PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא ריתוך CO2

drorbo
03-03-12, 17:22
שלום אני מרתך עם רתכך חד פזה CO2 של מ.ב.
רוב העבודה שלי היא על פרופיל 30X30X1.5 מ"מ מגולוון
אני צריך למלא גז בקרוב האם יש המלצות לתערובת?
אני גם עובד עם ברזל מדיי פעם.

lizard
03-03-12, 17:42
תערובת רגילה. חבל על משהו אחר. תשאג להסיר את האבץ מאיפה שהתפר

shmil
03-03-12, 17:43
לא ברור לי מה זה "המלצות לתערובת".
התערובת היא CO2.

עידו לוריה
03-03-12, 17:59
עדיף לעבוד עם סליל ממולא יעודי לברזל מגולוון , הסליל הזה אינו דורש עבודה עם גז מגן .
אבל סליל זה דורש שינוי קטבים ברתכת (מינוס בידית ) .
כמובן יש לבצע את הריתוך עם כל ציוד המגן הדרש לעבודה עם ברזל מגולוון .

עידו

dbaruch
03-03-12, 18:08
מניסיון של שנים אני לא משנה שום דבר ברתכת חוט 0.8נקיון בגיליון חנם .בגלוון קר לא צריך ניקיון וריתוכים תוך כדי אמר מעט יותר גבוה מהרגיל לחדירה יותר טובה .עבודה נעימה

drorbo
04-03-12, 01:02
קודם כל תודה לכולם
אבל מבדיקת שרשורים שונים ראיתי שיש המלצות לשלב CO2 באחוזים גבוהים כגון 95% 98% והשלמה ל100% עם ארגון או חמצן .
כששאלתי על תערובת לזה התכוונתי .
לגביי החוט הייעודי לברזל מגולוון ללא שימוש בגז, האם ל מ.ב. יש אותו ואיך הוא נקרא?
שוב תודה מראש
דרור

lizard
04-03-12, 05:16
איפה ראית את ההמלצות האלה?

reuvenk
04-03-12, 06:26
אבל מבדיקת שרשורים שונים ראיתי שיש המלצות לשלב CO2 באחוזים גבוהים כגון 95% 98% והשלמה ל100% עם ארגון או חמצן .

הפוך מרתכים בארגון 95%-98% והשלמה של חמצן או CO2 ב CO2 מרתכים נקי

tzagi
04-03-12, 06:37
קודם כל תודה לכולם
ראיתי שיש המלצות לשלב CO2 באחוזים גבוהים כגון 95% 98% והשלמה ל100% עם ארגון או חמצן .

שוב תודה מראש
דרור

יש לך המון שעורי בית
תתחיל פה: http://en.wikipedia.org/wiki/Gas_metal_arc_welding
כול הרעיון מאחורי הגז זה למנוע התחמצנות...ולכן, חמצן לא רלוונטי לך, שימושו להלחמת נרוסטה(בלבד) באחוזים מאד קטנים.
התערובת ה"רגילה" מעורבבת מארגון וCO2 באחוזים בין 75-25 ל90-10, מעל ל20% CO2 יגרום לעודף גיצים למשתמש "רגיל" ועדיף לא לחוות את זה,
החוט לשימוש בלי גז הוא חוט מצופה, מגיע בצבע שחור-אפור ( אגב אין קשר לברזל מגולוון-,אתה לא אמור לרתך ברגל מגולוון) אבל אל תתלהב, קודם כול תוודא שהרתכת שלך מסוגלת לעבוד איתו, חפש 2 פלחים בתא הסליל מחוברים עם 2 אומים לפלח, במקרה שהם קיימים ואתה מעוניין להשתמש בחוט המצופה(בלי גז) אתה תשנה את כיוון הפלחים, ממישורי לאנכי סתם לדוגמה למרות שאני בספק שזה קיים אצלך כי ברוב הרתכות הארופאיות האופציה לא קיימת בניגוד לרתכות אמריקאיות בסיגנון מילר והוברט.

כול זה על קצה המזלג בלבד....כן?

עידו לוריה
04-03-12, 20:22
קודם כל תודה לכולם
כששאלתי על תערובת לזה התכוונתי .
לגביי החוט הייעודי לברזל מגולוון ללא שימוש בגז, האם ל מ.ב. יש אותו ואיך הוא נקרא?
שוב תודה מראש
דרור

אהלן דרור
ל מ.ב יש אותו (אני לא זוכר את שמו , עם תרצה מחרתיים אני בעסק ויוכל לבדוק ) תבקש סליל ממולא לברזל מגולוון , יש להם אותו בסלילים של 5 ק"ג וגם בסליל של 15 ק"ג .
רק לפני שאתה קונה תבדוק עם ברתכת שלך אפשר להפוך את הקוטביות , סליל זה דורש (-) מינוס בידית , וזה לא המלצה זה חובה , בלתי אפשרי לרתך איתו אחרת .
בקשר לגזים סליל זה לא דורש גז מגן בכלל , כאשר אני מרתך איתו אני מפרק את הפיה ועובד בלעדיה .
תערובות של CO2 עם גזים אחרים ישנם אבל בריתוכים של חומרים ספציפיים , אבל תערובות אלו יקרות להחריד כך שעם אין סיבה מוצדקת לכך אין שום סיבה להשתמש בתערובת , בקיצור יש עיקר ויש תפל , נראה לי שאתה מתעסק בתפל ( אני לא מנסה לפגוע חס וחלילה , מן הסתם אתה מתכוון לפורומים בארה"ב ,עזוב אותם הם עם יותר מדי כסף/זמן פנוי/שטויות בראש/וכו' כך שהם מחפשים את כל הדקויות הכי קטנות בכול נושא כדי להיות מיוחדים ;) ) אלא עם אני מפספס שאתה בעל מקצוע שמתמחה בתחום מסוים ועם כך אז ג'ו הפנה אותך לחומר רלוונטי תקרא תשכיל ותחפש עוד (ויש הרבה ) .
לשימוש ביתי מספיק 100% CO2 .

עידו

drorbo
04-03-12, 20:56
עידו תודה רבה על התגובה המפורטת

לא אני לא בעל מקצוע בתחום הריתוך אבל תמיד שמח ללמוד עוד דברים.

הריתוכים שלי הם בעיקר קונסטרוקציות מפרופילים מגולוונים אבל לא של רכבים או דברים שצריכים לעמוד בעומסים או תנועה.

דרך אגב יש לי CNC ואין לי עומס עבודה גדול עליו הוא בעיקר לשימוש אישי אז אם משהוא צריך עזרה אשמח לעזור .

דרור

עידו לוריה
04-03-12, 22:03
דרור בכיף .
כרסומת או מחרטה ?
מאיפה אתה ?

עידו

drorbo
04-03-12, 23:50
הCNC זה כרסומת אבל יש גם מחרטה וכרסומת קונבנציונלים
אני מהמרכז (מגשימים)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernard
05-03-12, 18:08
אחרי שקניתי את הרתכת, גם אני התלבטתי באיזה גז להשתמש.
בגלל שאני לא מומחה בריתוך, בלשון המעטה ואם אחמיא לעצמי, ומשום שאני לא (אמור) מרתך הרבה, חשבתי לקנות את הגז/תערובת שתיתן את הריתוך הטוב ביותר.
לאחר בדיקה מקיפה קניתי 25% CO2 ו75% ארגון, במיכל אלומיניום של 5 ל', שיצא הטוב ביותר בבדיקות - הוכיח את עצמו, כל הריתוכים נקיים לגמרי וכמעט בלי גיצים, כולל ריתוך מגולוונים למניהם. הריתוך גם לא מחליד, עד היום (1/2 שנה בערך) ואחרי הגשמים..

תגיד לי אם זה רלוונטי עדיין ואני אחפש את האתר עם המבדקים (ממש מדעי..) ואעלה פה קישור.

בדיוק עכשיו אני (שוב) מתלבט אם להזמין מיכל נוסף עם אותה תערובת או לעבור ל-CO2 בלבד...
אין לי מושג מה ההפרש במחירים, משום שבפעם הקודמת, קניתי את המיכל ועוד פריטים בעיסקת קומבינציה/החלפה על מיכלים רקים שתרמו לי...

Dotan_n
05-03-12, 20:26
חוט ללא גיבוי גז - חוט ממולא 0.9 (LINCOLN) של מם בית
נותן תוצאות טובות אבל הריתוך שביר

גז גיבוי CO2 - 100% , יתן תוצאה טובה מאוד , הכי פשוט והכי זול .
כל שאר התערובות נועדו לסוגי חומרים שונים, נירוסטה , אלומיניום ועוד ולפי סוג הריתוך TIG או MIG .

-->