PDA

צפייה בגרסה מלאה : הדרך הקדומה מראש פינה לצפת

elad.sivan
08-03-12, 00:01
הי,

אני מתכנן לעשות את המסלול הזה מחר, לבד, עם ג'ימני.
מישהו יודע על בעייה עם הקטע הזה ?

תודה

sos4u
08-03-12, 00:48
הי,

אני מתכנן לעשות את המסלול הזה מחר, לבד, עם ג'ימני.
מישהו יודע על בעייה עם הקטע הזה ?

תודה
יש בעיה בעצם הנסיעה לבד.

אשר צור
08-03-12, 06:25
שביל קק"ל לא קשה ולא מסובך, נוף מדהים. סע ללא חשש.
אם יש בעיה תתקשר אלי אני באיזור 0546658577

elad.sivan
08-03-12, 06:50
תודה ((-:

tooshey
08-03-12, 07:21
יש בעיה בעצם הנסיעה לבד.

יש בעיה עם עצם העובדה שאנשים מנסים להשליך את הבעיה האישית שלהם ולהפוך אותה גם לבעיה של אחרים.

בברכה,טושי

sos4u
08-03-12, 08:36
יש בעיה עם עצם העובדה שאנשים מנסים להשליך את הבעיה האישית שלהם ולהפוך אותה גם לבעיה של אחרים.

בברכה,טושי

אתה צודק.
נדבר כשנראה את ההודעה הבאה : " תקוע על שביל עם 2 פנצ'רים , זקוק לחילוץ ..., אהה ויש לי שני ילדים באוטו ואין לנו מספיק מים / קר מדי ואין לנו מעיל [ מחק את המיותר ... ] "
וזה בלי בוץ, בהנחה שהרכב תקין 100%, כולם בריאים ברמה סבירה, אין פורעים שנשארו בשטח מאז תרפ"ט ועד תחת"ת , ועקיצה של איזה רומש אחר ... רק 2 פנצ'רים. . .
אהה, שכחתי, כולנו בוגרי מטכ"ל, לימדנו את מגיוור כשהיה קטן ובכלל בשיחה מהטלפון הלוויני אני מזעיק את אייל הרל"ש מ"תא גורדין " שיבוא לחלץ...

אבל, זו רק דעתי האישית, הלא אחראית, והפחדנית משהו ...
משום מה אני אישית, לא מוצא כיף מיוחד בלטייל לבד.
אבל כבר מישהו אמר שזו הבעיה האישית שלי ...

חג פורים שמח !

דרור ברלי
08-03-12, 09:05
יוסי, זה לא בסהרה או בערבות סיביר.
כולה שביל. קצת טרשי, בעלייה/ירידה מראש פינה לצפת או להיפך. שום בעיית עבירות לשום רכב שטח, שום סיכון. ולשטח לא יוצאים עם רכב לא תקין. לא לבד ולא בקבוצה.

sos4u
08-03-12, 09:18
אני יודע. האמן לי שעזרתי לרומאים לסלול ... מכיר את השביל. זה לא שייך , מדבר על העיקרון...
שמע סיפור:
מישהו, שיצא לטייל עם שותף, 2 רכבים, שביל מאחורי הבית...נוסעים כ שלוש-ארבע שעות, פתאום כ 400 מ' לפני הכביש, אחד מרביץ גז ונוסע, והשני נשאר. רכב תקין, אנשים בריאים.
פתאום, ניתק צינור, שמן ניתז על סעפת פליטה, והאוטו מתחיל לבעור. מטף אחד לא הספיק. רק במזל, כיוון שהשני הספיק לחזור בזמן ולהפעיל את שלו, האוטו עדיין נוסע. ולא נגרם נזק רב יותר ממה שקרה. מזל ...

דברים קורים, בין אם נרצה, נתכנן או לא. הסיכון קיים, השאלה כמה אנחנו מוכנים לקראתו. . .

סעו בזהירות, ותהנו מכל שביל ואבן!

ד ו ר ו ן
08-03-12, 09:54
יוסי,
תשמע קטע, נסעתי ממצפה לאילת בכביש 40, שעתיים כמעט, כל הדרך לא ראיתי אף רכב לאורך כל הדרך.

elad.sivan
09-03-12, 08:01
טוב חברים...
השביל הזה אכן מקסים ביופיו. רובו נסיעה בערוץ די צר , בינות עצים, כרי דשא ירוקים ופלג מפכה. מקום מושלם לפיקניק רומנטי או עם ילדים.
טכנית זו ממש דרך פשוטה. רק במקום אחד נוסעים דרך הזרימה הרדודה עד מאוד על אבנים וחלוקים וזה מדליק.
האורך של זה כשעה בנסיעה איטית מאוד, שאני אישית מעדיף, והנוף מהמם, גם בתצפית גבוהה של סיום השביל לעבר ראש פינה.
אישית אני אוהב מאוד לנסוע לבד, ובאמת הייתי עם שני ילדים .. מטורפות האינטואיציות שרצות פה..
להגנתי כאבא אחראי אומר כך:
1) זה קרוב מאוד למקומות ישוב
2) אשר צור הציע עזרה אם תהיה בעייה (שוב תודה) ככה שהיתה עתודה (-:

שבת שלום

elad.sivan
09-03-12, 08:11
ואם כבר...

איפה אפשר לקנות רצועת גרירה בסיסית, וכמה זה עולה ?

BlackStar
09-03-12, 11:09
אני יודע. האמן לי שעזרתי לרומאים לסלול ... מכיר את השביל. זה לא שייך , מדבר על העיקרון...
שמע סיפור:
מישהו, שיצא לטייל עם שותף, 2 רכבים, שביל מאחורי הבית...נוסעים כ שלוש-ארבע שעות, פתאום כ 400 מ' לפני הכביש, אחד מרביץ גז ונוסע, והשני נשאר. רכב תקין, אנשים בריאים.
פתאום, ניתק צינור, שמן ניתז על סעפת פליטה, והאוטו מתחיל לבעור. מטף אחד לא הספיק. רק במזל, כיוון שהשני הספיק לחזור בזמן ולהפעיל את שלו, האוטו עדיין נוסע. ולא נגרם נזק רב יותר ממה שקרה. מזל ...

דברים קורים, בין אם נרצה, נתכנן או לא. הסיכון קיים, השאלה כמה אנחנו מוכנים לקראתו. . .

סעו בזהירות, ותהנו מכל שביל ואבן!

מתוך שניי גיפים שני מטפים ? ???
נשמע לי לא הגיוני
אני מכיר בלי להגזים 30 אולי 40 גיפאים כולל את הגיפים שלהם ולאף אחד מהם אין מטף מי נוסע עם מטף באוטו ???

ד ו ר ו ן
09-03-12, 14:43
אלעד,
אני לא מאלו שדבקים בגישה של לא לצאת לבד, שהייתי בשטח לא מעט לבבד.
אבל כן חושב שזה לא נכון לצאת לבד עם ילדים כשאתה המבוגר היחידי.

תחשוב עם מה הם יצטרכו להתמודד אם יקרה לך משהו, פוטנציאל הטעויות שונה לגמרי.

הירשפלד יובל
09-03-12, 15:00

אני מחזיק מטף ברכב , מונח באחת המגירות הגלויות מאחור -לשביעות רצונם של הבוחנים במכון הרישוי שפעם אפילו שאלו אם יש לי -ונכון שלא קניתי אותו במיוחד , אלא נשאר לי מעסק שהיה לי . לפני כחודש הגעתי עם סטרטר מתקתק ( דקה / שתיים - מופעל ) גם שסוויץ' סגור למוסך בעבודה -ברכב עבודה, דיזל, - שילוב של התלהטות החוטים בתוספת אדי/חומר סולר / שמן הביא לדליקה/בעירה בתא המנוע שכובתה בעזרת מטף שהיה לנו במוסך. כך שלפעמים יכול לעזור .

עידו לוריה
10-03-12, 00:03
כן יכול , בהנחה שהוא תקין , מטף צריך רענון אחת לשנה .

עידו

liorl
15-03-12, 02:37
רצועות גרירה כדאי לדעתי לקנות בל.כ.ליד צריפין. כ-50 עד 100 שקלים תלוי באורך - בד"כ רצוי שתי רצועות, שני מטר ושמונה מטר. רק שים לב לקנות רצועות גרירה ולא רצועות הרמה.

GodsFather
15-03-12, 10:03
השאלה מה עושים עם רצועה גרירה ורכב בודד ? :)

אני גם אוהב לנסוע לבד, אבל רק במקומות שאני מכיר ויודע ומתוך הכרות עם הרכב שלי. מצד שני, אני מכיר גם לא מעט שלא אוהבים לנסוע איתי אז התרגלתי ;)

amirk
15-03-12, 11:22
נשמע לי לא הגיוני
אני מכיר בלי להגזים 30 אולי 40 גיפאים כולל את הגיפים שלהם ולאף אחד מהם אין מטף מי נוסע עם מטף באוטו ???

סתיו, אני מכיר שני רכבים שנדלקו, ובמיוחד בשבילך - אחד מהם 110. סע לקנות מטף.

talilim
16-03-12, 07:41
רגע, אבל מה עם הסבר על הטיול ?
איפה מתחיל ומה הנ.צ. ?
נשמע לי אחלה לשבת.....

landY
16-03-12, 09:53
המסלול מתחיל איפה שתרצה- בכיוון עליה הוא מתחיל בראש פינה. באחד הרחובות שעולים למעלה.
בירידה? זה משתנה מדי שנה, תלוי בהתפתחות השכונות בצפת.

talilim
16-03-12, 13:32
לא בדיוק הסבר ממצא....
טוב.נסתכל במפות.

-->