PDA

צפייה בגרסה מלאה : גם אני מתייעץ לפני קניית רכב לטיולים בלבד

jeeper
28-02-12, 10:50
שלום חברים.
בימים האלו של מחירי הדלק המטורפים, אלו מאיתנו שלא מוכנים לוותר על התחביב נאלצים לעשות קיצוצים.

לכן מכרתי את הSUV שהיה לי, ואני מחפש רכב שלישי.

הרכב ייסע רק לטיולים בכל הדרגות קושי, בטיולים נצא רק זוג, ביוםיום נשמח לאפשרות להסיע גם 4-5 אנשים. אבל לא חובה.
רכבים קצרים בעדיפות בכל זאת.

מספר קילומטרים בשנה 7000 בערך, אם ייצא לנו לטייל כמו שאנחנו רוצים
רמות עבירות - קל עד קשה. ורדית, ומעלות הדרום הם לא מילה גסה, כנ"ל לגבי המשלט נורי הצינור וכו'.

דרישות:
חוסן, עמידות - רכב לטיולים בלבד, ואני לא רוצה אחרי כל טיול לטפל ולשים עליו את כל המשכורת שלי במוסך.

עלויות קבועות נמוכות כמה שיותר - חשבנו ללכת לכיוון האספנות, שם הביטוח הוא רק 500 שקל בשנה.
אך גם לרכבים אחרים ההפרש יוצא סך הכל 1300 שקל, אז אנחנו מוכנים לעמוד בזה.

לצערי אין לי זמן לטפל ברכב, לכן הוא יטופל במוסכים. עקב כך אני מחפש רכב שלא יתקלקל יותר מדיי, וכשהוא מתקלקל - שהחלפים יהיו זולים, ושלא יהיה לו איזה מוסך גורו אחד בכל הארץ שאפשר לטפל בו.

עדיפות למערכת גז.

ושוב, הכי חשוב לי אמינות עמידות ואמינות. אני נוסע אם הרכב גם לטיולים של שלושה ימים ולא בא לי לפחד שהאוטו יתקע באמצע שום מקום.

עד עכשיו הייתי רק ב"פלסטיקים" טראנו טרופר פאג'רו וכו'.

הכיוון של כרגע זה סופה או סיג'יי.

התקציב בערך 40000. כשאני מחפש רכב שכבר עבר את רוב השיפורים(צמיגים/הגבהות/נעילה אחורית לפחות) ובמצב מעולה.

כמו כן אשמח להמלצות על רכבים ספציפיים או הצעות למינהן בהודעות פרטיות.

תודה לכולם על הסבלנות , יצא חפירה קצת..

שגיא S
28-02-12, 12:37
כעיקרון רכבים לטיולים בלבד - סופה או סיג'יי הם מה שאתה מחפש.

אתה צריך לבחור בניהם לפי מה שמעניין אותך - שנתון, הזרקה/קרבורטור וכו'.

בעיקר אתה צריך למצוא אחד במצב טוב.

לגבי מחירי חלפים ועלויות טיפולים..אין לי אז אני לא מכיר.

ishc
28-02-12, 18:04
אם לא בא לך להתעסק עם הרכב על בסיס קבוע, סופה או סי ג'י הם לא מה שאתה מחפש בדיוק כמו שסמוראי זה לא מה שאתה מחפש. אלה רכבים שתמיד יש מה להתעסק בהם, מה לשפץ ומה לשפר אז ככה שאם אתה לא עושה את הדברים האלו לבד לפחות באופן חלקי ברכב לא יהיה זול בכלל.
הייתי מחפש עדיין איזה SUV סביר מבחינת עלויות קניה, הטרופר בנזין מככב פה לא מעט בהמלצות של אנשים, אופציה שנייה היא טיוטה היילקס (לא בהכרח הדגם עם הסרן) שמגיע מצוייד כבר בנעילה נשלטת.

jeeper
28-02-12, 21:32
אין לי בעיה עם לשפר ולהתעסק.
אבל אני לא רוצה לשכב מתחת אוטו כל שבוע לסדר לחזק ולגרז. עברתי את הגיל..

אני כן מוכן לסוע ברכב ספרטני ומגושם בשביל הכיף שלי. היה לי SUV רוצה משהו נטו לשטח, יותר חסון, שני סרנים חיים וכו'.

הייתי הולך על גראנד צ'רוקי אבל האחזקה שלו יקרה ביחס לסופה

omri_t
28-02-12, 22:23
לאור מה שאתה כותב- בעיקר בתגובתך השניה, ברור לך שאתה נכנס לרכב ספרטני מוותר על הפינוקים ולפעמים נאלץ ללכלך את הידיים.
סופה ו CJ זה כמובן לא SUV וחלק מהעלויות הנמוכות ברכבים הללו באות כי לא תרוץ לתקן איזה קליפס בתריס של המזגן כמו ב SUV.

בסופה או CJ ניתן לטפל במוסכים ולצאת מזה בחיים.
אלו רכבים פשוטים שלא דורשים כל מיני גורואים וקוסמים.
החלפים עצמם זמינים במחירים זולים ייחסית.
יש לא מעט בעלי מקצוע ומוסכים שיתנו לך שקט בעלות סבירה.

על פניו סופה או CJ יענו על הדרישות שלך-
רכב זול מבחינת ביטוחים וטסט
רכב אמין (כשעבר יישור קו ותוחזק כהלכה)
לא יקר לתחזוקה (כנ"ל)
ידע לקחת אותך לטיול של כמה ימים ולהחזיר אותך שלם הביתה גם כשתקרע לו את התחת בשטח.

לדעתי, מה שבאמת חשוב זה למצוא אחד שמור שלא יוציא ממך את המיץ.
אתה מדבר על סכום שלעתי ריאלי ביותר לרכב כזה בסיסי עם יישור קו.
כמובן ששיפורים תמיד יעלו לך ותמיד יהיה "עוד משהו קטן".
הייתי מחפש ג'יפ ייחסית סטנדרטי ובמצב הטוב ביותר שניתן למצוא ומשאיר סכום לטובת יישור קו מאסיבי ומעט שיפורים.

לגבי CJ או סופה- לויכוח הזה אין סוף וגם אין תכלית.
זה עניין של נטיית הלב.
קח בחשבון בסופה את נושא הגניבות- איני יודע היכן אתה גר אבל זה בהחלט שיכול.

ואם אתה פוזל קצת הצידה- צ'ירוקי (לא גרנד). אבל יכול להיות שזו סתם משאלת לב אישית שלי.

asafk
28-02-12, 23:16
במשך כשנתיים הסופה היתה רכב טיולים בלבד עבורי.
זה היה אחרי תקופה מסויימת בה היא היתה הרכב היומיומי, ואז גם סידרתי אותה - כולל תיקונים קלים וכבדים, שיפורים ותוספות כאלו ואחרות.
כרכב טיולים בלבד, הקפדתי על שני טיפולים גדולים בשנה - לפני החגים ולפני פסח - כמובן בביצוע עצמי כדי לבסס היכרות אינטימית יותר עם הג'יפ - ובתמורה כמעט ולא ראיתי תקלות או בעיות. באחד הטסטים סידרתי כמה דברים שסחבתי ולא היו קריטיים - ובזה זה נגמר.
הייתי מניע ונוסע לטיול סופ"ש, מחזיר את הג'יפ לחניה אחריו ולא נוגע בו עד הטיול הבא. ככה בערך פעם-פעמיים בחודש. אני יכול לומר בלב שלם שסמכתי על הג'יפ הזה שייקח אותי למדבר וחזרה - ואני מדבר על תקופות בלי ילדים, שהייתי נוסע בהן בחגים לשבוע במדבר, הרבה פעמים לבד - כלומר ג'יפ לא אמין לא היה בא בחשבון.
מה שאני מנסה לומר הוא שסופה טובה ומטופלת לא דורשת הרבה. חייבים להיות עם אצבע על הדופק ומחוברים לג'יפ, אבל אם הג'יפ תקין ומקפידים לעשות את הטיפולים השוטפים לבד - לא צריך לראות מוסכים.
צא ולמד - היום השוק הוא שוק של קונים - אפשר למצוא המון SUVים מכל המינים והמוצאים בגרושים - אנשים עוד מעט ינטשו רכבי שטח ברחוב. אבל סופות עולות יותר ממה שעלו לפני עשר שנים, עבור אותם שנתונים.
לדעתי הסופה היא כבר היום רכב קלאסי ומבוקש - ולא במקרה.

אסף.

דרור ברלי
29-02-12, 00:06
אין ג'יפ מהשנתונים הישנים האלה שיסתדר עם אפס תחזוקה. תשכח מזה. גם לא סופה, ובטח שלא CJ.
אצלי זו הסופה השניה, כבר שנתיים וחצי והיא נהדרת. לאחרונה החליפה סטטוס לרכב טיולים נטו, ואני יכול להעיד שזה בהחלט מוריד משמעותית מכמות תשומת הלב שהג'יפ מקבל.
במשך שנתיים היא היתה רכב יומיומי, וכל תקלה שהיתה מופיעה/מתפתחת, היתה מטופלת מיד כי כאמור - זה רכב יומיומי שהייתי תלוי בו. ברכב טיולים, הבעיות והתקלות יופיעו בזמן הטיול וזה כבר מבאס. הטיול האחרון עמד בצל התפגרותו הפתאומית של האלטרנטור, שהוא מכלול שכל עוד הוא תקין, הוא גם שקוף. לא חושבים עליו בכלל. ופתאום הוא נכנע, מנורת אזהרה דולקת ומחוג מד הטעינה יורד לאט לאט. זה לא הפסיק לי את הטיול, אבל בכל עצירה הצריך התחברות באמצעות הכבלים למצבר של רכב תורן שנשאר עם מנוע פועל... אלטרנטור משופץ לסופה זה עניין לא יקר במיוחד - 500 שקלים ו-20 דקות עבודה, מה שקשה להגיד על חלק דומה ב-SUV יפני שיכול לעלות יותר.
בזמן הטיול, ה-CJ שטייל איתנו סבל מבעיה במערכת ההיגוי שנבעה מהתרופפות הברגים שמקבעים את תיבת ההגה לשילדה, וזה ב-CJ מהיותר מתוחזקים שאני מכיר. אין לי צל של ספק שבעליו, שהוא יקה חולני בכל מה שקשור לתחזוקה, לא חיפף ולא יצא ככה לטייל מלכתחילה. פשוט מאוד - זה נפתח בזמן הטיול! כמובן שכל העסק הודק למקומו בשטח די מהר, וכמובן שלא צריך להשליך ממקרה כזה שזה יקרה תמיד בכל CJ, אבל הכיוון ברור - הכלים האלה פשוטים וזולים לתחזוקה עצמית ולתיקונים, אבל הם דורשים את מנת תשומת הלב שלהם - גם אם עומדים במקומם אפילו חודש או יותר בין טיולים.

jeeper
29-02-12, 08:45
כנראה שלא הייתי מובן.\
אני מודע לזה שצריך לתחזק רכב, אין לי בעיה עם זה. ואני אפילו בעד אחזקת מנע ומאשר אחזקת שבר.

הבעיה היא שאני לא רוצה שכל טיול יילך לי משהו אחר, ברור שאלטרנטור וכאלה אי אפשר לדעת, וזה יכול לקרות בכל רכב..
אבל זה למה גם אני לכיוון הסיקס - שם כמעט ואין חשמל וחיישנים, משמע יש פחות מה שיתקלקל.

הבעיה זה למצוא רכב טוב. ולכן אני מבקש מכם פה אם אתם ממליצים על רכבים ספציפיים שאתם מכירים.

ניצן40
29-02-12, 11:38
רק היילקס!!!!
לא משנה איזה רק שיהיה טיוטה ועדיף היילקס:p

ניר ל
29-02-12, 11:42
קרא את השרשור ההסטורי "כמה עולה לנו להחזיק סיקס" ותבין דבר פשוט - סכום החלקים עולה על השלם.... גם שנראה שאין מה שיתקלקל ושאפשר לספור את כל החלקים על 10 אצבעות , זה מתקלקל ועוד איך.... שיפצת אתמול את הסרן הקדמי קומפלט, עמדת היום 5 דקות בתוך שלולית בוץ ולא פתחת את הדיפ' וניקית + שמן חדש ובתוך חודש כבר תצטרך שיפוץ נוסף . לא הקפדת לחזק ברגים לפני, תוך כדי ואחרי נסיעת שטח - משהו יתפרק וילך לאיבוד או יקרע לך את השלדה ואת הארנק.
99% מהסיקסים עם רשיונות בשוק הם נבלות שחוטות, 75% מהסופות בשוק הן נבלות שחוטות , גם אם נתן פליישר ציפה אותן פעם בפיבר או חמיס צבע אותן יפה...

תעבור הלאה

ניר ל
29-02-12, 13:31
ואם אתה בכל זאת מתעקש אז :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=62656

דניאל מאירי
01-03-12, 12:23
מצטרף גם להמלצה על היילקס.
דניאל

jeeper
08-03-12, 11:07
הסופה שנתתם פה(השחורה של הבת של ברוך) לא רלוונטית, הם רוצים מחיר שגבוה מהרשום במודעה.

בקשר להיילקס - הוא סגור ולכן זה חיסרון.
מה העלויות הקבועות שלו? ביטוח וטסט? מחפש רכב שעלויות אלו כמה שיותר זולות.
כמו כן, לא בא לי על רכב חלש, בתור רכב שצריך להיות נטו כיף - מנוע חזק עדיף לא?

jeeper
08-03-12, 11:16
כמו כן,בדקתי כמה סופות ורציתי לשאול,

1. האם יש פיתרון לבלמים? אפילו עם 31 הסופה לא עוצרת כמו שאני מצפה שרכב יעצור.

2. האם בכל הסופות ההגה הוא חסר רגש, ומתוגבר יתר על המידה?

omri_t
08-03-12, 16:07
1. שינוי בציפיות.... כמובן שצריך לוודא שאכן הבלמים תקינים. פתרונות אחרים לא כל כך חוקיים.

2. כן, סוג של חסר רגש.

אמרנו מראש, זה לא SUV.. זה ג'יפ.

jeeper
08-03-12, 16:30
1. שינוי בציפיות.... כמובן שצריך לוודא שאכן הבלמים תקינים. פתרונות אחרים לא כל כך חוקיים.

2. כן, סוג של חסר רגש.

אמרנו מראש, זה לא SUV.. זה ג'יפ.

את זה הבנתי, וציפיתי לבלימה חשה, איטית. אבל זה נראה לי קצת מוגזם. חקרתי וראיתי הידרובוסטר(?) אני מקווה שכתבתי נכון..
כמה עולה לעשות את זה אצל בעל מקצוע?

ובלי קשר - מה אפשר לעשות נגד המחירים של הסופות?
כולם מפרסמים במחירים מופקעים 60 אלף לסופה שנת 94..אז בסדר, היא משופרת והכל. אבל מי ישים 60 אלף שקל על סופה שנת 94, כשאפשר לקנות בזה רכב שנת 2010 או אפילו 2012 קטן וידני כמו הסוזוקי אלטו. במיוחד בימים אלו שהדלק עולה...

פשוט הזוי, אנשים מעדיפים ציפורים על העץ מאשר אחת ביד. אני מבין שהרכב מבוקש כי יש לו הרבה יתרונות שאין במכוניות אחרות היום..
אבל בכמה סופות שבדקתי הייתי היחיד שבא לראות אותן באמת והן מפורסמות כבר כמה שבועות/חודשים

omri_t
08-03-12, 16:49
הידרובוסטר זה לצערנו לא חוקי. מה שיקשה עליך בטסט.
מצד שני יכול להיות שנהגת ברכב עם בלמים לא תקינים.

לגבי מחירי הסופות, ראיתי גם ב 30 בלוחות.
ו 40 כמו שאתה מחפש נישמע לי בהחלט ריאלי, גם אם תיאלץ להמתין בסבלנות.
לגבי המחירים המפורסמים,
כיוון שאנשים שפכו הרבה$$ וזיעה על הג'יפ הם מעריכים אותו הרבה פעמים מעל לשוויו האמיתי בשוק.
בנוסף האוטו עומד בחצר לא אוכל ולא שותה ולכן לא ממהרים לרדת במחיר.

השנתון ברכבים מסוג זה לא כל כך משנה, אלא המצב של הרכב והתוספות שבו.
כך שכדאי שתנטרל את הנתון בהערכת שווי הרכב שאתה מנסה לעשות בראש.

ואם אתה משווה סופה לסוזוקי אלטו- יש לך קצת בעיה......

jeeper
08-03-12, 18:23
חס וחלילה שאני משווה סופה לאלטו...אבל אני משווה מה אפשר ו"הגיוני" יותר לקנות בסכום כסף כזה. כמובן שאין להיגיון שום קשר הרי אני מחפש סופה לא?

בכל מקרה, ממשיך לחפש סופה/סיג'יי פתוח ומשופר...

והמערכת בלמים הייתה תקינה לפי דברי מכונאי שבדק את הסופה...פשוט לא ציפיתי לכזה דבר.
למה הידרובסט לא חוקי? איך הטסטרים/שוטרי תנועה יכולים לדעת על זה?

ishc
09-03-12, 10:44
אין לי בעיה עם לשפר ולהתעסק.
אבל אני לא רוצה לשכב מתחת אוטו כל שבוע לסדר לחזק ולגרז. עברתי את הגיל.

אם תקנה בסוף סופה/סיקס וכו' אני חושש שנראה את אחד משישורי "הג'יפ אוכל לי את הכיס".
לקנות רכב כזה מושלם עולה כסף והרבה כסף כי מי שפירק אותו מהיסוד ובנה אותו מחדש, בלי לחפף ועם הרבה השקעה ידרוש מחיר תואם על הרכב או לא ישחרר בחיים!!!
לכל מי שנוסע ברכבים האלו יש בעיות כאלו ואחרות, מציקות יותר/פחות, קריטיות יותר/פחות אבל הן קיימות. הן מצריכות תשומת לב לרכב, הכרה מעמיקה איתו ורצון לכלכך את הידיים לא מעט כדי לטפל בתקלות כאלו ואחרות. כרכב טיולים זה הגיוני ואחלה אבל מהשרשור שלך אני מבין שאתה מחפש רכב שתוכל לטייל איתו, לבצע פעם בשנה טיפול שנתי (או משהו בסגנון) ובשאר הזמן יהיה לך ממנו שקט נפשי, לא יקרה!!! קח בחשבון.

omri_t
09-03-12, 11:59
בתחילת השרשור לא הסכמתי עם האמירה של צחי, אבל ניראה לי שהוא הבין משהו שאני פיספסתי.
כולם הדגישו בפניך את ההבדל בין SUV לג'יפ כמו CJ או סופה- כתבת שאתה מודע לזה, אבל ניראה לי שלא כל כך...
ממליץ לך בחום למצוא הזדמנות לנסוע עם סופה\ CJ ולעשות סיבוב מעמיק, לא עם מוכר אלא סתם עם בעלים של סופה.
שיפתח מכסה מנוע ויראה לך מה יש שם, ויספר לך מה הוא תיקן ומה הוא שיפר ואיפה, וגם כמה זה עלה לו.
שתרגיש ושתבין באמת למה אתה נכנס.
גם בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מידע על סופות שתוכל , אם תשקיע ותקרא, ללמוד הרבה על הכלי והחסרונות שבו.

עוגמת הנפש שעלולה להיגרם לך (ולנו :) ) תהייה מאוד גדולה אם תרכוש כלי שלא תצליח לתחזק ולטייל כראוי.
המטרה הוא לא לרפות את ידיך אלא פשוט שתעשה תאום ציפיות ותדע לאן אתה נכנס.

שלח לי את הטלפון שלך בפרטי, אם יתפנה לי זמן בתקופה הקרובה ארים טלפון ואקח אותך לסיבוב.

-->