PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה ובקשה לעצה טובה - גארנד 4.7 2005 V8 בנזין - רכישה + הסבה לגז

אלעד1
06-03-12, 23:44
שלום חברי הפורום המלומדים.
אני בוחן אפשרות לקנות גראנד לימיטד 4.7 בנזין במצב טוב מאד, זאת על מנת להסב אותו למערכת גז נוכח המציאות הקשה עם מחירי הדלק.
בירורים שעשיתי העלו כי המערכת האיטלקית מסוגלת להביא אותו לצריכה של כ 1:7 על גז (כלומר, מבחינה כלכלית -1:14 על בנזין).
אז השאלות שלי הן כאלו:
1. האם מישהו מכיר קצת נתונים על איך הרכב הזה "מקבל" את המערכת של הגז?
2. האם המחיר של 12,000 ש"ח למערכת הינו סביר או מופלץ?
3. מה הסיכוי למכור רכב כזה בעוד 5-7 שנים?
4. האם הוא יספק לי חוויית שטח נעימה (לא מדרגות, אלא טיולי שבילים + עם המשפחה)?

אני יודע שזה קצת הרבה שאלות, אבל ממש אשמח לעזרה.
חג פורים שמח ותודה

יריב קלר ברוך
07-03-12, 07:22
היי אלעד
1 גרנד מקבל יפה את הגז במידה וההתקנה טובה !
2 12000 זה יכול גם להיות מחיר מצויין זה תלוי במערכת יש גם יקרות בהרבה כמו בכל דבר יש פירמות וגם שם יש דגמים שונים
3סיכוי כמו בכול רכב עם הפרש ניכר לרעה במחירה
4שבילים בלי בעייה עם תרצה מעבר צריך להרים את הרכב מינימום 2 אינץ

חג שמח ואיין בעד מה

Jacob80
07-03-12, 08:01
בוקר טוב.

בוא נעשה סדר בעובדות:
גרנד 4.7 עם גז יצרוך 1:5
זה לא כמו 1:10 בבנזין כי מחיר הגז הוא לרב כ 60% ממחיר הבנזין ולזה יש להוסיף את מחירי החלפים המתכלים במערכת גז (פילטרים ושמן) וגם אתמחיר התדלוק של הבנזין כי הרי הרכב מניע כל פעם בבנזין (זה עולה בערך 200 שח בחודש, תלוי כמה משתמשים באוטו)

לגבי המערכת: כמעט כולן איטלקיות אבל הבדלי האיכות ביניהן ניכרות ורובן פשוט גרועות ויכניסו אותך ימים רבים לכיוונים ועצבים ורגשי חרטה שנכנסת לכל הסיפור.
המערכת הטובה ביותר, והיחידה שהייתי מתקין על הרכב שלי היא brc

לגבי מחיר, הוא אמור להיות כ 11,000 שח.

אגב, מה שרשמתי לעיל הינו מנסיון:
4 רכבים שהסבתי לגז, 3 מתוכם גראנד צירוקי, 4 מערכות שונות וסה״כ כשש או שבע שנים רצוף על גז.

Jacob80
07-03-12, 08:06
אגב, אם כבר גראנד אז עדיף שנת 2004. זה דגם קודם אבל הוא יותר נוח, מאובזר עם חומרים הרבה יותר איכותיים, יש בו יותר פינוקים (כן, אני יודע שזה מוזר) והוא הרבה יותר מתאים לשטח. יש לו אפשרויות שיפורים הרבה יותר קלות ושלא פוגעות באיכות הנסיעה.
אגב, המנוע הוא אותו מנוע.

ori abr
07-03-12, 09:14
היי אלעד.
אני לא יודע מהיכן אתה. אני גר בצפון ( אהלן קובי) אצלי יש מנוע 6 צילינדר בגרנד 98. התקנתי אצל JGAZ בחיפה. העלות הייתה 7000 פלוס מע"מ. עד עכשיו עובדת מצוין.
אם אני לא טועה זו מערכת BRC.
קובי, בגרנד 2000-2003היה גם אותו מנוע? כי הבנתי שהוא לא מקבל טוב מערכת גז.

eysham
07-03-12, 11:26
1:7 על גז צחוק אולי.... אל תיקח את המספר הזה בחשבונות שלך. זה יהיה יותר קרוב ל-1:5. על אחת כמה וכמה עם טיפה הגבהה, צמיגי שטח וכד'.

ולשאלותיך:
1. לשמחתי מניסיון של אחרים ולא שלי עם WJ 99-04.... ה-WJ לא מקבל טוב את הגז. אני לא יודע לגבי WK 2005, למרות שלהבנתי זה אותו המנוע. תושבות השסתומים שלו רגישות מאוד ובעייתיות גם על בנזין. ראיתי יותר מידי WJים עם מנועים גמורים במוסך כדי לנצל את סעיף 2.
2. יש כאן בלוח את רונן גניסלב שמוכר מע' משומשת. תבדוק איתי מחיר, אבל זה בטח חצי 12K
3. יש סיכוי של 100%. השאלה היא באיזה מחיר... :).
4. שוב, לגבי WJ כמו שקובי כתב מעלי... כן, כן , כן,.... ואח"כ כן!

בהמשך לזה, אם אתה מחפש חיסכון (יחסי), לך כמו קובי על WJ דיזל. אמנם רעש פחות סקסי ויותר כמו מונית... אבל בתחנת דלק ההבדל משמעותי.

איל

ori abr
07-03-12, 11:48
לגביי צריכה של V8. אני עם מנוע 6 צילינדר וביום טוב אני עושה 5.5 אולי 6 אם אני נוסע כמו פדאלה....גילוי נאות, אני לא.

אייל, קובי, אנחנו יוצאים השבת לטיול?

IlanHadar
07-03-12, 12:47
צריכה 1:5. גז להימנע במנוע הזה.

Jacob80
07-03-12, 13:17
יאללה, הגיע הזמן להוציא את הג'יפ לטייל קצת.
מה התוכנית?
מי עוד בא?

ori abr
07-03-12, 15:06
אני אתה ואייל שמיר. הזקן שלי יכול להיות מגיע עם הפראדו. ( הוא יצא היום מהמוסך עם קורונה פיניון חדש...אל תשאל בהתחלה הנעילה לא עבדה והוא הוכנס שוב...עכשיו עובדת אז צריך לבדוק אותה לא?) כנראה עוד חבר או שניים עם סופות...יכול להיות גם גימני נעול אחד...
משהו באזור שלנו ( כולנו הרי צפוניים) חשבתי על ציקלון שדיברת עליו בזמנו ואת גתה. מזמן לא הייתי שם.

יריב קלר ברוך
07-03-12, 19:16
חברים הכול תלוי בסוג המערכת ובמתקין ו BRC מערכות מעולות
ולגבי מנועי גרנד 4.7 הם לא אמינים במיוחד ללא קשר לגז!

ori abr
07-03-12, 21:03
יריב אני איתך בנושא המערכת והמתקין. העבוודה שנעשתה אצלי פשוט מצוינת ואין לי טענות. ולחשוב שבזמנו שנפגשנו במסייעת 4X4 אמרתי לך שאני חושב למכור אותו ואז הצעת לי לשים לו גז....פתרון מעולה מבחינתי שבזכותו אני עדין איתו.

eysham
11-03-12, 13:23
המערכת והמתקין זה חשוב. אין ספק. אבל לא פחות מתאימות ו-"הסכמת" סוג הרכב/מנוע הספציפי...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=64151

איל

ש01
13-03-12, 19:14
אם לקומדר 4.7 אותו מנוע, אחי (מהערבה) התקין לאחרונה בגז פרו עמק חפר.
עלות כ-9000 ש"ח.
המלצות שקיבלנו אמרו שהם הטובים ביותר. המנוע, אגב, מתאים לגז.

אלעד1
13-03-12, 22:00
תודה רבה רבה לכל המגיבים, אכן למדתי והשכלתי..
הפעם החלטתי לוותר על הרכב הספציפי ולבדוק רכב אחר.
שבוע מעולה
אלעד

-->