PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורות לד כתאורת פנים לרכב

ערן טרופר...+six
02-03-12, 13:06
12VDC 5W מצופה סיליקון ..מוציא אור לבן חם (שרוול לדים) מעוניין להתקין בצד נהג ,צד נוסע ומאחורה אולי אפילו בתא המנוע במקום המנורה הצהובה העלובה השאלה היא כמה אמפר פיוז ??ואולי איזה ממסר שיפעיל הכל ?? תאמת למדתי אוטוטרוניקה לפני עשר שנים שחכתי הכל

חברה תזכירו לי איך ואיזה ממסרים חוטים פיוזים אני צריך ואל תתביישו להשוויץ במידע (עם יש כמובן ?)

ד.א.
הלדים עלו 250 שח ל5 מטר ומספקים 3000K

meir alony
02-03-12, 13:28
הנתונים 12V 5W הם למטר של לדים וזה 0.4A שזה לא הרבה.
כל ה-5 מטר זה 2A, פחות מהנורה הסטנדרתית שברכב.
לא צריך ממסר ולא פיוז נוסף.

drorbo
07-03-12, 11:01
מוכן לשטף את מקור הקניה?

drorbo
07-03-12, 11:06
לשתף

ערן טרופר...+six
07-03-12, 22:45
חנות חשמל ברח אחד העם ברחובות ליד הקרל ברג (סופר רוסי כזה ) 25 שקל דרך אגב לא מוגן מים

אם זה קריטי אפשר לבדוק לך את המספר של החנות

ערן טרופר...+six
07-03-12, 23:00
כל המנורות ברכב לא עובדות משום מה בטח בגלל שכל הגג דולף לתוך הריפוד עליו מותקנת התאורה, נבדוק שנשפץ תגג חיצונית בקרוב כמה ימים חמים נוספים לנוחכים יעזרו
לי ..
אם אני עוקף ישר מהמצבר עדיין לא צריך ממסר ולא פיוז ???תודה מאיר.

sos4u
08-03-12, 00:22
כל המנורות ברכב לא עובדות משום מה בטח בגלל שכל הגג דולף לתוך הריפוד עליו מותקנת התאורה, נבדוק שנשפץ תגג חיצונית בקרוב כמה ימים חמים נוספים לנוחכים יעזרו
לי ..
אם אני עוקף ישר מהמצבר עדיין לא צריך ממסר ולא פיוז ???תודה מאיר.

נורות לד צורכות הרבה פחות מכל נורת ליבון שיש לך באוטו
גם אם ותוסיף 50 לדים עדיין אין צורך בממסר ...
ואם תתעקש, תשים. להזיק זה לא ...

meir alony
08-03-12, 07:28
כל חיבור ישיר מהמצבר מחייב פיוז.
לעניין תאורת הפנים כדאי למשוך חשמל מתוך הרכב.

joedavni
08-03-12, 07:35
בוקר טוב, גילוי נאות: אני מיבא פסי לדים ומנורות לדים לתאורה פנימית ברכב. פנו ל"תב-אור" ברחוב טברסקי בתל אביב שם תמצאו מנורות תקרה עגולות להתקנה פשוטה ברכב. בכל אחת 3 נורות לד עוצמתיות ועדשות המפזרות את האור היטב. שתי מנורות כאלה בג'יפ ארוך או אחת בקצר ישטפו את כל הרכב באור בהיר יפה ודל צריכה. קל לחברן למנורות התקרה הקיימות או להחליף באמצעותן את מנורות התקרה הקיימות. יש בתב-אור גם פסי לדים מסוגים שונים. שימו לב שיש בלדים גווני לבן שונים, הקרויים לבן טבעי, לבן קר או לבן חם. עניין של טעם בעיקר.

yes1952
08-03-12, 11:07
תאורת לד פנימית ברכב
את כל נורות הפנים ברכבים שלי החלפתי לנורות לד כחולות
פשוט תענוג
ואני כבר לא חושש להשאיר את הדלת פתוחה לילה שלם ושיגמר המצבר
מומלץ
יוסי

Bernard
08-03-12, 17:59
בוקר טוב, גילוי נאות: אני מיבא פסי לדים ומנורות לדים לתאורה פנימית ברכב. פנו ל"תב-אור" ברחוב טברסקי בתל אביב שם תמצאו מנורות תקרה עגולות להתקנה פשוטה ברכב. בכל אחת 3 נורות לד עוצמתיות ועדשות המפזרות את האור היטב. שתי מנורות כאלה בג'יפ ארוך או אחת בקצר ישטפו את כל הרכב באור בהיר יפה ודל צריכה. קל לחברן למנורות התקרה הקיימות או להחליף באמצעותן את מנורות התקרה הקיימות. יש בתב-אור גם פסי לדים מסוגים שונים. שימו לב שיש בלדים גווני לבן שונים, הקרויים לבן טבעי, לבן קר או לבן חם. עניין של טעם בעיקר.

פסי הלדים, יחזיקו בתא המנוע?
יש לדים מתאימים לתאורה בתא המנוע, להתקנה קבועה בתא המנוע?

yoni 110
08-03-12, 23:48
אצלי מורכב כבר איזה חודשים בגראנד (תא מנוע חם מאוד) ועדיין עובד

Bernard
09-03-12, 00:29
איזה סוג, יוני?

itamar1980
09-03-12, 10:12
מנורות לד (LED) לתא הנוסעים. מגיע בצורת פנל.

http://www.dealextreme.com/p/t10-ba9s-festoon-2-88w-12v-48-led-car-ceiling-dome-white-light-bulb-18060

מניסיון, עוצמתי ואמין.

Bernard
09-03-12, 12:09
יחזיק בתא המנוע?

itamar1980
09-03-12, 16:48
אין לי מושג. לדעתי לא יחזיק לאורך זמן היות ואין לו כל הגנה. אולי אם תשים אותו בתוך בקליט.

לדעתי לשים תאורה בתא מנוע זו שטות גמורה. למה צריך?
פנס ראש + פנס עבודה המחבר עם תנינים למצבר עושה את העבודה מעל ומעבר.

בתא מטען, איפה שהתנאים יותר נעימים והשימוש שלך בו יותר תכיף, דהיינו כל יום, יש טעם לשים פנל לדים שכזה.

Bernard
09-03-12, 17:31
אין לי מושג. לדעתי לא יחזיק לאורך זמן היות ואין לו כל הגנה. אולי אם תשים אותו בתוך בקליט.

לדעתי לשים תאורה בתא מנוע זו שטות גמורה. למה צריך?
פנס ראש + פנס עבודה המחבר עם תנינים למצבר עושה את העבודה מעל ומעבר.

בתא מטען, איפה שהתנאים יותר נעימים והשימוש שלך בו יותר תכיף, דהיינו כל יום, יש טעם לשים פנל לדים שכזה.

רואים שאין לך לנד רובר...:)

itamar1980
12-03-12, 06:55
נכון, אין לי.
אתה נוגע בנקודה רגישה שהיא מושא לקרבות בקשר בכל טיול ;)
נתת לי קצת תחמושת לטיול הבא.

כנף שבורה
13-03-12, 12:58
ואני אשאל הפוך...
עד כמה אמפר אני יכול לדחוס על תאורת הפנים ?
יש לי רעיון לתאורה מסוימת שהייתי מעונין שתדלק ברגע שתיפתח הדלת ביחד עם תאורת הפנים הרגילה

avishon
13-03-12, 14:42
המלצות הבאות שאובות מהנסיון עם תאורת-פנים/לדים מ-"דיל אקסטרים" (כל המומלצות נותנות תאורה חזקה ומותקנות אצלי ברכב מזה זמן רב) =

פס-לדים גמיש ואטום מים :
http://www.dealextreme.com/p/waterproof-1-meter-30-led-4-5w-light-strip-white-dc-12v-16211
הערה : יש גם דגם שניתן לחיתוך לקטעים , אם רוצים קטעים קצרים יותר , אבל לא יצא לי לעשות בו שימוש :
http://www.dealextreme.com/p/12v-flexible-cuttable-led-tape-1m-60-led-white-5312

פס-לדים קשיח לתאורת-פנים :
http://www.dealextreme.com/p/12v-75-led-white-light-strip-50cm-11303

משטח-לדים :
http://www.dealextreme.com/p/31-44mm-adjustable-4-5w-6500k-288-lumen-24-5050-smd-led-white-light-bulb-dc-12v-95405
(דגם חדש , שנותן תאורה יותר חזקה מהמשטח שהומלץ למעלה באשכול . אצלי היה מותקן זה שהומלץ למעלה - והחלפתי לאחרונה לזה .
יתר על כן , בגלל ששטח המשטח יותר קטן - הצלחתי להכניס 2 כאלה לתוך מיתקן התאורה האמצעית בגג הרכב...)

* אם אתה באיזור המרכז , אתה מוזמן לבוא אלי הביתה ולהתרשם איך זה נראה ומאיר בתוך הרכב...
* אתה גם מוזמן ל-"אשקפה" בחמישי בלילה (יש "הזמנה פתוחה" בפורום) , ולהתרשם מהתקנות תאורת-הלדים בכל רכבי "אשקפה"...

Bernard
13-03-12, 17:20
ובתא המנוע, אף אחד לא שם?

avishon
13-03-12, 23:45
אני לא , מכיוון שעם תאורה קבועה בתא המנוע תמיד יהיו איזורים "מוצללים" - וזה רק יפריע .
לדעתי עדיף , כפי שצויין כבר למעלה באשכול , להשתמש בפנס ראש + פנס חזק נייד .

-->