PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש ג'יפ בסביבות 30K. אשמח לעזרתכם

motiyairl
02-03-12, 18:43
שלום לכולם,
אשמח לעזרתכם במציאת ג'יפ הנכון עבור צרכי.
כיום יש לי פולו שנת 03. לא יודע כמה היא חסכונית (אגיע לזה בהמשך), לדעתי בכלל לא.

אני מחפש למכור אותה ולקנות ג'יפ.
כיום אני נוסע בסביבות 25 ק"מ, אך עוד חצי שנה אני עתיד לנסוע 90-100 ק"מ ליום (ראשון לציון- ראש העין).
מבחינת מקום, אני צריך מקום מאחור כדי לחבר כיסא בטיחות לילד, לעיתים אני לוקח את הבת שלי לגן.

ראיתי קצת בyad 2 ויטרות, בסביבות 30K, אך הקילומטראז' שלהם מאוד גבוהה וזה משהו שאני לא מכיר מעולם הפרייבטים.

מה אתם אומרים?

ishc
02-03-12, 20:44
כרב שפוי ליומיום והגיוני לאחזקה בתקציב שהגדרת, ויטרה תעשה את העבודה מצויין. חפש מעל שנת 95 כדי לקבל מנוע 16V, הזרקה רב נקודתית וגיר אוט׳ 4 הילוכים (מנוע חזק יותר וחסכוני יותר).
בגדול חפש רכב תקין ושמור ככל האפשר. ק״מ הוא לא בהכרח פקטור כי יש מצב שמכלולים גדולים הוחלפו אבל גש לכל רכב בחשד כי בכל זאת מדובר ברכב שטח בן לפחות 14.
אם תוכל לגרד עוד תקציב תנסה למצוא גראנד ויטרה קצרה.
אני הייתי מעדיף גיר ידני (פחות מקור לצרות). בכל מקרה תבדוק אם יהיה לך נוח להתנהל עם ילד ברכב 3 דלתות.

motiyairl
02-03-12, 22:29
ראשית תודה על התגובה!
שנית, כמה שאלות:
האם הויטרה "חסכונית" +- כמו הפולו? (לא שאי פעם בדקתי את החישוב ק"מ/ליטר), אני פשוט לא רוצה להיכנס להוצאות אדירות על הרכב. אני מודע לעובדה שהיום כל עוד אני נוסע 20-25 ק"מ, פה ההבדל לא יהיה משמעותי, אך מה יהיה עוד חצי שנה?

מה לבדוק כאשר מחפשים כזה רכב? האם השנתון 98-96 הם אותו הדבר מבחינת איכות מנוע ואיבזור? ומה בכלל לשאול כאשר אתקשר למודעות בyad2? הרי כולם בטח יגידו "לא ראה שטח" :).
לגבי ההתנהלות עם ילד ברכב 3 דלתות באמת יכולה להיות קצת בעייתי. אך ראיתי גם ויטרות 5 דלתות. איך הם?

ishc
02-03-12, 23:06
ויטרות הן מצויינות גם 3 וגם 5 דלתות. צריכת דלק ממוצעת של 1:10 בעיר עד 1:12 בחוץ לדגמי ה-16V הידניים, האוטומטים טיפה יותר.
מה לבדוק? הכל הכל ועד פעם הכל. תתחיל לעבור על כתבות בדיקת רכבי שטח באתר. גם אם אין על ויטרה ספציפית תוכל להבין המון על מה לבדוק כי סך הכל הדברים דומים.
תבדוק שהכל תואם לרשיונות (צמיגים, מנוע וכו'), תבדוק שכל החשמל עובד (מזגן, איתותים, אורות ובעצם כל דבר אפילו אם הוא נראה לך בנאלי). יש לא מעט ויטרות טובות שראו מעט שטח או שטח קל מאד, השוק מת ואפשר למצוא רכבים טובים במחירים סבירים.
קח בחשבון שאתה קונה רכב שטח בן 14 לפחות שבטוח גם טייל בשטח פה ושם באחת הידיים ואולי אפילו הוזנח לפעמים אז תשאיר לך איזה ספייר לגבי יישור קו.
אופציה נוספת (והיא מומלצת מאוד לדעתי) היא לבדוק את הרכב אצל בעל מקצוע בתחום (ולא מבמכון בדיקה). אני יכול להמליץ מניסיון אישי על רמי שעובד בבני ברק (ואם תרצה טלפון תוכל לקבל בפרטי). באיזור השרון יש לך את טופ גיר (ארז), יניב מהייטק מוטורס, ליאור זוקי לנד, פרוייקטים 4X4 בכפ"ס, בפ"ת יש לך את אסף ממוסך אקספרס ויש עוד הרבה. את כולם דרך אגב (חוץ מרמי שאצלו אני מטפל) אני לא מכיר אבל שמעתי עליהם דברים טובים ממס' לא קטן של אנשים.
בכל מקרה בהצלחה, עוד אופציה קצת פחות נוחה היא ג'ימני, במחיר שלך תוכל לגרד אחד ידני שנת 2000 אולי אפילו 2001, אבל מדובר על רכב ספרני יותר, פחות מרווח ופחות נוח.

motiyairl
03-03-12, 09:30
אופציה נוספת (והיא מומלצת מאוד לדעתי) היא לבדוק את הרכב אצל בעל מקצוע בתחום (ולא מבמכון בדיקה). אני יכול להמליץ מניסיון אישי על רמי שעובד בבני ברק (ואם תרצה טלפון תוכל לקבל בפרטי). באיזור השרון יש לך את טופ גיר (ארז), יניב מהייטק מוטורס, ליאור זוקי לנד, פרוייקטים 4X4 בכפ"ס, בפ"ת יש לך את אסף ממוסך אקספרס ויש עוד הרבה. את כולם דרך אגב (חוץ מרמי שאצלו אני מטפל) אני לא מכיר אבל שמעתי עליהם דברים טובים ממס' לא קטן של אנשים.
בכל מקרה בהצלחה, עוד אופציה קצת פחות נוחה היא ג'ימני, במחיר שלך תוכל לגרד אחד ידני שנת 2000 אולי אפילו 2001, אבל מדובר על רכב ספרני יותר, פחות מרווח ופחות נוח.

תודה על הסבלנות,
שאלה נוספת, האם הבדיקה הזאת מחליפה את הבדיקה במכון "רגיל"? מה עלותה +-? ומתי מרימים ידיים מהג'יפ? לדוגמא, ברכב "רגיל" אתה אומר לזה שמוכר שבמידה ויש בעיות בשסי עלות הבדיקה היא עליו. האם זה אותו הדבר בג'יפ?

אגב, מה הכוונה בישור קו? החלפת שמנים וכ"ו או בעיות רציניות יותר?

שוב תודה על הסבלנות.

ishc
03-03-12, 13:05
מרימים ידיים שהבעיה היא בלתי פתירה או חמורה מאוד או שהאוטו פשוט עושה רושם של זבל שימצוץ לך את הכסף והחשק לנסוע עליו.
בגדול כמו ברכב פרטי, חפש את השמור והטוב ביותר. הבדיקה אצל בעל מקצוע מחליפה את המכון שהוא שקול ללזרוק כסף לים, לגבי מי ישלם עליה זה כבר תלוי במה שתסגור עם המוכר.
יישור קו הוא להביא את הרכב למצב תקין. ברכב אחד זה יהיה טיפול 10K והחלפת שמנים, ברכב אחר זה יכול להיות להחליף מנוע. תלוי ברכב.

motiyairl
03-03-12, 16:31
תודה,

בדקתי את המחירון של הפולו שלי ולצערי היא עולה רק 24000 ולכן אני צריך לחסוך איזה 10K (אולי קצת פחות) בשביל ויטרה 97-98 + איזה טיפול עבורה.
באסה :(.

בכל מקרה תודה על הסבלנות.
שאלה קטנה לסיום, כמה עולה בדיקה כזאת? (במוסך המתמחה בבדיקות ג'יפים?)

nadler
16-03-12, 17:02
אם התקציב שלך נמוך חשוב על אופל פרונטרה. בגלל נדירות יש לה בעיית סכירות ולכן המחיר נמוך מאוד. יש לי כבר חמש שנים ואני מאוד מרוצה.
רכב מצויין גם בקביש וגם בשטח.
יש רק 3 דלתות אבל אני מסתדר מצויין אם שני ילדים באותו.
צריכת דלק בסביבות 8-8.5 ליטר לקמ'.

tomerbt
17-03-12, 11:01
קנה ג'יפ עד 20 K ואת השאר תשקיע ביישור קוים , ובסוף תקבל רכב שאתה מכיר מא' עד ת' וחצי ממנו יהיה שאחריות וגם תוסיף כמה גרושים לתיקונים כי כל טיול שטח יכול לגרום לתקלות הכי הזויות. או לך על הספורטאז', אומנם צריחת הדלק שלה מטורפת אבל יש הרבה מקום ובשטח היא מעולה.

-->