PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוכנת ניווט לאייפון

ספרדי
26-02-12, 15:18
אני מתלבט על איזה תוכנת ניווט להתקין על האייפון, עמוד ענן או TOPONAP?
מה עדיף?

ishc
26-02-12, 15:38
עמוד ענן עובד אסון ודורש אינטרנט. טופומאפ עובדת מצויין אני מנווט איתה כבר קרוב לשנה (אני חושב). חיסרונות היחידים לעומת תוכנת ניווט "אמיתית" היא חוסר האפשרות לצייר מסלול על המכשיר וכמובן חיסרון גודל הצג.

nir.samo
26-02-12, 20:41
אם אפשר היה להעלות מסלול כאוסף של נ"צ אז TOPOMAP היתה התוכנה האידאלית.
אני משתמש בה בעיקר כדי להגיע לנק' ספציפית.

אורי ק.
26-02-12, 21:25
אהלן,
אני מנווט עם TOPOMAP כבר שנה בערך. די מרוצה ממנה. התוכנה די בסיסית ופשוטה, אבל זה בדיוק מה שאני צריך, להראות לי איפה אני נמצא, בלי תכנוני מסלול ועניינים כאלה (ניתן להעלות מסלול מוכן מראש, ואפילו די בקלות- טוענים קובץ TWL תחת שם המשתמש שלך באתר החברה, אבל אני כמעט לא משתמש באופציה הזאת). חבר טוב שאני מטייל איתו הרבה משתמש בעמוד ענן לאייפון, ומההשוואה איתו אני יכול לומר לך כמה דברים: TOPOMAP- סריקת המפות באיכות טובה בהרבה והדיוק בחלק מהמקומות ברמה יותר טובה. ומצד שני, אין תחרות למאגר נקודות העניין של עמוד ענן שלדעתי הוא יתרון משמעותי (כשאני קניתי TOPOMAP, עדיין לא יצאה האפליקציה של עמוד ענן). עוד יתרון לעמוד ענן בעיני- אפשרות לזום אאוט (בTOPOMAP אי אפשר לצאת עד הסוף), ובעמוד ענן, בתצוגה הראשית על המפה, אתה רואה נתוני אזימוט וגובה.
יש גם את תוכנת TWONAV, שלא ראיתי אותה עובדת על אייפון, אלא על גלקסי (של אבא שלי), והיא תוכנת ניווט קלאסית, מדהימה מבחינת אפשרויות העריכה ותכנון המסלול, אפשרות לתצוגת תלת מימד של הטופוגרפיה במפה (ממש ממש מגניב, אם כי דורש טיפה התרגלות), אבל- יקרה בהרבה, אני מניח שאתה מכיר את העלויות.

ishc
26-02-12, 21:33
עמוד ענן היא תוכנה חינמית לאייפון, רק המפות עולות כסף. אין באמת תחרות לנק' העניין בעמוד ענן בגלל זה אני מחזיק אותה מותקנת במכשיר כעזר לנק' עניין בלבד. הבעיה העיקרית שלה היא מהירות. באייפון עמוד ענן פשוט זוחלת.

ספרדי
26-02-12, 22:10
השימוש שלי התוכנת ניוט זה לא ראות איפה אנחנו מטיילים אני אף פעם לא המוביל וגם אני אף פעם לא בונה את המסלולים.
שתי שאלות נוספת,
אם אני רוצה להתקין גם על אייפד או אני מחליף מכשיר את אייפון אז אני צריך לקנות את התוכנה שוב או לא?
אם אני רוכש את TOPOMA ב 24$ אז היא מגיעה אם מפות?

ספרדי
26-02-12, 22:13
עמוד ענן היא תוכנה חינמית לאייפון, רק המפות עולות כסף. אין באמת תחרות לנק' העניין בעמוד ענן בגלל זה אני מחזיק אותה מותקנת במכשיר כעזר לנק' עניין בלבד. הבעיה העיקרית שלה היא מהירות. באייפון עמוד ענן פשוט זוחלת.

אם התוכנה חינמית אז היא באה אם מפות שנוחות לטייל או צריך לקנות את המפות?

ishc
26-02-12, 22:18
ברור שללא מפות. המפות זה הקטע היקר.

אורי ק.
26-02-12, 22:22
עמוד ענן בגרסה החינמית מגיעה עם מפות שלא ניתן לנווט איתן בשטח, משהו כמו הכלאה בין מפות כבישים עם קצת קווי גובה, לא יודע את הקנ"מ. תוריד (הרי זה בחינם) ותראה. מה שכן, אתה מקבל את נק' העניין.
הגרסה הבסיסית של TOPOMAP אכן 25$ ואתה מקבל מפות טופוגרפיות 1:50000, לבנות, בלי סימון שבילים. בשביל לשדרג לסימון שבילים מלא, אתה צריך להוסיף עוד 75$ אם אני זוכר נכון.
בסופו של דבר, בשביל לקבל תוכנת ניווט עם מפות סימון שבילים של כל הארץ, תשלם את אותו מחיר בעמוד ענן ובTOPOMAP.
אני מניח שאתה יכול להתקין גם על אייפד וגם על מכשיר אייפון נוסף, כי זה משתמש בApple ID שלך, שיודע שכבר רכשת את התוכנה. אבל זאת הערכה שלי, לא מבוסס מנסיון.

ספרדי
26-02-12, 22:54
עמוד ענן בגרסה החינמית מגיעה עם מפות שלא ניתן לנווט איתן בשטח, משהו כמו הכלאה בין מפות כבישים עם קצת קווי גובה, לא יודע את הקנ"מ. תוריד (הרי זה בחינם) ותראה. מה שכן, אתה מקבל את נק' העניין.
הגרסה הבסיסית של TOPOMAP אכן 25$ ואתה מקבל מפות טופוגרפיות 1:50000, לבנות, בלי סימון שבילים. בשביל לשדרג לסימון שבילים מלא, אתה צריך להוסיף עוד 75$ אם אני זוכר נכון.
בסופו של דבר, בשביל לקבל תוכנת ניווט עם מפות סימון שבילים של כל הארץ, תשלם את אותו מחיר בעמוד ענן ובTOPOMAP.
אני מניח שאתה יכול להתקין גם על אייפד וגם על מכשיר אייפון נוסף, כי זה משתמש בApple ID שלך, שיודע שכבר רכשת את התוכנה. אבל זאת הערכה שלי, לא מבוסס מנסיון.
אם שתי התוכנות עולות אותו דבר, אז מה עדיף?

אורי ק.
26-02-12, 23:17
אהלן,
אני מנווט עם TOPOMAP כבר שנה בערך. די מרוצה ממנה. התוכנה די בסיסית ופשוטה, אבל זה בדיוק מה שאני צריך, להראות לי איפה אני נמצא, בלי תכנוני מסלול ועניינים כאלה (ניתן להעלות מסלול מוכן מראש, ואפילו די בקלות- טוענים קובץ TWL תחת שם המשתמש שלך באתר החברה, אבל אני כמעט לא משתמש באופציה הזאת). חבר טוב שאני מטייל איתו הרבה משתמש בעמוד ענן לאייפון, ומההשוואה איתו אני יכול לומר לך כמה דברים: TOPOMAP- סריקת המפות באיכות טובה בהרבה והדיוק בחלק מהמקומות ברמה יותר טובה. ומצד שני, אין תחרות למאגר נקודות העניין של עמוד ענן שלדעתי הוא יתרון משמעותי (כשאני קניתי TOPOMAP, עדיין לא יצאה האפליקציה של עמוד ענן). עוד יתרון לעמוד ענן בעיני- אפשרות לזום אאוט (בTOPOMAP אי אפשר לצאת עד הסוף), ובעמוד ענן, בתצוגה הראשית על המפה, אתה רואה נתוני אזימוט וגובה.
יש גם את תוכנת TWONAV, שלא ראיתי אותה עובדת על אייפון, אלא על גלקסי (של אבא שלי), והיא תוכנת ניווט קלאסית, מדהימה מבחינת אפשרויות העריכה ותכנון המסלול, אפשרות לתצוגת תלת מימד של הטופוגרפיה במפה (ממש ממש מגניב, אם כי דורש טיפה התרגלות), אבל- יקרה בהרבה, אני מניח שאתה מכיר את העלויות.

תעשה את השיקול שלך, אם יש שאלות נוספות שאל בכיף.

momi-r
26-02-12, 23:25
TOPOMAP - אי אפשר להוריד על 2 מכשירים רק על אחד שממנו רכשת את התוכנה !
אלא אם אכן המכשיר פרוץ..

לדעתי אתה צריך לנווט גם עם עמוד ענן וגם עם הTOPOMAP ולהחליט מה יותר נוח לך . - אתה מוזמן לבוא ולנווט מהאייפון ו\או מהאייפד שלי ולהתרשם מהתוכנה .

מה גם שהעלויות לא בשמיים וגם אם רכשת ואתה לא מבסוט כולה 25$ ..

boaz avrahami
12-03-12, 09:36
אני נגד topomap

יש בה בעיה בסיסית די חמורה.
לא ניתן לבצע zoom out ולראות תא שטח משמעותי.
משפיע מאוד כשאתה מנווט בלי מסלול ורוצה להבין לאן פניך מועדות.
מעבר לכך היא סבירה. לא יותר.

ה twonav מדהימה אבל הם פושטים את העור לקונים.
התוכנה עולה 65 דולר ואז עוד מפות...

boaz avrahami
12-03-12, 09:39
אגב, אני מנווט באייפד והכול מותקן גן באייפון באותו המחיר ( חשבון אפסטור אחד)

שגיא S
12-03-12, 11:27
למי שפרץ את האייפון/אייפד שלו, בוא נגיד שאפשר למצוא גרסא "זולה בהרבה" של TWONAV

Tourist
12-03-12, 11:42
למי שפרץ את האייפון/אייפד שלו, בוא נגיד שאפשר למצוא גרסא "זולה בהרבה" של TWONAV

ואז זה מגיע עם מפות ? או שצריך לרכוש בכל מקרה ?
התוכה היא של 19 מ"ב... לא יכול להיות שיש מפות.

(או שמא 'קונים' דרך התוכה עם IAPCRACK ?)

שגיא S
12-03-12, 11:50
ואז זה מגיע עם מפות ? או שצריך לרכוש בכל מקרה ?
התוכה היא של 19 מ"ב... לא יכול להיות שיש מפות.

(או שמא 'קונים' דרך התוכה עם IAPCRACK ?)

למען האמת לא יודע..לא מתשמש ואפילו לא פרוץ אצלי. זה רק ממה שקראת באינטרנט..תנסה להוריד ותעדכן ;)

Tourist
12-03-12, 11:58
למען האמת לא יודע..לא מתשמש ואפילו לא פרוץ אצלי. זה רק ממה שקראת באינטרנט..תנסה להוריד ותעדכן ;)

אני רק חצי צדיק - תוכנות ישראליות אני לא פורץ :rolleyes:

TWONAV היא ישראלית ?

momi-r
12-03-12, 12:06
יש מפה טופוגרפית .
סימון שבילים בתשלום .

ספרדי
19-03-12, 21:03
איך בכלל מעלים מסלולים בתוכנת TWONAV?

nir.samo
19-03-12, 21:11
אוקי אני בכלל התכוונתי ל-TOPOMAPS הזה
http://itunes.apple.com/us/app/offline-topo-maps/id376535806?mt=8

מפות טופוגרפיות של כל העולם, אפשר להוריד מראש לזיכרון ברזולוציה שבוחרים, אפשר להעלטת מראש נ"צ, אי אפשר מסלולים.

גימל4
20-03-12, 15:26
איך בכלל מעלים מסלולים בתוכנת TWONAV?

מידע על TwoNav לאייפון/אייפד (מפות ישראל, העברת מידע ועוד) תוכל למצוא בקישור (http://www.twonav.co.il/shop/content-page.asp?extra=16).

את המפות שאתה רוכש לאייפון/אייפד אתה מתקין גם במחשב הביתי (עם התוכנה החינמית LAND) כדי לראות ולתכנן את המסלול עם מסך גדול ועכבר.
להעברה מהמחשב הביתי עושים קליק ימני על המסלול ובוחרים "שלח אל". כעת יש מספר שיטות:
1. שלח ל TwoNav - התכנה יודעת להתחבר למחשב הביתי באמצעות WiFi
2. שלח ל DropBox - התכנה יודעת לפתוח מסלולים מה DropBox
3. שלח ל GPSies - התכנה יודעת לפתוח מסלולים מהאתר השיתופי GPSies

יש אופציות נוספות כגון חיבור למחשב עם כבל USB ועוד...

56948

-->