PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא שינוי מערכת הפלטה בסמוראי

evyatar
07-03-12, 19:04
שלום רב,
אז כך, בשבת האחרונה פגשתי בחור במדבר יהודה אשר המליץ לי לבטל את הדוד הראשון הכוונה הקרוב לסעפת הפלטה ולהחליף את קוטר הצינור למידה גדולה יותר בטענה שדבר זה יגרום לזרמת הגזים בצורה טובה יותר והוספת כוח סחיבה.
תאמת שאני לא כל כך בוטח בטענה זאת אז אשמח לעזרתכם בכמה מישורים
1 האם דבר זה יגרום לרעש מוגזם?
2 האם יורגש שינוי בסחיבה?
3והאם זה יכול לפגוע איכשהו במנוע?
תודה רבה לעוזרים שבנכם.
אביתר.

tomer wrx
07-03-12, 20:42
היי

אני אתן לך תשובה כללית לעולם הרכב

הרכבים חדשים יש ממיר קטליטי הוא מקשה קצת על הנשימה של המנוע

בעולם השיפורים אחד הדברים הראשונים שעושים הוא פשוט לבטל אותו ע"י הורדה

זה מאוד נכון שאם שמים קוטר גדול יותר המנוע ירגיש טוב יותר אבל גם לזה יש רף (הכוונה לא קוטר גדול מדי)

אם תרגיש הבדל ? אני מאמין שרק עם הרכב איתך הרבה זמן ואתה מכיר כל גימגום שלו אז אני מאמין שתרגיש את ההבדל

הבעיה היא הרשויות אם הרכב הוא מעל שנת 95 כולל הוא מחוייב בבדיקת גזים ואם תבטל את הממיר אז הסיכוי לעבור הוא אפסי

אם הרכב הוא מתחת ל 94 כולל אז אין בדיקת גזים והרבה יותר קל לעבור את הטסט

לגבי הרעש אם תשאר עם אותה יציאה אז הרעש לא כל כך ישתנה

לפגוע במנוע ? ממש לא זה מקל עליו בפינוי הגזים תנסה אתה לנשום מקש בלי בזמן מנוחה לא כל כך יפריע לך

אבל בזמן מאמץ(תורים גבוהים) אתה מאוד תתקשה

evyatar
07-03-12, 21:31
היי תומר,
אז לפי מה שאני מבין מדבריך אין בעיה לבטל את הדוד הראשון? אפילו רצוי?
והשאלה היא האם דוד אחד זאת אומרת הדוד האחורי יצליח להשתיק אותו ולא יעיר לי את השכנים בלילה?

tomer wrx
07-03-12, 21:59
אם תשאר עם הדוד האחורי לא יהיה שנוי גדול אבל גם לא תרגיש כלום

כי עדיין המנוע מתקשה לפנות גזים מהדוד האחורי

ישי.פ
07-03-12, 22:17
חבל לך על המאמץ.
זה סמוראי תשלים עם זה :) אני די משוכנע שמהנדסי סוזוקי התאימו את קוטר צינור הפליטה לעבודה מיטבית.
בשיפור נשימה של מנוע, אתה צריך לשנות את כל מערך הפליטה והיניקה של הרכב, אם זאת החוליה החלשה.
(מה שלא נראה לי קורה בסמוראי.)
הייתי ממליץ לך דבר ראשון לבדוק האם המנוע תקין אם כן אז לשקול יחסי העברה.

evyatar
07-03-12, 22:34
המנוע תקין ביותר ואני שלם ביותר עם הכוחות סוס הבודדים שהוא מפיק ובגלל זה היה מוזר לי כשהבחור אמר לי לשנות את קוטר הצינור ולהוריד את הדוד הראשון..
טוב כנראה שבאמת אשקיע על 4.16..
טוב חברה בזמן שאני מנסה להפיק עוד כמה סוסים מה 1300 הלך לי המנוע של הוישרים.. יש פיתרון מוכר לדבר? למשהו יש למכירה?

ItayWitzer
08-03-12, 11:50
אהלן,

תומר כתב כמה דברים מעניינים ונראה שיש לו הבנה בנושא.

קח בחשבון שמנוע הסמוראי חייב לחץ חוזר באגזוז, אם תבטל את הדוד הראשון אתה עשוי לפגוע בביצועי המנוע.

אל תעשה שום דבר שלא תוכל להחזיר אח"כ למצב ההתחלתי, אולי לא תהיה מרוצה מהשינוי.

איתי.

לגבי ממיר קטליטי, למעט מאוד סמוראים יש את זה, אם בכלל.

GodsFather
09-03-12, 05:49
אל תבטל שום דבר, תשאיר את הדודים כמו שהם ואפילו תחליף בחדשים אם יש לך ספק לגבי גילם, זה הכל. ואם אני זוכר נכון, יש דוד אחד בסמוראי, אבל מי יודע מה עבר הסמוראי שלך עד היום.

פתיחה של הדוד / ביטולו תעשה לך כל כך הרבה רעש בנסיעה, שאתה תרצה להכניס שיפוד באוזן אחת ולמשוך לשניה. זה פשוט נוראי. ואין שום תמורה לביצועים בסמוראי בנושא הזה, נהפוכו זה רק מזיק.

BEEN THERE, DONE THAT, FEELING SORRY FOR IT :)

4.16 זה יופי של כיוון.

evyatar
09-03-12, 09:59
טוב חבר'ה תודה רבה על העזרה בהחלטה, כנראה שנפלתי על עוד חובבן שלא מבין יותר מידי... אחלה שבת אנשים.

אמיר חסידים
09-03-12, 17:03
הי
בסמוראי הקודם שלי (94) עשיתי את הפעולה המתוארת לעיל.
הסיבה : חור בדוד הממיר הקטליטי (לא בטוח שזה ממיר)
הפתרון: החלפת הדוד בצינור בעל קוטר גדול (התלבש מעל לקוטר הצינור המקורי).
התוצאה: משיכה באמת יותר חזקה, אני הרגשתי את זה בוודאות.

אה לגבי הרעש - שום הבדל .

אמיר

סולי
09-03-12, 18:59
אמיר,
אני מאוד מכבד את הניסיון שלך אבל..

אצלי הממיר התפורר ובמקום להחליף פשוט ניקיתי אותו (ולא זה לא דוד נוסף, זה ממיר קטליטי) לא יודע להגיד לך אם הפעולה שיפרה את ההספק.
מה שבטוח אני לא סובל מהצליל.. אפילו נהנה ממנו, ולמרות שזה לא מדע מדויק נראה שהמנוע "חי" יותר.

אגב, לא מזמן עברתי בדיקה גזים במכון טסטים עם הממיר הריק, הייתי 0.01 מלעבור את הבדיקה.
האמת היא שהמנוע אחרי אובראול, וביקשתי מהבוחן לא להרים טורים מעל 2000סל"ד כי המנוע עוד היה בהרצה..
אני יודע שנהוג לחמם את המנוע ולהרים טורים לשמים אם הבדיקה גבולית, יכול להיות שאף הייתי עובר אותה.

ובתוכנית בהחלט צנרת 2" ודוד חופשי יותר.

נ.ב שכחתי לציין, מותקנת אצלי סעפת פליטה של קלמיני, אולי בגלל זה הצליל נוכח יותר..

evyatar
09-03-12, 19:20
תחליטו. להחליף צנרת ולבטל את הדוד או לא?? אפשר תשובה חד משמעית או שאין דבר כזה???

סולי
09-03-12, 19:56
אין תשובה חד משמעית, הנה לך דעות מנסיונם של אחרים, תעשה את החשבון לעצמך ותחליט.

tomer wrx
09-03-12, 23:03
תחליטו. להחליף צנרת ולבטל את הדוד או לא?? אפשר תשובה חד משמעית או שאין דבר כזה???

אני אעזור לך להחליט

אם תסע בלי דודים בכלל המנוע ישמע כמו טרקטורון ככל שתוסיף דודים הרכב יהיה יותר שקט

כמה דודים יש בסמוראי אני לא יודע מחר אני אעיף מבט

אם יש רק דוד אחד אז אתה יכול להחליף את הצנרת מהסעפת ועד היציאה בקוטר גדול יותר (תקבל צליל קצת יותר בסי)

אם אתה שואל אותי לא הייתי משקיע בזה כי מה שאני מחפש זה תועלת לכסף שאניי מוציא וכן התועלת כל כך קטנה שאנשים שבצעו את ההחלפה לא בטוחים שהיא ישנה(הכוח)

תומר.

עידו לוריה
10-03-12, 00:29
סעפות פלטה זה מדע , לא קיים בזה מושג " יש לי תחושה " או שהשינוי נותן תוצאות על דינמומטר או שלא ( לטוב או לרע ) , כל מה שנכתב פה זה תחושות , זה שסעפת מרעישה פחות/יותר לא אומר כלום על הביצועים שלה .
הורדת ממיר קטליטי מקובלת בסעפות אבל כמו שנאמר יכולה לגרום לבעיות בבדיקת גזים .
במנועי ארבע פעימות אין דבר כזה מושג בסעפות "לחץ חוזר " , במנועי שתי פעימות הסעפת היא " סעפת לחץ " או "אגזוז לחץ" .
עם אתה רוצה סעפת שתיתן תוצאות לך וקנה אחת מחברה שיודעת מה היה עושה , לי נראה שבמנוע כמו של הסמוראי יותר הגיוני להשקיע ביחס העברה , או בהשתלת מנוע V-6;)

עידו

GodsFather
10-03-12, 05:29
א. כמו שעידו אמר - הכל שאלה של דינמומטר ואף אחד לא העלה.
ב. ממיר קטליטי זה סיפור אחר, אני דיברתי על סמוראי בלי ממיר. תוריד לו את הדוד ותשכח ממערכת סטריאו או מלדבר עם חברה שלך תוך כדי נסיעה. (יתרון ? )
ג. מנסיוני, פתיחה של הדוד לא עושה טוב לתגובה של הרכב אלא רק לתגובה של אנשים על הרכב, קחו את זה לאן שתרצו. בתכלס מדובר במאות בודדות של שקלים לניסוי כזה, שחקו עם הכסף. עידו, לי היה 6.54 ברכב, ככה שיחס העברה לא הייתה בעיה. עדיין הורגש שינוי, אבל כמו שאמרת - אם זה רגש אז זה לא נחשב למדע.

דוד חדש וטוב עולה 150-200 שקל אצל אחד ברחוב אליפלט בת"א. אם הוא עוד חי.
דוד פתוח במצב חדש, אולי אפילו יש לי במחסן, אני מוכן למכור לטובת הניסוי עבור 100 שקל. אני מגיע לארץ עוד שבועיים.

צנרת והרכבה - כל אגזוזן בסיסי.

evyatar
10-03-12, 13:10
אז כך בסמוראי 94 יש שני דודים, הראשון יחסית קטן והאחורי טיפה יותר גדול.. גיבשתי החלטה: אני פשוט אנתק את הדוד הקטן ואסיף חתיכה של צינור 2 צול.
לגבי העלות אז מדובר כאן בשקלים בודדים, לא הבנתי על איזו השקעה אנשים מדברים כאן??
וחברים אני מבטיח לתת לכם תשובה חד משמעית אם אכן יש שינוי בביצועי המנוע.
וגם אם אין אז לא נורא אני אוהב צלילי בס..
אהה ולסיום אחליף גם את החתיכה הסופית הקטנה שיוצאת מדוד האחורי כי הקוטר כאן באמת קטן.

de fox
10-03-12, 18:25
ידוע שבמנועי 4 פעימות עוצמת הדציבלים מהאגזוז היא ביחס ישר לתחושת האדרנלין שהנהג מקבל מהאוזן ונגזרת מזה תחושת הכוח שהמנוע נותן :D.

(יש סמיילי בסוף המשפט כן.)

סולי
10-03-12, 19:37
... אמיר תביא לי אני רוצה, איזה דוד זה?

אגב.. אתה תמיד יכול לנתק את הצנרת והדוד לגמרי, להרכיב סעפת... ויחשבו שאתה נוסע באמריקאית... זה ישמע משהו כזה:
http://www.youtube.com/watch?v=ObEr4jQ1CzA&list=HL1331401039&feature=mh_lolz

אגב לא חשבתי אפילו לנסוע ככה, זה כשהתקנתי את הסעפת הנענו לרגע.... אגב, כל עובדי המוסך עצרו את מלאכתם ובאו לראות מה יש בסמוראי הקטן הזה..
פחחח... איזו אכזבה .

GodsFather
10-03-12, 19:43
אגיע לארץ, אבדוק שהדוד אכן במחסן ובמצב תקין כמו שהשארתי אותו, נתאם.

-->