PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורות חזקות לגשר תאורה

yscheiner
27-02-12, 20:27
שאלה לבעלי נסיון.
הניחו בצד את שאלת החוקיות כי היא לא רלוונטית למקרה הנ״ל.
מעוניין להחליף את הנורות בגשר התאורה אשר מותקן על גג הרכב שלי.
מחפש נורות חזקות במיוחד. קסנון? נורות עם מגבר?
1. תמונה של בתי המנורות מצורפת.
2. יש חיווט מסודר עם ממסרים (לכל זוג פנסים ממסר משלו).
3. כל ממסר / זוג מנורות עם פיוז נפרד.
4. החיווט המקורי הוא 2 גידים של 1.5 לכל זוג פנסים - האם יש צורך לעלות ל- 2.5?

שוב, במידה ואין סוגיית חוקיות, מה הנורות החזקות ביותר שאוכל להתקין בקונפיגורציה הנ״ל או דומה לה (עם שינויים קלים)?

asafk
27-02-12, 21:27
אם הנורות הן H3, יש H3 של 100 וואט, שמתאימות לפנס עם רפלקטור מתכתי ועדשה מזכוכית (במילים אחרות - לא פלסטיק). זה השיפור הכי פשוט וקל שיש.
בכל מקרה אחר, אפשר בכמה מאות שקלים לקנות סט של נורת קסנון שבשביל 35 וואט נותן פי 4 עד 6 יותר אור מהמקור.

אסף.

yscheiner
27-02-12, 21:48
היי אסף.

תקן אותי אם אני טועה, אבל מעבר לנורות 100 וואט לא מצריך אותי למעבר לחיווט יותר עבה בעוד נורות קסנון מאפשרות לי להשאר עם החיווט הקיים?

asafk
27-02-12, 21:58
ה 1.5 ממ"ר יספיק גם ל100 וואט (8 אמפר..?? ). והקסנון, אכן, צורך פחות זרם. אבל ההתקנה מסורבלת כי את המתח אתה מספק למגבר, וממנו הולך חוט מקורי עם הקונקטורים המקוריים לפנס עצמו. אתה צריך לקנות נורה שמתאימה לבית שיש לך - שים לב.
קיט סיני ברמה סבירה יעלה כמה מאות שקלים. קיט איכותי באזור ה1000 ואפילו יותר למוצרים האירופאיים המובילים.

אסף.

yscheiner
27-02-12, 22:03
אז נתחיל מהפשוט והזול, קיט שמצריך חיווט ייעודי מסבך לי את ההתקנה.
נבדוק מחר אילו נורות שמתי שם במקור ומה מתאים במקום.

WildLove
29-02-12, 20:34
בתאורת קסנון, יש משהו שאני צריך לדעת\סיבה למה לא לחתוך ולהאריך את החוטים שיוצאים מהמגבר למנורה? מעבר לעובדה שהם חייבים להיות מולחמים ומבודדים ממש טוב, יש עוד משהו שאני צריך לדעת?
הזמנתי קיט של קסנון לפנסי ערפל, הבעיה שהחוט מהמנורה עם הקונקטור לא עובר בחור של החוטים בפנס ערפל

lishay7
29-02-12, 21:17
אם אני לא טועה זה נראה כמו פנסים של רכב חקלאי עם גוף מתכת ועדשה מזכוכית (יש לי פנסים שנראים בדיוק כך והם של רכב חקלאי). אתה יכול לקנות נורות h4 בעוצמה של 80\100 w . אם אני זוכר נכון הייתי צריך לקנות טבעת מתאם מפלסטיק שיושבת על הרפלקטור ועליה יושבת הנורה h4 . עיניין של 20 ש"ח לזוג מתאמים ועוד כ-80-90 ש"ח לזוג נורות .
לגבי החיווט אני אישית הייתי הולך על 2.5 ממ"ר .

asafk
29-02-12, 22:36
בתאורת קסנון, יש משהו שאני צריך לדעת\סיבה למה לא לחתוך ולהאריך את החוטים שיוצאים מהמגבר למנורה? מעבר לעובדה שהם חייבים להיות מולחמים ומבודדים ממש טוב, יש עוד משהו שאני צריך לדעת?
הזמנתי קיט של קסנון לפנסי ערפל, הבעיה שהחוט מהמנורה עם הקונקטור לא עובר בחור של החוטים בפנס ערפל

יש סיבה - החוטים הם חוטים מיוחדים למתח גבוה, והבידוד הן של החוט והן של הקונקטור עשוי באופן מתאים, שאני לא רואה איך אתה משחזר באמצעים ביתיים.

אסף.

י_שלום
02-03-12, 12:24
איפה אפשר לקנות את המתאמים האלה?

תודה

יורם

ishc
02-03-12, 12:37
איפה אפשר לקנות את המתאמים האלה?

תודה

יורם

גם אני אשמח למתאמים הנ"ל. בינתיים חיפוש באינטרנט ובכמה חנויות חלפים בארץ לא העלה תוצאות. אם מישהו מוצא אני אשמח אם הוא ישתף.

drorbo
07-03-12, 11:59
אני קניתי את הסט הבא לפנסים הראשיים אצלי ברכב
אור דרך נשאר צהוב כרגיל והאורות הגבוהים לבנים וחזקים.
ההתקנה מאוד פשוטה ובמידה ותיהיה בעיה בטסט הבא ההחלפה חזרה לנורה המקורית(שמשמשת גם כ ספייר) לוקחת 30 שניות.
http://dx.com/ecar-h4-35w-3400-lumen-8000k-xenon-hid-white-headlamps-for-car-pair-8-32v-100295

-->