PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי הדלק - רעיון למחאה

ishc
26-02-12, 22:16
טוב, זה לא שירשור הוצאת קיטור למרות שיש הרבה ממנו.
במקום לשבת ולקטר על מחירי הדלק בואו נעשה מעשה. נבחר יום וצומת מרכזית אחת, למשל צומת מורשה. נתארגן ונגיע כולנו בבוקר, באוטובוסים, ללא הרכבים שלנו ונחסום את הצומת. כדי שזה יצליח חייבים להיות כמות ענקית של אנשים, ברמת הכמה מאות. המשטרה במצב הזה תשאר חסרת אונים וכבר ראיתי את זה קורה במחאת הדיור בהוד השרון כאשר שוטר אחד מאיים על 300 מפגינים שהוא יחלק דוחות, כמובן שזה היה איום סרק.
מחאה כזו תלויה רק במסה וכמות אנשים. אם יגיעו 30 איש זה לא יעזור, חייב להיות מדובר במאות וזה חייב לקרות מס' פעמים או/ו לחסום כמה צמתים במקביל (כדי למשוך תשומת לב). לא יודע אם זה יעזור (מקווה שכן) אבל כבר נמאס לשבת בחיבוק ידיים.

ודרור, לפני שתגיב, מחאה אלימה לא תתקיים פה וגם אין לה מקום. אנחנו לא חיים בשלטון טרור או שלטון דיקטטורי שרוצח אנשים על בסיס יומיומי שיש לאנשים סיבה לצאת ולהתאבד פה על המטרה. אין מה לעשות, אנחנו אוכלים חרא אבל לא מספיק כדי שאנשים יסתכנו בלהפסיד את חייהם.

מחכה לשמוע תגובות על רצון להשתתף ולהתארגן!!!

ori abr
26-02-12, 22:21
אני אקדים את דרור...אני חושב שצריך לחסום עם רכבים צמתים ובעיקר עם אחינו הגדולים. פשוט לרתום את חברות המשאיות לחסום כבישים איתנו.
לרתום גם את איגוד נהגי המוניות לנושא. כי המשינה הזו משתינה עלינו בקשת!

six 4 life
26-02-12, 22:28
עצם זה שדנים על איך למחות אומר שלא תהיה מחאה והעסק רחוק מפיצוץ.
אנחנו נגיע גם ל15 שקל לליטר ועדין לא יהיה פה בלאגן, סף השבירה של העם המוכה שלנו עוד רחוק מאוד.
סתם דוגמה מהיום שלי - היום לאור החדשות שמחיר ליטר רשמית כנראה עולה ל8 ש"ח, יצא לי לשוחח עם כמה אנשים שפגשתי במהלך היום על הנושא. כל התשובות של כולם, היו זהות וזה הלך ככה:
- אני: שמעת על הדלק?
- תשובה של כולם: שמעתי... מה אפשר לעשות. זה מה יש.
ואלו תשובות לא מאנשים מדושנים אלא מאנשים שעובדים קשה מאוד ביום יום.
הסף עוד רחוק. רחוק מאוד לצערי.

טל חסיד
26-02-12, 22:52
וזו הבעיה שמי שעובד קשה אין לו זמן לחשוב על זה כי יש לו עוד 70 בעיות אחרות חוץ מהדלק, ומי שיש לו הבעיות שלו רחוקות מעניין הדלק.

טל

lior_b.s
26-02-12, 23:01
אני אקדים את דרור...אני חושב שצריך לחסום עם רכבים צמתים ובעיקר עם אחינו הגדולים. פשוט לרתום את חברות המשאיות לחסום כבישים איתנו.
לרתום גם את איגוד נהגי המוניות לנושא. כי המשינה הזו משתינה עלינו בקשת!

חברות המשאיות לא משלמות את המחיר שאתה ואני משלמים...
רוצה לרתום גופים גדולים?
תחרים חברת דלק (סונול/פז/טן/דלק)
לא מתדלקים חוד בחברה שנבחרה, מפרסמים בפייסבוק ובכל אמצעי אחר את שם החברה שמחרימים באותו חודש, ייקח זמן אבל לא תישאר להן ברירה אלא להילחם בעצמן, ולא, כשתחרים חברה אחרת חודש אח"כ אותה חברה לא תחזיר לעצמה את הרווחים כי לא כולם ירוצו לשם מיד , חלק יתלקו גם אצל המתחרות..
צריך ליצור בינהן תחרות ולמזער להן את הרווחים ולאלץ אותן להילחם להורדת המיסוי על הדלק ...

BackDoorMan
26-02-12, 23:05
נגיד שבמשך חודש חודשיים, או עד שמחיר הדלק יוזל, אנשים ישביתו את המכוניות ויסעו בתחבורה ציבורית ברגל או באופניים ?
שביתה של מיליון נהגים לפחות, עד שההעלאה תתרסק להם בפרצוף, או שהולכים להפגנות אלימות נוסח בריטניה בתקופת תאצ'ר ומס הגולגולת שלה.

כדאי להפסיק לחשוב על פייסבוק ככלי לארגון, רוב האנשים לא מחוברים לשם עדיין, תראו מה קרה במצריים ויוזמי ההפגנות הליברלים שהפסידו את האביב לאחים המוסלמים בגלל ההסתמכות הטיפשית שלהם על פייסבוק, בזמן שהם יצרו להם קבוצות באתר של צוקרברג פעילי האחים המוסלמים חרשו את הכפרים והערים
וגייסו קולות מספיק לזכות בשלטון.

lizard
26-02-12, 23:08
להלחם נגד מי בדיוק? ביום שהמדינה תוותר על המיסים שלה מדלקים זה יהיה היום בו חזירים ילמדו לעוף, יהיה שלום עולמי, יפתחו שערי שמים והפוליטיקאים לא יהיו מושחתים.

אתה רוצה דלק בזול? תייצר אותו בעצמך. לא צוחק, חשבתי לבנות לי מתקן לזיקוק אתנול (הרי זה בסה"כ אלכוהול) אבל לא ברור לי בדיוק איך עושים את זה ומה חומרי הגלם.

BackDoorMan
26-02-12, 23:15
להלחם נגד מי בדיוק? ביום שהמדינה תוותר על המיסים שלה מדלקים זה יהיה היום בו חזירים ילמדו לעוף, יהיה שלום עולמי, יפתחו שערי שמים והפוליטיקאים לא יהיו מושחתים.

אתה רוצה דלק בזול? תייצר אותו בעצמך. לא צוחק, חשבתי לבנות לי מתקן לזיקוק אתנול (הרי זה בסה"כ אלכוהול) אבל לא ברור לי בדיוק איך עושים את זה ומה חומרי הגלם.

המדינה לא תוותר, אבל היא לא יכולה להכריח נהגים לתדלק.
למה אתנול ? למה לא ביודיזל ?
סיפור של 3K למזקקה.
יש מישהו שכתב פעם בקארספורום על המזקקה שבנה.

מצאתי (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=137123&highlight=%D7%91%D7%99%D7%95%D7%93%D7%99 %D7%96%D7%9C)

tzagi
27-02-12, 03:09
יצור עצמי זה חמוד, ניצא מנקודת הנחה שהחומר גלם חינם(והוא לא)
מה עם המיסוי? הרי גם כך אתה חייב לדווח למדינה ולשלם מיסים ובלו, תעשה מחתרתית ומישהו ילשין (להזכירכם- חמסות קיימות רק במזרח התיכון) ואז העורך דין לבד יעלה יותר מכמות הדלק שתצרוך בשנה.

נשמע פרקטי?

lizard
27-02-12, 08:05
לא צריך לפרסם כל דבר. מה גם שלא נוסעים רק על אתנול, בערך 25%.
אתנול מיועד לרכבי בנזין, ביו-דיזל לרכבי דיזל.

כנראה זה לא יהיה כל כך חסכוני במחירים הנוכחיים אבל המחיר רק יעלה ויעלה...

tzagi
27-02-12, 08:24
מיכה,
תהליך הזיקוק לא צריך פרסום, הוא מפרסם את עצמו טוב מאד, לכן מזקקות מונשיין היו נמצאות לפחות 8-10 ק'מ מכול סיביליזציה.
ביודיזל זה סיפור אחר ואפשר לייצר בבית, אבל אנשים לא טובים בלשמור סודות...והסיכון (שלך) לא שווה את זה לדעתי העניה.

BackDoorMan
27-02-12, 09:55
לא אמרתי שצריך להפוך את זה לעסק, איזה חוק יכול למנוע ממני לתדלק את הרכב שלי בביודיזל שהכנתי בבית ?
באנגליה הממשלה הגבילה מכירת שמן טיגון בסופרמרקטים לכמויות אישיות כשגילו שנעשה בו שימוש לביודיזל זול.

דרור ברלי
27-02-12, 11:04
טו
ודרור, לפני שתגיב, מחאה אלימה לא תתקיים פה וגם אין לה מקום. אנחנו לא חיים בשלטון טרור או שלטון דיקטטורי שרוצח אנשים על בסיס יומיומי שיש לאנשים סיבה לצאת ולהתאבד פה על המטרה. אין מה לעשות, אנחנו אוכלים חרא אבל לא מספיק כדי שאנשים יסתכנו בלהפסיד את חייהם.

מחכה לשמוע תגובות על רצון להשתתף ולהתארגן!!!

אל תיקח אישית כן? אבל כמו שהבן שלי הקטן אומר - זה הכל קישקוש בלבוש.
שתה כוס מים, תירגע, ותחשוב איפה אתה מצמצם נסיעות לא נחוצות כדי לחסוך דלק.

ואל תשכח שדלק זה לא רק הג'יפ שלך.
דלק זה תחבורה ציבורית
דלק זה חשמל
דלק זה עלויות ייצור של כל דבר - מפרוסת לחם ושרוך נעל ועד דירה.
זינוק במחיר הדלק = זינוק מחירים כללי במשק.

הדלק מתייקר בגלל סיבות שלא בשליטתנו, והעצבים מתפרצים רק בגלל שהמדינה המטונפת הזו גוזרת קופון שמן על כל התייקרות. אנחנו משלמים מע"מ לא רק על מחיר הדלק, אלא גם על הבלו. מה שנקרא "מס על מס". בהתייקרות הצפויה מחר, יהיה מדובר בסך הכל ב-8 אגורות לליטר מתוך 32 האגורות של כלל ההתייקרות, אבל זו נבזות בלתי נסלחת שאין דוגמתה. דווקא בתקופה כל כך קשה, לנצל בצורה צינית כזו את התייקרות הנפט על מנת לדרוך עוד על הציבור? על זה כל הפוליטיקאים צריכים לשלם בראשם. לא פחות.

רוצה למחות באמת ולא לרוץ פול גז בניוטרל?
עכשיו דיבר זאב גראואר אצל גבי גזית ברדיו 103FM וגם הוא אמר (מאוד בזהירות, הוא מפחד) את מה שכולנו יודעים טוב מאוד שצריך לעשות - שהפגנות לא משיגו תכלום ושמחאה צריכה להיות "אגרסיבית". אני, שלא יודע לדבר פוליטיקלי קורקט, (והפה הגדול שלי עלול לסבך אותי בצרות הרבה לפני שארים אצבע על מישהו או על משהו), קורא לילד בשמו - אלימות. לדעתי רק מחאה אלימה מאוד, מזעזעת, משיגה כותרות וגם מצליחה. כדי להשיג את המטרה, צריך להישפך דם, והמטרה צריכה להיות מאוד ברורה - פגיעה פיזית בסמלי השלטון.

הפגנות? חסימות צמתים? הצחקתם אותי. חבל על הזמן שלכם - מוטב שתעבדו בזמן הזה ותרוויחו עוד כמה שקלים שיספיקו לכם לעוד כפית דלק. רוצים למחות באמת? תחשבו האם ומתי ואיפה אתם מוכנים ללכת הכי רחוק שאפשר, לסכן את החופש האישי שלכם ברמה המיידית ולזמן קצר יחסית, ולעשות מעשה שירעיד את אמות הסיפים... ואל תדאגו - כאן לא יירו בכם. פה זה לא סוריה.
100,000-200,000 איש שעולים על הכנסת ולא משאירים בה אבן על אבן - לא רק שלא יירו בהם, אף אחד מהם גם לא ייעצר אפילו. זו הדרך היחידה. מצטער. אתם יודעים את זה כמוני.
כל דבר פחות מזה - חבל על זמנכם. לא מוכנים להרחיק לכת עד כדי כך ולהילחם על העתיד שלכם כאן? לגיטימי, אני מבין בהחלט ואין לי טענות למי שחושב שהוא עוד לא אכל מספיק חרא מהממשלה כדי להתקומם, ומעדיף לשמור על התחת הפרטי שלו - אבל אז גם אל תייבבו שמשתינים עליכם.

BackDoorMan
27-02-12, 11:22
בניגוד לדרור אני כן חושב שיירו.

גניסלב רונן
27-02-12, 12:41
ואני יכול להציל נפש V8 אחת מרוע הגזירות .
:rolleyes:

בדיוק בשביל זה המציאו לוח מודעות...המערכת.

ranan90
27-02-12, 16:21
יש כבר קבוצה בפייסבוק
http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%97%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%93%D7%9C%D7%A7/239792739444794
אם זה יהיה שונה משאר המחאות בישראל כלומר ירידת מחירים ליומיים ואז חזרה לשגרה לפי דעתי לא

six 4 life
27-02-12, 21:15
לא אמרתי שצריך להפוך את זה לעסק, איזה חוק יכול למנוע ממני לתדלק את הרכב שלי בביודיזל שהכנתי בבית
אותו חוק שאוסר עליך לאגור מי גשמים ולהשתמש בהם לשימושך העצמי, ויכול לסדר לך יופי של תיק פלילי ע"פ חוק "כדת וכדין" לתפארת מדינת ישראל.
במדינה הזאת גם גשם מהשמיים שייך לה ולא לנו.

lior_b.s
28-02-12, 10:46
למה לא פשוט לתקוע את שטייניץ בבית?..
10, 20, 100, 200 (דרור תרגיש חופשי להגיד מתי מספיק) רכבים ב"מקרה" ביום שיש איזה דיון חשוב "נתקעים" בלי דלק ברחוב של שטייניץ וחוסמים אותו מכל הכיוונים, אין יוצא ואין נכנס, אפשר להרחיק ולהוציא את הפיוז של המשאבת דלק והשעון.. מה תעשה המשטרה? תגרור 200 רכבים שלא מניעים.? גם הגרר לא יצליח להגיע לכולם כי הרחוב חסום כמה מאות מטרים בגלל מישהו ש"נתקע" בלי דלק..
אנחנו לא נוסעים, אתה לא נוסע, קח את הילדים ברגל לבית הספר!!

וכל זה בלי אלימות (עדיין)...

talw
28-02-12, 12:23
למה לא פשוט לתקוע את שטייניץ בבית?..
10, 20, 100, 200 (דרור תרגיש חופשי להגיד מתי מספיק) רכבים ב"מקרה" ביום שיש איזה דיון חשוב "נתקעים" בלי דלק ברחוב של שטייניץ וחוסמים אותו מכל הכיוונים, אין יוצא ואין נכנס, אפשר להרחיק ולהוציא את הפיוז של המשאבת דלק והשעון.. מה תעשה המשטרה? תגרור 200 רכבים שלא מניעים.? גם הגרר לא יצליח להגיע לכולם כי הרחוב חסום כמה מאות מטרים בגלל מישהו ש"נתקע" בלי דלק..
אנחנו לא נוסעים, אתה לא נוסע, קח את הילדים ברגל לבית הספר!!

וכל זה בלי אלימות (עדיין)...

ליאור,מה קרה לך ,יש למשטרה יחידות עילית ,עם חבר׳ה נהדרים,תוך 50 דקות הם מפנים 180 רכבים.
יחפף,כרפס ,יחפץ ,משהו כזה.

zerez
28-02-12, 12:59
כל זמן שהפוליקאים יודעים שהם לא ישלמו על זה בכיסא החזירות תמשך.
בכל מדינה נורמאלית הממשלה הזאת הייתה עפה הבייתה בבחירות הבאות אבל לא במדינת ישראל,
אזרחי ישראל קונים דמגוגיה זולה ומעלים פעם אחר פעם את אותם ***** שמ***** אותם ואם כבר יש מחאה אז קמים היחצנים וצועקים שהמחאה היא פוליטית ולא אמיתית וזה רק כמה צפונבונים ממדינת תל אביב ועם ישראל קונה את השטויות האלה.

כאילו שיוקר המחיה הוא סביר,
כאילו שמחירי הדיור הם סבירים,
כאילו שזוג צעיר שמרוויח משכורת ממוצעת יכול להגיע לדירה ממוצעת,
כאילו שזוג צעיר באופקים, דימונה או כל עיירה אחרת יכול להחיות בכבוד.

והפוליטיקאים? הם מעלים לעצמם את השכר על בסיס שנתי וצוחקים לכולנו בפרצוף, ואם חסר כסף לאתנן לשותפים הקואליציוניים אז מעלים עוד איזה מס.

אולי יכילו את חוק הזנות גל על התשלומים האלו?

המחאה האמיתי היא בקלפי,
בבחירות הבאות צריך לרסק אותם לגמרי, שהפוליטיקאים יתחילו להבין שיש גבול.

zviki
28-02-12, 13:05
מה הקטע שלכם? אני נכנס לתחנת דלק, מתדלק ב-400 ש"ח בלבד, מכ'פתלי מה מחיר הדלק? עולה ? יורד? שיעופו קיבינימט. 400 ש"ח וזהו. נפתרה הבעיה.......................

talw
28-02-12, 17:40
צביקי ,אנחנו צוחקים בכדי לשמור על שפיות,אבל תכל'ס,העריצים פה מוצצים מוצצים,וואלק נגמר החלב,כבר יוצא דם.
כשייגמר הדם ויתחיל לצאת לנו אויר מהעטינים אני מקווה שכולנו נפסיק לתקתק על המקלדת,ונצא לכביש 1 בואך ירושליים.

עוד מעט זה קורה,אני רואה כבר את הבועות אויר בדם....

שמוליקו
28-02-12, 18:01
צביקי ,אנחנו צוחקים בכדי לשמור על שפיות,אבל תכל'ס,העריצים פה מוצצים מוצצים,וואלק נגמר החלב,כבר יוצא דם.
כשייגמר הדם ויתחיל לצאת לנו אויר מהעטינים אני מקווה שכולנו נפסיק לתקתק על המקלדת,ונצא לכביש 1 בואך ירושליים.

עצוב, אבל נכון

lior_b.s
28-02-12, 18:02
ליאור,מה קרה לך ,יש למשטרה יחידות עילית ,עם חבר׳ה נהדרים,תוך 50 דקות הם מפנים 180 רכבים.
יחפף,כרפס ,יחפץ ,משהו כזה.

אתה מתכוון ליחידת "בוא נשים מהבהבים על האוטו ונעשה את העבודה לשוטרים"?.. אלו לא מתרגשים מעליית המחירים הם נוסעים על האגו שלהם..

איך 50 דקות??.. רק לשפצר את עצמם לפני היציאה עם כל הפנסים , פלאפונים, מכשירי קשר ועוד ועוד זה יותר זמן.. בערך כמו אישה לפני יציאה...

"אני רק משפצר את הדרייבשפט לשאסי והיינו פה"...

ishc
28-02-12, 18:15
בשביל מה כל הדיבור והבאבלאט הזה???!!!
כמה אנשים גולשים פה באתר, יש כמה מאות? אנחנו יודעים יפה מאוד להגיע למפגשים כאלו או אחרים שמוכרזים פה והרבה פעמים אפילו לקחת יום חופש מהעבודה בשביל זה. אז במקום מפגש כדי לקשקש על הג'יפ בואו ניפגש כולם באיזו צומת ראשית (בלי הרכבים, אתם לא רוצים ששוטר כזה או אחר יתחיל לרשום לוחיות רישוי שלכם ולמחרת גם יורידו אותכם מהכביש על בגוש כזה או אחר), נחכה יפה יפה לאור ירוק במעבר החציה, נחצה
רק שנעצור באמצע (נתיישב על הכביש או שנעמוד לא משנה) ולא נזוז.
תחשבו על סיטואציה כזו עם 500 איש בצומת, מה באמת יוכלו לעשות, עד שהמשטרה גם תתעשת על עצמה ותגיע לפנות זה כבר יעשה את הבלאגן הדרוש, יותר מזה, תחשבו שהסיטואציה הזו קוראת בכמה מקומות במקביל, מתוזמן לאותה שעה.
אבל החוכמה היא להתמיד, פעם בשבוע זה צריך לקרות כדי שזה יזיז למישהו. אם זה יקרה פעם אחת ודי סופה של המחאה הזו בקבר יחד עם מחאת הדיור.

BackDoorMan
28-02-12, 19:25
כל זמן שהפוליקאים יודעים שהם לא ישלמו על זה בכיסא החזירות תמשך.
בכל מדינה נורמאלית הממשלה הזאת הייתה עפה הבייתה בבחירות הבאות אבל לא במדינת ישראל,
אזרחי ישראל קונים דמגוגיה זולה ומעלים פעם אחר פעם את אותם ***** שמ***** אותם ואם כבר יש מחאה אז קמים היחצנים וצועקים שהמחאה היא פוליטית ולא אמיתית וזה רק כמה צפונבונים ממדינת תל אביב ועם ישראל קונה את השטויות האלה.

כאילו שיוקר המחיה הוא סביר,
כאילו שמחירי הדיור הם סבירים,
כאילו שזוג צעיר שמרוויח משכורת ממוצעת יכול להגיע לדירה ממוצעת,
כאילו שזוג צעיר באופקים, דימונה או כל עיירה אחרת יכול להחיות בכבוד.

והפוליטיקאים? הם מעלים לעצמם את השכר על בסיס שנתי וצוחקים לכולנו בפרצוף, ואם חסר כסף לאתנן לשותפים הקואליציוניים אז מעלים עוד איזה מס.

אולי יכילו את חוק הזנות גל על התשלומים האלו?

המחאה האמיתי היא בקלפי,
בבחירות הבאות צריך לרסק אותם לגמרי, שהפוליטיקאים יתחילו להבין שיש גבול.

אתה עדיין לא מקשר בין פוליטיקה ימנית לבין העליות, בוא נגיד את זה ככה.
הציבור ברובו נמנע מהפיכה אלימה, כמו שדרור מציע מתוך פחד האנרכיה.
תמיד יש ברקע את צלו המרחף של האיומים הקבועים, הערבים ישחטו, צ"ל משהו עם האיראנים, מצרים הלא יציבה וסוריה המתמוטטת,
וכאילו שלא חסר מספיק, הגאונים מירושלים חירבוו את טורקיה נגדנו.
הציבור הפשוט מתומרן למחשבה שבמצב הפיכה יווצר וואקום אליו יכנסו אויבים אכזרים הרבה יותר מנבחרי ישראל, שעדיף לאכול את החרא מהם עם כל הצער.

סופת המדבר
28-02-12, 20:22
תראו אני לא אומר שלא צריך להפגין ולא צריך למחות המדינה שותה מן הדם שלנו ואנחנו שותקים ואם יש הפגנה אני כנראה יהיה בפנים
8 שקלים לליטר זה הזוי ביותר
אבל בואו נשאל אחרת
האם מישהו מבנינו הג'יפאים חשב אי פעם לחזור למידה המקורית של הצמיגים כדי לחסוך כמה אחוזים של דלק? לא!
האם מישהו חשב לוותר על יחסי העברה כי זה יואכל לו יותר דלק? לא!
האם מישהו חשב לא להגביה את הגיפ כי זה יהיה פחות אוירודינמי? לא!
האם מישהו חשב פעמיים ליפני שבא להיתכרע על הדיונה הגדולה ורק על הדיונה לשרוף חצי מיכל? לא!
אז עוד פעם אני לא אומר שזה בסדר לגנוב 50% ממחיר הליטר רק על מס
אבל אני לא הכי מתרגש באמת
אם ההיתי מתדלק 150-200 ש'ח ליפני כל טיול אז אני יתדלק באותו סכום יפסיד ליטר\ ליטר וחצי
אבל יעשה את החישוב שלי כבר בטיול שלא חייב לעלות את הדיונה באשדוד מאה פעם מספיק פעמיים וחסכתי פי עשר מהליטר שהפסדתי בתדלוק
נכון שזה לא ריאלי לעשות חישובים כאלה ולשתוק אבל לפחות על אופי הנהיגה אני יכול לשלוט ולנסות לחסוך
כי גם אם מחיר הדלק ירד זה לא יהיה בחודש הקרוב

JeePoint
28-02-12, 20:32
האדם, מהפחד על רכושו וקניינו המציא את המשטרה כדי להגן על רכושו היקר לו מהכול, המצאת הפצצה הגרעינית היא המשך של אותה תופעה (הפחד). מדינות מייצרות פצצות בכמות כזו שיכולה להחריב את האנושות מספר פעמים והן עושות זאת בתירוץ של הגנה על רכושן. פחדיו של האדם הביאו אותו למקום שאין חזרה ממנו. לכן אין לבוא בטענות רק כלפי הפוליטיקאים המושחתים אלא כלפי עצמנו, אנחנו חלק מכל השחיתות הזאת. אנרכיה היא לא הבעיה אלא הפחד שלנו לאבד את מה שיש לנו. האדם לא "שובר את הכלים" מהפחד שיאבד יותר. מי שאין לו מה להפסיד לא פוחד לאבד.<o:p></o:p>

רון נחמן
28-02-12, 20:33
למה כל כמה חודשים צריך לשחזר פה את השרשור הזה?
למה אי אפשר פשוט לשנות תאריכים באותן תגובות של פעם קודמת?

חבר'ה, אף אחד לא יצא לרחובות. דיי עם זיוני השכל.

זה שמשתינים עלינו בקשת - זה כבר ידוע.
אפשר להתלונן -
ואפשר להגיד תודה שלפחות את הפיפי מקבלים בחינם. (חכו, גם על זה עוד תהיה אגרה)

zviki
28-02-12, 23:20

בין שתי האפשרויות לצחוק או לבכות לא נותר לי אלא לצחוק. [אני כבר אוכל עוגות במקום לחם, צוחק ומשמין בחצר הביזנטית]
להרוס ,לשרוף,להשמיד, לפוצץ, זה על הכייפק,רק תגידו איפה ואני מביא את הגפרורים. [בנזין ? תשכחו ממני , זה יקר]
הפתיל הארוך של העם כבר ס"מ מהמרעום,זה יגיע, הכתובת על הקיר. זה כבר קרה- וואדי סאליב. רק מהומות נוסח השחורים בארצות הברית שנות השישים יזיזו פה משהו
עד אז- רק איומים ישירים על כסאות הפוליטיקאים. X , לא אתן לך את הקול שלי בבחירות הבאות. כמה שאנחנו עוד נתגעגע ל8 ש"ח לליטר. בינתיים אני כמו כולם , מאונן,
שבע קרבות, מייחל למנהיגות ספונטנית.

asafk
28-02-12, 23:40
בשביל מה כל הדיבור והבאבלאט הזה???!!!
כמה אנשים גולשים פה באתר, יש כמה מאות? אנחנו יודעים יפה מאוד להגיע למפגשים כאלו או אחרים שמוכרזים פה והרבה פעמים אפילו לקחת יום חופש מהעבודה בשביל זה. אז במקום מפגש כדי לקשקש על הג'יפ בואו ניפגש כולם באיזו צומת ראשית (בלי הרכבים, אתם לא רוצים ששוטר כזה או אחר יתחיל לרשום לוחיות רישוי שלכם ולמחרת גם יורידו אותכם מהכביש על בגוש כזה או אחר), נחכה יפה יפה לאור ירוק במעבר החציה, נחצה
רק שנעצור באמצע (נתיישב על הכביש או שנעמוד לא משנה) ולא נזוז.
תחשבו על סיטואציה כזו עם 500 איש בצומת, מה באמת יוכלו לעשות, עד שהמשטרה גם תתעשת על עצמה ותגיע לפנות זה כבר יעשה את הבלאגן הדרוש, יותר מזה, תחשבו שהסיטואציה הזו קוראת בכמה מקומות במקביל, מתוזמן לאותה שעה.
אבל החוכמה היא להתמיד, פעם בשבוע זה צריך לקרות כדי שזה יזיז למישהו. אם זה יקרה פעם אחת ודי סופה של המחאה הזו בקבר יחד עם מחאת הדיור.

כן, בסדר.
אתה מוכן לחטוף אלה בגב מיס"מניק רעול פנים ובלי תג-שם ?

בצמתים שסביב הבית שלי, יש הפגנות חדשות לבקרים. כל מחאת האוהלים היתה 150 מטר מהשער שלנו. תאמין לי שאני יודע בדיוק כמה זמן לוקח להפגנה להתפזר. זה קורה שניות אחרי שאנשים רואים את זה שלידם מתקפל על הרצפה בעקבות מכה יבשה מכוונת היטב, ועוד עשרה אנשים אקראיים בניידת "נשחרר אותם בלי מעצר רק אם אתם מתפזרים עכשיו".

וזה כשמדובר במחאה לא אלימה, רק לחסום את הצומת של היכל התרבות על המעבר חציה.

אגב, הפגנה לא דורשת רשיון אם לא מדובר בתהלוכה ואם אין ארגון מסודר. "עצרת" מותרת חוקית גם בלי רשיון. אבל השוטרים אומרים "לא חוקי" במגפון, הברדסים על הפרצופים, תגי השם יורדים, ובום.

אסף.

דרור ברלי
29-02-12, 00:46
ואתה חושב שכל המפגינים הם הלפלפים יפי הנפש של שדרות רוטשילד?...
מה נראה לך? שבסוף לא ידקרו כאן שוטרים?
שהמון זועם לא "יחטוף" שוטר יס"מ ויקרע לו את הצורה?...
ושלא יהיו כאלה שיכניסו בקת"בים לניידות?
בסוף גם זה יקרה. חכה ותראה. כמו שנאמר, הפתיל רק הולך ומתקצר. לאט לאט אבל בטוח.

BackDoorMan
29-02-12, 01:06
ארץ אוכלת יושביה, נמאס.
אני חוסך להגר לשם

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YV2J5Ych93E

boaz avrahami
29-02-12, 10:32
אם כבר לקנות בנזין אז בשביל לשרוף את הבית של שטייניץ.

החזירות עוברת כל גבול ומקרבת אותי יותר מתמיד לנקוט בפעולה קיצונית

lior_b.s
29-02-12, 11:53
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417501_3138384091840_1032009800_33007661 _1529023480_n.jpg

ishc
29-02-12, 12:06
כן, בסדר.
אתה מוכן לחטוף אלה בגב מיס"מניק רעול פנים ובלי תג-שם ?

קרה בעבר, לא נעים אבל אני עוד לא מת.
זה בכלל לא צריך להגיע למצב הזה. מספיק שתקעת את צומת מורשה ל-20 דק' ביום ראשו בבוקר וכבר יצרת פקק עצום.
תחשבו שהסיטואציה הזו מתרחשת בחמש צמתים מרכזיות במקביל, יותר מזה תחשוב שזה קורה אחת לשבוע במשך חודש.
זה ייצור מספיק רעש ולחץ לדעתי.
אבל כל הדיבורים האלו שווים ל- #$^&%*$&@#%, איך מארגנים שיגיעו מספיק אנשים לצמתים?

BackDoorMan
29-02-12, 15:18
ואם לא יסתדר באוסטרליה אז אלברטה לא רעה...

http://www.youtube.com/watch?&v=ThFCg0tBDck

BackDoorMan
29-02-12, 15:37
לקרוא ולהתעצבן
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/419705_378598512150588_100000013262094_1 529484_1000794407_n.jpg

talw
29-02-12, 16:35
שימי אני דווקא חושב שהמקום שלנו פה.
ברגע שאנו עצמנו נקבל את זה ,כל העולם יקבל את זה,אנחנו מהססים.
מאותה סיבה כנראה אנו גם מהססים להילחם על המגיע לנו בתור אזרחים.
עם שלא מכיר בזכות ובהיסטוריה של עצמו לא מכיר גם בעתידו.צריך לשאוב כח מההכרה הזו ולא לחפס אוסטרליה/אלברטה.איך שלא תהפוך את זה ,תמיד תהיה שם רק יהודון.
דמגוגיה בגרוש.
נחמד האוסטרברטה הזה ,הא?

BackDoorMan
29-02-12, 16:55
סבבה, אני חושב שלא נשאר לי יותר מידי זמן לבזבז בשביל מאבק, אני רוצה לחיות את שארית חיי במקום טוב יותר.
וגם אין לי יותר מידי ציפיות מהצלחת מאבק חברתי בהסתמך על ההיסטוריה הקצרה של המדינה והנפשות הפועלות בה כיום.

29-02-12, 17:22
להזכירכם ידיד ש 400000 אלף איש הפגינו בקיץ נגד יוקר המחיה וההתעללות שאנחנו עוברים מידי
הממשלה .
מרחו אותנו כמו תמיד ב"נעשה ונתקן" ןקימו וועדה ומאז עולים כול המחירים של כול המוצרים
ללא אבחנה שמים אלינו פס ארוך ללא בושה
האמת שלא מחאה ולא כול דבר אחר יעזור כול עוד אנשים יצביעו לפי אדיאולוגיה פוליטית ולא לפי צרכי העם האמיתים
תחשבו על זה בבחירות הבאות

asafk
01-03-12, 21:44
אז הקימו וועדה.
תמיד מקימים ועדה.
ועדות זה טוב.
ועדות זה כמה ג'ובים.
ועדה זה לכמה חודשים או לכמה שנים.
ועדה זה עד שישכחו למה הקימו את הועדה.
גם אני רציתי להיות בוועדה.
אבל לא קיבלו אותי.
וועדת מינויים.
או בעצם זה היה וועדת קבלה.
אבל לא קיבלו אותו לוועדה.
כי אני לא מהוועד.

אסף.

talw
01-03-12, 21:58
בן פורת יוסף

Nash
02-03-12, 12:04
כמו "שהמחאה" על מחירו של החטיף או הגביע מעידה בעיקר על פופוליזם ועל ניתוק רציני מהמציאות הישראלית, נראה לי שגם הקיטור שאוהבים להוציא על מחירי הדלק הוא רק שסתום ביטחון, לא שם הבעיה ולא משם הפתרון, לא לשם הולך הכסף ולא משם נחזיר אותו אלינו.

נחמיה שטרסלר על אופן התנהלות החלאות שקוראות את אותן העיתונים ואת אותם הטוקבקים וחושבות בעיקר על הקולות בבחירות הבאות באתר הארץ (http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1654784).

BackDoorMan
05-03-12, 18:13
זה מייל שקיבלתי מחבר אחרי ששלחתי לו את המאמר מהגרמני שחי פה שהעליתי בעמוד הקודם:

העיר ברלין היא עיר זולה במיוחד בגרמניה,במיוחד בתחום המגורים. לא יעזור יבוא מחול כדי לשבור את המחירים הגבוהים מכיוון שהיבוא יתומחר במחיר דומה למחירי תוצרת הארץ. יש יבוא רב לארץ אבל לא זול (טונה למשל או שמן). בהרבה מקרים היצרנים הגדולים במשק הם גם היבואנים הגדולים ותהיה בטוח שהם יעשקו אותך.
אתה יודע למשל שאם יש מחסור בשמן בארץ,אז רק לחברת שמן מותר לייבא? למה ? כך! זה לא כתוב בחוק,זה פשוט הסדר שהגיעה חברת שמן עם משרד המסחר ותעשיה.
דוגמא נוספת : משחת שיניים קולגייט הנמכרת במחיר כפול מבחול. היבואן הגיע להסכם עם משרד המסחר ותעשיה שלא יהיה יבוא מקביל לארץ ומי שירצה לייבא יהיה חייב לקנות ישירות מהמפעל שזה כמובן לא אפשרי מכיוון שיש בלעדיות ליבואן. יש אפשרות לייבא מדילר בארהב בחצי מחיר .,אבל משרד המסחר ותעשיה מונע זאת.
למה? כנראה מקבלים שוחד. יש עוד עשרות דוגמאות,אז אל תבנה על יבוא מחול להורדת עלויות זה לא יקרה. משתינים עליך בקשת. המדינה שייכת לקבוצה קטנה של משפחות והם עושים בנו מה שהם רוצים. רק התקוממות אלימה נוסח יוון תעזור,אבל אנחנו עכשיו עסוקים ב"גרעין האירני". אולי יותר מאוחר נתפנה לטפל בבעיות כאלה.
חבל להתעצבן לא יעזור לך. לא מרוצה,סע לברלין :) בינתיים אתה אסיר ציון.

-->