב... אני חושב שזה אפשרי אבל למה לך להסתבך עם זה? תמכור בניו זילנד סע לאוסטרליה ותקנה שם.. זה לא סיפור כמו בארץ... והמחירים יחסית זולים
מה גם שבניו זילנד אתה צריך רכב מצוייד גדול ומרווח ובאוסטרליה תלוי לאן תרצה להגיע.. אפשר לשכור רכב בכל מקום ולישון באכסניות וגם חבל לשרוף הממממווווווןןןןןןן דלק ועדיף לדעתי לקחת טיסה ממקום למקום (זה יותר זול) ולשכור רכב במקום בו תנחת

מעבר לזה כמובן יש עוד המון .... אבל א. זה האיזור האהוב עליי בעולם אני מת על ניו זילנד ואוסטרליה ב. כל מה שכתבתי לך זו כמובן דעתי ואני מקווה שתאהב את המקומות אליהם תגיע... :)

בהצלחה

Gilad
25-02-12, 23:33
אני דווקא עשיתי הפוך - באוסטרליה קנינו רכב (לנדקרוזר FJ62 בן 17) ואילו בניו זילנד טיילתי בטרמפים ואוטובוסים.

האוטו באוסטרליה נתן לנו חופש מוחלט - קנינו אותו מדוגם עם מיטה בפנים וגגון ענק והוא היה הבית שלנו במשך שלושה חודשים. הגענו איתו לכל חור שרצינו, כולל הקצה הצפוני של קייפ יורק (שבוע של שטח נטו, בלי כבישים)

בניו זילנד המרחקים קטנים משמעותית וחלק מהזמן אתה בכלל בטרקים שעולים לא מעט כסף (בעיקר אם אתם מתכננים על עשרת הגדולים) והרכב יושב "סתם". נעזרתי לא מעט בניו זילנד בסוכנויות השכרת רכב שצריכות רילוקיישן - הזזה של מכונית ממקום למקום, אתה מקבל אוטו ל-24 או 48 שעות (תלוי במרחק) ומשלם רק על הדלק.

מצד שני קח בחשבון שבניוזילנד טיילתי לבד כך שחיפשתי לישון באכסניות ולהכיר אנשים

בכל מקרה - תיהנו!

שגיא S
26-02-12, 14:59
יש לי עכשיו חברים שבעוד שבועיים מסיימים שלושה חודשים בניו זילנד.
הם קנו איזה ואן מצויד, וישנו שניים בפנים ושניים בחוץ.

אני עדיין מיובש מכל הריר שהזלתי על התמונות שלהם! תהנה!!

GodsFather
27-02-12, 05:21
אני אמנם עשיתי רק שבועיים בניו זילנד בנובמבר האחרון וברכב שכור ולא קנוי, אבל יש לא מעט הזדמנויות ליהודים, למצוא מקומות לינה בחוות חקלאיות באי הדרומי בחינם או בתמורה לסיוע קצת בעבודות חקלאיות - לחלוב פרות/כבשים, קציר ושתילה וכד'. יש ארגון רשמי בניו זילנד שאת שמו אני לא זוכר כרגע, אבל זה ללא ספק מוזיל עלויות וגם הופך את החוויה להרבה יותר מהנה ושונה. (משום מה הם אוהבים יהודים בצורה בלתי נתפסת, למרות שהדת אינה משהו שנראה בכל מקום שם)

יש לנו גם חבר פורום שגר באוקלנד כבר תקופה די ארוכה, אני בטוח שהוא יוכל לסייע לך. דני שמו.

לגבי אוסטרליה - כמו שאמרו, אתה כבר שם, אז למה לא ? :) היא אמנם קצת יותר יקרה למחיה מניו זילנד, אבל היא יותר מפותחת תשתיתית.

נקודה חשובה שצריך לקחת בחשבון היא מועדי העונות שם, ברגע שהקיץ נכנס לתוקף (תחילת דצמבר), המחירים מכפילים את עצמם כמעט בכל מקום. לעומת זאת, בחורף, קשה מאד להתנייד (בדרומי לפחות) בשל השלגים והקור.

אני עדיין מזיל ריר מהתמונות שאני צילמתי ואני מחכה לרגע שאוכל לחזור לשם...

-->