PDA

צפייה בגרסה מלאה : שקיעת סרנים במים F350

GALGUL
29-02-12, 07:14
קראתי בספר רכב אזהרות רבות על שקיעת סרנים במים - נדרשת החלפת שמן סרנים.
מה עומק המים שניתן לעבור בלא להזקק לאזהרה הנ"ל ?
תודה.
(הנושא אקטואלי במיוחד בימים אלה - טיול לתצפית שטפונות בדרום).

יריב קלר ברוך
29-02-12, 08:04
מיים עד שליש גלגל איין בעייה מעל זה צריך לבדוק לאחר מכן שמנים !
ולא בריא לעמוד במיים .
בתנועה אצלי בדרך כלל לא ניכנס מיים גם עם כל הגלגל במיים לזמן קצר אבל בתנועה!

polar bear
29-02-12, 12:43
אני מצטער, אבל אני חייב לשאול, קנית/קיבלת עכשיו אוטו חדש, ח ד ש באמת. שעולה כמה? 250K ? מה לעזאזל אתה עושה פה? אין יבואן לאוטו שלך? אין מחלקה טכנית? הרי נגיד יריב אמר לך - שליש גלגל, והוא כנראה צודק, אבל אצלך באוטו יש איזה משהו, שזה גובה רבע גלגל, מה אז?

{ לא שאני רוצה שתלך, אני באמת לא מבין }.

GALGUL
29-02-12, 17:35
אני מצטער, אבל אני חייב לשאול, קנית/קיבלת עכשיו אוטו חדש, ח ד ש באמת. שעולה כמה? 250K ? מה לעזאזל אתה עושה פה? אין יבואן לאוטו שלך? אין מחלקה טכנית? הרי נגיד יריב אמר לך - שליש גלגל, והוא כנראה צודק, אבל אצלך באוטו יש איזה משהו, שזה גובה רבע גלגל, מה אז?

{ לא שאני רוצה שתלך, אני באמת לא מבין }.

לא תמיד היבואן מבין טכנית כמו אנשים בשטח שחווים את האוטו "על אמת" וומביעים דעה ללא פניות או אינטרס וחוץ מזה איך אתה מסיק שאני לא בודק גם אצל היבואן ????
מכל מקום, אני נהנה להיות חלק מהפורום הזה ולהתייעץ עם אנשי שטח ואולי גם לחלוק טיולים בהמשך.

Orang
03-03-12, 09:36
ידידי היקר
כמו כל יצרן רכב גם פורד דואג לעדכן ולהסביר ללקוחותיו שבמידה והם חצו איזה נחל אז רצוי שיחליפו לאחר מכן שמן בסרנים, על מנת שלא יגרם נזק כל שהוא לדיפרנציאלים ואו למיסבים, אז מה ? אנחנו עושים תמיד מה שהיצרן רוצה ? לא תמיד...
בהמשך לתשובתו של יריב, לא כל חציית מעבר מים דורשת החלפת שמנים בסרנים, אך אם אתה מאלה שאוהבים שהרכב שלהם משמש כצוללת מומלץ כי תעשה כן.
לדעתי האישית, כל מעבר מים שמסתיים תוך 2-3 דקות אינו מצריך דבר.
אגב, אם אתה באמת מעוניין לחצות נחלים עמוקים מומלץ מאוד להאריך את צינורות הנשם לדיפרנציאל הקדמי והאחורי ולמקמם במקומות גבוהים יותר, זה יבטיח לך מעט שקט נפשי...
ואל תתבייש לשאול, כמאמר חז"ל "אין הביישן למד, ואין הקפדן מלמד"
בהצלחה, ותתחדש על האוטו
אורן

polar bear
04-03-12, 12:04
היבואן אולי לא מבין טכנית { ואני מסכים באופן כללי לדעה זו } אבל הוא אחראי מעשית.

ניר ל
04-03-12, 14:59
מים יכולים לחדור לתוך הדיפ' דרך הנשם (תבדוק מה הגובה שלו ) או דרך מחזירי השמן בקצות הסרן או הדיפ' . בכל מקרה של שהייה ממושכת במים או בוץ בגובה חצי גלגל - הכי פשוט לדגום את שמן הדיפ' אחרי נסיעה ולוודא שאינו מעורב במים . הבדיקה היא דרך פתח המילוי .

-->