PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למבינים במנגלים

jeka04
28-02-12, 20:29
היום יצאה לי להתחיל במשהו שישב במגירת התוכניות כבר הרבה זמן.
פרויקט המנגל מנירוסטה.
השאלה היא כזאת:
האם צריך\כדאי לעשות חורים לאורור\חמצן למנגל?
ואם כן באיזה מקום?
מידות: 40*25*10

gilad888
28-02-12, 21:58
אם אתה משאיר אותו בחוץ אז החורים ישמשו גם לניקוז המים וגם לתת בעירה טובה יותר

lizard
28-02-12, 22:15
אתה לא חייב, אם אתה עושה אז יהיה יותר יפה ויותר חזק אם תעשה אותם עם FLARE, כלומר שקועים. צריך בשביל זה ציוד מיוחד.

jeka04
28-02-12, 22:23
אין בעיה לעשות אותם שקועים.
השאלה היא האם יש להם תפקיד משמעותי, או שבמנגל פתוח הם לנוי בלבד

עידו לוריה
28-02-12, 22:36
אין שום צורך בחורים .
עם אפשר שאלה , למה מנירוסטה ?

עידו

jeka04
28-02-12, 22:54
יש הרבה יתרונות, אחד מהם הוא העמידות שלה בקורוזיה, והמנגל ישמר להרבה שנים.
עוד דבר הוא שיש לי את האפשרות לעבוד עם נירוסטה.

lizard
28-02-12, 23:12
תלוי בסוג הנירוסטה. כל מנגל יחזיק לך שנים אם בנוי נכון ומעובי סביר.

jeka04
28-02-12, 23:23
אני גר 100 מטר מהים וכל דבר שיכול לקבל קוריזיה מקבל אותה בפרק זמן קצר, לכן רציתי להגדיל את פרק הזמן הזה.

עידו לוריה
29-02-12, 00:22
אני לא יודע עם איזה נירוסטה אתה משתמש אבל רוב הסיכוי שזה 304 או 316 כך או כך בשילוב של חום של גחלים וסביבת ים שאתה מציין זו לא בחירה טובה של חומר .

עידו

jeka04
29-02-12, 08:28
את האמת אני לא בטוח איזו נירוסטה זו ניראה לי 304, כי החלקים הם שאריות של משהו...
איזה חומר יהיה יותר טוב?

jeka04
29-02-12, 10:06
תלוי בסוג הנירוסטה. כל מנגל יחזיק לך שנים אם בנוי נכון ומעובי סביר.

ככה זה בסדר?

kd2
29-02-12, 14:14
"פיילה" מנירוסטה ככלי קיבול לפחמים מתעוותת חבל על הזמן במהלך השימוש ואף לעיתים מספקת כמה "קפיצות" עסיסיות.
רק קח בחשבון.

העמידות גם של סגסוגות פשוטות היא דיי גבוהה כל עוד שומרים על ניקוז תקין ( אם אין חורים - פשוט להפוך).
יש גם טענות שנירוסטה, בהקשר הזה, פחות בריאה מברזל שחור, כי מרכיבים אותה מתכות פחות ידידותיים למשתמש, שלכאורה נפלטות בחימום הקיצוני ודובקות בבשר.
אני חושב שזאת טענה( שקודם כל - ספק אם נכונה מבחינת היקף החשיפה) שדי בטלה בשישים אם אתה מנגליסט ממוצע.

jeka04
29-02-12, 14:39
לא ניראה לי שתהיה בעיה עם עיוותים, עובי דופן 3 מ"מ.
לגבי אם זה רעיל, אני חושב שאם כל התעשיה והמטבחים משתמשים רק בנירוסטה, אז כנראה שזה די בטוח לשמוש.
למרות שיש נירוסטה מאושרת למזון ויש סוגים שלא.

yes1952
29-02-12, 14:41
ים מלח ונירוסטה
אל תשכח שנירוסטה הינה מתכת שעברה תהליך מסוים
אמנם היא עמידה למלח ים יותר מאשר מתכת רגילה אך גם היא סובלת מהתחמצנות מתכת
הרעלים הנפלטים מ"חלודת"הנירוסטה(כמו אבקה )לא ממולצים בלשון המעטה לגוף האדם
כאשר אתה משתמש בגריל נירוסטה המירקם הפנימי של המתכת משתנה ומאבד את תכונותיו הראשוניות ואז המלח יחגוג
עוד לא המציאו משהו שיהיה עמיד לאורך זמן מול כוחו ההרסני של מלח ים-חוץ מהריאות שלי כמובן
יוסי

nissany
29-02-12, 14:44
היה לנו מנגל נירוסטה שנים ,שום חלודה ושום כלום ,עד שנשכח בטעות בטיול...

עידו לוריה
29-02-12, 15:45
ככה זה בסדר?

לא .
הגוף של המחשב מגולוון ( אבץ ) אבץ נשרף ב 800 מעלות הגזים שנפלטים מהשרפה שלו מאוד רעילים .
למרות זאת החיות שעל המנגל מעוררת תאבון .

עידו

עידו לוריה
29-02-12, 15:46
את האמת אני לא בטוח איזו נירוסטה זו ניראה לי 304, כי החלקים הם שאריות של משהו...
איזה חומר יהיה יותר טוב?

ברזל .

עידו

jeka04
29-02-12, 21:39
מקווה שעד סופ"ש יצא לי לסיים את המנגל ואולי אפילו לנסות אותו.
ומשם ניתן לזמן לבחון אותו, במידה ותהיה קורוזיה נבנה משהו אחר.

polar bear
01-03-12, 22:15
אם זה מנגל קבוע, והדרישה העיקרית של ממנו היא 0 חלודה - למה לא מאבן?

עידו לוריה
01-03-12, 23:03
ברור שנחזור מתי שהוא לעידן האבן :D

עידו

טלסקופ
04-03-12, 17:51
ברזל .

עידו
הי עידו,
מנסיוני הדל החלק שמרקיב הכי מהר זו ה"אבטיה" לגחלים. יכול להיות כי נאגרים בה מים ויכול להיות שהחום מזרז את התהליך.
אני מבין שמבחינה בריאותית כדאי להשתמש לייצור האמבטיה בברזל שחור (שלא לדבר שזה החומר היחיד שאני יודע לרתך) אבל באיזה עובי מומלץ לדעתך להשתמש (שיהיה לא כבד מדי ועדין יחזיק מעמד)? באיזה חומר לצבוע, אם בכלל (הבריאות חשובה לי כמובן...) ?

שאלה נוספת - אני משפץ מנגל ישן שבנוי מחומר שנראה כמו נירוסטה. האם אפשר להשלים לו חלקים (כמו "קירות" שכבר נרקבו לגמרי) מברזל רגיל? האם הדבר יביא לקורוזיה מוגברת בחיבור בין שתי המתכות? (ההשלמה - כנראה בעזרת ניטים, לא ניסיתי לרתך נירוסטה כאמור).

עידו לוריה
04-03-12, 20:00
הי עידו,
מנסיוני הדל החלק שמרקיב הכי מהר זו ה"אבטיה" לגחלים. יכול להיות כי נאגרים בה מים ויכול להיות שהחום מזרז את התהליך.
אני מבין שמבחינה בריאותית כדאי להשתמש לייצור האמבטיה בברזל שחור (שלא לדבר שזה החומר היחיד שאני יודע לרתך) אבל באיזה עובי מומלץ לדעתך להשתמש (שיהיה לא כבד מדי ועדין יחזיק מעמד)? באיזה חומר לצבוע, אם בכלל (הבריאות חשובה לי כמובן...) ?

שאלה נוספת - אני משפץ מנגל ישן שבנוי מחומר שנראה כמו נירוסטה. האם אפשר להשלים לו חלקים (כמו "קירות" שכבר נרקבו לגמרי) מברזל רגיל? האם הדבר יביא לקורוזיה מוגברת בחיבור בין שתי המתכות? (ההשלמה - כנראה בעזרת ניטים, לא ניסיתי לרתך נירוסטה כאמור).

אהלן יובי ,

באמת הסיבה לרקבונות נובעת לרוב ממים .
אני בונה מנגלים לחברות קייטרינג מברזל בעובי 1.5 מ"מ עד 2 מ"מ לא יותר הראשונים שבניתי מחזיקים כבר כ - 8 שנים (והם עובדי קשה ) פעם בשנה צבע לתנורים מבחוץ וזהו .
רשת אני בונה מזוויתן 2*20*20 ברזל עם הפתח כלפי מעלה .
אין שום בעיה לרתך ברזל לנירוסטה אפילו עם אלק' Z-11 ממילא הנירוסטה סובלת מקורוזיה במנגל מעבר לכך רוב סוגי הנירוסטה מכילים כ - 70% ברזל .
ניטים ? אתה מתכוון לפופניט ? עם כן אז עדיף בריתוך עם אלק' Z-11 בלי שום בעיה .
בהצלחה .

עידו

jeka04
05-03-12, 00:42
כרגעה המנגל לפני ניקיון בנתיים החלטתי להשאיר בלי חורים, אולי אוסיף בהמשך.
נשארה רק שאלת הרגלים, רציתי לעשות אותו עם רגלי-X אבל לא מצאתי שום דבר דומה,
אם למישהו יש במקרה רגלים של אמבטית תינוק או מיתקן כביסה ישן או משהו דומה שלא צריכים אשמח לתרומה.
תודה!

אם אתה צריך עזרה בקצת ריתוכי נירוסטה, אוכל לעזור בכיף.

טלסקופ
05-03-12, 19:24
אהלן יובי ,

אני בונה מנגלים לחברות קייטרינג מברזל בעובי 1.5 מ"מ עד 2 מ"מ לא יותר הראשונים שבניתי מחזיקים כבר כ - 8 שנים (והם עובדי קשה ) פעם בשנה צבע לתנורים מבחוץ וזהו .
אין שום בעיה לרתך ברזל לנירוסטה אפילו עם אלק' Z-11 ממילא הנירוסטה סובלת מקורוזיה במנגל מעבר לכך רוב סוגי הנירוסטה מכילים כ - 70% ברזל .
ניטים ? אתה מתכוון לפופניט ? עם כן אז עדיף בריתוך עם אלק' Z-11 בלי שום בעיה .
בהצלחה .

עידו
עידו - תודה.
אנסה לחבר ברזל לנירוסטה ונראה מה יהיה.

"נעשה ונצליח!"

asafk
05-03-12, 19:39
ומה לגבי רשת? נירוסטה או ברזל שחור?

אסף.

טלסקופ
05-03-12, 20:11

אסף.

עידו כבר ענה: זוויתן 2*20*20 ברזל עם ה"פתח" כלפי מעלה.
אצלי זה לא רלבנטי. הרשת זה אחד החלקים המקוריים שנשארו שמישים (מנגל "משוכלל" עם מנואלה ומערכת גלג"ש לשינוי מרחק הרשת מהגחלים, דפנות פריקות ונפתחות ועוד)

asafk
05-03-12, 20:24
מה שעידו קרא הבנתי. אבל חומר? למה בהרבה מנגלים יקרים הרשת נירוסטה?
(אם הייתי צריך לנחש הייתי מנחש שהכי טוב זה רשת יצוקה)

אסף.

עידו לוריה
05-03-12, 20:31

אסף.

כן כבר עניתי רק ברזל שחור , עוד אופציה שאני משתמש , מסגרת מפרופיל 30*30 עם חורים 8 מ"מ או 10 מ"מ כל 25 מ"מ +/- לפני ריתוך המסגרת אני משחיל ברזל עגול או 8 מ"מ או 10 מ"מ בחורים ואז מרתך את המסגרת .
פשוט רשת מנירוסטה הבשר נדבק וזה אופך למטרד .
מה שכן חובה לרוקן את המנגל מהאפר בסיום ( האפר סופח אליו לחות בגלל שהוא חומר מאוד יבש וזה יוצר קורזיה ) וגם לא להשאיר אותו בגשם .
ומי שעצלן שישלם ;)
כל מי שמשתמש בטייפ זה או אחר לבניית המנגל שלו חובה עליו להזמין אותי לטעימה :cool: וזה כולל שלושה בנים רעבים לבשר :p

עידו

עידו לוריה
05-03-12, 20:57
רשת יציקה מעולה באמת חוץ מהיותה שבירה , אבל אי אפשר לבנות לבד בבית .
אסף תשאל את כל השאלות במרוכז , אתה מבזבז ביתיים לאתר ;)
כבר למדת לרתך עם ה - MIG החדשה ?

עידו

jeka04
05-03-12, 21:23
סליחה שאני נדחף לשרשור שפתחתי:rolleyes:.
אבל אם כבר בנירוסטה עסקינן, משהו מכיר מקום שיכול לחתוך נירוסטה(עדיף בלייזר), במחירים סבירים ללקוחות פרטיים?
עדיף באזור צפון.

asafk
05-03-12, 21:29
אתה מבזבז ביתיים לאתר ;)
כבר למדת לרתך עם ה - MIG החדשה ?

עידו

מתקדם... לאט.
אבל בטוח.

(בייטים עלי)

אסף.

טלסקופ
05-03-12, 21:36
כרגעה המנגל לפני ניקיון בנתיים החלטתי להשאיר בלי חורים, אולי אוסיף בהמשך.
נשארה רק שאלת הרגלים, רציתי לעשות אותו עם רגלי-X אבל לא מצאתי שום דבר דומה,
אם למישהו יש במקרה רגלים של אמבטית תינוק או מיתקן כביסה ישן או משהו דומה שלא צריכים אשמח לתרומה.
תודה!

אם אתה צריך עזרה בקצת ריתוכי נירוסטה, אוכל לעזור בכיף.
הי ג'קה (?),
תודה על ההצעה אבל כל הקטע זה לנסות לבד. תוך שש, מקסימום שבע שנים אני גומר עם הפרוייקט.... :-)

דרך אגב - בריתוך אני ממש לא מבין גדול, אבל לגבי המנגל - לדעתי כדאי מאוד להוסיף חורים (לא נמוכים מדי).
במידה ו"תרצף" את כל הרשת בבשר, האש תסבול מחוסר חמצן ולירידת חום. תופעה מרגיזה ונפוצה במנגלים ה"חד פעמיים". אפשרות נוספת היא ליצור מנגנון שיגביה את הרשת מהגריל עצמו (קצת יותר מסובך, כמובן).
מצד שני, הדבר אולי יכול לעזור בבישול "ארוך" (אבל לא נראה לי שזו הכוונה).

יובי

jeka04
05-03-12, 21:48
חשבתי על נושא סטקים ה"חונקים" וניראה לי שכן יתווספו חורים בגלל גודלו הקטן של המנגל.
לגבי הבעיה שלך, יש אלקטרודות נירוסטה, הריתוך לא יצא יפה כמו בריתוך גז אבל למטרה שלך ניראה
לי שזה יעבוד טוב.
ג'קה=יבגני

עידו לוריה
05-03-12, 22:48
סליחה שאני נדחף לשרשור שפתחתי:rolleyes:.
אבל אם כבר בנירוסטה עסקינן, משהו מכיר מקום שיכול לחתוך נירוסטה(עדיף בלייזר), במחירים סבירים ללקוחות פרטיים?
עדיף באזור צפון.

יבגני באזור הצפון לא חסר מפעלים לחיתוך בלייזר : "נירוסטה צפון " "LPC" "אגם חיפה" ועוד רבים , חיפוש ברשת על " חיתוך בלייזר - צפון " יניב לך הרבה תוצאות .
תמורת כסף הם גם עובדים עם פרטים ;)
נ.ב : ללייזר לא משנה כל כך איזה חומר הוא חותך .

עידו

Bernard
05-03-12, 23:48
אהלן יובי ,

...
עידו

ערב/לילה טוב עידו.

20ממ' זה לא רחב מידי?
מה המרחק בין כל זויתן?
איך החיבור בין הזויתנים? מתחת לזיויתנים או בניהם?

תודה,
ברנרד.

jeka04
06-03-12, 00:43
עידו,
הדגש בשאלה היה על !סבירים! לבן אדם פרטי, עם רוב החברות שצינתה דיברתי.
חוץ מזה שלרוב אין סבלנות לדבר, המחירים הם לתעשיה ולי בנתיים אין הזמנות שיצדיקו הוזלה במחיר מבחינתם.
לכן שאלתי אם יש מקום באוירה של בתי מלאכה של פעם עם בעלי מקצוע שמבינים גם עניין וגם אנשים.

עידו לוריה
06-03-12, 08:08
אהלן ברנרד ,

דבר ראשון הרדיאטור שלך עדין אצלי .
20 מ"מ זה לא רחב , אבל תמיד יש את האפשרות השנייה שהסברתי עם ברזל עגול , הרווח בין הזוויתנים תלוי במה שצולים , אבל לשימוש ביתי 10 עד 12 מ"מ , בפריזה אתה יכול לראות שלרשת יש שיפוע קל עם תעלת ניקוז וזה אחד היתרונות הגדולים של שיטה זו .
החיבור הוא תחתון עם ברזל שטוח חתוך עם פנוי לזויתן , ראה תמונות ( נא להכין מגבת מראש לפני הצפייה ,ולכסות את המקלדת עם ניילון ;))

עידו

56273

56272

עידו לוריה
06-03-12, 08:14
עידו,
הדגש בשאלה היה על !סבירים! לבן אדם פרטי, עם רוב החברות שצינתה דיברתי.
חוץ מזה שלרוב אין סבלנות לדבר, המחירים הם לתעשיה ולי בנתיים אין הזמנות שיצדיקו הוזלה במחיר מבחינתם.
לכן שאלתי אם יש מקום באוירה של בתי מלאכה של פעם עם בעלי מקצוע שמבינים גם עניין וגם אנשים.

אהלן יבגני ,
"מפעל של פעם" אני לא מכיר .
אולי מיקרו במגדל העמק , זה מפעל קטן .
סביר זה סמנטיקה , לגבי המחיר קשה לי להאמין שמפעל יקח עבודה קטנה במחיר סביר , גם אני בכמויות קטנות משלם ביוקר , ולמען האמת אין סיבה שלא , ואל תשכך שאתה רוצה לחתוך בלייזר זו עדיין טכנולוגיה יקרה ( למרות שפחות מפעם ) .

עידו

lizard
06-03-12, 08:17
נראה לי שזווית 20 עם החוד כלפי הבשר (ולא כלפי האש) יותר קל לניקוי. לא יצטברו משקעים. אישית אני אוהב את הסימני חריכה על הבשר אבל בתכלס מה שמבשל את הבשר זה הברזל המלובן ולא האש. בגלל זה המנגלים הקטנים עם הרשת הדקה הם די דראק. כל הפואנטה היא שהאש מחממת את הברזל והברזל הוא זה שצולה את הבשר.

מאיר רוטברג
06-03-12, 08:40
אתן לכם תובנות "מקצועיות" הרשת מנירוסטה הכי טוב שיש , גם מחזיקה הרבה זמן גם הכי קל לניקוי,
"אמבטיה" עשיתי מברזל חשבון גס ופשוט , כל עלות האמבטיה אצלי והמנגל לא קטן היא 180 שקל מוכנה מרותכת מכופפת, אז פעם בכמה שנים
נשקיע 180 שקל באמבטיה חדשה , העיקר זה הרשת שזה עלות מוטות 800 שקל

Bernard
06-03-12, 09:27
אהלן ברנרד ,

דבר ראשון הרדיאטור שלך עדין אצלי .
20 מ"מ זה לא רחב , אבל תמיד יש את האפשרות השנייה שהסברתי עם ברזל עגול , הרווח בין הזוויתנים תלוי במה שצולים , אבל לשימוש ביתי 10 עד 12 מ"מ , בפריזה אתה יכול לראות שלרשת יש שיפוע קל עם תעלת ניקוז וזה אחד היתרונות הגדולים של שיטה זו .
החיבור הוא תחתון עם ברזל שטוח חתוך עם פנוי לזויתן , ראה תמונות ( נא להכין מגבת מראש לפני הצפייה ,ולכסות את המקלדת עם ניילון ;))

עידו

56273

56272

וואללה!!!
שכחתי לגמרי!
עם כך, חייבים לעשות קפיצה אליך..

הציטוט הוא משום שהתמונות שוות צפייה חוזרת, בלי לגלול לאחור..:D

ואילו תמונות!

רשת כזו, אני רוצה לעשות.
סליחה על הטרחנות אבל חשבתי שב-20ממ' הבשר "ישקע" לתוך הרווח ושלא יהיו סימני צריבה. חשבתי אפילו להזמין ברזל מכופף לזוית של פחות מ-90 מעלות (אם בכלל אפשרי לכופף במימדים האלה.
אני יכול להסתמך רק על הנסיון שלך, משום שלי אין מושג איך יוצא (נראה) הבשר, מרשת/גריל כזו/כזה.
מה אתה אומר?

תודה.

עריכה: התמונות לא עולות..

עידו לוריה
06-03-12, 10:10
ברנר זה רשת מעולה , הבשר לא שוקע מקבל צריבות יפות מאוד , קל לניקוי ,בקיצור לך על זה .

עידו

Bernard
06-03-12, 11:25
ברנר זה רשת מעולה , הבשר לא שוקע מקבל צריבות יפות מאוד , קל לניקוי ,בקיצור לך על זה .

עידו
הלכתי.
אני אדבר איתך בטלפון, לקפוץ מתישהו בשבוע הבא, כשיהיה לך נוח.
תודה.

kd2
06-03-12, 16:42
הרשת שעידו העלה ("רשת תעלות") היא הסגנון הארגנטינאי, פרופיל L 20*20*2 הוא פשרה טובה (במקצועיות ביותר יש יותר רוחב ויותר שטח פנים ועובי דק יותר).
בניתי אולי 20 כאלו, ללא תלונות, ועם משמעותית פחות עשן ( זה בעצם הקטע של הרשת - לנקז שומן).

רשתות נירוסטה פחות טובות כי נירוסטה מעבירה חום משמעותית פחות טוב, הן הפכו לסטנדרט כי קל לנקות אותן והן לא מחלידות- זה הכל.
מנגלים נהדרים שם בתמונות - שאפו.

Bernard
06-03-12, 17:21
הרשת שעידו העלה ("רשת תעלות") היא הסגנון הארגנטינאי, פרופיל L 20*20*2 הוא פשרה טובה (במקצועיות ביותר יש יותר רוחב ויותר שטח פנים ועובי דק יותר).
בניתי אולי 20 כאלו, ללא תלונות, ועם משמעותית פחות עשן ( זה בעצם הקטע של הרשת - לנקז שומן).

רשתות נירוסטה פחות טובות כי נירוסטה מעבירה חום משמעותית פחות טוב, הן הפכו לסטנדרט כי קל לנקות אותן והן לא מחלידות- זה הכל.
מנגלים נהדרים שם בתמונות - שאפו.

כמה שיותר ללמוד וכמה שפחות פשרות.
לפני שאני קונה חומר ובונה, אם לא L 20*20*2 אז מה וכמה?
יש תמונות/דוגמאות?
תודה.

עידו לוריה
06-03-12, 19:01
ים תודה .
מה קרה שפחות רואים אותך פה ?

עידו

kd2
06-03-12, 20:40
ברנרד, אני אומר שזאת פשרה טובה כי זה הפרופיל היחידי שמתאים שאתה יכול לקנות "מהמדף".
אנחנו משתמשים בזה גם בקייטרינג בהצלחה רבה.
אם אתה רוצה אתה יכול לקחת סרגלים של פח ולכופף כך שיהיה להם שטח פנים גדול יותר ( V רחב יותר), כך אתה מקבל צלייה
שנעשת יותר ע"י הרשת עצמה ופחות ע"י החום הישיר (זה כמובן תלוי גם במרווחים), ופחות עשן כי יותר שמן נלכד בתעלות.
יש מי שטוען שהבשר יוצא יותר טעים ככה.....אבל נראה לי שזה קצת בצד הפלצני של העניין, ולכן עשינו מהפרופיל המדובר.
אם אתה מהדרום אתה מוזמן לבוא לראות ולטעום.

56318

עידו, אני עוקב, אני רק אולי טיפ טיפונת יותר מכיר בעובדה שרוב הזמן כדאי לי לסתום :)

ירוןש
06-03-12, 20:45
איפוא קונים מנגל כזה?ואם אפשר מחירים?

56273

56272[/QUOTE]

Bernard
06-03-12, 21:22
ברנרד, אני אומר שזאת פשרה טובה כי זה הפרופיל היחידי שמתאים שאתה יכול לקנות "מהמדף".
אנחנו משתמשים בזה גם בקייטרינג בהצלחה רבה.
אם אתה רוצה אתה יכול לקחת סרגלים של פח ולכופף כך שיהיה להם שטח פנים גדול יותר ( V רחב יותר), כך אתה מקבל צלייה
שנעשת יותר ע"י הרשת עצמה ופחות ע"י החום הישיר (זה כמובן תלוי גם במרווחים), ופחות עשן כי יותר שמן נלכד בתעלות.
יש מי שטוען שהבשר יוצא יותר טעים ככה.....אבל נראה לי שזה קצת בצד הפלצני של העניין, ולכן עשינו מהפרופיל המדובר.
אם אתה מהדרום אתה מוזמן לבוא לראות ולטעום.

56318

עידו, אני עוקב, אני רק אולי טיפ טיפונת יותר מכיר בעובדה שרוב הזמן כדאי לי לסתום :)

מה זה, הדבר הזה!?!?!?!?
מגעילים!
אגואיסטים!
תתביישו לכם!

ים, אתה מתכוון לזוית גדולה יותר מ-90 של הזוית 20*20?
אני חשבתי דווקא על פחות מ-90.
אם כך, אני בהחלט חושב "שאסתפק" בהמלצה של עידו.

יו! איזו תמונה!
באמת מגעיל!

נסחפתי קצת הצידה, בגלל התמונה..
בשבילי, שאין לי חצר, גחלים זה וואג'ראס לא קטן והאפר סותם לי את הניקוז של הגג (הנוכחי הוא גחלים).
אני מתכנן לבנות גריל גז/מעשנת סגור כזה.
יענו לבשל על גז, עם ריח/טעם של גחלים - בלי הגחלים.

ד"א.
במרכז (אני בגבעתיים), מי עושה מבערים מצינורות, לפי מידה?
אני לא רוצה להתעסק עם המבער, שיתפוצף לי מתי שהוא. שיעשה בעל מקצוע.

עידו לוריה
06-03-12, 21:35
איפוא קונים מנגל כזה?ואם אפשר מחירים?[/QUOTE]

ירון את המנגל ופריזה ותנור העישון אני בונה ומוכר , מחיר בהתאם לדרשה של גודל /כמות סועדים/תקציב (עם את מעוניין אז המשך בה.פ ) .
בתמונות ניתן לראות את כל השלושה , אבל זה ציוד שמתאים לקיטרנג .

563195632056324

עידו

Bernard
06-03-12, 21:42
מזל שלא ראיתי את זה, כשביקרתי אצלך.
הייתי נכנס לעוד הוצאות שבחיים לא יעברו אישור...

asafk
06-03-12, 21:43
אם כבר מדברים על גריל גז -
אחרי השלב הראשון של לקנות מבערים, השכבה מעליהם הן הפלטות המשופעות שמתחממות ופולטות את החום למעלה. המלצות?
אחרי זה, איך עושים סל לגחלים מעל?

(בהנחה שהרשת נשארת אותו פרופיל)
(בסוף יהיה כאן מדריך לבניית גרילים - ובשביל מה יש לנו את ג'יפולוג אם לא בשביל זה? )

אסף.

עידו לוריה
06-03-12, 21:44
ברנרד אני מייצר גם תנורי עישון על גז / חשמל / פחם , וגם מטבחים שלמים (מנירוסטה או מנרוסטה משולב עץ ) לחוץ / גינה / גג משולבים עם כל מה שדרוש , כרים / תנור / תנור עישון / מנגל כולל שיפוד מסתובב חשמלי / מטגנת וכו' .
מה נוזל לך הריר ;)

עידו

Bernard
06-03-12, 21:49
אחרי השלב הראשון של לקנות מבערים, השכבה מעליהם הן הפלטות המשופעות שמתחממות ופולטות את החום למעלה. המלצות?

(בסוף יהיה כאן מדריך לבניית גרילים - ובשביל מה יש לנו את ג'יפולוג אם לא בשביל זה? )

אסף.

הרעיון הוא להפריד את ייצור העשן מהגריל עצמו.
גריל סגור (מכסה) בגודל מלא, עם רשת כמו של עידו וים ומתחת המבערים.
בצד ומלמטה, מחובר אליו, כולל פתח/חלון מקשר, גריל סגור (מכסה) קטן יותר, שבו יבערו הגחלים/עצים/צ'יפים לטעם וריח.
העשן עולה מהקטן לגדול, ממלא את הגדול ויוצא מארובה, בחלק העליון הנגדי לקטן.
אפשר רק עם הגז.
אפשר גז + עשן.
ואפשר רק עשן.

עידו לוריה
06-03-12, 21:50

אסף.

בגריל גז יש שתי אסכולות :
1 . מבערים ומעל רשת זויתנים עם השפיץ כלפי מעלה ( להלן רשת פיזור חום ) ומעל הרשת צלייה .
2 . מבערים ומעל רשת ברזל עגול לאבנים כרמיות ( להלן רשת פיזור חום ) ומעל הרשת צלייה .
גחלים אין בשתי האסכולות .

עידו

Bernard
06-03-12, 21:55
ברנרד אני מייצר גם תנורי עישון על גז / חשמל / פחם , וגם מטבחים שלמים (מנירוסטה או מנרוסטה משולב עץ ) לחוץ / גינה / גג משולבים עם כל מה שדרוש , כרים / תנור / תנור עישון / מנגל כולל שיפוד מסתובב חשמלי / מטגנת וכו' .
מה נוזל לך הריר ;)

עידו

חבל לך על הזמן!
רק ריר? הבטן מתכווצת לי ואני צריך להסתפק בשאריות פיצה, של הגמדים, במקום...:(
הרסו אותי, התמונות האלה.

הרצון שלי הרבה יותר גדול מעומק הכיס..
ובכלל, שכחת שאני בפנסיה?:cool:
אני חייב לעשות את זה לבד.
אני צריך להראות עסוק ב"פרוייקטים", אחרת הלך עלי.:(

חוץ מזה, בשביל מה קניתי רתכת?

Bernard
06-03-12, 22:01
בגריל גז יש שתי אסכולות :
1 . מבערים ומעל רשת זויתנים עם השפיץ כלפי מעלה ( להלן רשת פיזור חום ) ומעל הרשת צלייה .
2 . מבערים ומעל רשת ברזל עגול לאבנים כרמיות ( להלן רשת פיזור חום ) ומעל הרשת צלייה .
גחלים אין בשתי האסכולות .

עידו

ממה עושים את רשת פיזור החום? גם ברזל? עובי 2ממ'? לא עבה מידי?

עידו לוריה
06-03-12, 22:18
רשת פיזור החום "באסכולה 1 " זה באמת זוויתן אבל מנירוסטה 1.5 מ"מ שהצלעות שלו הן כ - 20 מ"מ וכיפוף הוא כ - 20 מעלות רווח בין זוויתן לשכנו כ - 5 מ"מ .
ואני אכלתי מרק :( עם שקדים :(

עידו

Bernard
06-03-12, 22:35
רשת פיזור החום "באסכולה 1 " זה באמת זוויתן אבל מנירוסטה 1.5 מ"מ שהצלעות שלו הן כ - 20 מ"מ וכיפוף הוא כ - 20 מעלות רווח בין זוויתן לשכנו כ - 5 מ"מ .
ואני אכלתי מרק :( עם שקדים :(

עידו

מתישהו, מגיע הגיל שנשאר לנו רק להסתפק בתמונות.. וזכרונות...

אתה מכניס אותי להוצאות.
אז עכשיו אני צריך להזמין ניירוסטה מכופפת, בנוסף לצינורות המבערים?

הקיביצר, כשאני אגמור את הגריל (עוד לא התחלתי. קודם צריך לגמור את המדפים והשולחן במחסן..) אבוא אליך עם המידות של המבערים והניירוסטה?

עידו לוריה
06-03-12, 22:40
ובשר :p

עידו

Bernard
06-03-12, 22:47
רק אל תחכה לי עם האוכל.
בקצב שאני גומר את הפרוייקטים, תוכל להתחרות עם הדוגמנות, לפני החוק החדש, שרוצים להפיל עליהן..
אני מקווה שלא יגמר לי הגז בריתוכים מחר..

jeka04
06-03-12, 22:52
גריל גז זה טוב!:D
איפה קונים אבזור נלווה? מצת חשמלי ברזי גז, האם אפשר להשתמש בצנרת נחושת למבערים?

asafk
06-03-12, 22:57
קונים מבערים מוכנים. יש כמה וכמה יצרנים מקומיים שיעשו לפי מידה. מהם תקנה גם את ההצתה והצנרת.
חפש ברשת תמצא הרבה אופציות.

אסף.

lizard
06-03-12, 23:37
לא אוהב גז, מעדיף תמיד גחלים.
אין לי בעיה של אפר, יש לי תנור גריל גדול שבניתי ממיכל דוד מים. בדר"כ אני מנקה אותו פעם בשנתיים. שם כל הזמן גחלים על האפר.

עכשיו אני סיימתי לשפץ גריל גז קטן שהפכתי לגריל גחלים. מקווה בזמן הקרוב להמשיך לבנות מעשנה קרה. יש לי מיכל של קומפרסור שיהיה הדוד עישון וצריך לבנות לו את התא אש ליד. בנוסף אני בונה לי שולחן עבודה מעץ שיהיה ליד.

ההבדל בין מעשנה קרה לחמה הוא שבחמה החום של האש גם משפיע ואילו במעשנה קרה רק החום של העשן משפיע.

kd2
06-03-12, 23:56
ברנרד, אני מדבר על זה שה V בזוית פשוט קהה יותר.
התעלות שטוחות ורחבות יותר.
אין לי תמונה של זה כרגע וגם לא מצאתי ממש ברשת.
אבל יש לי תמונות אחרות שמאוד חיוניות לבעיות היותר קשות של הפרוייקט שלך....
......מוטיבציה.

56325

אם אתה בצפון הנגב, לא בשבת, עדיף איזה יומיים מראש כדי לתת לו הזדמנות להתיישן, שלח ה"פ....

56326

אני חושב שהפרסומת הסמוייה לקייטרינג הנ"ל לא כל כך נוראית. פרטים נוספים בה"פ.

Bernard
07-03-12, 00:11
ברנרד, אני מדבר על זה שה V בזוית פשוט קהה יותר.
התעלות שטוחות ורחבות יותר.
אין לי תמונה של זה כרגע וגם לא מצאתי ממש ברשת.
אבל יש לי תמונות אחרות שמאוד חיוניות לבעיות היותר קשות של הפרוייקט שלך....
......מוטיבציה.

56325

אם אתה בצפון הנגב, לא בשבת, עדיף איזה יומיים מראש כדי לתת לו הזדמנות להתיישן, שלח ה"פ....

56326

אני חושב שהפרסומת הסמוייה לקייטרינג הנ"ל לא כל כך נוראית. פרטים נוספים בה"פ.

הבנתי. אבל אם אין את הזוית הזו, כמוצר מדף, של ברזל, לא נראה לי שאני אלך לכופף פלאחים במיוחד.

מה, אתה סתם מתגרה? לא רואים תמונות. הקישור לא מוביל לתמונה והדימיון לא ממש עושה לי את זה...:rolleyes:

ואם כבר פרסומת, אז עדיף כזו :)

kd2
07-03-12, 11:32
אני רואה את התמונות מצויין...

וזה מה שנקרא פרסום סמוי..... "על גבול הטעם הטוב".

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=56325

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=56326

את השיפודים גם עשינו לבד ( חלק כיפפנו על עמוד תאורה...), והשחזת הסכינים זה תחביב עתיק יומין שלי.

Bernard
07-03-12, 11:43
לא רואה כלום.
לא בפיירפוקס ולא באקספלורר.
בהודעה הקודמת יש לינק של "קובץ מצורף 56325 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=56325)" ו-"קובץ מצורף 56326 (http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=56326)" שלא מוביל לכלום.
בהודעה הנוכחית, אין אפילו את זה..

kd2
07-03-12, 12:05
מוזר...

56329

56330

http://up353.siz.co.il/up3/nqjwj5keb3mm.jpg
http://up353.siz.co.il/up1/zw4qmwh2n4je.jpg

Bernard
07-03-12, 12:16
את שני האחרונים, הצלחתי לפתוח, כלינק.

הראשונים, לא.

אביעד פ.
07-03-12, 18:22
על איזה סוג סגסוגת היית ממליץ לשימוש בתור שיפוד?

עידו לוריה
07-03-12, 18:59
נירוסטה 304 .

עידו

אביעד פ.
08-03-12, 09:10
תודה. יבוצע.

kd2
08-03-12, 17:48
את השיפודים שלנו עשינו מחומר גלם שקנינו מבית מלאכה שבונה מטבחים תעשיתיים.
אין לי מושג מאיזה סגסוגת, האמת טיפשי מצידי שלא שאלתי....
אולי זה קרה כי זה פשוט עובד :-)

עידו לוריה
08-03-12, 20:06
את השיפודים שלנו עשינו מחומר גלם שקנינו מבית מלאכה שבונה מטבחים תעשיתיים.
אין לי מושג מאיזה סגסוגת, האמת טיפשי מצידי שלא שאלתי....
אולי זה קרה כי זה פשוט עובד :-)

נירוסטה 304 זה תקן מטבחים , כך שבטוח שזה ..... ניחשת נכון נירוסטה 304 ;)

עידו

jeka04
09-03-12, 19:41
הנה התוצאה הסופית בנתיים בלי חורים.
משהו יודע איך אפשר להגיע לטיב שטח אחיד?
הברשה או איזו משחה, יש המלצות?
תודה.
יבגני

lizard
09-03-12, 19:45
יש חומר שמורחים כדי לנקות את הנירוסטה. יש פלאפים עדינים מאוד שאפשר לחבר לדיסק כדי לעשות פוליש.

jeka04
09-03-12, 19:59
אם אתה מדבר על פסיבציה אז עשיתי, אבל בגלל שהחומר משומש יש סריטוט.
מה זה פלאפים? כמו פוליש לאוטו? איזה משחה שמים?

עידו לוריה
09-03-12, 20:36
יבגני מה שאתה צריך זה את זה (http://www.gamalsarid.co.il/htmls/product_list2.aspx?c0=13966&bsp=13343)אבל בשביל זה צריך דיסק עם מהירות משתנה לליטוש זה עובד בסל"דים נמוכים .
המנגל יצא יפה מאוד .

עידו

נימי
05-10-12, 17:13
פעם בשנה צבע לתנורים מבחוץ וזהו .
עידו

מתעלק על השירשור

בניתי היום מנגל 80X30 עם רשת מזוית 20 בעובי 3 מ"מ, נאמר לי שאין זוית 20 בעובי 2 מ"מ, את הזויות שלך כופפת מפח או שקיבלתי מידע לא נכון?

ולחלק החשוב יותר, הייתי היום בחנות המיפעל של טמבור ורציתי לקנות צבע לתנורים, אין להם, מהיכן אתה קונה צבע תנורים ואיזו חברה עדיפה, אני מיסתובב בדרך כלל בין חיפה ליקנעם ואם יש חנות בסביבה +- זה יהיה מצויין.

haim510
05-10-12, 17:58
מתעלק על השירשור

בניתי היום מנגל 80X30.

פששש איזה התקדמות ...נימי נראה לי מישהו פרץ לך ליוזר
אתה יודע שאחרי שבנית מנגל עולה עליו רק בשר איכותי!!!

טלסקופ
05-10-12, 18:40
מתעלק על השירשור

בניתי היום מנגל 80X30 עם רשת מזוית 20 בעובי 3 מ"מ, נאמר לי שאין זוית 20 בעובי 2 מ"מ, את הזויות שלך כופפת מפח או שקיבלתי מידע לא נכון?

ולחלק החשוב יותר, הייתי היום בחנות המיפעל של טמבור ורציתי לקנות צבע לתנורים, אין להם, מהיכן אתה קונה צבע תנורים ואיזו חברה עדיפה, אני מיסתובב בדרך כלל בין חיפה ליקנעם ואם יש חנות בסביבה +- זה יהיה מצויין.

הי נימי,

זווית 20*2 יש כמעט בכל מחסן ברזל. אני קניתי במתכת בן עזר (אזה"ת הישן נתניה). גם חתכו לי שם לפי מידה. ראיתי בהרבה מקומות נוספים ואין צורך לכופף במיוחד.
צבע תנורים קניתי בספריי בחנות אספקה טכנית (מוצר נפוץ, לא צריך לסוע לחנות המפעל).

הרשת של לוריא (עם הבזנטים) פשוט מעולה ורק מלראות אותה מיצי הקיבה מתעוררים. לדעתי כדאי גם לבנות רשת "רגילה" ומאסיבית פחות לבשר של בנות (קבבים, שיפודים וכו').

יובי

נימי
05-10-12, 20:33
תודה על התשובות

מוזר, אני קניתי את הברזל במחסן ברזל די גדול בחיפה עם אנשים מאוד נחמדים והם אמרו לי שזוית 20 אין בעובי 2 מ"מ, אולי חוסר ידע שלהם

אני אחפש צבע לתנורים בחנויות "רגילות" יותר, פשוט עברתי היום ליד טמבור בנשר וזאת היתה הזדמנות טובה להיכנס לשם (שוב)

עשיתי רשת כמו שעידו הציע, יש כזאת לחבר שלי וגם הבשר הקטן יותר נעשה שם טוב (קבבים ושיפודים), היום שנישארו לי עוד 5 זויות לרתך חשבתי לרתך שם מוטות בישביל בשרים "פשוטים" ואולי לחימום סיר עם בשר בזמן שעושים נגלה נוספת אבל בסוף ויתרתי, במקרה הכי גרוע נוריד כמה זויות ונרתך מוטות

תמונה של המנגל שבניתי היום, עדיין לא גמור, רגליים יהיו לו ביום ראשון או בהמשך שבוע הבא
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=64783&d=1349461466

וחיים, הרבה זמן לא טילנו ביחד ועוד יותר מזה לא פתחנו מנגל ביחד, אחרת היית יודע שזה המנגל הביתי הראשון שאני בונה אבל מנגל יש לי בג'יפ באופן קבוע

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=64784&d=1349461468

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=64785&d=1349461470

והתפיסה מאחורי הגלגל הרזרבי

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=64786&d=1349461472

עידו לוריה
06-10-12, 11:21
נימי זוויתן 2*20*20 זה זוויתן סטנדרטי .
צבע תנורים או של נירלט או של יעקובי , שנהם ברמה גבוהה , ליעקובי יש גם בארוסול וגם בקופסה להתזה בפיסטולט , של נירלט רק בקופסא .
לא מומלץ בכלל ליישם את הצבעים אללו בהברשה/רולר ושות' .
את הרשת לא לצבוע וגם לא את החלק הפנימי של המנגל .
תראה לנו את המוצר המוגמר .

עידו

נימי
08-10-12, 17:19
תודה ליובי ועידו!

אכן בחנות ליד הבית היה צבע לתנורים, מהסיבה שאין לי דרך לצבוע אותם אילה במברשת או ברולר ניקנה הספריי, יש לשים לב שהספריי השחור הוא עד 600 מעלות צלסיוס אבל הלבן והאדום הם רק עד 300 מעלות (כתוב על הספריי אבל במקום פחות בולט מאיפה שכתוב 600 מעלות), מצד שני מי שצובע מנגל בלבן כנראה מגיע לו :)

בקצע המרזב על הרגלית יקשר בקבוק בכדי לאגור את השמן שיצא מהבשר או שאני ארתך איזה בסיס קטן לכלי, לא נראה לי קריטי

אצלי הזויות הם 20 על 20 עובי 3 מ"מ, נקווה שזה לא ייצור בעיות, מקסימום נפרק ונרתך מחדש עם 2 מ"מ עובי

אז תמונות של המוצר הסופי
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=65191&d=1349709319

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=65193&d=1349709325

והספריי
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=65192&d=1349709322

haim510
08-10-12, 17:54
נראה טוב ....

עידו לוריה
08-10-12, 20:38
יפה מאוד , בתאבון .

עידו

kd2
08-10-12, 22:46
תתחדש.
אל תבנה על תוצאות אמיתיות כלשהן מהספריי הזה.

-->