PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלות רכב מהעבודה, חיתוך משרשור אחר

חנן א.
04-02-05, 14:47
אמנם לא ממש רלוונטי לג'יפולוג, אבל מכיוון שזה נחתך משרשור אחר, יותר רלוונטי, וכדי שלא יישאר באוויר, אז אני שם את זה כאן:

אני כתבתי:

לא ממש הבנתי את מה שכתבת. הקנגו מהעבודה עולה לי כולל הפסד תוספת הברוטו שיכלתי לקבל אם לא הייתי לוקח אותו, כולל הפסד תנאים סוציאלים, כולל שווי רכב והכול בסביבות 2400 ש"ח נטו כך שאין שום דרך לומר שזה לא נחשב כרכב שאני "מחזיק" מבחינת הוצ' כספיות. כל החרטא סביב ה"רכב צמוד" שאנשים חושבים שאנחנו "מקבלים" זה אכן חרטא. למעשה, זה הרכב הכי יקר לאחזקה אצלי בבית.

אביגדור כתב:

לא הבנתי איך הגעת לסכום כל כך גבוה. אצלי עד היום זה לא היה כך. בכל מקרה זה לא הדיון בעניין, לכן נשאיר את זה לדיון אחר, או לשבוע הבא.

אתה בטוח שלא הגעת לסכום כ"כ גבוה?

אם לא הייתי לוקח את הקנגו הייתי מקבל 2200 ש"ח יותר בברוטו.

אז העלות של זה בנטו, בחישוב של 55 אחוז מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות היא 45 אחוז- 990 ש"ח.

מחשבים לי שווי למס של 980 ש"ח, אז עוד 55 אחוז מזה, זה 539 ש"ח .

אם הייתי מקבל עוד 2200 ש"ח ברוטו אז הייתי מקבל עליהם פנסיה, קרן השתלמות ופיצויים שזה עוד 28.833 אחוז ? עוד 623 ש"ח.
סה"כ : 2250 ש"ח, הגזמתי מעט עם ה2400 .

זה על רכב עם גיר ידני. על רכב עם גיר אוטומטי זה עוד 500 ש"ח והסכומים עוד יותר גבוהים.

:(

AvigdorAharon
04-02-05, 14:57
קודם כל אתה לקחת רכב מליסינג או שאתה משלם שווי רכב?
מקרה ראשון, לקחת רכב מליסינג, אזי הסכום מתאים.
מקרה שני, לקחת רכב חברה ואתה משלם מס על ההטבה (נקרא גם שווי רכב) אז אני לא נתקלתי עד היום בחברות שנותנות קנגו, אני מכיר במקרה זה רק רכבי פרטים (כאשר יונדאי מככבים בזמן האחרון).
קיים מקרה שלישי בו הרכב משמש כרכב עבודה (למשל סוכנים, נהגים וכדומה, וקנגו מתאים בהגדרה), בד"כ (תלוי בהסכם שלך עם המעסיק), אתה לא משלם כלום, ונוסע עם הרכב גם בשבתות וחגים.

לדעתי אתה נכלל במקרה השלישי, אך בחלק ה"יקר" שבו.

אביגדור

AvigdorAharon
04-02-05, 15:05
עכשיו אני אענה על ההודעה שלך:

אם לא הייתי לוקח את הקנגו הייתי מקבל 2200 ש"ח יותר בברוטו.
אז העלות של זה בנטו, בחישוב של 55 אחוז מס הכנסה, ביטוח לאומי ומס בריאות היא 45 אחוז- 990 ש"ח.

55 אחוז מס זה מעבר לתקרה!!! היום מדרגת המס הגבוהה ביותר היא 49 אחוז (אם אני זוכר נכון), ולכן 55 אחוז לא ברור לי. בנוסך, המס הוא מדורג לכן החישוב של 55% מתוך 2200 הוא לא לינארי.

אם הייתי מקבל עוד 2200 ש"ח ברוטו אז הייתי מקבל עליהם פנסיה, קרן השתלמות ופיצויים שזה עוד 28.833 אחוז ? עוד 623 ש"ח.

אני מעריך ש 2200 ש"ח זוהי אחזקת רכב שאתה מקבל, אם לא לקחת רכב.
ככל הידוע לי, אחזקת רכב לא נכללת בפיצויים, פנסיה, קרן השתלמות וכדומה.

בכל מקרה, כנס ללינק המצורף, תמלא את הנתונים הרלוונטים ותראה את ההבדלים:
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-901,00.html

אני חייב לציין שאני לא יועץ מס, רואה חשבון או מנהל חשבונות.
כל מה שכתבתי זהו ידע אישי ונסיון מתקופתי כעצמאי, שכיר בחברות שעבדתי, ואני עובד כיום.

אביגדור

asafk
04-02-05, 15:45
כשאתה מקבל רכב מהעבודה, הוא נחשב הטבה בדרך כלל.
מזה קורים שני דברים-
1. אתה משלם עליו מס הכנסה. אם שווי שימוש ברכב לפי הטבלאות הוא 2500 ש"ח, אתה משלם תוספת למס הכנסה כאילו היתה לך הכנסה נוספת בסכום כזה.
2. הברוטו שלך ממנו יש כל מיני הפרשות, מחושב בדרך כלל כברוטו המקורי פחות שווי הרכב. זה, כמובן, תלוי בחוזה שלך- אפשר שההפרשות יחושבו מהברוטו כולל שווי הרכב.

למרות זה, אפשר שהרכב יהיה "מגולם" על ידי המעסיק- כלומר- אתה לא משלם עליו מס, אלא המעביד. שוב- זה תלוי בחוזה. במקרה כזה הרכב לא עולה לך כלום. יש גם שיטה בה אתה כן משלם מס, ומקבל עוד תוספת הוצאות רכב- זה בשביל שהרכב לא יעלה לך מבחינת תשלום מס, אבל ההפרשות יהיו בלי שווי הרכב.

(גם אני לא רואה חשבון, אבל במסגרת זה שאני מחפש עבודה, ביררתי כל מה שאפשר על חוזי עבודה, תשלומים והטבות, בשביל לא להיות מופתע)

אסף.

בוזי
04-02-05, 16:54
לי הציעו לקחת פרייבט מהעבודה (לנסר, הונדה סיביק או יונדאי), והעלות היתה בסביבות 2200 ש"ח ברוטו. זה כולל דלק ל-20K ק"מ בשנה. בנוסף על זה הייתי צריך לשלם מס על ההטבה בשווי 990 ש"ח.
כלומר, סביבות 2200 ש"ח חודשי בנטו על רכב חדש, כולל טיפולים, תיקונים, דלק ירידת ערך ומה לא.
החלטתי שהקורנדו וה-BX של אשתי עולים ביחד פחות, ונותנים יותר, אבל אני לא מבין, ואשמח אם מישהו יוכל לענות, למה אני צריך לשלם מס על "הטבה", כאשר אני משלם את הליסינג?

זאביק
04-02-05, 17:40
55 אחוז מס זה מעבר לתקרה!!! היום מדרגת המס הגבוהה ביותר היא 49 אחוז (אם אני זוכר נכון), ולכן 55 אחוז לא ברור לי.

המדרגה הגבוהה ביותר היא 49% מס הכנסה !!!!
+5% ביטוח לאומי + 5% מס בריאות = 59% מס כולל.
(השנה זה ירד ל-53% ? משהו כזה).

מנסיון בדוק,
ההבדל בנטו, לרכב ליסינג בעלות של 2600 ש"ח,
הוא ~1750 ש"ח (כמה ש"ח לכאן או לכאן).
בזמנו ביקשתי מהנהלת חשבונות שלנו להוציא לי תלוש משכורת פיקטיבי בלי הרכב,
זה היה ההפרש (אני משער שבכל חברה יכולים להוציא תלוש פיקטיבי, עם/בלי הרכב).
זה לא כולל את ההפרשות הסוציאליות.

boaz avrahami
04-02-05, 22:33
גם אני לא איש כספים, אולם יש לי הרגשה שבילבלו פה כמה תחומים.

אני מקבל רכב מהעבודה השייך לקבוצה II .
שווי למס הוא 980 או 990 שח' - לא זוכר במדוייק.

את המס אני משלם לפי מדרגת המס שאני נמצא בה לפי ה"תוספת" סך השכר ברוטו + השווי של הרכב כפי שמס הכנסה מכיר בו.

לדוגמא - שכר ברוטו 7000 שח' + 980 שח' שווי הרכב.
מתוך זה מנכים מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס בריאות.

מה יכולתי (אם בכלל) לקבל מהמעסיק שלי לולא קיבלתי את הרכב זה נתון שמשתנה לדעתי ממקום עבודה אחד למשנהו.

נראה לי שאיך שלא אחשב - תמיד יהיה לי יותר זול לנסוע ברכב החברה כשכל ההוצאות כולל הדלק משולמות על חשבון המעסיק.

חנן א.
04-02-05, 23:43
55 אחוז מס זה מעבר לתקרה!!! היום מדרגת המס הגבוהה ביותר היא 49 אחוז (אם אני זוכר נכון), ולכן 55 אחוז לא ברור לי. בנוסך, המס הוא מדורג לכן החישוב של 55% מתוך 2200 הוא לא לינארי.

יתכן שאתה צודק, אני לא בקיא במדרגות המס החדשות.
המס על הכסף הזה הוא לא מדורג מכיוון שמדובר בעלות שהיא נוספת על המשכורת וממנה מורד המס המקסימלי.

אני מעריך ש 2200 ש"ח זוהי אחזקת רכב שאתה מקבל, אם לא לקחת רכב.
ככל הידוע לי, אחזקת רכב לא נכללת בפיצויים, פנסיה, קרן השתלמות וכדומה.

אתה מעריך לא נכון. אם לא הייתי לוקח את הרכב היו נוספים לי 2200 ש"ח לברוטו. לא כהוצאות רכב אלא פשוט עוד כסף לברוטו.

AvigdorAharon
04-02-05, 23:57
חנן, לא הבנתי את החישוב שלך:
אם לא היית לוקח רכב, היית מקבל 2200 ש"ח בברוטו.
אם אתה לוקח רכב, אתה משלם מכיסך 2400 ש"ח.
הרכב הפרטי שלנו הוא מגאן דיזל, 48000 ק"מ בשנה. הרכב עלה בשנה האחרונה, כולל הלוואה לרכישה, דלק, אגרות וכו', 2000 ש"ח בחודש (הסכומים רשומים בטבלת אקסל, ניתן להוכחה). כמו כן חשוב לציין שהטיפולים נעשים במוסך מורשה רנו, וזה יקר!!!

אם כך, לא הבנתי למה אתה צריך רכב מהעבודה?

אני מקבל רכב מהעבודה השייך לקבוצה II .
שווי למס הוא 980 או 990 שח' - לא זוכר במדוייק.
את המס אני משלם לפי מדרגת המס שאני נמצא בה לפי ה"תוספת" סך השכר ברוטו + השווי של הרכב כפי שמס הכנסה מכיר בו.
לדוגמא - שכר ברוטו 7000 שח' + 980 שח' שווי הרכב.
מתוך זה מנכים מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס בריאות.

זה בדיוק מה שאני מכיר, ולכן החלטתי לבקש רכב מהעבודה, ולוותר על המגאן.

אביגדור

AvigdorAharon
05-02-05, 00:00

זאביק, זהו המקרה הראשון שכתבתי בתגובתי לחנן.
גם אני חושב שלקחת רכב בליסינג הוא ממש לא כדאי כלכלית.
עד היום כל רכבי העבודה ש"קיבלתי" היו במתכונת של "שווי רכב למס" או שקיבלתי רכב עבודה (פיאט דוקאטו) ולא שילמתי תוספת במשכורת, למרות שהרכב שימש אותי גם לנסיעות פרטיות.

אביגדור

חנן א.
05-02-05, 00:07
כי בציטוט הזה לא נכתב ולא חושב מה היה קורה אם הוא לא היה לוקח רכב. בכמה הברוטו שלו היה גדל? אז החישוב הוא חצי חישוב.

למה אני לוקח רכב מהעבודה?
כי אני עושה איתו 50K ק"מ בשנה ואין שום מצב שהייתי מגיע לפחות מ2250 ש"ח באחזקת רכב חדש זהה לקנגו.

הרכב שלך לא עלה לך עם 48000 ק"מ בשנה 2000 שקל בחודש בהנחה שהוא חדש, אני רוצה לראות את טבלת האקסל שלך. רק ירידת הערך השנתית היא כמעט 1000 ש"ח בחודש-אולי יותר עם קילומטרז' כזה . ביטוחים עוד לפחות 400 , טסט 100-200 ש"ח .
עלות הכסף ל100K ש"ח עוד לפחות 5000 ש"ח בשנה שזה עוד 400 ש"ח לחודש .

אתה מוציא 0 שקלים בחודש על דלק? טיפולים אין? צמיגים פעם בשנה וחצי אין?

חנן א.
05-02-05, 00:09
אביגדור, התעלמת ממשפט מאוד מאוד חשוב שזאביק כתב:

שזה עוד 28.33 אחוז מה2600 שהוא דיבר עליהם, וזה 860 ש"ח, וביחד עם ה1750 זה 2610 ש"ח .

חנן א.
05-02-05, 00:12
אגב, יש למישהו הערכה בכמה ניתן למכור קנגו או מגאן בן שלוש שנים עם 150K ק"מ ?

סוזי המשתוללת
05-02-05, 00:53
יש טבלאות חישוב עלויות לק"מ
ולרכב 1300 בנזין העלות היא בערך כ 60 סנט לקילומטר והיא כוללת הכל החל מעלויות רכישה /מימון וכלה בדלק דרך כל השאר (ביטוחים טיפולים צמיגים בלאי ירידת ערך וכו')
אם תעשו את החישוב הנ"ל בכמות הק"מ שאתם נוסעים רק לעבודה וחזרה זה כבר משתלם
לדוגמא 50 ק"מ הלוך ושוב (וזה לא הרבה) כפול 3 ש"ח לערך שווה ל150 ש"ח ביום כפול 20 ימי עבודה בחודש שווה ל3000 ש"ח ולכן רכב מעבודה נחשב הטבה כי גם אם תוריד מה3000 ש"ח את הסכום שאתה משלם עדיין "הרווחת" כ800 ש"ח וזה עוד לפני שהתחלת עם נסיעות פרטיות
תאמין לי שכשאתה תוציא 2500 ש"ח נקי בחודש רק על דלק אתה תדע מאד להעריך כלכלית את הרכב של העבודה

AvigdorAharon
05-02-05, 10:05
הרכב שלך לא עלה לך עם 48000 ק"מ בשנה 2000 שקל בחודש בהנחה שהוא חדש, אני רוצה לראות את טבלת האקסל שלך. רק ירידת הערך השנתית היא כמעט 1000 ש"ח בחודש-אולי יותר עם קילומטרז' כזה . ביטוחים עוד לפחות 400 , טסט 100-200 ש"ח .
עלות הכסף ל100K ש"ח עוד לפחות 5000 ש"ח בשנה שזה עוד 400 ש"ח לחודש .

אתה מוציא 0 שקלים בחודש על דלק? טיפולים אין? צמיגים פעם בשנה וחצי אין?

אז ככה, ירידת ערך לא חושבה, אתה צודק.
לגבי פרוט החשבון, נעשה זאת בהזדמנות אחרת. אם תוסיף לחשבון את ירידת הערך, עדיין אני לא מפסיד כסף.
היכן השקט הנפשי? היכן הריצות למוסך וחזרה (רכב חברה באים לקחת מהחניה בבנין). עוד כשנה איבוד ההכנסה שלי יקטן בכ 400 ש"ח, וזה הופך את העניין לכדאי הרבה יותר.

ציטוט:

אצלי אחזקת הרכב לא נכללת בהפרשות הסוציאליות, לכן אני לא מפסיד את האחוזים המדוברים.

אביגדור

זאביק
05-02-05, 14:57

כי בציטוט הזה לא נכתב ולא חושב מה היה קורה אם הוא לא היה לוקח רכב. בכמה הברוטו שלו היה גדל? אז החישוב הוא חצי חישוב.

חנן,
אם אתה מדבר על הציטוט הנ"ל,
אז הכל חושב, חוץ מהפרשות סוציאליות.
הלכתי להנהלת חשבונות וביקשתי:
1) תלוש משכורת עם הורדות לרכב (2600 ש"ח לחודש, קבוצה II)
2) תלוש משכורת ללא הורדות לרכב בכלל.

ההפרש בריבוע מצד שמאל למטה (נטו לבנק) היה ~1750 ש"ח.
לא חישבתי את עניין ההפרשות הסוציאליות.

וההפרשות הסיציאליות זה לא 28.333 אחוז,
אלא 20.8333 אחוז, כי בדר"כ המעביד משלם 5% קופת גמל (או ביטוח מנהלים), ו-7.5% קרן השתלמות, ו-8.33333 פיצויי פיטורין.
5% קופת גמל (או ביטוח מנהלים) ו-2.5% ק"ה באים מכיסך בכל מקרה (ותמיד אתה יכול להוסיף אותם לבדך.).

חנן א.
05-02-05, 16:52
זאביק, קודם כל במשפט האחרון שלך, זה נכון שהאחוזים באים מכיסך אבל הם באים מהברוטו, אז בנטו זה הרבה הרבה פחות, ושנית, כשדיברתי על הציטוט דיברתי על הציטוט מבועז אברהמי ולא ממך.

AvigdorAharon
06-02-05, 06:51
תלוש משכורת עם הורדות לרכב (2600 ש"ח לחודש, קבוצה II)

למה הסכומים הבגבוהים הללו? האם אצלך בעבודה רכב חברה, ז"א רכב מחברת ליסינג?
אם כן, אז זה מאוד לא כדאי.
אני התיחסתי בחישובים שלי לרכב חברה, שאני אמור לשלם את המס על ההטבה.
קבוצה II ז"א מוסיפים לך למשכורת כ 1000 ש"ח, ואתה משלם מס כרגיל, כאילו באמת קיבלת 1000 ש"ח. בפועל, אתה מקטין את הנטו בכ 400 עד 500 ש"ח.
כמובן, שאם המשכורת שלך כוללת רכיב של אחזקת רכב, אז במצב שתארתי לא תקבל סכום זה.

אביגדור

חנן א.
06-02-05, 09:02
אביגדור, זה הסטנדרט בחברות הייטק. בחברה הקודמת שעבדתי בה ירד לי 3000 ש"ח מהברוטו עבור מגאן אוטומטית.
וזה לא קשור להאם הרכב שייך לחברה או שהוא בליסינג. בחברה הנוכחית שלי חלק מהרכבים שייכים לחברה, חלק בליסיניג וכולם משלמים את אותם סכומים פחות או יותר.

זה לא שאתה משלם כסף או שזה מוזכר בדרך כלשהי בתלוש, זה פשוט שאם לא היית לוקח את הרכב הברוטו שלך היה גדל.

ולגבי זה שזה לא כדאי, כבר הוכחתי לך שאתה על המגאן הפרטית משלם הרבה הרבה הרבה יותר מה2250 ש"ח שיורד לי מהנטו. זה תלוי כמובן בקילומטרז' .

בקילומטרז' שאני עושה, רק על סולר החברה משלמת מעל 1200 ש"ח בחודש.

AvigdorAharon
06-02-05, 10:08
וזה לא קשור להאם הרכב שייך לחברה או שהוא בליסינג.
אני חושב שכאן יש ביננו איזושהיא אי הבנה.
קיים הבדל מהותי בין המס שאני משלם על ההטבה הנקראת רכב חברה, לבין רכב מחברת ליסינג.
שכן שלי עובד בחברת הייטק גדולה שבה הוא משלם כ 2500 ש"ח כי הוא משלם לחברת הליסינג (כמובן בעקיפין דרך תלוש המשכורת) לעומתי שאני משלם רק עבור ההטבה (כ 400 עד 500 ש"ח).

לגבי רכב בבעלות פרטית מול רכב חברה, ישנו שיקול נוסף שקשה מאוד להעריך כלכלית:
ברכב פרטי, הזמן שאני צריך לנסוע למוסך, המונית \ אוטובוס שאני צריך לקחת, שיחות הטלפון וכדומה, קשה מאוד להעריך כלכלית.
השקט הנפשי, הזמן שנאלצתי לחכות עד שיגיע שגריר במקרה של תקלה, ועוד אי אלו דברים קטנים שקצת קשה לי להזכר בהם כיום.

לדעתי, 2400 ש"ח זה ה מ ו ן כסף להטבה שנקראת רכב חברה. בסכום כזה, לא הייתי בכלל חושב על האפשרות הזו.

...My Two Cents
אביגדור

זאביק
06-02-05, 10:29
וזה לא קשור להאם הרכב שייך לחברה או שהוא בליסינג.
אני חושב שכאן יש ביננו איזושהיא אי הבנה.
קיים הבדל מהותי בין המס שאני משלם על ההטבה הנקראת רכב חברה, לבין רכב מחברת ליסינג.
שכן שלי עובד בחברת הייטק גדולה שבה הוא משלם כ 2500 ש"ח כי הוא משלם לחברת הליסינג (כמובן בעקיפין דרך תלוש המשכורת) לעומתי שאני משלם רק עבור ההטבה (כ 400 עד 500 ש"ח).

אבידגור,
כולנו פה מדברים על רכב שאנחנו "משלמים" עליו 2500-3000 ש"ח (לחברה או לליסינג).
הכוונה היא שיש לי בחירה בין "לקבל" רכב, לבין לקבל עוד 2500-3000 בברוטו.

Alon
06-02-05, 12:24
שלום ושבוע טוב
חלקכם מציגים תמונה מאוד מגמתית, ומנקודת המבט הצרה שאתם מציגים אתם כנראה צודקים.
אכן התשלום בנטו הוא גבוהה יחסית 2200-2400 שח בחודש על זה אין וויכוח.

מכאן העניין מסתבך לכמה כיוונים אחד כמה קמ בשנה אתם עושים?
א) מתחת ל 33,000 קמ בשנה ברכב בנזין פרטי
ב) מעל ל 33,000 קמ בשנה ברכב בנזין פרטי
ושאלה נוספת כמה כסף במקור אתה מיתכוון להשקיע בקניית הרכב הפרטי שתיקנה ותישתמש, שכאן ברור שככל שתשקיע יותר כסף יגדל אובדן הערך או שתשלח את הכסף לעבודה.

בנוסף שיקול נוסף הוא נוחות על נוחות משלמים, אם יש לכם מספיק זמן פנוי לטפל בשתי מכוניות מצבכם כניראה מצוין ואני מקנא בכם.

כמו בכל שאלה אין תשובה כללית שמתאימה לכולם.
מעט קמ ורכב ישן עם אובדן ערך נמוך כנראה שהעיסקה לא ממש כדאית
הרבה קמ (מעל 25000 קמ לשנה )עם אובדן ערך נמוך 40,000 - 50,000 שח מתחיל כבר להיות כדאי.
היתה לי טבלת EXCEL שחישבה את זה שאנסה למצוא אותה בבית בערב.
בהצלחה בחישובים.
אלון

AvigdorAharon
06-02-05, 12:47
הכוונה היא שיש לי בחירה בין "לקבל" רכב, לבין לקבל עוד 2500-3000 בברוטו.

נכון, אבל אז ההבדל בין 2500 ש"ח בברוטו, לבין הנטו הקטן יותר (במקרה של שווי רכב) לא כל כך גדול כמו שחנן תאר.

אביגדור

אומי5
06-02-05, 14:45
אמנם לא ממש רלוונטי לג'יפולוג, אבל מכיוון שזה נחתך משרשור אחר, יותר רלוונטי, וכדי שלא יישאר באוויר, אז אני שם את זה כאן:

רלוונטי חביבי ,תחליף בחתימה שלי את המילה "קיבוץ "במילה" חברה".
חוץ מזה שכבר מזמן הגעתי למסכנה שגנגו זה ה"ג'יפ "של רנו.

boaz avrahami
07-02-05, 22:47
אם אתם משלמים למעשה ליסינג דרך תלוש המשכורת זה נראה לי יותר כמו הרעה מאשר הטבה.
החברה גוזרת את הקופון של הטבת המס ואתם משלמים שימוש על שכירת רכב ועוד מורידים לכם מזה מס...

דלק חופשי...מממ...

כדאי לבדוק אפשרות של לוקחת את התשלום הזה לכיס (כברוטו), לקחת הלוואה לקנית רכב שעלות הטיפולים והביטוחים עליכם - ולהשאיר לחברה את הדלק כמו בסידור של הליסינג.
אין לי את המומחיות לחשב את זה במדוייק אבל אם חברת הליסינג מצליחה להרוויח מזה יש לי הרגשה שזה מספיק כלכלי גם לכם אם תעשו את זה לבד.

אצלי עלות הרכב היא על חשבון העבודה - כולל הוצ' דלק. זה כנראה שונה מהמצב שחנן תיאר.
אני משלם רק חלק קטן של שווי שימוש. בברוטו זה פחות מאלף שח'.
נדמה לי כי זה סידור מוצלח יותר.

חנן א.
08-02-05, 00:11
בועז, זה רק עניין של סמנטיקה.

גם אצלך בחברה היית יכול ללכת ולומר לחברה שאתה מעדיף שאת ההוצאות על הרכב שהם מוציאים שיתנו לך ביד ואז הברוטו שלך היה גדל כמו אצלנו.

(זה לא אומר שבחברה שלך היו מסכימים לסידור הזה, אבל זה רק בא להבהיר שמדובר בסמנטיקה ולא בהבדל מהותי, לנו העמידו את האופציה הזו, לך כנראה שלא) .

זאביק
01-04-05, 10:16
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3066279,00.html

-->