PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוד חילוץ בסיסי

gb228
06-03-12, 12:12
בכל מסלולי הטיולים כחלק מהפרטים הנחוצים רשום "ציוד חילוץ בסיסי"
לא הצלחתי למצוא באתר דף שמתאר מהו אותו ציוד חילוץ בסיסי - אשמח להפניה או תיאור קצר של מה אמור לכלול ציוד חילוץ בסיסי (אם זה משנה - סוזוקי ג'ימני).

אביעד פ.
06-03-12, 12:38
רצועה ארוכה (6 מטר והלאה)
רצועה קצרה (2-3 מטר)
2 שאקלים 3\4 אינץ (שלושת רבעי)
2 שאקלים 1\2 אינץ (חצי)
פנס
כפפות
כלי עבודה בסיסיים (פלייר פטיש ומברגים)

וזה הכי בסיסי שאפשר לבקש.
בחילוץ בג'ימני מומלץ לחבר רצועה לפחות ל-2 אוזני אם אפשרי (אלו לא אוזני גרירה, אלו אוזני ריתום והן נשברות).

שמוליקו
06-03-12, 12:59
אביעד פירט בהחלט את רוב ציוד החילוץ האלמנטרי.
אוסיף רק ציוד להחלפת ותיקון פנצרים. (כמובן כולל מגבה - ג'ק)

בכל מקרה ציוד החילוץ הבסיסי צריך להתאים גם לסוג הטיול,
טיול בוץ לדוגמא ידרוש יותר רצועות ויותר שאקלים.

gb228
06-03-12, 13:12
תודה לשניכם

Saar
10-03-12, 00:53
לא לשכוח, פלאפון+מטען....
סער

תומר א.
10-03-12, 20:51
השאלה היא האם אתה יודע מה לעשות עם הציוד?

GodsFather
10-03-12, 20:53
מה זאת אומרת? בטח שהוא יודע - שמים הכל בבית בארון, וכשנתקעים, עושים עם החמסה על המצח ומתקשרים לחבר. :)

נמרוד
10-03-12, 22:09
בכל מסלולי הטיולים כחלק מהפרטים הנחוצים רשום "ציוד חילוץ בסיסי"
לא הצלחתי למצוא באתר דף שמתאר מהו אותו ציוד חילוץ בסיסי - אשמח להפניה או תיאור קצר של מה אמור לכלול ציוד חילוץ בסיסי (אם זה משנה - סוזוקי ג'ימני).

מדריך השרדות לג'יפאי המתחיל (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1425)

המינימום שבמינימום, שאליו מכוונים בכתבות - גלגל רזרבי וכלי נהג מקוריים של הרכב, ובנוסף רצועת גרירה אחת באורך כ10 מטרים עם זוג שאקלים שמתאימים לחיבור לנקודת הגרירה המקורית ברכב שלך. כמובן - פנס, טלפון סלולארי, מי שתייה.

ערן טרופר...+six
11-03-12, 07:35
כנס לרוק סוליד ביבנה ארנון ורפי יש להם רצועות רציניות אל תקנה בהום סנטר או בפנצריות קנה אצל מקצוענים (נקרעה לי רצועה והרכב היחיד שיכל לחלץ אותי לא חילץ -חפרתי מלא )

gb228
11-03-12, 11:43
מה זאת אומרת? בטח שהוא יודע - שמים הכל בבית בארון, וכשנתקעים, עושים עם החמסה על המצח ומתקשרים לחבר. :)

אני שמח על כך שנתתי לכם הזדמנות להתבדח קצת על חשבון מתחיל - ברור שאני עוד לא ממש יודע מה עושים עם ציוד כזה (אחרת לא הייתי שואל). עדיף לשאול לפני שנתקעים ולא אחרי - אני חושב שזה היה דווקא באתר אחר שראיתי שרצוי שלכל הפחות אכבד את מי שיודע לחלץ ויגיע לעזור לי בכך שיהיה לי ציוד.

gb228
11-03-12, 12:05
טעות שלי - זה היה באתר זה שראיתי את מה שציינתי במשפט האחרון, אחרי שקיבלתי את ההפניה למקום הנכון.

שמוליקו
11-03-12, 12:16
תביט gb228 תיהיה אשר תיהיה (בפורום הזה בד"כ יש לנו גם שמות אמיתיים)
ראשית קח בבדיחות את מה שנאמר , אף אחד לא באמת צוחק עליך.

שנית הלוואי וכל מי שהיה חדש בשטח היה שואל את השאלות הנכונות.
לא יודע באיזה אתר ראית ומה, אבל תחשוב על מצב שבו נתקעת (אגב זה יקרה לך, זה קרה ועוד יקרה לכולנו :)), עכשיו אתה מחכה למישהו שיעבור במקרה ויתן לך משיכה קלה.
אם אתה מתחבר לציוד שיש ברשותך, ברגע שמגיע המושיע, אתה מתחבר אליו בשניות ,הוא נותן לך משיכה ויצאת,
כל הסיפור לא לקח יותר מדקה וחצי (לא לוקחים בחשבון את זמן הקפה) המחלץ ,חוץ מלאפשר לך לרתום את הרכב שלך לשלו ולמשוך קצת, לא עשה הרבה (הוא עשה ,אבל עזוב)
עכשיו קח את אותה סיטואציה, אממה, לך אין ציוד חילוץ בסיסי, המסכן שעבר בטעות לידך צריך להתחיל לפשפש בציוד החילוץ שלו, למצוא מה מתאים לך, ללכלך את הציוד שלו וכל זאת כדי להוציא אותך.
הוא השקיע הרבה זמן, לא בטוח שהציוד שלו יתאים לך במאה אחוז וגם עכבת אותו חתיכת עיכוב.....

עכשיו, זה הרעיון בלתת כבוד למי שבא לעזור לך, זה לא באמת כבוד, זה רק לא לזלזל בו ובזמן שלו ולא לתת לו לעבוד קשה בגלל טעויות שלך.

שני הסנטים שלי :)

gb228
11-03-12, 19:52
לא נעלבתי, ואכן כפי שציינתי אני מעוניין שברכב שלי יהיה ציוד שמתאים לו כפי שהומלץ המדריך כאן באתר.
ד"א לא מצאתי (אם יש - שוב פספוס שלי) מאמר שעוסק קצת ב"תכלס" של החילוץ - כללים בסיסים, עשה ואל תעשה - אני בטוח שבפורום הזה יש הרבה ידע וניסיון שיכול למלא כמה עמודים בנושא. זה לא שאני חושב שניתן ללמוד חילוץ בהתכתבות - אבל צריך קצת רקע תיאורטי לפני שנתקעים.

מאיר רוטברג
11-03-12, 20:58
במקום הרצועות המדוברות תקנה אח 9 מטר צהובה לא ירוקה. רצועה 3 מטר כדי ליצור משולש שני חיבורים כשילדה ולא שימשכו ממקום אחד כמה שאקלים כמובן.

קדחת השטח
11-03-12, 21:02
הנה,כדי שתדע מה לבקש ליומולדת

http://www.barkai4x4.co.il/bookDetails.asp?id=2

בדיוק מה שאתה מבקש והרבה יותר.
(http://www.barkai4x4.co.il/bookDetails.asp?id=2)

ניר ל
11-03-12, 22:21
זה תלוי ,איפה אתה מתכנן להיתקע ? לדעתי, בהתחשב בקיבולת הרכב שלך - ערכת תיקון תקרים, קומפרסור לניפוח אויר, מגבה מקורי של הרכב וזהו. הקומפרסור זה כדי שתוכל להוריד אוויר בלי חשש ולא תשקע, כמו כן תוכל לנפח אוויר אחרי תיקון פנצ´ר ( רוב התקיעות עם צמיגי כביש) , על כל השאר אתה יכול להתגבר עם מגבה ואבנים. תתרחק מבוץ אלא אם ראית מישהו עובר בקלות לפניך. תוודא שיש לך נק׳ קשירה טובות לפנים ומאחור, עדיף על שתי קורות השלדה, שני שאקלים מתאימים. אם אתה רוצה להתפרע - רצועה ירוקה 9 מ׳ , הרכב שוקל מעט ולא צריך להגזים.*

יוסי56
11-03-12, 22:47
מה ההבדל בין רצועה ירוקה לצהובה?!

asafk
11-03-12, 23:24
ברוך הבא לאתר ולשטח...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=39542

אני חושב שזו התחלה טובה..

אסף.

eysham
12-03-12, 08:00
[QUOTE=יוסי56;439310]מה ההבדל בין רצועה ירוקה לצהובה?![/QUOTE

הצבע!

והעומס המקסימלי.
אם אני זוכר נכון, ירוקה 2 טון, צהובה 3 טון.

איל

ערן טרופר...+six
12-03-12, 10:25
שלי צהובה כושר נסיעה 15 טון עם כבר ,להזיק לא יכול ,נתקעתי כל כך הרבה עם הטרופר זה מבאס ומבייש לא מעט .אבל מה זה כיף לצאת מההתחפרות (חול ים),מדרגה לא משנה מה זה כמו מדליה . קנה ציוד חזק הוא יחזיק אותך במצבים הכי באסה

pinny_l
12-03-12, 15:20
מצטרף לשירשור:
אז איזה רצועה כדאי לקנות אם הרכב שלי שוקל בערך 2 טון ? קניתי כבר רצועות ירוקות אבל אני מבין שזה לא מספיק... מצד שני, 15 טון נשמע יותר מדי. מה גם שהם תופסות הרבה מקום...

ניר ל
12-03-12, 17:23
מצטרף לשירשור:
אז איזה רצועה כדאי לקנות אם הרכב שלי שוקל בערך 2 טון ? קניתי כבר רצועות ירוקות אבל אני מבין שזה לא מספיק... מצד שני, 15 טון נשמע יותר מדי. מה גם שהם תופסות הרבה מקום...

ברצועות תקניות הצבע מסמן כושר הרמה , חפש תווית תקן והנתונים אמורים להופיע שם, עם רצועה ״ירוקה״ תקנית ותקינה ניתן להרים 2 טון עם מקדם בטחון ולגרור פי כמה , זה לא צריך להדאיג כאן אף אחד כנראה. יותר חשוב לבדוק את אזני הגרירה ולהשתמש בשאקלים תקניים ומתאימים. *

idanw
12-03-12, 17:56
פיני שלום,

הצבע של הרצועה לא אומר כלום.
מה שחשוב הוא כושר ההרמה.
רצועה עם תקן הרמה של 2 טון אמורה להיות במקדם בטיחות של 1:6 משמע - יכולה לגרור 12 טון בלי בעיה.

עידן

ניר ל
13-03-12, 13:25
פיני שלום,

הצבע של הרצועה לא אומר כלום.
מה שחשוב הוא כושר ההרמה.
רצועה עם תקן הרמה של 2 טון אמורה להיות במקדם בטיחות של 1:6 משמע - יכולה לגרור 12 טון בלי בעיה.

עידן

המקדם צריך להיות רשום על התווית, תקן ארופאי זה 1/7 , רצועה של 2 טון הרמה תיקרע ב 14 טון , יש בשוק גם רצועות עם מקדם 1/4 וכמובן גם ללא תקן כלל, או כאלו שמצויידות באנקולים ללא שום סימון שראיתי מתפרקים במכה תו״כ חילוץ קל... מזה הכי צריך להיזהר, שוב פעם - לרוב כשאין הכנות לגרירה , אוזן הקשירה המקורית של הרכב שנועדה לעגן אותו בעת הובלה, היא זו שכושלת.*

-->