PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיבה אוטומטית לסיקס

dardar
08-06-03, 23:56
בזמן האחרון אני חושב בכיוון של תיבה אוטומטית יותר ויותר.

יהיו שיגידו שיש דברים יותר דחופים לעשות, כמו נעילות, אבל כרגע, מכמה סיבות, זה עולה בסדר העדיפויות.
ברור מאליו שצריכת הדלק תעלה ובלימת המנוע תרד. זה רכב טיולים ואין לי בעייה עם זה.

http://www.rebuilt-auto-transmissions.com/cgi-bin/webc.cgi/st_main.html?catid=445&l_make2=&sid=5uJJ IM0lqJw939z-12103477677.26

אז יש אופצייה של להזמין מחו"ל, שאין לי מושג אם אפשרית בכלל, אבל מבחינת המחיר - לא נורא כמו שחשבתי.

הבעייה שזה לא מסתכם בלהחליף את גוש האלומיניום שיושב בין המנוע לטרנספר (כמובן במידה ויתאים בכלל...). יש גם את נושא קירור השמן, שיפטר, אולי קיצור/הארכת דרייבשאפטים וכו'.

והשאלות -

מישהו התנסה בהרפתקה או מכיר מישהו כזה ?
מה באמת צריך להוסיף ? (רדיאטור שמן וכו')
עלות ? (את התועלת אני כבר מכיר...)

נראה לי שיהיה מעניין.

רון

Bulldog
09-06-03, 00:20
תברר התאמה למנוע מצד אחד, לטרנספר מצד שני, סביר להניח שממיר המומנט מגיע עם התיבה אבל כדאי לברר. בנוסף אם האורך של התיבה האוטומטית ארוך יותר מהתיבה היום (סביר מאד להניח שכן) תיאלץ לשנות גם אורכי דרייבשאפטים.
רדיאטור לנוזל תימסורת חיצוני הוא החלק הקל כאן, כדאי אבל גם לבדק אם מגיעים עם התיבה גם צינורת לרדיאטור כזה.
שיפטר, יש מיגוון של שיפטרים לריצפה, (תריץ חיפוש היה על זה דיון).

dardar
09-06-03, 14:14
אולי TH350 ?
על איזה רכבים בארץ מורכבת התיבה הזאת ?

http://www.jeeptech.com/convtrans/convth350.html

רון

אריק זמר
09-06-03, 16:35
אם כבר אתה חושב בכוון, כמדומני תהיה בעייה עם התאמה לטרנספר...וגם למנוע תצתרך מתאמים...
התיבה הזו היתה מותקנת על וונדורות ועוד המון רכבי עבודה תוצרת שברולט וGMC.
קח בחשבון שישנן שני דגמים של ה350, זו עם הLOCK UP לממיר המומנט, וזו בלעדיו, כאשר התיבה עם הנעילה לממיר מומנט אומנם נותנת לך חצי הילוך נוסף ומקבעת את ממיר המומנט ביחס של 1:1...טוב לצריכת הדלק, אולם בתנאי שטח היא מייצרת חום רב מידי ואורך החיים שלה קצר יותר מהשניה.
הרבה יותר נפוץ בארץ הTH400, יותר חזק (רכבי עבודה...שוב...עד לאביר וכו'), אולם התיבה יותר כבדה...ויותר ארוכה.
בכל אופן...כל הגירים האלו לא מומלצים על מנועי הAMC...ואישית, אני מכיר בחור שהשקיע המון, שם תיבה אוטומאטית...אח"כ החליף כבר מנוע...ולבסוף, אחרי שנתיים של משחקים חזר לתצורה המקורית.
נ.ב. אם כבר...תנסה לאתר את ה727 - http://www.jeeptech.com/convtrans/conv727.html

dardar
09-06-03, 17:14
אריק אם תוכל לפרט את הבעיות שהבחור נתקל בהן אני אשמח.

לפי מה שהבתני ה- 727 הייתה תיבה מקורית ב CJ'S, נכון ?

אריק זמר
10-06-03, 17:20
ייקח לי קצת זמן ליצור איתו קשר...הוא על סיקס יפהפה שנת79 ששופץ ושוחזר...ועבר הסבות רבות עד שלפני כשנתיים תפס את תצורתו העכשווית

וכן, ה727 באה מקורית בזמנו...

שחר 9
10-06-03, 17:42
דבר עם צביקה 5 הוא הוריד גיר אוטומטי מהסיקס שלו
וכמדומני הגיר הורכב על סיקס של מישהו מהפורום
נדמה לי מישהו מדוברת ליד עפולה.

בכל מקרה אצל צביקה הגיר לא היה מציאה גדולה ,
אני ודע שהוא הוריד אותו כי לא נהנה בשטח מנסיעה אוטומטית.

דבר איתו ותחכים.

שחר

dardar
12-06-03, 01:25
שחר תודה, דיברתי היום עם צביקה. בגדול מה שהפריע לו זה חוסר כוח מנוע, אבל יכול להיות שזה נגע מכיוון לא טוב של התיבה או משהו כזה. בנוסף הרכב בשימוש כל השבוע ואז צריכת הדלק הופכת לייותר חשובה.

מעניין שיומיים אחרי שהעליתי את ההודעה הזאת, כנראה שהתיבה הידנית שלי גוססת (לדעתי סינכרונים) ובנוסף גיליתי להפתעתי סדק במתכת של דיסקת המצמד.

סימן מהשמיים ?
אולי, אבל יותר נראה לי כמו סתם גיר שעבר זמנו...

בקיצור, אני מתחיל במלאכת החיפוש של גיר אוטומטי.

רון

-->